Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• Aknah

Hodně slabé, bohužel i když jsem fanynka muzikálních filmů, tak písničky byly nechytlavé, příběh byl zbytečně překombinovaný a obecně děj nezáživný. Vyzdvihuji pěvecké fondy všech herců a pár vtipných záběrů či momentů, bohužel tenhle film je zbytečně dlouhý, utahaný...(26.4.2015)

• Big Bear

Pořádný muzikál musí mít 4 M. A tím myslím muzikál a ne to co u nás socialistické serebrity sepisují jako zhudebnělá ,,libreta'' a v čemž recyklují své socialistické kámoše , kteří by si jinde už neškrtli... Muzikál musí mít poutavý příběh, samozřejmě chytlavé melodie - které vám utkví v hlavě i při sledování závěrečných titulků, promyšlenou choreografii a sympatické herce. Čarovný les, nemá ani jedno. Ba co víc, je to ještě horší. Herci jsou nesympatičtí (fakt se divím Johnymu co tu dělal - ať se radši drží Burtonovy košile). NeJvětší šok jsem měl z čarodějnice Meryl. Nejen, že tak tato má dříve velmi oblíbená a ke všemu ještě velmi talentovaná herečka tak už i pomalu začíná vypadat i bez líčení, ale k mé hrůze si buď ona, nebo někdo jiný myslí, že dobře zpívá... Její zpěv mně poprvé sejmul v jiném muzikálu, kdy jsem zaúpěl Mámamíja ! pořád to ale šlo proti jejímu protějšku zpívajícímu Bondovi Brosnanovi... Tady jí někdo opět obsadil jako zpěvačku a jsem si jist, že lvi tam v Africe na hrobě Redforda se rozprchli jako když střelí.... Písně navíc jsou hrozné, melodie nachytlavé, nezapamatovatelné a to komplet, snad až na závěrečnou píseň. Celkově vůbec nechápu to dnešní prznění pohádek, kdy digitální efekty nejednomu režisérovi sice daly křídla, ale vzaly soudnost. Nechci být konzerva, ale pohádkový muzikál je třeba Divotvorný hrnec. Takhle ne. Dávám jednu jedinou hvězdu za tu dnes už málo obvyklou snahu natočit muzikál. *(4.3.2015)

Výpravná muzikálová parodie na pohádky, která se odvažuje za happily ever after) mě dlouho nechávala na pochybách, nakolik je brána navážno. Sodheimova nemelodická hudba je boží (především Prolog mi pořád zní v hlavě). Jen na okraj: Oskarová nominace pro Meryl Streep je vyloženě vtipná.(1.2.2015)

Na tenhle film jsem se těšila dlouho. Především proto, že mám ráda muzikály a obsazení hlavních rolí byl téměř dream cast. Moje očekávání mírně kleslo, když jsem slyšela první ohlasy a nakonec mě vyděsily natolik, že jsem měla dojem, že to bude něco příšerného. Takže ve výsledku to nebylo tak "hrozné" jak jsem očekávala, ale zároveň to taky nebyla žádná bomba. Smíchanice pohádek já ráda (viz Once Upon a Time), takže to mi nevadilo. Začátek se docela slibně rozjel a první půlka filmu byla celkem v pohodě (když teda pominu tu příšernou scénu dvou princů, kteří si roztrhávají košile u vodopádu, a fakt, že Popelka měla na sobě furt jen jedny šaty), pak se to ale nějak zvrhlo a na druhou půlku už jsem zírala s pusou otevřenou dokořán. Mám dojem, že se u toho někdo trošku zhulil a pak to napsal, protože ta druhá půlka nějak vůbec nedávala smysl a dost mi zkazila celý film. Rozhodně velké plus tam bylo, že nezpívali nonstop (u Bídníků to bylo k nesnesení), ale že si taky vzali pauzu na to, aby mluvili. Na druhou stranu, písničky tam zněly jedna jako druhá (proč je proboha všechny zpívaly na stejnou melodii, která byla ještě nápadně podobná Sweeney Toddovi??) a rozhodně si žádnou z nich nebudu pamatovat. A ještě nějak nechápu k čemu tam byla Rapunzel a její princ, ti dva tam byli tak nějak do počtu a vlastně neměli žádnou pořádnou zápletku a byli tam dost zbyteční. Takže já jsem rozpolcená, celkově se mi ten nápad líbí, první půlka byla docela dobrá a obsazení bylo víc než dobré, ale na druhou stranu, druhá půlka byla jedno velké WTF, ve výsledku vlastně nevím jak hodnotit. Zatím asi 3*, uvidím, jak se mi to rozleží v hlavě.(26.1.2015)

• dr.horrible

Takýto fail už Disney nevyprodukoval dlho. Pesničky .. no povedzme. Hviezdne obsadenie, Marshall, parodovanie rozprávok... Jeden sa až pýta, jak to mohlo všetko takto zdegenerovať?!(3.2.2015)

• - Do role pekaře byli zvažováni Colin Firth, Matthew Broderick, Johnny Depp, Denis O'Hare a Jim Carrey. (jezurka42)

• - Natáčení probíhalo v anglických lokacích Doveru, Hambledenu, Waverley a také v ateliérech Shepperton v Middlesexu, kde v polovině října roku 2013 filmování začalo. (jezurka42)

• - Snímka je prvou filmovou adaptáciou broadwayského muzikálu či hry v histórii spoločnosti Walt Disney Company. (beso74)