Student střední školy Wan-deuk žije se svým shrbeným otcem a mužem, který se tak nějak stal jeho strýcem. Pro Wan-deuka je otec, i přes jeho malinký vzrůst, největším mužem na světě. Wan-deuk má všechny atributy potížisty: pochází z chudých poměrů a stejně tak chabé jsou jeho známky ve škole. Rvačky ale nikdy neprohrává. Nemá sny, nemá naděje a ani co nabídnout, a tak se ze všeho nejvíc modlí jen za jedno - den, kdy řekne svému třídnímu učiteli, sousedovi a neúnavnému šťourovi Dong-juovi sbohem. Zdá se ale, že Wan-deuk před ním prostě neunikne; ani ve škole, ani potom večer doma. Tak jako každý den, se Wan-deuk zastaví v místním kostele, aby se vroucně pomodlil k Bohu a poprosil ho, aby Dong-jua sprovodil ze světa. (Zlín Film Festival)

sniper18

Je to celkom dobrá mierne športovo ladená dráma. Má pomerne dobrý príbeh o mladom stredoškolákovi, ktorý žije len so svojim otcom, zabávačom a matku nikdy nemal možnosť spoznať a tak si žije len tým najobyčajnejším životom bez skutočných snov a ambícií a vyniká len v bitkách. Oporou sa mu snaží byť triedny učiteľ, ktorý do konca aj býva hneď vedľa neho a tak sa mu neustále pletie do života. No aj kvôli tomu mladík dostane možnosť sa zoznámiť so svojou matkou a svoje bitkárske umenie využiť v ringu. So spracovaním som celkom spokojný, ale mohlo to byť aj o trochu lepšie. Aj táto verzia sa mi páči, hlavný hrdina nie je žiadny gauner, ako to podľa príbehu na prvý pohľad vyzerá, ale slušný mladík, ktorý len občas musí použiť aj päste, takže mu nie je problém fandiť, film rozvíja niekoľko pomerne zaujímavých línií, vzťah medzi mladíkom a učiteľom, čo mi prišlo aj celkom vtipné, o moc nezaostáva ani vzťah s matkou, ani tá športová línia nie je zlá, aj keď má až prekvapivo málo priestoru, no aj všetko ostatné je v poriadku a dokáže to svojim spôsobom baviť. Jediným väčším problémom je, že tu chýba niečo skutočne zásadné, všetky tieto línie na mňa týmto svojim, dá sa povedať, že trochu povrchnejším prevedením pôsobili ako vedľajšie a kvôli tomu som po celý čas čakal, kedy príde niečo hlavné, čo si získa tú najväčšiu pozornosť, napríklad športový turnaj, zvrat v línii s matkou, alebo čokoľvek podobné, no až do konca sa tak nestalo. Takže bavilo ma to, všetky postavy, vzťahy medzi nimi a aj jednotlivé línie sú dostatočne zaujímavé, len to chcelo ešte niečo zásadnejšie. Kvôli tomu aj všetky žánre pôsobia skôr tak nevýrazne, nájde sa tu nejaký ten humor, emócie, dva, tri zápasy, k tomu ešte štipka romantiky a síce ma všetko toto bavilo, ale aspoň jedno malo byť dotiahnuté do konca. Herecké obsadenie je na tom dobre, všetky výrazné postavy, takže mladík, triedny učiteľ, matka, tréner a ešte pár ďalších splní svoj účel, prekvapením je iba minimálny priestor pre otca, až na pár situácií pre dej nie je vôbec podstatný, no filmu to vôbec neubližuje, takže nemám problém. Réžia a technická stránka síce nie sú vôbec ničím výnimočné, no potrebný štandard si splnia, takže môže byť. Keby tu bolo niečo, čo by to celé ťahalo, tak dám aj lepšie hodnotenie, lebo mi skutočne všetko prišlo menej výrazné, ako by malo, ale aj tak ma to bavilo a za to pozretie to stojí. 65% ()

Sennhie

Režisér Lee Han má na kontě samé skvělé snímky a tento není výjimkou. Styl zpracování a z počátku filmu i scénář možná pokulhává za ostatními, ale celkově jsem se bavil náramně. Přesně ten typ humoru, pro který jsem si jihokorejskou kinematografii oblíbil. Docela mě zaráží, že je snímek označován jako sportovní drama. Radil bych od snímku neočekávat akci, ani nadmíru sportovních soubojů, protože byste potom mohli být hodně zklamáni. V Punch jsou v centru pozornosti zejména komické interakce mezi učitelem a studentem. Studentem, který se umí ohánět pěstmi, ale až na pár momentů hrají pěstní souboje a tedy sportovní (jestli se to dá tak nazvat) stránka až druhé, ne-li třetí housle. ()