Modelka (festivalový název)

Girl Model

Dokumentární / Thriller

Velká Británie, 2011, 77 min

Alan Canant

Tak tohle bylo hodně smutné. V podstatě byznys s mladýma holkama. Taková vyhledávačka talentů Ashley - slíbí jim práci, nedodá ji, ale pumpne nemajetnou rodinu z Novosibirska o 2 tisíce dolarů za "náklady"...tohle u nás dělají šmejdi. Holek mi bylo líto, v jejich věku těžko odhadovat, že jde o podvod.(1.4.2016)

Je to, bohužel, pravda.(10.3.2012)

Kdokoli byl za kamerou, zachytil momenty, které v konzervativně koncipovaném dokumentu neuvidíte - krátké úsměvy, dlouhé pláče, především ale nekašírované a ničím nefiltrované emoce.(20.2.2013)

Kdo se tváří, jako by nevěděl, že modeling je výhodný byznys jen pro pasáky a pár supermodelek nahoře, je pokrytec. Žádná omluva pro rodiče, kteří dobrovolně pošlou 13letou holku samotnou bez peněz do Japonska, neexistuje. Můžou si gratulovat, že se vrátila jen s dluhem 2000 dolarů. Bývalá modelka je taky parádní případ sebestředné lhářky - ví, jak to funguje, ale proč toho nevyužít ? A ten ruský majitel agentury to už je totální magor.(13.3.2012)

80% (Jeden Svět 2012)(4.1.2013)