Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• MoiJe

Divadelné, plné hviezd, zo 2 dobré nápady, no nevedelo udržať pozornosť. V divadle by ma to podľa všetkého bavilo, ako film to ale nie je žiadna výhra a pre mňa celkom sklamanie. Piesne sú len OK a všetky tak nejak podobné jedna druhej.(17.1.2015)

• Linda.csfd

Komedie? Pohádka? Vtipný muzikál? Možná bych zavedla nový termín - tragipohádka.(18.9.2015)

• Vxxx

Chmmm. Pohádky miluji, Disneyho zbožňuji a muzikály mi vykouzlí úsměv na tváři. Maryl Streep, Johnny Depp, Anna Kendrick a Emily Blunt. Na ty jsem se tak moc těšila! Dokonce i na Daniela Huttlestona, který je snad jediný dětský herec, který mi, díky Les Mis, neleze na nervy. Ale tohle byla, vážení, katastrofa! Začneme od toho nejzákladnějšího. Je to muzikál. Ale ta hudba?! Šílený. Všechny písničky uřvané, absolutně jednotvárné, splývají do hromady a většinou jsou úplně zbytečné. Kdyby místo nich normálně mluvili a napsali tam 3-4 songy jen tak na zpestření, bylo by to pro všechny lepší. Všichni herci, snad až na malého Jackla tam vypadali jak kdyby už chtěli být doma v posteli a ne na place natáčet takovou kravinu. Navíc, když už si říkáte, že to konečně končí a všechny postavy dostanou svůj happyend... a BUM! Máte před sebou dalších 40 minut běhání po lese, hledání obrů.. a kdo ví čeho ještě. Ten film je nekonečný, sama se divím, že jsem ho dokoukala. Zvlášť ta holka co hrála Karkulku. Je to její první film a já osobně doufám, že poslední. Otravný xicht, otravný hlas. A ještě jednou bych chtěla zdůraznit jak je ta hudba příšerná :D .. A vysvětlí mi někdo, jak po tom, co pekařka uřízla Rapunzel vlasy je zase Rapunzel měla, aby si vyzdvihla do věže prince? A pak je najednou zase neměla v té bažině... To jsem nepochopila. Skoro jako by tam byla chyba střihu a přehodili scény, ale je to divné... 1* Fakt pohroma :( A to mám věci tohoto typu velmi ráda! :((27.3.2015)

Opravdu nejsem na muzikály a tohle na tom nic nezměnilo a tím je řečeno vše podstatné a přiznávám,že jsem to musel i přeskákat.Jinak role Johnny Deppa už mi fakt celkem nebaví.Za mě celkově ze slušnosti a za Meryl Streep 50 % a tři hvězdy.(26.1.2015)

Trailer i obsazení vypadaly velmi slibně, velmi jsem se na tento film tedy těšil. S původním stejnojmenným broadwayským muzikálem obeznámen nejsem, jeho filmovou adaptaci jsem tedy sledoval zcela nezasažen tendencí obojí porovnávat. Ačkoli jsem film zhlédl na novinářské projekci, na ČSFD už si tou dobou žil dávno svým životem, kdy ho zde všichni kritizovali o stošest. Ačkoli bývám obvykle k podobnému kolektivnímu hejtování lhostejný, zde se nemohu ubránit dojmu, že ty lidi mají prostě pravdu - a ČAROVNÝ LES je prostě hrozný. Minimálně já osobně jsem ho shledal téměř nekoukatelným a měl jsem co dělat, abych vydržel do konce. Pěvecké i herecké výkony všech protagonistů sice osobně shledávám jako velmi zdařilé, ale žádná z filmových melodií mi nijak neutkvěla v paměti, a postrádal jsem tam nějaký výraznější pěvecký výstup nebo melodii, kterou by si člověk oblíbil - a tak bohužel ani nemám chuť si pustit soundtrack. Když jsem si po projekci pročítal materiály od distributora, přišlo mi vyloženě líto toho, kolik za tímhle filmem stálo práce, a kolik schopných lidí se na něm podílo - za zmínku stojí minimálně nádherné kostýmy Colleen Atwood nebo herecký objev 12 leté Lilly Crawford (Červená Karkulka), která je zcela fantastická a její schopnosti skutečně přesahují její věk - protože Rob Marshall podle všeho nechal vzniknout filmu, který se podle předběžných hodnocení asi vážně moc nepovedl. Ne že by ve scénáři nebyla spousta chytrých momentů - samotná myšlenka zaměřit se na to, co se odehrává ve známých pohádkách poté, co zazvoní konec, se mi hodně líbí - ale výsledná podoba filmu mě bohužel neoslovila ani jako muzikál, ani jako moderní variace několika pohádek. Souhlasím i s recenzí Franty Fuky, který napsal, že spousta věcí ve filmu působí náhodně a nesouvisle, a film neposkytuje vodítko, co se má brát vážně a co je zamýšleno jako humor. To je špatně a takový film na mě působí nepříjemně a zmateně. Škoda, autor vynikajícího CHICAGA měl jistě na víc. Mimochodem Johnny Depp v malé roli vlka je naprosto dokonalý.(9.3.2015)