Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Po nějaké době zas dobrý animák. Nápad je docela originální a je to i sranda. I když je tam vidět spousta prvků z jiným animáků. Ale má to docela spád. Samozřejmě byl konec dost předvídatelný. Nejvíc mě asi dostaly ty ochočené vrány. :D(13.2.2014)

Docela pohodový animák, ale prostě v konkurenci jiných nejrychlejší šnek na světě obstát nemůže.(1.11.2014)

No velevážené panstvo, tomuhle říkám píčovinanakvadrát. Scénář je vyflusanej a vyždímanej do mrtě absolutníma totálníma kýčovitýma klišé(ma), který ke všemu jsou ještě jakžtakž míněný vážně. Alegorie pro děti? Leda prd. Děti se u toho budou nudit a dospělý jsou na to moc dospělý, aby vtípky a scénáristický kličky brali vážně. Děti budou pořád šneky zašlapávat a kochat se, jak jim křoupe ulita, a když už to dělat nebudou, budou dělat vrrrrrum vzuuuum se šnekem po asfaltu. Jenže kupodivu to ve [3D] vypadá aspoň pěkně a k tomu ke všemu je tam celkem povedený hlasový osazenstvo v čele s Peňou a Samuelem. Postrádá to nadhled, vtip, atmosféru, cokoliv, po scénáristický stránce je to sračka, ale nějak záhadně to funguje tak, že se to dá zhlídnout na jeden zátah, aniž by v sedačce bolel zadek.(4.11.2013)

• Momo_desu

Nemôžem tomu uveriť ale ja dávam rozprávke odpad! To bola tak neskutočná sračka, že to nie je ani možné a ťažko uveriteľné, že môže niečo tak neskutočne nudné a nezáživné vzniknúť. Áno, pár krát tam bol u mňa náznak veľmi decentného smiechu, ale to bol tak sakra decentný úchecht, že to skôr znelo, že mám zaseknuté sople v krku. Ja ani neviem kvôli čomu by som mala dať z milosti jednu hviezdičku. Možno kvôli tomu, že to bolo krátke. Nieeeeee, nedám tomu jednu hviezdičku aj keby mi 100 slimákov lezie po tvári a svojimi očami by ma boxovali. Sračka. A už som spomínala, že je to sračka? Vedela som, že je to slabé, ale som naozaj šokovaná, že to má až ,pre mna neskutočných, 68%. Ja budem mať asi dávivý reflex. Neskoro už ho mám musím vyčistiť klávesnicu. Keby chcem niekoho umučiť k smrti asi mu to pustím.(29.12.2013)

Tedy, docela jsem se tomu bránil, ale tenhle šnek si mě prostě nakonec získal i přes to, že tvůrci v rámci filmu porušili vše co se dalo, jakože fyzikální zákony, přírodní zákony atd. Jenže ono to prostě funguje, je to fantaskní pojetí naplnění amerického snu se vším všudy. Tak trochu zmutovaného do zkombinovaného světa mlžů s lidským. Postavy byly fajn a ten šnečí tým (pro mě gang) s tou jejich sehranou akcí bez strachu z čehokoliv to bylo hodně povedené. Je v tom slušná zábavnost, ale ne účelová, jen prostě svěží příběh, který je sice ujetý, ale dokáže zcela pohltit. Já si to užil opravdu hodně a zařazuje se to u mě k nej animákům loňského roku. Přestože jsem u toho mockrát kroutil nevěřícně hlavou, co si všechno tvůrci dovolili a je to celé strašně ujetá ptákovinka, tak nemohu hodnotit jinak. 9/10(4.1.2014)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)