Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Pohodová odpočinková pohádka s důrazem na detaily. Výborná parta šneků, skvělí dabéři, napětí vtip i nervydrásající závodní scény. Po vynikajících Rivalech jsem se na okruh rád vrátil, tentokrát ten v Indianapolis. Kdo nemá rád závodění s Turbem bude mít možná trochu potíže, ale je něco ulítlejšího než, že šnek závodí s nejrychlejšími stroji na planetě? White shadow!(2.11.2013)

Sny se mají plnit všem! :)(20.11.2013)

No velevážené panstvo, tomuhle říkám píčovinanakvadrát. Scénář je vyflusanej a vyždímanej do mrtě absolutníma totálníma kýčovitýma klišé(ma), který ke všemu jsou ještě jakžtakž míněný vážně. Alegorie pro děti? Leda prd. Děti se u toho budou nudit a dospělý jsou na to moc dospělý, aby vtípky a scénáristický kličky brali vážně. Děti budou pořád šneky zašlapávat a kochat se, jak jim křoupe ulita, a když už to dělat nebudou, budou dělat vrrrrrum vzuuuum se šnekem po asfaltu. Jenže kupodivu to ve [3D] vypadá aspoň pěkně a k tomu ke všemu je tam celkem povedený hlasový osazenstvo v čele s Peňou a Samuelem. Postrádá to nadhled, vtip, atmosféru, cokoliv, po scénáristický stránce je to sračka, ale nějak záhadně to funguje tak, že se to dá zhlídnout na jeden zátah, aniž by v sedačce bolel zadek.(4.11.2013)

• Chrustyn

Příběhem i celkovým zpracováním, jeden z nejslabších a nejnezajímavějších animáků, co jsem za poslední roky viděl. Možná, že příběh o šnekovi se závodní touhou, zaujme mladší publikum, ale pro dospělého nebo chytře smýšlející diváka, film neskrývá nic, než ohranou historku o tom, že každý si může splnit svůj sen, bez ohledu na to, jak nemožný se zdá být. Nudné a bez humoru.(21.12.2013)

• Terva

Tak to byla šílenost, nuda a blbost.(23.3.2014)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)