Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Šneček nepřekvapil. Dopadlo to přesně dle očekávání. Přesto jsem se příjemně pobavil, chválím nápad.(8.12.2013)

Pro mě tedy lehký nadprůměr, a že mám takovou dobrou náladu po zhlédnutí snímku, tak tomu šoupnu 4*, ať si to Turbo užije. První, co mě napadlo, když se mu vliv nitroglycerin do žil, tak jen... joooo jasně, šnečí spiderman. Celou dobu jsem ale čekala, že i kdyby vyhrál, tak se tam furt něco zvrtne, protože přece nitro je zakázané používat v závodech.. nebo ne? A ono mu to prošlo. Jinak spousta vtipných scén, okamžiků a frků... jakože tleskají očima o sebe, ten závod se sekačkou o rajče udělaný jako televizní přenos či nějaká videohra, šichta sběru rajčat začíná a končí pískaním čajové konvice /by mě zajímalo, jak by to dělali, kdyby si někdo vařil čas nepravidelně) a spousta dalších. Parádní byly i závěrečné titulky. "Máš nějakej plán Tacobene? - No jasně že jo (nasadí brýle). - Doufám, že ten plán nejsou ty trapný brejle."(24.12.2013)

Pokud dokážete příjmout fakt že v závodech aut může jezdit i šnek, tak máte z poloviny vyhráno. Mexičani jsou otravnější než kdy dříve, některé vtípky poměrně fajn, ale jedná se celkově o hodně těžký průměr. 50%(4.11.2013)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $83,028,130Tržby Celosvetovo $286,896,578Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,419,794 //počet predaných kusov 995,667Tržby za predaj DVD v USA $43,093,782 //počet predaných kusov 1,982,487║ DreamWorks fakt valia a opäť ponúkajú vydarený animovaný "oddychový" počin, tento krát skôr pre tých menších, príbeho taký jednoduchší ale za to opäť s kvalitným 3D efektom, množstvom strhujúcich scén a slušnou dávkou zábavnosti, spokojnosť, takže po tohtoročných prestrelených cestných banditov v Rýchlo a Zbesilo 6 a výbornom dramatickom filme z F1 Rivali tu máme oddychovku Turbo kde pre zmenu máme klasické americké ľavotočivé preteky v Indianapolise osviežené slimákom /videl v kine 3D verziu: 80%/ __moja recenzia(20.10.2013)

Slimák, co jezdí Nascar a je zaručeně nejrychlejší. Totální kravina i na pohádku pro děti. Každopádně myslel jsem si, že ten arogantní jezdec bude spíš podoba Vincenta Cassella a ono ne. Kupodivu. Nicméně nemůžu upřít příjemnou atmosféru. Ta hodina a půl hezky uběhla...ale ten příběh.(18.10.2014)