Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Očekávání, co se tržeb týče, film asi ne zcela naplnil (s ohledem na rozpočet). Není divu, jde jen o lehce nadprůměrný animák, vtipných momentů je sice celkem dost a příběh drží solidně pohromadě, ale z podobného námětu se dalo vytěžit jistě daleko více. ***SPOILER*** Co se týká vyprávění totiž téměř žádný nápad - máme jedince, který má sen, během odloučení od skupiny, kde ho nikdo nechápe, získá schopnost, díky které může snu za pomoci druhých dosáhnout. Stává se z něj postupně objekt velkého zájmu, během hlavního závodu o schopnost přichází, těsně před cílem/závěrem závod dokončí za pomoci vlastních sil (čti bez zvláštní schopnosti). Sportovně-rodinných filmů s podobnou strukturou bylo ale natočeno celkem dost, mně například Turbo nápadně připomíná Objev roku. ***KONEC SPOILERU*** Není to prostě nic extra, někdo může namítat, co bych měl od animáku chtít? Právě ale od tohoto žánru čekám ve vyprávění trochu více invence (zvlášť s takovým rozpočtem) a ne jen sázku na jistotu, která se tady navíc moc nepodařila.(26.11.2013)

No velevážené panstvo, tomuhle říkám píčovinanakvadrát. Scénář je vyflusanej a vyždímanej do mrtě absolutníma totálníma kýčovitýma klišé(ma), který ke všemu jsou ještě jakžtakž míněný vážně. Alegorie pro děti? Leda prd. Děti se u toho budou nudit a dospělý jsou na to moc dospělý, aby vtípky a scénáristický kličky brali vážně. Děti budou pořád šneky zašlapávat a kochat se, jak jim křoupe ulita, a když už to dělat nebudou, budou dělat vrrrrrum vzuuuum se šnekem po asfaltu. Jenže kupodivu to ve [3D] vypadá aspoň pěkně a k tomu ke všemu je tam celkem povedený hlasový osazenstvo v čele s Peňou a Samuelem. Postrádá to nadhled, vtip, atmosféru, cokoliv, po scénáristický stránce je to sračka, ale nějak záhadně to funguje tak, že se to dá zhlídnout na jeden zátah, aniž by v sedačce bolel zadek.(4.11.2013)

• LIVINGDEAD

Hezká grafika, ale jinak stupidní pohádka pro malé mimča.(27.10.2013)

Když se váš malý rozmazlený parchantík, hrající si na prezidenta planety, snaží na pečlivě udržované zahrádce plenit vše, co je menší než rohlík s máslem, který jste mu s láskou připravili k snídani, za prvé s ním bude asi něco špatně. Za druhé - okamžitě mu to zaražte. Nikdy nevíte, kdy přejede na své kárce nějakého Schumachera 2. Protože pokud s tím něco neuděláte, přijdete o všechny profity. Takže už si už jen počkat na déšť a hurá na hon šneků.. Jop a přibalte si krejcary. Šneci prý rádi tvarůžky. Solničky raději nechejte doma, nebo se naštvou (pokud se dřív nerozpustí) a nitro si schovají pro vaše sousedy, ke kterým se přestěhujou. Vy jen budete závistivě přihlížet, jak se Pepa s Marií koupou v novém bazénu za výhru v Apačopolis 500, zatímco vy si s dětmi hrajete v kalužích.(23.10.2013)

Tedy, docela jsem se tomu bránil, ale tenhle šnek si mě prostě nakonec získal i přes to, že tvůrci v rámci filmu porušili vše co se dalo, jakože fyzikální zákony, přírodní zákony atd. Jenže ono to prostě funguje, je to fantaskní pojetí naplnění amerického snu se vším všudy. Tak trochu zmutovaného do zkombinovaného světa mlžů s lidským. Postavy byly fajn a ten šnečí tým (pro mě gang) s tou jejich sehranou akcí bez strachu z čehokoliv to bylo hodně povedené. Je v tom slušná zábavnost, ale ne účelová, jen prostě svěží příběh, který je sice ujetý, ale dokáže zcela pohltit. Já si to užil opravdu hodně a zařazuje se to u mě k nej animákům loňského roku. Přestože jsem u toho mockrát kroutil nevěřícně hlavou, co si všechno tvůrci dovolili a je to celé strašně ujetá ptákovinka, tak nemohu hodnotit jinak. 9/10(4.1.2014)