Huge box office finds a way.. Zábavný park, který sice pořád dokáže pobavit, ale už dávno neumí ohromit svou jedinečností. Když navíc před návštěvou nedopatřením zhlédnete jeho PR video (trailer), těžko už vám to Crichtonovo nesčetněkrát přežvýkané ZOO nabídne něco atraktivního. V tomhle světle pak už asi nikoho nepřekvapí, že jeho suverénně nejsilnější atrakcí jsou Williamsovy důvěrně známé tóny.. Jediné důležité poznatky: Chris Pratt potvrdil potenciál dobrodružného geroje, manažerka D.B.Howard by na šteklech dala i Jarmilu Kratochvílovou a T-Rex zase po letech převzal na ostrově velení..(15.6.2015)

Nový Jurassic World je opäť ten istý skvelý materiál s velkým potenciálom, ako jeho prvé dve verzie (tretí film bol už slabší). Prostredie i zvieratá sú úchvatné, herecká garda bez problémov. Scenár nasadí odľahčenú atmosféru s funkčným vtipom a nadsádzkou vo forme úmyselne patetických a epických scén. Skvelo to funguje až do momentu, kým som zistil, že sa to takto bude odohrávať až do konca, bez vážnosti a gradácie napätia. Každá scéna, ktorá vybudovala nejakú dych zatajujúcu scénu, bola nasledovaná takou, ktorá gradáciu (či už napätia alebo emócie) úplne znemožnila. Je to škoda, pretože film mal daný všetko, čo k takejto žánrovke patrí. Zas ten prekliaty scenár... Keď už to inak nešlo, mohlo byť viac dinosauriej akcie, a menej nezmyselných kecov a záberov na epicky sa tváriace postavy... Raz to ale i takto stojí za videnie. 70% | Atlas Praha, 10.6.2015 |(11.6.2015)

Příjemná připomínka prvního dílu a kvalitní blockbusterové řemeslo. První půlka představující sympatické postavy, epický park a budující napětí je výborná, v té druhé se to pro mě smrsklo na mírně nudnou naháněčku s dinosaury. Indominus Rex jako hlavní záporák vizuálně poněkud zklamal (jen převlečený T-Rex, který ani nebyl největším exemplářem v parku) a chyběla mi tam nějaká kulervoucí scéna, kterou bych chtěl vidět znovu. (7/10)(14.6.2015)

Ano, několikrát v první polovině filmu z plátna zavanula taková nostalgie a oldschool dobrodružství, že jsem měl silnou chuť se přihlásit hned v ty momenty na csfd a hodit tam pětku. Práce s Williamsem, tričko, starý park, prostě krásné. Navíc to mělo podobně silné a sympatické protagonisty jako jednička, v některých ohledech možná i zajímavější a okouzlující zrzka Bryce znovu neudělala svému taťkovi ostudu. Christ Pratt dál buduje své image nového hrdiny bez bázně a Hana (a Indiana) bych mu hodil teď už bez váhání. Celý film je navíc jak jsem napsal, oldschool, což se projevuje i v tom, že se nebojí docela drastického zacházení s důležitými postavami a pořádnou ukázkou dinosauřího řádění. Co se týče dětského faktoru, zábavné bylo, že starší kluk byl o dost otravnější než ten mladší, jakého ze scénáristů napadlo, aby tomu staršímu dali jedinou charakteristiku očumování všeho v sukni takovým tím až nepříjemným způsobem, to fakt netuším. Bylo by možná zajímavé, kdyby tam místo toho dali klasickou variaci na kluk si najde novou lásku, i když je to otřepané. Ale dodalo by to novou dynamiku. Hlavní antagonista je naprosto dokonalý. Jak jsem měl po těch prvních děsivých zprávách o naklonovaných inteligentních dinosaurech strach, Indominus Rex byl nakonec inteligentní jen tím děsivým, ale zcela uvěřitelným způsobem. A lehce jeden z nejlepších záporáků tohoto roku. V některých scénách s ním jsem měl skoro až strach o postavy a cítil jsem se na chvíli přesně na tom místě potravinového řetězce, kde bych nechtěl být. A i ti raptoři, kterých jsem se bál snad ještě víc, byli až do 3/4 filmu použití snesitelně (jakkoliv ten důraz na ně už trochu otravuje, jo, jsou inteligentní, jo, jsou cool, popojedem?), ale v té poslední 1/4 došlo k tomu, čeho jsem se obával a to finále jsem už jen nervózně poposedával a čekal, zda se odněkud nevynoří ještě i ten King Kong nebo rovnou Godzilla. Použití dalšího ikonického dinosaura bylo samozřejmě logické, ale použití všech dohromady už ne. To mi přišlo dokonce až směšné, o tom slow-motion záběru ani nemluvě. A úplně mě to vytrhlo ze skvělého zážitku, takže proto jen 4. Jinak ale parádní, modernizované, vysoce zábavné podání dinosaurů pro novou generaci, další díl chci. PS: Kéž by, kéž by takto působilo nové Star Wars. Jako perfektně funkční směs nostalgie a nového. Jenže Disney jsou banda kreténů.(6.10.2015)

