13. komnata - Série 7 (2011) (série)

13. komnata Renée Nachtigallové (S07E24)

(epizoda)

Renée Nachtigallová už od dětství ráda zpívala, vystupovala v divadle i v televizi. Ještě v době studií absolvovala konkurs na televizní hlasatelku a v sedmnácti letech se stala nejmladší z nich. Krátce nato se provdala za sportovního redaktora a narodil se jí první syn. Jenže idyla netrvala dlouho. Manžel začal mít problémy s alkoholem, z hlasatelského týmu musela po udání odejít. Pod vedením učitele zpěvu Antonína Novotného se tedy začala zdokonalovat v operním zpěvu, uspěla v mezinárodní soutěži a získala několik zajímavých rolí, zpívala dokonce v Národním divadle. Později začala navíc moderovat televizní Hádanky s písničkou i další pořady a také se podruhé vdala. Ale ani manželství s hercem Stanislavem Hyblerem nebylo souzeno dlouhé trvání. A k rodinným starostem se přidaly velké zdravotní potíže. Infikované klíště způsobilo mozkovou encefalitidu. Jen díky tomu, že měla v těle protilátky, přežila. Různá vyšetření ovšem prokázala, že nemoc zanechala na mozku následky. Maminka dvou malých dětí, o které se v té době starala sama, se nakonec rozhodla, že nechce vědět, jak velké následky choroby jsou. Pustila se znovu do práce, našla si nového partnera a už šestnáct let se cítí zdravá.
Průvodkyní příběhem ženy, která po boji s nemocí i nepřízní osudu zase rozdává úsměvy, je Jana Klusáková. (oficiální text distributora)