Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• IQ Tiqe

Spojit několik pohádek dohromady a trochu je zamotat nezní úplně špatně, ale nějak jsem přehlédl, že jde o muzikál, takže provedení naprostá nuda, no a dějově to zázrak taky nebyl. Vydržel jsem (s přeskakováním) hlavně proto, že mě zajímal závěr. No, o moc bych nepřišel.(16.3.2015)

Bohužel, nefunguje to tak, jak by mělo. Souhlasím s venalce, stačí se podívat na první polovinu filmu. S čím jsem měla největší problém, bylo vynechávání scén, které jsou v těch pohádkách zkrátka pohádkové- Popelku vidíme vždycky utíkat z bálu, nikdy ji nevidíme tančit s princem (a propos, princové, oba dva, jsou na facku, to nefungovalo ani jako parodie..), hrabivého Jacka vidíme slézat stonek fazole, ale nespatříme svět obrů v oblacích, atd. atd... Červené Karkulce bych hned jednu natáhla, jak je nesympatická a ani čarodějnice Meryl nesplnila účel. Jakmile mám takové násilné představy už při sledování, nevěstí to nic dobrého. Jediní sympoši mi tak zbývají Emily Blunt a James Corden, kvůli kterým jsem se na Čarovný les dívala, slabý průměr.(6.11.2015)

• Xmilden

To se skoro ani nedá. Co nutí herce hrát v podobných filmech? Kouknul jsem kvůli Deppovi a zjistil že tady hraje 3 minuty, přitom plakáty na něj nestoudně lákají. S blížícím se koncem už film totálně nedává smysl a režisér je posledním člověkem, kterému by tohle mělo vadit, hlavně když dostal svůj tučný šek. 20%(1.4.2015)

• Sawy

Asi hodinu a půl relativně neurážející podprůměr se ve svém posledním aktu změní v něco... no, slušně řečeno v něco, co naprosto neuvěřitelným způsobem nefunguje. Chápu záměr tvůrců relativizovat klasické pohádkovské "A žili spolu šťastně až do smrti...". Stejně tak věřím, že v divadelním provedení to i docela mohlo fungovat, protože jsem se díval na pár ukázek z představení, které jsou mnohem lepší. Jenže Rob Marshall z toho ve filmové verzi udělal naleštěný paskvil (přímý kontrast se záměrnou laciností, skoro až punkovostí divadelní hry), ze které se v její první části zcela vytratila ironie. A když pak přijde onen twist, který celý film stočí do jiného směru, právě kvůli nezávadnosti všeho před ním se celý film úplně rozpadá. Ale úplně. A je to škoda, protože s podobným obsazením a produkčním zázemím z toho mohla vylézt pecka. Výsledek ale skutečně vypadá, jakoby tvůrci začali film točit, aniž by věděli, co se má stát na jeho konci. Takhle pokažený vysokorozpočtový projekt jsem už hodně dlouho neviděl. 25 %(27.4.2016)

Na tenhle film jsem se těšila dlouho. Především proto, že mám ráda muzikály a obsazení hlavních rolí byl téměř dream cast. Moje očekávání mírně kleslo, když jsem slyšela první ohlasy a nakonec mě vyděsily natolik, že jsem měla dojem, že to bude něco příšerného. Takže ve výsledku to nebylo tak "hrozné" jak jsem očekávala, ale zároveň to taky nebyla žádná bomba. Smíchanice pohádek já ráda (viz Once Upon a Time), takže to mi nevadilo. Začátek se docela slibně rozjel a první půlka filmu byla celkem v pohodě (když teda pominu tu příšernou scénu dvou princů, kteří si roztrhávají košile u vodopádu, a fakt, že Popelka měla na sobě furt jen jedny šaty), pak se to ale nějak zvrhlo a na druhou půlku už jsem zírala s pusou otevřenou dokořán. Mám dojem, že se u toho někdo trošku zhulil a pak to napsal, protože ta druhá půlka nějak vůbec nedávala smysl a dost mi zkazila celý film. Rozhodně velké plus tam bylo, že nezpívali nonstop (u Bídníků to bylo k nesnesení), ale že si taky vzali pauzu na to, aby mluvili. Na druhou stranu, písničky tam zněly jedna jako druhá (proč je proboha všechny zpívaly na stejnou melodii, která byla ještě nápadně podobná Sweeney Toddovi??) a rozhodně si žádnou z nich nebudu pamatovat. A ještě nějak nechápu k čemu tam byla Rapunzel a její princ, ti dva tam byli tak nějak do počtu a vlastně neměli žádnou pořádnou zápletku a byli tam dost zbyteční. Takže já jsem rozpolcená, celkově se mi ten nápad líbí, první půlka byla docela dobrá a obsazení bylo víc než dobré, ale na druhou stranu, druhá půlka byla jedno velké WTF, ve výsledku vlastně nevím jak hodnotit. Zatím asi 3*, uvidím, jak se mi to rozleží v hlavě.(26.1.2015)