poster

Zulu

 • Česko

  Krvavý písek

 • Francie

  Zulu

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2013, 110 min

Režie:

Jérôme Salle

Předloha:

Caryl Ferey (kniha)

Kamera:

Denis Rouden

Producenti:

Richard Grandpierre

Střih:

Stan Collet

Scénografie:

Laurent Ott

Kostýmy:

Rae Donnelly
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  ****

  Salle má cit pre exploitáciu, čo je vidieť takmer z každej scény. Väčšina filmárov by pribrzdila a venovala sa dráme, on natočí detail odseknutej ruky a nechá zomrieť pár kladných postáv. Vlastne viac než pár .. Brutal !(24.4.2014)

 • kareen
  ****

  Jihoafrickými exteriéry ozvláštněná noir kriminálka s rasovým přesahem a více než obvyklou osobní zainteresovaností detektivů do případu. Na můj vkus chvílemi trochu drsná, ale to k tomu zkrátka patří. Dobré herectví v případě Foresta Whitakera jsem tak nějak očekávala, ale při tom Orlandově povedeném výkonu už jsem přemýšlela, co že jim to ze zlatých kohoutků luxusních hollywoodských sídel poslední dobou teče za vodu, která proměňuje místní slaďouše a idoly dívčích srdcí v dobré charakterní herce. Nejdřív Mathew McConaughey, teď Orlando...doufám, že se nedočkám toho až si za pár let půjde pro plešouna takový Channing Tatum, protože to už bych asi nerozdejchala.(3.5.2014)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Takhle nějak si představuju akční kriminálku. Životu nebezpečný prostředí - JAR. Gangy a fet - s nádechem konspirace ve vztahu k danému prostředí. Fízlové - burátnej Whitaker a (ne)uvěřitelně wasted Legolas, ze kterýho táhne lacinej burbon a kterýmu dávám tu pátou hvězdu. Brutální mordy a gore. To celé jest sic trochen vykonstruované, ale sere pes, líbilo se mi to dvakrát víc než naprostá většina akčních hovadin. Doporučuju. 90% v rámci sorty, obecně čtyřhvězdí.(28.6.2014)

 • emma53
  ****

  Foresta jsem měla vždycky ráda a Orlando tady byl výborný. Na mojí letoru bych byla umírněnější v těch vyhrocených scénách, ale jinak jsem se vůbec nenudila. Je to stejně zajímavé, že i takovým lumpům jako je Brian, který jím bezesporu v soukromém životě byl, ve finále všichni fandíme a nedejcháme v momentech, kdy mu jde o život. Byla to zkrátka krimoška se vším všudy a rozhodně ho do průměru nehodím. Po herecké stránce a co se atmosféry týká, si to čtyřku zcela jistě zaslouží. Faktem je, že Francie mě tímto celkem drsným počinem překvapila.(28.5.2014)

 • eLeR
  ****

  Slušná učebnicová kriminálka, ktorú ešte zaujímavejšou robí prostredie južnej Afriky. V Zulu sa ľuďom nevyhrážajú pod hrozbou smrti, tu ich rovno zabíjajú. Forest tradične dobrý a Orlando je tu konečne za chlapa. Žiadny zamilovaný ustráchaný Paris, ktorý uteká pred bojom, ale prepitý, permanentne nevyspatý, drsný sukničkár Brian. Muž činu.(13.7.2015)

 • - Při závěrečné přestřelce nabíjí Ali Sokhela (Forest Whitaker) do své brokovnice prázdné nábojnice, u kterých je vidět, že jsou na konci otevřené. (JohnSmith)

 • - Brian Epkeen (Orlando Bloom) jezdí ve filmu Fordem Granada 1985. (TheDon)

 • - Ali Sokhela (Forest Whitaker) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Field. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace