Vyškrtnout všechny scény s Catherine Zeta-Jones (kromě toho, že je tam naprosto zbytečná, je i dost tragická) a polovinu scén Willise s Mary-Louise Parker a nemělo by to v rámci žánru výraznější chybu. Stopáž 95 minut by tomu slušela jako vyznamenání agentovi odcházejícímu do důchodu.(3.8.2013)

Po skvělé jedničce víceméně zklamání. Zdlouhavě nezáživná nuda s několika lahůdkovými akčními sekvencemi. Málo zábavná, otravná Willisovými vztahovými potížemi i trapnou Zetou, ale zase občas zábavně ujetá a okořeněná výbornými hereckými momenty. Těm kralují ty, které předvádí dokonalá Helen Mirren. Ta by si se svou Victorií zasloužila zabijáckou sólovku. Malkovich a Hopkins s ní sice občas drží krok, ale většinou v jejím stínu. Takže zkrátit, prostříhat, vyhodit celou Zetu (stejně je tam zbytečná), přisypat trochu tempa a humoru, a mohlo by to zase šlapat. Akční důchodci mají potenciál.(23.7.2015)

Rozpočet $84miliónovTržby USA $53,262,560Tržby Celosvetovo $148,075,565Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,062,521 //počet predaných kusov 646,957Tržby za predaj DVD v USA $20,486,578 //počet predaných kusov 1,384,818║ obsadenie fantastické, lenže v tak strašne nevýraznom prvoplánovom príbehu sa len utápa, dej skáče z miesta na miesto bez toho aby dokázal viac vtiahnuť do deja, akcia újde, zábavnosť tak na pól plynu, škoda, dá sa to pozrieť ale grády prvej časti sa tu len ťažko nájdu, škoda /videl v kine: 55%/(28.8.2013)

|| Scenár: Jon Hoeber, Erich Hoeber / Predloha: Red - Warren Ellis, Cully Hammer | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Lorenzo di Bonaventura | Distribúcia: Summit Entertainment, Lionsgate | Štúdio: DC Entertainment, di Bonaventura Pictures | Rozpočet: 84 miliónov $ | Tržby: 142,078,971 $ || Bavil som sa o dosť viac, než u jedničky. Gagov je tu neskutočne veľa, a napriek tomu sa film bere vážnejšie, čo je v mojich očiach posun dopredu. Vypracovanosť celého príbehu, jednotlivých lokalít - hlavne interérov - je okúzlujúco precízna a ukazuje, že to nie je len odfláknuté béčko, ako z hereckej, tak i zo strany tvoriacej skupiny. Silne nadpriemerná zábava, s úžasnou hereckou gardou. Trojke sa brániť nebudem. "Rád by som emigroval do Iránu" :D 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.12.2013)

• cukorek

Nevýrazné, chudokrvné bez výraznej chuti pobavenia. Bruce Willis ako nezlomný terč, ktorý túto povesť odštartoval vo filme Smrtonosná pasca, dnes už tak neprosperoval. Mal zopár skvelých zábleskov, ale najlepšie zásluhy a najkrajšie sólo patrilo starej Viktórií (H. Mirren), ktorá dokázala počas jazdy v športiaku odstreliť nejedného protivníka, či bez ťažkosti si poradiť v každej situácií - veď nakoniec zachránila Frankovi krk. Najväčšou slabinou príbehu je zapojenie priblblej postavy Sarah, ktorá po boku akčného Franka pôsobila ako "tupý špendlík". Scény tipu vylákať od zajatca utajené informácie bozkom takejto "starej metly" by neoslovili ani malého novorodenca. Slabý sexepíl spomenutej Sarah, však občas vystriedala celkom dobrá akcia a tak ma to občasne zaujalo. Za mňa 20%.(8.12.2013)