Děláte si srandu? Když jsem při třetím Jurském Parku umíral z jeho naprosto z prstu vycucaného směšného děje, netušil jsem, že se sám velký Spielberg při svém exekutivním producírování nechá zlákat k tomu, aby podobnou demenci naordinoval dalšímu dílu, narval do něho hromady (ale vážně hromady) dolarů, a okaté vykrádání sama sebe hrdě označoval za poctu legendárnímu Jurskému Parku Adin. Doktorem Huangem z L&O: SVU vyšlechtěný chameleónský megaještěr se sexy mozkem, který tu tak nějak je a není spřízněný s velociraptory, kteří mají pro změnu v těch svých ptačích mozcích ukrutný bordel, a poskakují na nitkách hodně zfetovaného CGI loutkáře jménem scénárista v divokých veletočích, se tu potkávají s naprosto zbytečnou indickou hvězdou (která tu za hvězdu není), od první sekundy jasně padoušským Vinckem D'Onofriem, a sestavičkou variující rok 1993. Na někoho (a není jich málo) to evidentně funguje - u mě ale funguje nějaká vesmírná anomálie, která mi brání podléhat černé magii pána ze Špilberku. Ty dvě hodiny jsou ukrutně moc, a pomyšlení, že tohle je jen začátek další rejžovací série, mě opravdu děsí. Zvlášť pokud by to mělo v nějakých davovějších scénách vypadat tak podobně jako Epizoda I, jako se to "daří" Jurskému Světu. 60%(7.6.2016)

Dvojka s trojkou zkoušely svého času nejít po bezpečné jedničkou vyšlapané cestičce, ovšem jejich svébytný přístup se jim přes veškerou sympatičnost takového počínání hrubě nevyplatil (přijetím a bohužel i kvalitami). Třetí pokračování se naopak drží ve šlépějích jedničky co to jde a vyplácí se jí to měrou vrchovatou (přijetím a naštěstí i kvalitami). Není to však pouhé slepé následování, ale hravé a sebeuvědoměle pomrkávající. Těžko to sice dnes vzbudí takový (respektive jakýkoli) úžas jako svého času první díl, ale i bez této nadstavby zůstává dostatečně kvalitní základ v podobě zábavného a výtečně gradujícího letního hollywoodského řemesla v tom nejlepším slova smyslu, jehož největší chybou je prostý fakt, že už to tu vše (ne)jednou bylo. Každopádně nemalé body k dobru za "godžira" finále a Pratta, jehož nálepka "nového Forda/Indyho" je sice již klišé z vůbec nejotravnějších, chtě nechtě ovšem sedí jako snad žádné jiné z ranku "ten či onen je nový tamten" za poslední dekády.(12.6.2015)

No jo no, to je tak když kluci a děvčata nepěstujou zvířata, protože jsou chlupatá, ale protože jsou zubatá. Film poměrně svižne utíká, nejsou tam žádný akční přepálenosti, vše je postavenu na tempu, kdy člověk je poměrně záhy v těžké defenzivě a zubáček si s nima hraje známou hru, na koho se ještěr koukne, toho ještěr kousne.ˇVe filmu mě však chyblo vyložený napětí, gradace byla jen z hlediska zajímavě udělanýho fightu i když jsem si říkal, že jedinej predátor, kterej se v závěrečný bitce neukázal byl Putin. O hlavní hrdiny jsem se během celýho filmu absloutně nebál, ale líbilo se mě jak se na svým vyvinutým hrudníku hlavní hrdinka potila i když u ostatních nebylo po potu ani vidu ani slechu. Celkově taková ničím vyjimečná, ale ani ničím uražející blbinka, kde větší zvířatka dělají ham ham na ty menší.(10.6.2015)

Další veliká popcornová trefa! Upřímně nemám Jurský park za nějakou obří modlu a trailery třetího pokračování moc velkou parádu neslibovaly. O to víc jsem se ale divil tomu, co Trevorrow dotlačil do kin. Velká porce jedničky, špetka Vetřelců, trocha jonesovského dobrodružství a voila, výsledkem je našlapaná akční jízda, která nezpomaluje a v poslední třetině vyloženě rve plyn až k podlaze. Jistě, postavám jako tradičně chybí pud sebezáchovy a telefony jim nefungují jen ve chvílích, kdy se to scenáristovi zrovna hodí do krámu. I tak ale Jurský svět nabízí opulentní podívanou pro celou rodinu, která nedisponuje extrémní krotkostí z ranku Transformerů nebo Pirátů a brousí vítanou PG-13kovou „brutalitu“. V překladu to znamená, že se budou dospělí bavit stejně dobře jako mladší ročníky (možná i více). A jelikož Trevorrow vedle nostalgického pomrkávání zvládá i stání na vlastních nohách, odcházel jsem z kina vyloženě nadšený. Kéž by pátý Terminátor dopadl z půlky tak dobře… (9/10)(10.6.2015)

Jurassic World rozhodně není špatný popcorn. Je to naprosto ideální popcorn, jelikož jakmile dojde k prvnímu průseru, tak se tu pořád něco děje. Problém je v tom, že je to až moc barevné, totálně na sílu "kids friendly", postrádá to napětí (o hlavní protagonisty nemáte ani na chvíli strach, jelikož prostě víte, že to přežijí .... prostě to víte) a (což je největší problém) všichni dinosauři v poměru k lidem vypadají, jako kdyby si odskočili z renderovaného intra hry z devadesátých let. Ano, ILM opět ukazuje svou donebevolající neschopnost udělat CGI triky tak, aby nevypadaly strašně moc CGI. Člověku se chce až brečet, že digitální dinosauři z prvního Jurského parku vypadají o dost více realističtěji, než ti z toho současného. Navíc, jak jsem již zmiňoval, zdejší JP je tak odporně barevný a umělý, až se z toho naprosto svírá žaludek. Jako šablonovitý rodinný popcorn to obstojí na jedničku s hvězdičkou, jako pokračování v sérii už bohužel ne.(10.6.2015)