poster

Zulu

 • Francie

  Zulu

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2013, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 6thSun
  ***

  Nějak jsem nepostřehl hlubší integritu filmu, takže mě děj nechával většinu doby totálně chladným až apatickým. Nepomáhal tomu ani divný střih, kdy na sebe scény navazují velmi podivně. Poslední čtvrtina mě malinko probrala, takže za to a taky za hlavní duo tři hvězdy, i když dost slabý.(22.6.2014)

 • JohnCZ
  ***

  Drsná kriminálka v hodně zajímavém prostředí a s luxusně hrajícím Orlandem Blooomem, jehož postava je tak zábavná, že by si zasloužila další pokračování. Dějově už to ale tolik nenadchne, zejména ne zcela dotažený příběh a nevýrazní záporáci dělají ze Zulu poměrně lehko zapomenutelný kousek.(6.7.2015)

 • PROROK14
  ****

  Tvrdé, drsné a nemilosrdné. Dlhšie som sa zdráhal pozrieť tento film, ale prečítal som zopár 5* komentárov a pustil som si to. Fullka to síce nie je, ale aj tak ma to príjemne prekvapilo.(30.5.2014)

 • Tyler
  ****

  Původně jsem chtěl napsat, že jinak skvělou a velmi drsnou kriminálku "Zulu" v závěru podkopává poněkud překombinovaná zápletka, ale... to nemůžu udělat. Protože stačí jen chvíli hledat a číst. Pak zjistíte, že nejen nedávná (co je to dejme tomu 20 let?) historie JARu byla a je potřísněná spoustou krve. Protože brutální násilí páchaly obě strany původního konfliktu. Protože překotný přerod rasově oddělené země v duhový národ s sebou přinesl i chudobu, korupci a vzestup zločinnosti. Protože Project Coast opravdu existoval. Protože necklacing. Protože odpuštění občas nedokáže smazat všechny bolestné křivdy... těch protože je hodně... a jestli mě donutila se nad nimi zamyslet přímočará a nekompromisně vedená krimi, ctící žánrová pravidla (a formovaná drsnou francouzskou školou), musím před jejími tvůrci smeknout. Atmosférická podívaná s fantastickým Forestem Whitakerem a překvapivě skvělým Orlando Bloomem funguje díky dynamice vyprávění a výborné práci s prostředím a postavami samotnými nejen na úrovni žánrového filmu, ale dokáže zejména ve svém závěru vnímavého diváka i nepříjemně kousat. Finále totiž odhaluje tu jedinou a skutečnou pravdu - že krutost se změní jen v další krutost... až k úplnému (sebe)zničení.(21.9.2014)

 • Big Bear
  ****

  Ačkoliv je těchto filmů jako much, občas nějaký z té hromady jasněji zazáří. Nepoznatelný (téměř) Whitaker s Bloomem rozjedou v JAR coby vyšetřovatelé závažných zločinů pátrání po vrahovi mladé dívky. Ale čím hlouběji se do pátrání noří tím více zjišťují, že zde ani tak nešlo o sexuálně násilný akt jako spíše o drogy. A když jde o drogy, jde o velké prahy. A když jde o velké prachy, jde o kejhák, protože do takovýchto záležitostí jsou už často zapletena hodně velká zvířata, která štve když jim někdo kazí kšefty. Zulu je řemeslně zvládnutý thriller ze sluncem rozpálené Afriky a film příjemně uběhl a celkem reálně skončil. Jen jsem si celou dobu říkal jak v tom všem byl zapletený Krejčíř coby největší mafoš v JAR (jak je u nás preznetován) .-)! Dávám 4 neznámé molekuly! * * * *(2.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace