• Francie

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2013, 116 min

Páči sa mi, ako sa tu hrajú so zdvojenými rolami (Anthony Hopkins ako zostarnutá vedecká modifikácia Hanibala, Helen Mirren ako anglická kráľovná), inak to je trochu slabšie ako jednotka, no stále funguje, stále vtipné, akčné a pravdou tiež je, že Malkovich tu kradne prvé husle Willisovi, ale nevadí to;(10.8.2014)

DC umí. Fajnová oldschoolová zábava s triem Willis, Malkovich a Parker se neokouká. Mirren má za každé okolnosti dokonalý drei wetter taft a Hopkins a Zeta-Jones za každé okolnosti pobaví. Ale všichni víme, že cokoli se stane v Kremlu, v Kremlu také navždy zůstane. A proto jedině do 4DX kina.(13.8.2013)

Je to celkom dobrá akčná komédia, ktorá je pokračovaním obstojnej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o agentovi na dôchodku, ktorý si už chce žiť pokojným životom so svojou láskou, lenže je opäť nútený sa vrátiť do akcie, aby spolu so svojimi priateľmi našiel mimoriadne nebezpečnú zbraň z čias studenej vojny. No stojí proti nim nielen množstvo agentov a zabijakov z rôznych krajín, ale aj najlepší nájomný zabijak, ktorý má s agentom nevyriešené účty. So spracovaním som spokojný, samozrejme sa tu nedajú očakávať žiadne zázraky, ale v tomto type filmu o to vôbec nejde. Hlavne, že tempo je až prekvapivo svižné, film sa ideálne rozbehne už na začiatku a až na pár kratších sekvencií, ktoré mi prišli trochu zbytočné si film po celý čas udržuje tú správnu dynamiku, chválim zapojenie priateľky hlavnej postavy, keďže prítomnosť amatérky medzi profesionálmi vždy pobaví, navyše sa často striedajú lokácie a postupne pribúdajú nové zaujímavé postavy, takže v rámci žánru mi to príde úplne ideálne. Akcie je tu dosť a v rámci svojej kategórie som s ňou dosť spokojný. Rozhodne uprednostňujem skôr serióznejšiu akciu, takže si ma to nedokázalo úplne získať, ale inak si rozhodne nemôžem sťažovať. Až na nejaký ten súboj je veľmi dobre natočená, celé mi to prišlo tak správne uletené, takže sa na tom dá pobaviť a navyše musím pochváliť až prekvapivo vysoký počet zabitých, len škoda, že kvôli nízkemu ratingu chýba krv. A tak ma síce žiadna akčná scéna nenadchla, ale zároveň sú všetky pre potreby filmu kvalitne zvládnuté a nemám dôvod kritizovať. Nesklamal ma ani humor, síce som sa ani raz úprimne nezasmial, ale tých príjemných úsmevných momentov je tu nespočet. Herecké obsadenie je výborné, Bruce Willis tu hrá svoj štandard, k tomu uletený John Malkovich, zábavná Mary-Louise Parker, skvelá Helen Mirren, ktorá ma z celého filmu bavila najviac, pričom by som a s ňou kľudne bral aj samostatný film a štýlový Lee Byung-Hun. Za očakávaním trochu zaostávajú Catherine Zeta-Jones a Anthony Hopkins, ale tiež sú dobrí a poteší aj veľmi dobrý výber vedľajších a záporných postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, pre potreby filmu tu nemám čo vytknúť. Nie som veľký fanúšik akčných komédií, preto ani tejto série a kvôli tomu ani nemôžem dať lepšie hodnotenie, ale inak ani nemôžem moc kritizovať. Očakával som jednoduchú oddychovku na jedno pozretie a presne tú som aj dostal. A som rád, že po trápnej piatej Smrtonosnej pasci a neznesiteľne infantilnom G.I.Joe 2 konečne vidím Willisa v nejakom normálnom filme, pri ktorom sa nemusím hanbiť za to, že sa na to vôbec pozerám. 67%(30.10.2013)

Jednotka je perfektná. Dvojka je lepšia ako napr. EXPENDABLES 2, ale už je to len nostalgická komédia. Zatiaľ stále lepšie ako MOJ SUSED ZABIJAK 2, ale miestami (Willis) už nebezečne blízko...(1.7.2014)

Nic víc, než akční, prostoduchá blbinka na léto s triviální zápletkou (jako vždy a už tolikrát superbomba a přetahování o ni) to samozřejmě není. Ale do kategorie pokročilé relaxační zábavy to okamžitě posunují herci. Helen Mirren sedí role vysloužilé agentky dokonale. Žádná sexy dvacítka by se nedokázala filmem prostřílet s takovou grácií, šarmem a profesionálně cynickým výrazem jako ona. Výborná volba. Zamilovaný Willis je snad ještě roztomilejší, než štěńátko na cecíku. Malkovich byl vždycky blázen, takže ten si svoji roli vyloženě užívá a na rozdíl od Willise, kterému se obličej nepohnul už 30 let, Malkovich umí prodat celou škálu výrazových prostředků a to jeho xichtění má opravdu potenciál rozesmát. Stará Daglesová sice už má taky něco najeto, ale pořád má v sobě kus bohyně a roli záporňačky zvládla svěže. Zábavně působily strkanice o Willise s Mary Louise. Nato, že ve skutečnosti je dokonce o pět starší než Alfabeta ji i coby ženská zdatně sekunduje. Občas padne parádní hláška, film nemá výrazně hluchá a nudná místa, no a Hopkins je ozdoba jako vždy a všude, i kdyby za celý film jen jednou štěknul.(25.8.2013)