poster

Zulu

 • Česko

  Krvavý písek

 • Francie

  Zulu

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2013, 110 min

Režie:

Jérôme Salle

Předloha:

Caryl Ferey (kniha)

Kamera:

Denis Rouden

Producenti:

Richard Grandpierre

Střih:

Stan Collet

Scénografie:

Laurent Ott

Kostýmy:

Rae Donnelly
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  Ačkoliv je těchto filmů jako much, občas nějaký z té hromady jasněji zazáří. Nepoznatelný (téměř) Whitaker s Bloomem rozjedou v JAR coby vyšetřovatelé závažných zločinů pátrání po vrahovi mladé dívky. Ale čím hlouběji se do pátrání noří tím více zjišťují, že zde ani tak nešlo o sexuálně násilný akt jako spíše o drogy. A když jde o drogy, jde o velké prahy. A když jde o velké prachy, jde o kejhák, protože do takovýchto záležitostí jsou už často zapletena hodně velká zvířata, která štve když jim někdo kazí kšefty. Zulu je řemeslně zvládnutý thriller ze sluncem rozpálené Afriky a film příjemně uběhl a celkem reálně skončil. Jen jsem si celou dobu říkal jak v tom všem byl zapletený Krejčíř coby největší mafoš v JAR (jak je u nás preznetován) .-)! Dávám 4 neznámé molekuly! * * * *(2.4.2016)

 • Yardak
  *****

  Kriminální atmosferická pecka! Detektivka z Kapského města, jež je velice drsným místem pro pohodový život (není to zrovna snímek, který Vás naláká na příští dovolenou). Filmu dominuje především skvělý scénář, který míchá etnické problémy, politiku, historii státu, osobní problémy hlavních postav atd. Herecky nejvíce překvapil Orlando Bloom (jedna z jeho nejlepších rolí)! Režisér Salle mě mile překvapil!(26.8.2014)

 • Davies182
  *****

  Kdo chce vyčistit město od špíny, nemůže čekat, že se nezamaže krví. Po polovině jsem ty šokující scény přestal počítat, jen škoda onoho malého lékařského sci-fi v závěru. Bloom je krutej.(19.7.2014)

 • LiVentura
  ****

  Naturalistický pohled na kriminalitu v JARu...(23.11.2016)

 • sochoking
  ****

  Kurevsky realisticky natočené, až mi miestami vyrážalo dych!(30.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace