Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• Chickenka

Obrovské zklamání! Na film jsem se těšila už od léta, kdy jsem zhlédla trailer a byla nadšená, že muzikál Into the Woods převedli i na filmové plátno. Ale to, co z očekávaného filmu udělali, mě zaráží. Film by měl obrovský potenciál hemžící se samými známými jmény, kteří deklarují, že film by měl být zárukou kvality. Ale opak je pravdou. Jedná se o neskutečnou slátaninu, už po prvních minutách jsem se začala nudit a měla jsem co dělat, abych to vydržela až do konce (nezachránily to ani písničky). Nehledě na to, že některé postavy (ano, přesně ty, Karkulko!) mi byli nesympatické a působili až moc uměle a přehrávaně. Prostě čeho je moc, toho je příliš!. Film rozhodně nedoporučuji ke zhlédnutí nikomu.(27.1.2015)

• dr.horrible

Takýto fail už Disney nevyprodukoval dlho. Pesničky .. no povedzme. Hviezdne obsadenie, Marshall, parodovanie rozprávok... Jeden sa až pýta, jak to mohlo všetko takto zdegenerovať?!(3.2.2015)

• Botič

Do tohohle lesa snad ani vkročit nechcete. V okamžiku, kdy všechno směřuje k momentu „…a žili šťastně až do smrti.“ najednou přeskočí deska, pohádkové postavy začnou umírat, princové být nevěrní a z filmu se stane naprosto nekoukatelný a otravný paskvil. Into the Woods možná funguje na divadelních prknech, ale stříbrné plátno mu nesluší.(7.2.2015)

• Enšpígl

Když si vymaluju pokoj padesáti odstíny šedi, automaticky to ještě neznamená, že se ze mě stane bohatej sadista a tady to samé. Smícháním několika pohádek s vynikajícím hereckým obsazením se rozhodně nevytvořila supepohádka a všechno scénarista pokřtil závěrečnou snahou o tvůrčí inovaci, to i holčíčí lakování nehtů je proti tomu vrcholně záživná záležitost.(13.2.2016)

• baribal

Tři bratři made in US (alespoň co se týče muzikálového konceptu a poslepování několika pohádek). Jako téměř vždy se amíkům nedá vytknout nic ve výtvarné a obrazové stránce, která z čarovného lesa dělá opravdu místo, kam byste na houby asi nešli. Další pozitiva už hledám obtížněji, osobně mám k muzikálům na plátně negativní vztah a tohle je bohužel další ukdákaný film, který by bez zpěvu byl mnohem lepší, děsivější a zároveň vtipnější, protože v muzikálu můžete vtipy pointovat maximálně tak do podoby rýmů. Co se týče postav a herců, tak se ani nedivím, že režisér sehnal takový ansámbl hvězd, muzikál v hollywoodu táhne. Pro mě je to bohužel na škodu, lituji velmi malého prostoru Johnnyho Deppa, který by se svojí postavou dokázal vyhrát mnohem lépe. Průměrný film, který zachraňuje krásné prostředí čarovného lesa a "neklasické" ztvárnění příběhu, jehož jednotlivé fragmenty každý dobře zná (červená karkulka, jack a obři, atd.).(12.1.2015)

• - Toto nie je prvý pokus o sfilmovanie látky. V roku 1994 prebiehalo skúšobné čítanie, na ktorom sa zišli Robin Williams, Goldie Hawn a Cher a režírovať to mala Penny Marshall. Neskôr sa rozprávalo o adaptácii v produkcii Columbia Pictures pod režijným dohľadom Roba Minkoffa a s účasťou hercov ako Billy Crystal, Meg Ryan či Susan Sarandon. (beso74)

• - Kulisy, ktoré predstavovali les, boli také veľké a realistické, že sa v nich Anna Kendrick (Popoluška) a Chris Pine (princ) skutočne stratili. Zachrániť ich museli až asistenti produkcie. (milealelia)

• - První čtení scénáře proběhlo již v říjnu roku 2012, natáčení pak probíhalo přibližně 4 měsíce od září do prosince roku 2013. (jezurka42)