Námluvy (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1961, 23 min

Martin Frič

Předloha:

Anton Pavlovič Čechov (povídka)

Martin Frič

Jan Roth

Jan Kohout

Zvuk:

Josef Zora

Scénografie:

Milan Nejedlý

Herecký koncert Jana Pivce, Ladislava Peška a Vlasty Chramostové. V jedné místnosti rozehrávají povedené námluvy plné maloměšťáckých sporů a hysterie. Divák si jistě i po letech rád vzpomene na zdařilé dialogy o vlastnictví "Volích louček" či o kvalitě plemen loveckých psů.(1.11.2016)

Ladislav Pešek přijde požádat Jana Pivce o ruku jeho dcery Vlasty Chramostové. Jenomže na první pohled jednoduchá zápletka dostane slušný spád ve chvíli, kdy narazí na téma volích louček, které odjakživa pařili Peškově rodině nebo dobře staveného psa s údajně krátkým čumákem. Konverzační komedie, které dominují skvělé herecké výkony především obou pánů (velmi uznávaných herců nejen své doby), kterážto jako součást vzpomínkového slepence Teleautomat pobavila moje unavené já v míře více než značné. K naprosté dokonalosti chybí jen pár minutek na víc, jenž by scénku povýšilo o stupeň nahoru. Takhle za 4.(24.10.2004)

Vynikajicí herecký koncert všech tří herců (L. Pešek, J. Pivec, V.Chramostová) s mimořádně dobře vystavěnou gradací humorných situací, jimiž je tento krátký film nabit. Jednou za několik let je k vidění v TV, doporučuji nepřehlédnout!(6.8.2003)

Ač krátký je tento klenot tehdejší televizní zábavy tak je stále krásnější a krásnější a především stále svěží. Jednoduchá zápletka, nádherné dialogy, především ta o "Volích loučkách" kdy Jan Pivec svým typickým způsobem a především svou typickou mluvou zcela rezolutně a zřetelně po Pivcovsku rozhodl že "Volí loučky" jsou naše holenku a basta ! Tedy Pivce a Chramostové. To nemělo obdoby, něco humornějšího jsem do té doby neviděl. Skvělý výkon téměř na pokraji všech svých sil podal i nápadník a uchazeč o ruku paní Chramostové Ladislav Pešek, nikdy taktéž nezapomenu na ten jeho kolaps a jeho následné zkříšení:-)) Mě nezbývá než vřele doporučit každému kdo ještě neměl tu čest a tento inscenační televizní klenot neviděl. Za 5* bez debat.(18.5.2006)

"Volí loučky jsou moje!" Nááádhera. Herecky, a tomu podobně.(3.7.2013)