Čtyřicátníci Niels, Andreas a Thomas mají pocit, že na třídním srazu se nebudou mít čím chlubit. Niels si připadá starý a ošklivý, Andrease opustila žena s mladým psychoterapeutem a Thomas místo fotek domu, ženy a dětí může ukazovat jen fotku psa. Naplánují si tedy před třídním srazem pánskou jízdu, na které se chtějí trochu pobavit s mladými krásnými ženami a užít si zase jako za mlada, aby si před třídním srazem dodali trochu sebevědomí. Kdo nezaboduje, musí stáhnout kalhoty před domovem důchodců! Tak schválně, kdo z nich to bude? (Severská filmová zima)

Arsenal83

Prvých 15 minút som si myslel, že bude plná paľba, vtip za vtipom, od začiatku to vybalili naplno a nevadilo, že to bolo na hrane, hlavne, že to nikdy nešlo za hranu, pretože nejaké chlpy na vajciach, gule uviaznuté v drevenej diere a hemeroidy to nemusí byť humorná téma pre každého. Škoda, že to tempo nevydržalo, film je potom slušnou zmesou bláznivej komédie s podtextovou a nenápadnou drámou o kríze stredného veku. Na Dánsko sa ale podarilo nadávkovať slušný počet veľmi pohľadných dám, a to určite medzi ne nepočítam speváčku z kapely Aqua, tá je ale od nórskych Vikingov, kde je to asi ešte horšie než u Hamleta. ()

Sarkastic

„Poslyš, Nielsi. Tvůj návrh je bezchybný jako vždy. Líbí se mi. Ale víš, chybí tomu trochu šmrnc.“ - „Co tím myslíš?“ - „Trocha šťávy!“ A tu Niels opravdu postrádá…Téma 3 stárnoucích pardálů, kteří míří na třídní sraz po 25 letech, je vděčné. Provedení už tak slavné není, ale pořád se jedná o nenáročnou, povětšinou pohodovou komedii, která se ani nesnaží předstírat, že je něčím sofistikovanějším. Tomu odpovídá i humor, který je jednoduchý (na druhou stranu, asi ne každý se chytne při narážce na Kissáky či Gorbačova), ovšem pokud k filmu dokážete přistoupit s nadhledem, může pro vás docela pěkně fungovat. Hlavní hrdinové se totiž chovají jako puberťáci, ale pár scén skutečně pobaví. Škoda jen, že filmu postupně začne docházet šťáva a závěrečný sentimentální návrat do normálu už to nevyzdvihne. Za mě lepší průměr. „Mohl bych…mohl bych dostat nějaká antidepresiva?“ - „A brát je každý den po zbytek života?“ - „A co mám teda dělat?!“ - „Aplikujte dvakrát denně větší množství té masti proti hemeroidům…pokud možno co nejhlouběji.“ ()

easaque

svým tématem není tento film nijak zvlášť novátorský, ale seveřané nezklamali a pojali to na bláznivou komedii vcelku důstojně, což je v dnešní době docela poklad. Krize středního věku mě taky brzy čeká, tak budu na ni snad dobře připraven ;-). V rámci komediálního žánru si své 4 hvězdy rozhodně zaslouží a doporučuji jako pohodovou oddechovku. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

misterz

Roztomilá a príjemná komédia na tému mužskej krízy stredného veku a o všetkom, čo toto náročné "vývojové" obdobie človeka so sebou prináša. Taká stretávka po 25 rokoch môže byť naozaj stresujúca záležitosť. Trochu mi tu ale chýbal ženský pohľad na vec. Niečo tu síce v tomto smere bolo, ale hrozne málo... Celkovo - čakal som viac humoru, no i tak som sa pri pár scénkach slušne pobavil, na lepší priemer to bohato stačí. 65/100 ()

Lyncha

Vždycky kritizuju filmy, ve kterých stojí komediální prvky na zvracení, opileckých výtržnostech, sprosťárnách a podobných nechutnostech. Proto mě samotnou dost překvapilo, že tenhle film si mě získal, přestože ho z 80 % tvoří ony výše zmíněné scény. Možná proto, že tentokrát nebyly použité až tak samovolně jen pro zasmání. ()

• Od kinopremiéry 13. októbra 2011 do 15. januára 2012 sa na film predalo 500 000 lístkov do kina len v Dánsku. Film tak prekonal oveľa lepšie recenzovanú drámu Dirch, ktorá zaujala ako najpredávanejší dánsky film roku 2011 s vyše 480 000 predanými lístkami. (Arsenal83)