• Francie

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2013, 116 min

Nic víc, než akční, prostoduchá blbinka na léto s triviální zápletkou (jako vždy a už tolikrát superbomba a přetahování o ni) to samozřejmě není. Ale do kategorie pokročilé relaxační zábavy to okamžitě posunují herci. Helen Mirren sedí role vysloužilé agentky dokonale. Žádná sexy dvacítka by se nedokázala filmem prostřílet s takovou grácií, šarmem a profesionálně cynickým výrazem jako ona. Výborná volba. Zamilovaný Willis je snad ještě roztomilejší, než štěńátko na cecíku. Malkovich byl vždycky blázen, takže ten si svoji roli vyloženě užívá a na rozdíl od Willise, kterému se obličej nepohnul už 30 let, Malkovich umí prodat celou škálu výrazových prostředků a to jeho xichtění má opravdu potenciál rozesmát. Stará Daglesová sice už má taky něco najeto, ale pořád má v sobě kus bohyně a roli záporňačky zvládla svěže. Zábavně působily strkanice o Willise s Mary Louise. Nato, že ve skutečnosti je dokonce o pět starší než Alfabeta ji i coby ženská zdatně sekunduje. Občas padne parádní hláška, film nemá výrazně hluchá a nudná místa, no a Hopkins je ozdoba jako vždy a všude, i kdyby za celý film jen jednou štěknul.(25.8.2013)

• Kaka

Jednička byla jednoduchá, ale zároveň přímá a sympatická. Red 2 má stejné neduhy, jako například pokračování Dannyho Parťáků. Vrstevnatý děj který je zmatečný, přecpaný x množstvím různých lokalit, razantní posuny a stříhání apod. Nemá to šťávu a podruhé už je to vyčpělá nuda. Ani akce nic moc, ti kaskadáři jsou tam vidět příliš. Nebýt Helen Mirren v nezvyklé, naprosto unikátní roli a Johna Malkoviche v plné polní, tak by se jednalo o stokrát viděný instantní guláš patřící do záchodu.(10.4.2016)

První díl se mi líbil fakt hodně, takže moje očekávání byla celkem vysoká. I tentokrát se vrátila stará parta vysloužilých extrémně nebezpečných důchodců, kteří však řádí jako za mlada. Willis rozhodně nepůsobí tak plitce jako v posledním Die Hard, ale naopak pro mě bylo po delší době celkem příjemné ho opět vidět ve filmu. Red 2 nijak výrazně nezaostává za jedničkou, ale původní Red bylo přece jenom malinko lepší. To hlavní na filmu je akce, a to se povedla. Spolu s komediálními prvky tvoří celý film a pokud tento fakt přijmete, bude vás film bezpochyby bavit....70%(16.11.2013)

Lituju zabedněnce, co s předsudky hlásají, že film o bandě důchodců nemůže být zajímavý.(3.8.2013)

• Davies182

Absolutní ztráta drahocenného času a zároveň jeden z nejzbytečnějších akčních sequelů několika posledních let. V sešitech to může být zábava, během filmu ale člověk nemyslí na nic jiného, než že si "díky" tomuhle trapnému paskvilu vydělala místní hollywoodská sebranka na část hypotéky. Tohle totiž nebylo o radosti z herectví, nýbrž čistě o odměně za vykonanou práci, zdá se.(9.11.2014)

• - Scény odehrávající se v pařížském hotelu George V se natáčely na různých místech Londýna, například v hotelu Langham, na impozantních panských sídlech Hedsor House v Taplowu a Luten Hoo, kde se natáčely filmy jako Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994), Válečný kůň (2011) nebo Eyes Wide Shut (1999). Za některé další pařížské lokace pak "zaskočila" také Praha. (FFilipCZ)

• - Po úspechu predchádzajúcej časti Ernest Borgnine dúfal, že si zopakuje rolu Henryho. Pri jednom interview v apríli 2012 sa zmienil o jednej požiadavke, ktorú mal na producentov, a tou bolo, že tentokrát by chcel mať vo filme zbraň. (Spilvo)

• - Útočiště Kremlu bylo postaveno v doku Tobacco Dock ve východním Londýně, postaveném počátkem 18. století jako sklad tabáku, který se dovážel z Nového světa. Naposledy budova sloužila jako obchodní centrum, které bylo před několika lety zavřeno. Přízemí s cihlovými klenutými chodbami vytvořilo ideální zlověstnou atmosféru. (FFilipCZ)