Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• Chickenka

Obrovské zklamání! Na film jsem se těšila už od léta, kdy jsem zhlédla trailer a byla nadšená, že muzikál Into the Woods převedli i na filmové plátno. Ale to, co z očekávaného filmu udělali, mě zaráží. Film by měl obrovský potenciál hemžící se samými známými jmény, kteří deklarují, že film by měl být zárukou kvality. Ale opak je pravdou. Jedná se o neskutečnou slátaninu, už po prvních minutách jsem se začala nudit a měla jsem co dělat, abych to vydržela až do konce (nezachránily to ani písničky). Nehledě na to, že některé postavy (ano, přesně ty, Karkulko!) mi byli nesympatické a působili až moc uměle a přehrávaně. Prostě čeho je moc, toho je příliš!. Film rozhodně nedoporučuji ke zhlédnutí nikomu.(27.1.2015)

• PauloZ

Že to bude až tak šílený, myšleno opravdu šílený, mix pohádek, to jsem vážně nečekal. Z toho vyplívá, že je to dějově velice zkratkovité, ale není problém se orientovat, protože všechny příběhy známe z dětství a to samotné zkloubení do hlavní dějové linky za daným cílem buď zkousnete, nebo ne. Osobně mě to nijak neurazilo. Podobný experiment si vyzkoušel už i Svěrák ve třech bratrech. Důležité je, jak se s tím tvůrci poperou a jak to prodají. No a v Čarovném lese, byť je narvaný hereckými tahouny, všechno je hezké a efektní a Marshall si dokáže hrát s dějem, to celkově vizní utahaně a uzpívaně. Přitom ani jedna písnička neodrovná a není k zapamatování a druhá polovina filmu je snad až trošku zvrhlá. 2,5*.(22.4.2015)

• maddy

Ten film pôsobí ako keď psíček s mačičkou piekli tortu .... a vznikol z toho rozprávkový guláš bez jednoznačnej chuti. Začiatok je ešte nádejný, kombinácia niekoľkých známych rozprávok (Popoluška, Červená Čiapočka, Zlatovláska a pod.) do jedného príbehu sa javí ako pútavý námet a vďaka slušnej výprave sa na Into the Woods aj celkom dobre pozerá. Postupne to však stráca akýkoľvek „kúzelný nádych“ alebo atmosféru, príbeh sa začne nezmyselne motať sám v sebe, nikam nesmerovať a pesničky znejú neustále na jedno kopyto, bez jedinej chytľavej, zapamätaniahodnej melódie, čo je u muzikálu podstatný problém. Druhá polovica je už vyslovene zdĺhavá, kde sa len neustále opakujú monotónne hudobné výstupy postáv a film sa zasekne v stereotypnom prostrední lesa (viď napríklad naťahovaná scéna s obrom, kde sa pol hodiny nedeje nič iné okrem toho, že sa postavy skrývajú alebo dohadujú). Navyše sa Into the Woods nevie rozhodnúť, čím chce vlastne byť. Chvíľu pôsobí ako nechcená paródia (scéna dvoch princov trhajúcich si košele a spievajúcich u vodopádu), chvíľu ako infantilná rozprávka a chvíľu ako film pre dospelých (keď rozprávkové postavy začnú v druhej polovici umierať alebo bez mihnutia oka riešia, že Janka Hraška obrovi obetujú). Problémom je, že deti u toho dve hodiny nevydržia, pretože tu nie je ani jedna veselá pesnička alebo hravý príbeh a na dospelý film to je až príliš málo ambiciózne a občas podivne úchylné (napr. postava vlka Johnnyho Deppa, ktorá hraničí až s pedofilom). Väčšinou kvitujem tieto moderné, trikmi hýriace spracovania rozprávkových klasík, ale v tomto prípade akoby sa Rob Marshall nevedel rozhodnúť pre koho mal byť film vlastne určený a tak natočil podivný mix, ktorý plne neocení ani jedna skupina divákov. Ako divadelná hra môže Inte the Woods bez problémov fungovať, ako film to je však len prapodivný mišmaš s peknou výpravou a prvotriednymi hercami, ale ktorý nijako zvlášť nebaví. CELKOVO: 2,5* (5/10)(27.3.2015)

• penylane

První třetina filmu celkem ušla. Druhá třetina v celku nudná. Poslední třetina - utrpení největší. Nuda, nuda, nuda, ulítlý děj a zase nuda. Nekonečná scéna s obrem, kdy se doslova půl hodiny prakticky nic neděje. Všechny písně na jedno brdo - člověk mezi nimi nepoznal rozdíl. Odpad nedávám jen kvůli první třetině filmu.(23.2.2015)

• depony

Po všech zajímavých rolích, za které Meryl byla nominována na Oscara, by v případě této výhry šlo o největší omyl a urážku jejího umu. Už dlouho jsem nezažil nic tak ... neosobního, nezajímavého. Herecké obsazení bylo poutavé, jejich charaktery vůbec. Nekonečné dvě hodiny a pět minut. Zde mohu maximálně nedoporučit ...(24.1.2015)