Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Turbo je klasickým příběhem toho, jak hlavní postava žijící na okraji společnosti má svůj sen, za který je odsuzována. Nu a shodou několika "náhod" se mu ten sen vyplní. Turbo má sice už tolikrát omletý koncept a zápletku, nicméně nápad naroubovat to na příběh závodního šneka je přecijen dostatečně originální. Příjemný je dabing, povedená je hudební stránka i animace je pěkná. Turbo je celkem sympatická postava, ostatní se starají o dostatečný přísun humoru a tak není jediný důvod, proč neudělit tomudle plžovi lehce nadprůměrný hodnocení. Přiznám se, že dost často lituju, že ČSFD neoplývá hodnocení, 0-10 ale pouze 0-5 a někdy je proto holt obtížné rozhodnout se. Dnes je to například ukázkový případ váhání mezi 3 a 4, ale já tomu šnekovi prostě fandím, takže dám 4*.(25.12.2013)

• IQ Tiqe

Rychlej hlemejžď není špatnej nápad, ale jinak to je celý šablonovitý a plný stereotypů. Nic novýho pod sluncem. [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 5 | humor 1 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(25.10.2013)

Tedy, docela jsem se tomu bránil, ale tenhle šnek si mě prostě nakonec získal i přes to, že tvůrci v rámci filmu porušili vše co se dalo, jakože fyzikální zákony, přírodní zákony atd. Jenže ono to prostě funguje, je to fantaskní pojetí naplnění amerického snu se vším všudy. Tak trochu zmutovaného do zkombinovaného světa mlžů s lidským. Postavy byly fajn a ten šnečí tým (pro mě gang) s tou jejich sehranou akcí bez strachu z čehokoliv to bylo hodně povedené. Je v tom slušná zábavnost, ale ne účelová, jen prostě svěží příběh, který je sice ujetý, ale dokáže zcela pohltit. Já si to užil opravdu hodně a zařazuje se to u mě k nej animákům loňského roku. Přestože jsem u toho mockrát kroutil nevěřícně hlavou, co si všechno tvůrci dovolili a je to celé strašně ujetá ptákovinka, tak nemohu hodnotit jinak. 9/10(4.1.2014)

Podle šablony, samé klišé, žádné překvapení, milionkrát viděný příběh outsidera na vrcholu. Přesto se na to dá koukat, vypnout a pokoušet se vstřebávat těch několik nápadů zasazených do ne až tak běžného světa šneků a slimáků s převodovkou proklatě nízko. Jasně, do týdne už o filmu nevíte, ale... prostě se s tím smiřte :)(24.10.2013)

• Davies182

Z vtipného a hravého animáku s potenciálem bezmála Života brouka 2 se po půl hodině stává rychlokvaškové akční béčko z prostředí generických automobilových závodů. Ohromná škoda a promarněná šance. P.S. Moje první 3D v bedně, a bylo to supr!(9.4.2016)