Všechno málem skončilo tím, když se jedna excentrická, tlustá pizda s fialovými vlasy rozhodla dát verbalově dceři dvojku z angličtiny! Znáte to, výchovné bití, usedavý pláč a okázalé rušení rezervací v tom zlodějském Sinestáru. Až zadýchán a se zakrvácenými pěstmi jsem se vzlykavým hlasem dozvěděl, že to nebylo proto, že by neuměla, ale proto, že jednou neodevzdala jakýsi posraný projekt!!! No chápete to? Nějaká od hlavy až k patě zakorálkovaná, slizká piča, co si dodnes myslí, že pajdák je vycházkový okruh pro invalidy, si bude léčit afektované mindráky na mé k dokonalosti vyrýhované zygotě! Nakonec jsem se tedy po pár výhružkách linkou bezpečí ustrnul a rozhodl se, že tento nemilý incident raději vyřeším několika nezarámečkovatelnými, nechutně pejorativními anglicismy na adresu toho otylosaura a že se z našeho holocénského parku do toho jurského přeci jen vypravíme. První hodinu jsem ale hořce litoval, že jsem se raději nenechal naprášit na tu sociálku a pietně myslel na Krajtna, jak asi snáší tohle hovno na svém hrobě a jestli má dost místa ke vzteklému obrácení se z toho, jak zdegenerovaná komerce dokázala ještě více dokurvit jeho fantastickou předlohu. Půlku filmu totiž sledujeme pouze to, jak dva hnusní spratci, které bych z fleku nemilosrdně předhodil nějaké té pomalužravé druhohorní obludě, neposlouchají svou prominentně nehereckou, odpornou tetu, co by mohla z fleku plašit xichtem pterodaktyly, z níž by hnusem vyblil natrávené přesličky i jindy apatický apatosaurus a z jejíž „sexuality“ by se hrůzou šprajcl i ejakulát v chámovodu toho nejotrlejšího mořeplavce. Do všeho toho utrpení jen tak frajersky pózuje Marek Taclík rivajvl a sem tam mrkne nějaké trapné hadí oko. Naštěstí jsem však úpěnlivé prosby své otlačené prdele o evakuaci nevyslyšel, protože se to posléze zvrhlo do tak orgastického finále, že jsme já i mé hýždě úplně zapomněli na všechna způsobená příkoří a jen jsem na to s otevřenou hubou překvapeně čuměl jak Triceratops do mikrovlnky. Finále, které z týrekse dokázalo udělat toho nejňuňavějšího predátora roku a změnilo nejčastější prosbu o pořízení domácího mazlíčka na „Táto, kup mi velocilaptola!“. Původně jsem měl v úmyslu pokračovat fundovaným paleontologickým elaborátem na téma „Proč je, kurva, Jurský park plný křídových monster?“, nicméně místo toho to tu raději vytapetuju emočními vykřičníky, aby mě ten krutoftipný „bavič“ assbůkového odchovu nejzářivějších potratů dělnické třídy, jež se už evidentně cítí být i velkohubě povolán rozhodovat, co sem patří a co ne, mohl také borečkovsky napomínat a očistit i ode mě tuto databázi. Takže: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.(4.7.2015)

• - V rané fázi vývoje se měli objevit Vince Vaughn, který hrál Nicka Van Owena v druhém dílu (1997), a Harrison Ford. (Spidey3)

• - Velkou chybou je nepřítomnost peří, které bychom měli vidět přinejmenším u dvou rodů dinosaurů zobrazených ve filmu – velociraptorů a tzv. „pštrosích dinosaurů" gallimimů. Další chybou je zobrazení stegosaurů, obrněných dinosaurů s velkými hřbetními pláty a rohatých triceratopsů, jejichž ocasy se ve filmu pohybují jen těsně nad zemí. Podle současných výzkumů přitom tito mohutní dinosauři drželi ocas vysoko nad zemí, někdy téměř vodorovně s trupem. Nesmyslem je také ptakoještěr zvedající člověka do vzduchu, toho by nebyli schopni ani největší zástupci této skupiny. (KIczEK)

• - Falošným pracovným označením filmu bol názov Ebb Tide. (MikaelSVK)