• Francie

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2013, 116 min

[imdb: 6.7/10] | me: Po každej stránke viac pritiahnuté za uši + Zeta-Jones a Hopkins. A to je asi tak všetko. I'm going to enjoy killing him. Get me a gun that really hurts. [2.5*](16.2.2014)

Nic víc, než akční, prostoduchá blbinka na léto s triviální zápletkou (jako vždy a už tolikrát superbomba a přetahování o ni) to samozřejmě není. Ale do kategorie pokročilé relaxační zábavy to okamžitě posunují herci. Helen Mirren sedí role vysloužilé agentky dokonale. Žádná sexy dvacítka by se nedokázala filmem prostřílet s takovou grácií, šarmem a profesionálně cynickým výrazem jako ona. Výborná volba. Zamilovaný Willis je snad ještě roztomilejší, než štěńátko na cecíku. Malkovich byl vždycky blázen, takže ten si svoji roli vyloženě užívá a na rozdíl od Willise, kterému se obličej nepohnul už 30 let, Malkovich umí prodat celou škálu výrazových prostředků a to jeho xichtění má opravdu potenciál rozesmát. Stará Daglesová sice už má taky něco najeto, ale pořád má v sobě kus bohyně a roli záporňačky zvládla svěže. Zábavně působily strkanice o Willise s Mary Louise. Nato, že ve skutečnosti je dokonce o pět starší než Alfabeta ji i coby ženská zdatně sekunduje. Občas padne parádní hláška, film nemá výrazně hluchá a nudná místa, no a Hopkins je ozdoba jako vždy a všude, i kdyby za celý film jen jednou štěknul.(25.8.2013)

• D.Moore

Nuda. Velká a nečekaná. John Malkovich bavil, Anthony Hopkins bavil... Ale jinak téměř nikdo a nic. Bruce Willis nám to nejzajímavější předvede ve scéně čištění skladu v úvodu, Mary-Louise Parker je po celou dobu neskonale nesnesitelná, ačkoliv v prvním RED byla sympatická, Helen Mirren scénář kromě scénky z blázince nic zajímavého nepřipravil, Catherine Zeta-Jones působila zbytečně, o korejském "komsi" ani nemluvě. V polovině filmu jsem zíval nudou - doopravdy, to není jen nějaký příměr. Akční scény nenápadité, humor spíše situační a navíc velmi podivný, dokonce i hudba Alana Silvestriho mě tentokrát spíše zklamala. Po nečekaně svěží jedničce zkrátka přišla ještě nečekaněji nudná dvojka a já se bojím, že přijde i díl číslo tři, jenž mě nebude zajímat či bavit ani trochu, pokud do něj neukecají Michaela Caina. Dvě a půl hvězdy.(13.8.2013)

Jednotka je perfektná. Dvojka je lepšia ako napr. EXPENDABLES 2, ale už je to len nostalgická komédia. Zatiaľ stále lepšie ako MOJ SUSED ZABIJAK 2, ale miestami (Willis) už nebezečne blízko...(1.7.2014)

• cukorek

Nevýrazné, chudokrvné bez výraznej chuti pobavenia. Bruce Willis ako nezlomný terč, ktorý túto povesť odštartoval vo filme Smrtonosná pasca, dnes už tak neprosperoval. Mal zopár skvelých zábleskov, ale najlepšie zásluhy a najkrajšie sólo patrilo starej Viktórií (H. Mirren), ktorá dokázala počas jazdy v športiaku odstreliť nejedného protivníka, či bez ťažkosti si poradiť v každej situácií - veď nakoniec zachránila Frankovi krk. Najväčšou slabinou príbehu je zapojenie priblblej postavy Sarah, ktorá po boku akčného Franka pôsobila ako "tupý špendlík". Scény tipu vylákať od zajatca utajené informácie bozkom takejto "starej metly" by neoslovili ani malého novorodenca. Slabý sexepíl spomenutej Sarah, však občas vystriedala celkom dobrá akcia a tak ma to občasne zaujalo. Za mňa 20%.(8.12.2013)

• - V čase 23:40 střelí muže u auta, vůz však nemá o několik vteřin později žádné známky po poškození. (panMartin)

• - Anthonymu Hopkinsonovi se natolik líbil první díl, že na dvojku kývl ještě předtím, než dostal do ruky scénář. (magic1995)

• - První den, tedy 10. října, se natáčelo před a uvnitř hotelu Regina, který se nachází naproti Tuilerjským zahradám a kousek od Louvru. Z protější ulice přihlížely natáčení stovky lidí. Natáčení se ten den stalo jednou z turistických atrakcí Paříže. (Zdroj: sms.cz)