Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• salahadin

Velmi protivný a těžko snesitelný "muezzifilm". Asi nepochopím tvůrce, kteří na jednu - a ještě k tomu zcela nehezkou - melodii nechali přezpívat skoro všechny repliky herců. K tomu namíchali těžký střevní pačok z různých pohádek. Výsledek dopadl tak, jak obvykle dopadá velký nedělní oběd po několika hodinách trávení.(4.5.2016)

• Aknah

Hodně slabé, bohužel i když jsem fanynka muzikálních filmů, tak písničky byly nechytlavé, příběh byl zbytečně překombinovaný a obecně děj nezáživný. Vyzdvihuji pěvecké fondy všech herců a pár vtipných záběrů či momentů, bohužel tenhle film je zbytečně dlouhý, utahaný...(26.4.2015)

Na tenhle film jsem si cíleně vzal do kina polštářek, že se u něj pěkně prospím, než vyrazím za lepším. No jo, jenže já zapomněl, že on Marshall není žádný muzikálový bažant a i když podle plakátu vypadá Čarovný les jako reklama na galavečer The most cool person in Hollywood, sáhl jsem nakonec místo po polštářku po arašídech. (Febiofest 2015)(6.4.2015)

Bohužel, nefunguje to tak, jak by mělo. Souhlasím s venalce, stačí se podívat na první polovinu filmu. S čím jsem měla největší problém, bylo vynechávání scén, které jsou v těch pohádkách zkrátka pohádkové- Popelku vidíme vždycky utíkat z bálu, nikdy ji nevidíme tančit s princem (a propos, princové, oba dva, jsou na facku, to nefungovalo ani jako parodie..), hrabivého Jacka vidíme slézat stonek fazole, ale nespatříme svět obrů v oblacích, atd. atd... Červené Karkulce bych hned jednu natáhla, jak je nesympatická a ani čarodějnice Meryl nesplnila účel. Jakmile mám takové násilné představy už při sledování, nevěstí to nic dobrého. Jediní sympoši mi tak zbývají Emily Blunt a James Corden, kvůli kterým jsem se na Čarovný les dívala, slabý průměr.(6.11.2015)

• Hild

Čiré utrpení. Chvílemi jsem si nebyla jistá, zda to celé není myšleno jako parodie na známé pohádky (scéna dvou princů zpívajících u řeky). Filmu chybí atmosféra a není zvládnut ani hudebně, všechny písničky mi přišly úplně stejné, nenajdete zde jednu jedinou chytlavější melodii, což je něco, co se od muzikálu čeká. Film láká především svým hvězdným obsazením, ale už dlouho jsem neviděla film, ve kterém by všechny mužské postavy působily tak nechutně a odpudivě. Vůbec netuším, pro koho je film určen, nedoporučovala bych ho ani rodinám s dětmi, děti Vám u toho ty dvě hodiny nevydrží. Neskutečně trapná slátanina.(23.1.2015)