• Francie

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2013, 116 min

Průměrná akční zábava, která je snad až dokonale průměrná. Příběh o ničem, pár scén jsou vykrádačky, herecké osazenstvo je silné, ale místy každý z nich zabolí (snad jen krom Byeong-heona), nijak moc jsem se ani nenasmál. Jo, na druhou stranu jsem to úplně v pohodě dokoukal, takže nemám důvod hodnotit podprůměrně, ale zítra nebudu vědět, že jsem to viděl, natož o čem to bylo. To nevím už ani teď, 30 minut po skončení filmu. Po přečtení zdejších komentářů shledávám tento film velice zajímavý tím, že se každýmu líbí něco jinýho ve stylu "všechno je nahovno, všechno je skvělý" a "každej si tam najde něco, co ho pobaví, a taky něco, co ho nasere". Takže zvedám na červený. 70%(2.11.2013)

Jak může být film ve kterém cynicky zastřelí tolik lidí tak strašně nezáživný? Staříci se vyčerpali v jedničce, jediná kdo tady táhne zábavu dopředu je triggerhappy panička Mary-Louise Parker - a i ta je jen variací na geniální Jamie Lee Curtis z nepřekonatelného True Lies. A zbytek herců spíš rutinně nudí. Obzvlášt Willis, na kterého je tu po Die Hard 5 už dost smutný pohled. 5/10(30.11.2013)

• Davies182

Absolutní ztráta drahocenného času a zároveň jeden z nejzbytečnějších akčních sequelů několika posledních let. V sešitech to může být zábava, během filmu ale člověk nemyslí na nic jiného, než že si "díky" tomuhle trapnému paskvilu vydělala místní hollywoodská sebranka na část hypotéky. Tohle totiž nebylo o radosti z herectví, nýbrž čistě o odměně za vykonanou práci, zdá se.(9.11.2014)

Lituju zabedněnce, co s předsudky hlásají, že film o bandě důchodců nemůže být zajímavý.(3.8.2013)

• cukorek

Nevýrazné, chudokrvné bez výraznej chuti pobavenia. Bruce Willis ako nezlomný terč, ktorý túto povesť odštartoval vo filme Smrtonosná pasca, dnes už tak neprosperoval. Mal zopár skvelých zábleskov, ale najlepšie zásluhy a najkrajšie sólo patrilo starej Viktórií (H. Mirren), ktorá dokázala počas jazdy v športiaku odstreliť nejedného protivníka, či bez ťažkosti si poradiť v každej situácií - veď nakoniec zachránila Frankovi krk. Najväčšou slabinou príbehu je zapojenie priblblej postavy Sarah, ktorá po boku akčného Franka pôsobila ako "tupý špendlík". Scény tipu vylákať od zajatca utajené informácie bozkom takejto "starej metly" by neoslovili ani malého novorodenca. Slabý sexepíl spomenutej Sarah, však občas vystriedala celkom dobrá akcia a tak ma to občasne zaujalo. Za mňa 20%.(8.12.2013)