Celé generácie to bola len mestská legenda, ktorá prežívala akurát v detských nočných morách. Teraz však ožíva aj v realite a tým uvrhne mesto do najhlbšieho strachu.
Krátko pred začiatkom mestského festivalu, stredoškolský učiteľ Aaron Harris (Robin Dunne) potrestá šiestich študentov, vrátane náladového Tylera (Richard Harmon), gotického dievčaťa Nikki (Julia Maxwell), kapitána wrestlingového tímu Daevona (Reilly Dolman) a vzorného študenta Juna. Ich úlohou je pomôcť Aaronovej bývalej priateľke Kristen (Lacey Chabert) pri opravách jej rodinnej farmy predtým, než ju predá. Kukuričné polia obklopujúce farmu však skrývajú  legendu, ktorú drsný Tyler s veľkou radosťou prerozpráva. Vraj sa tu skrýva bytosť, ktorá nikdy nespí, nikdy neumiera, nedá sa ju nijako zastaviť a nikto nepočuje plač jej obetí. Strašiak tu žije preto, aby všetkých zabil. Keď sa mládež zabáva v poli hrou na mačku a myš, pri čom ich sprevádza divoké zviera, Kristen sa ich snaží presvedčiť, že Strašiak je skutočná bytosť s veľkou silou, ktorú posilňuje krv jeho obetí. Dôkaz v prospech jej tvrdení sa objaví skôr, než by si to ktokoľvek prial. Hneď ako nad poľami zapadne slnko, poslední preživší čelia desivej hrôze šíriacej sa z príšery. Tým, ktorí ostali uväznení na farme Millerovcov, ostáva iba mizivá nádej na prežitie. Legenda o Strašiakovi sa totiž končí tým, že po objavení sa znamenia je koniec už blízko a je neodvratný. Keď sa Strašiak blíži, ešte aj vzduch pred ním  zamrzne v strachu. (Incantator)

castor

Zdá se, že příště budou zabíjet hrábě, žehlička nebo třeba pytel na špinavé prádlo. Sice se stále něco děje, ale to něco musí mít hlavu nebo patu. Jenže tohle je bez nároku na zápis do divákovy paměti. Možná pokud se chce lehce pobavit. Skupinka nezajímavých postav se tu stane objektem tak trochu jiného „zabijáka“ z kukuřičného pole, který byl zřejmě digitálně oživený školákem s lepšími znalostmi programování. Návštěva finančního úřadu v sobě nese víc napětí. ()

SOLOM.

Filmů o obživlých strašácích existuje dnes již celá řada, takže je asi všem jasné, že tady o nějakou extra originální zápletku člověk asi moc nenarazí. V rámci Syfy tvorby a samotné Maneater film Series, které je tento nízkorozpočtový kousek součástí, však jde o vcelku snesitelnou podívanou a musím říct, že jde o jeden z nejlepších filmů, které nám tato sci-fi hororová série nabídla. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale mě se tento film docela líbil a to i přes některé své nedostatky. Příběh má zajímavý spád již od prvních minut, nabídne nám několik docela povedených mord scén a ani samotná atmosféra není vyloženě špatná. Osamocená ponurá farma a stará stodola uprostřed kukuřičných lánů skrývá děsivou minulost, která se nyní rozhodla připomenout tou nejbrutálnější formou. Digitální strašák sice nepatří mezi skvostná monstra a jeho zpracování moc kvalitní není, ale jeho vražedné řádění vám nedá ani chvíli oddychu a divák se tak u toho filmu nemá čas ani moc nudit. Počet mrtvých je slušných a jejich úmrtí jsou různorodá, takže si každý přijde jistě na své. Charakteristika jednotlivých postav taky nebyla nejhorší a vyloženě nesympatický mi tu nebyl nikdo. Co se hereckých výkonů a obsazení týče, tak i tady jsem byl docela spokojený. Hlavní hvězda Lacey Chabert si nevedla vůbec špatně a zbytek v čele s Robinem Dunnem jí zdatně sekundoval. Jen škoda, že ani tato televizní podívaná se neobešla bez několika nelogických momentů a zástupu žánrového klišé, nad kterými občas zůstával rozum stát. Když to ale srovnám s ostatními filmy z Maneater série, tak jsem nad nimi tentokrát dokázal mávnout rukou. 50% ()

Elleannie

Vždycky se "rozčiluji", když je po celý horor pořád jenom tma, protože se o to více bojím.. Ale na druhou stranu, když je po většinu hororu světlo, něco je špatně - neříkám, že vždycky, ale v tomhle případě mi to nějak vadilo.. Jinak řečeno, nebála jsem se. Neříkám, že je film špatný, strašák vypadal opravdu strašidelně, sem tam jsem se lekla, ale "hororový účel" ve mně nevzbudil. ()

Astaroth12

Dve hrdličky sa išli pobaviť do stodoly ale našli tam len smrť.Už ten začiatok naznačoval že tento film bude mat lacný look a škoda že to poviem ale držal si to po celú dobu filmu.A mrzí ma to aj preto že som sa na tento film veľmi tešil a to hlavne preto že strašiaci patria do mojej oblúbenéj skupiny zlých týpkov.Ale mám aj pozitívum,kukuričné pole a ďaleko ďaleko nič a pár ľudí uviaznutých v jednom starom dome a v okolí výčina niekto krvilačný.To znie strašidelne a v tomto prípade to tak aj je.Je tu veľa nedomyslených a nelogických scén.Strašiaci vôbec nepripomínali strašiakov ale niečo iné očividne digitálne a filmu to znižuje úroveň. ()

korbitch22

Na televizní film dost slušný efekty a hodně povedenej bubák, což je asi tak jediný důvod, těch mých dvou slabých hvězdiček.Jinak je všechno klasicky špatně.70% filmu se odehrává ve dne, to sem absolutně nepochopil, proč většinu času Strašák vraždí za světla, takže ani pokus o atmosféru, natož aby se opravdu nějaká obejvila aspoň těch pár minut v noci.Herecké obsazení naprosto příšerné, výkony jak larvy z ochotňáku, příběh hloupý a nevyjasněný.Typický film kanálu SyFy, který sice lehounce překvapil, ale dokud bude hororový televizní kanál zaměstnávat na pozici režisérů diletanty bez talentu, nic se nezmění.Ovšem na rozdíl od Asylum to je opravdu skvělá práce.Takový céčko až déčko, který se dalo v noci prozívat.Nad debilitou chování postav už se ani nehodlám pozastavovat.35%. ()