Nastala chyba při přehrávání videa.
 • snaked
  *****

  Naprosto výborné. A Karel Höger tady opravdu exceluje. Vedle Ošklivé slečny, Školy otců a Mrtvého mezi živými jedna z nejlépe zvládnutých rolí.(23.8.2009)

 • Skip
  ****

  Jeden den po návratu z fronty je pořádně nabitý událostmi. Dobře zahrané, i když sem tam to docela zavánělo samoúčelností, ale to nijak neubírá na kvalitě tohoto filmu.(8.8.2009)

 • nascendi
  ***

  Zaujímavý film. Na prvý pohľad je to kaleidoskop príbehov a osudov vojakov vracajúcich sa domov s ústrednou postavou npor. Mareša. Všetko by bolo v poriadky, veď Karel Hoger podáva štandardne výborný výkon. Nedá sa však prehliadnuť, že celý film je poznačený dobou svojho vzniku. Nie je ešte úplne červený, ako filmy nakrútené o rok neskôr, ale tá ružová môže byť nebezpečnejšia ako červená. Karty už boli rozdané a tento film je cenný aj ako dokument posúvania hraníc.(22.6.2014)

 • Snorlax
  ****

  Z takového námětu mohl úplně klidně vzniknout sentimentální žvást, ale Frič i Höger příliš uměli, než aby něco takového dovolili. Do zbytečně sentimentálního balastu sklouzla pouze epizoda s profesorem Blažejem. Mimochodem, kdepak vzal ten chleba, když 5 let nevyšel z bytu?(2.1.2013)

 • Aky
  ****

  Pěkný poválečný film. V některých svých hrotech - jako například, když Karel Hoger není schopen oznámit staré mamince, že její syn padl, přesto že právě proto k ní přišel - bezmála dokonalý. Jinde zase - zejména v okamžicích, v nichž je vizionářsky prohlašováno, jaký skvělý socialismus nás teď čeká - svádí k nižšímu hodnocení, než si asi zaslouží.(25.7.2009)

 • - Poprvé ve filmu Ilja Racek. (M.B)

 • - Na začátku filmu je zmíněna firma Borsalino, která vyrábí klobouky i v současnosti. (tomas.sulc.7)

 • - Na začátku filmu oznamuje velitel jednotky (Zdeněk Štěpánek) četařce Stáně (Běla Jurdová), že byl její nadřízený nadporučík Mareš (Karel Höger) povýšen do hodnosti kapitána. Když se však na konci filmu objeví vojenská spojka s rozkazem o přemístění a hledá velitele, shání opět „jen“ nadporučíka Mareše. (lioncel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace