Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Šneček nepřekvapil. Dopadlo to přesně dle očekávání. Přesto jsem se příjemně pobavil, chválím nápad.(8.12.2013)

Podle šablony, samé klišé, žádné překvapení, milionkrát viděný příběh outsidera na vrcholu. Přesto se na to dá koukat, vypnout a pokoušet se vstřebávat těch několik nápadů zasazených do ne až tak běžného světa šneků a slimáků s převodovkou proklatě nízko. Jasně, do týdne už o filmu nevíte, ale... prostě se s tím smiřte :)(24.10.2013)

Pro mě tedy lehký nadprůměr, a že mám takovou dobrou náladu po zhlédnutí snímku, tak tomu šoupnu 4*, ať si to Turbo užije. První, co mě napadlo, když se mu vliv nitroglycerin do žil, tak jen... joooo jasně, šnečí spiderman. Celou dobu jsem ale čekala, že i kdyby vyhrál, tak se tam furt něco zvrtne, protože přece nitro je zakázané používat v závodech.. nebo ne? A ono mu to prošlo. Jinak spousta vtipných scén, okamžiků a frků... jakože tleskají očima o sebe, ten závod se sekačkou o rajče udělaný jako televizní přenos či nějaká videohra, šichta sběru rajčat začíná a končí pískaním čajové konvice /by mě zajímalo, jak by to dělali, kdyby si někdo vařil čas nepravidelně) a spousta dalších. Parádní byly i závěrečné titulky. "Máš nějakej plán Tacobene? - No jasně že jo (nasadí brýle). - Doufám, že ten plán nejsou ty trapný brejle."(24.12.2013)

Slušný průměr vzhledem k obtížnosti obsáhnout neznámý svět hlemýžďů a navíc jej skloubit s lidským světem, což se docela dobře povedlo. Povídačky o splnění snu vůbec nebyly marné.;-)(29.9.2014)

Pokud dokážete příjmout fakt že v závodech aut může jezdit i šnek, tak máte z poloviny vyhráno. Mexičani jsou otravnější než kdy dříve, některé vtípky poměrně fajn, ale jedná se celkově o hodně těžký průměr. 50%(4.11.2013)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)