Čarovný les

Príbehy z lesov

Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Pohádka

USA, 2014, 125 min

• Pilda17

Tak jak začít, asi Oscarovými nominacemi, které jsou zasloužené hlavně tedy za Meryl Streep. Johnny Depp si zahrál menší roli, ale za to hodil do tváře úsměv. Začátek byl skvělý, zkombinování pohádek se povedlo, do toho i příjemná hudba. Postupně vše ztrácelo nádech a hudba začala být až příliš otravná. Možná to byl jen můj dojem, ale zhruba v polovině bylo více otravných scén než těch dobrých. Dále jsem se těšil už jen na Meryl Streep. Pochválit musím třeba dohady na konci, to byl jeden z těch větších kladů. Například obři mohli dostat více prostoru a celkově příběh působil hodně chaoticky a nedával moc smysl. Vsuvka typu princ a Popelka, kterou ke konci podvede byla ubohá, upřímně mi znechutila zbytek filmu. Díky této trapné scéně, která tam vůbec nemusela být jsem musel jít s hodnocením ještě níž. Z Into the Woods se dalo vytřískat daleko více s takovou hereckou sestavou, ale takhle se dle mého hodně těžko dohrabe průměru .. 4/10 = 41%(22.1.2015)

• Aleee89

Ach jo. Rob Marshall má na kontě kvalitní muzikály, Meryl Streep je moje nejoblíbenější herečka, a přesto z jejich spojení vzniklo dílo, které kdyby světlo světa nespatřilo, asi by nikomu nechybělo. Jak jsem kdysi měla ráda Deppa, tady mi lezl i po tu krátkou chvíli, co se ve filmu objevil, na nervy. Vždyť hraje pořád stejně a je stejně divný. Snímek smotal několik pohádek dohromady, což by ani nevadilo, ale ve výsledku to udělal tak blbě, že to působilo přinejmenším překombinovaně. Kdyby ke konci děj nekomplikovali obryní z nebes, která terorizuje vesnici, a děj prostě uťali, asi by to pomohlo. Na to, že se jedná o muzikál, písničky nic moc. Celkově se Čarovný les nepovedl, byl zdlouhavý a nudný. Škoda.(19.7.2015)

• Big Bear

Pořádný muzikál musí mít 4 M. A tím myslím muzikál a ne to co u nás socialistické serebrity sepisují jako zhudebnělá ,,libreta'' a v čemž recyklují své socialistické kámoše , kteří by si jinde už neškrtli... Muzikál musí mít poutavý příběh, samozřejmě chytlavé melodie - které vám utkví v hlavě i při sledování závěrečných titulků, promyšlenou choreografii a sympatické herce. Čarovný les, nemá ani jedno. Ba co víc, je to ještě horší. Herci jsou nesympatičtí (fakt se divím Johnymu co tu dělal - ať se radši drží Burtonovy košile). NeJvětší šok jsem měl z čarodějnice Meryl. Nejen, že tak tato má dříve velmi oblíbená a ke všemu ještě velmi talentovaná herečka tak už i pomalu začíná vypadat i bez líčení, ale k mé hrůze si buď ona, nebo někdo jiný myslí, že dobře zpívá... Její zpěv mně poprvé sejmul v jiném muzikálu, kdy jsem zaúpěl Mámamíja ! pořád to ale šlo proti jejímu protějšku zpívajícímu Bondovi Brosnanovi... Tady jí někdo opět obsadil jako zpěvačku a jsem si jist, že lvi tam v Africe na hrobě Redforda se rozprchli jako když střelí.... Písně navíc jsou hrozné, melodie nachytlavé, nezapamatovatelné a to komplet, snad až na závěrečnou píseň. Celkově vůbec nechápu to dnešní prznění pohádek, kdy digitální efekty nejednomu režisérovi sice daly křídla, ale vzaly soudnost. Nechci být konzerva, ale pohádkový muzikál je třeba Divotvorný hrnec. Takhle ne. Dávám jednu jedinou hvězdu za tu dnes už málo obvyklou snahu natočit muzikál. *(4.3.2015)

• harfuska

SPOJLER. Spíš ► A.B.S.U.R.D.N.Ý .. L.E.S, aneb, Jak pekaři oloupili pohádkové bytosti cestou do lesa ◄ přeji si… přeji si… přeji si… tak FAJN! Něco si přej.. ale nebude to zadarmo! Přeji si.. aby nám karkulka nekradla zboží.. aby nám nezdechla kráva.. aby nás nefackala máma.. aby na řece nezpíval Modern Talking.. aby nesvítil modrý měsíc.. aby… „Hele!… KRÁVA! Chyť ji!“ „Ne, radši si zazpívejme…“ ♫♪♫ Tak jsme si zazpívali a teď nacpeme „dobrůtky“ do kravičky, aby čarodějce narostli prsa a pekařce bříško.. Najednou se zbořil les. Kdo je na vině? Mrtvá kráva? Pošahané vlasy? Vyhozené fazole? Krásná popelka? Císařův pekař? Zlatá harfa? Malý sirotek? Ošklivá obryně? … Čarodějka skončí v černé díře, protože zas jí někdo uloupil fazolky! ►Tak děti, kdo touží po smíšené rodince – šup do lesa. Ale nezapomeňte, nebude to zadara! (Chamtivost bude potrestána) ◄ ** za kouzelnou Meryl a odvážnou Emily(18.2.2015)

• dr.horrible

Takýto fail už Disney nevyprodukoval dlho. Pesničky .. no povedzme. Hviezdne obsadenie, Marshall, parodovanie rozprávok... Jeden sa až pýta, jak to mohlo všetko takto zdegenerovať?!(3.2.2015)