Šarlatová cesta (festivalový název)

• Austrálie

Scarlet Road - A Sex Workers Journey

Dokumentární

Austrálie, 2011, 106 min

Catherine Scott

Antony Partos

Rachel Wotton

Pat Fiske, Catherine Scott

Tohle téma mě vždy zajímalo, byť konkrétně se ho (spíše teoreticky) dotýkám v souvislostmi s lidmi s mentálním hendikepem, kteří někdy sami nedokážou (třeba ve fyzickém slova smysluy) naplnit svoje sexuální potřeby. Přitom i lidé s hendikepem a speciálními potřebami mají právo na podporu i uspokojení svých „normálních“ potřeb jaké má kdokoli jiný… tedy i v oblasti sexuality. Takové možnosti v jiných zemích jsou (různá míra asistence sexuálních pracovnic/pracovníků), ale pro mě je to stále v říši tabu, tak jsem vděčný, že můžu vidět konkrétní lidi, jejich příběhy a praxi… jak to FUNGUJE. A jaké netušené rozměry to může mít (motivace člověka s tělesným hendikepem k tomu, aby si na takovou službu vydělal). A obdivuji rodiče lidí s postižením, kteří v dokumentu vystupovali, neb jejich osvícenost je, hádám, krajně výjimečná.(12.3.2012)