Steven Spielberg si v roli producenta všechno pohlídal, Colin Trevorrow se ukázal jako velmi učenlivý a snaživý žák, a tak je Jurský svět stále jednou z nejlepších franšíz. Rodinný, v tom nejlepším smyslu slova akční, dobře udělaný blockbuster, jehož největší devizou je Spielbergovské přesvědčení nechat (dětského / klučičího) diváka prožít to pravé klukovské dobrodružství, tolik podobné zážitkům z filmů Karla Zemena...což v rozhovoru přiznal sám Spielberg, pro něhož je jedním z inspiračních zdrojů právě Zemanovská Cesta do pravěku. A mimochodem, je to vtipná představa, ochočit a domestikovat si raptory...(19.9.2015)

Nieže by to bola zlá rozprávočka pre deti a mládež, ale nasypať tomu 1,6 bilióna doláčov? WTF..(3.10.2015)

• Dellamorte

Po absolvování božskýho Imposs Cruise a návštevou LunaJurassic oparu v kompilaci s F & F 7kou potvrzuji svůj letní Mad Max status!.(9.8.2015)

I tento film přesvědčuje o jednom: kritiky, byť se tváří sebeseriózněji, nesmíme a nemůžeme brát vždy do slova. Rozvíjení tématu a převařování mnohokrát nedojedené kaše rozhodně nejsou totéž. Už první JURSKÝ PARK nepostrádal určitou společenskou reflexi. Tady je dokonce povýšena na úroveň jednoho z vůdčích motivů scénáře a zcela z něj nevyprchává ani v závěrečné části filmu, který se noří - místy až příliš - do setrvačnosti a klišé hollywooodského pojímání žánru. Síla JURSKÝCH PARKŮ - nebo SVĚTA - je dána jejich přímočarostí. Čistá fantastika (sci-fi) verneovského původu, obohacená o fascinující technické možnosti dnešních filmařů, činí téma, kterému se JURSKÝ SVĚT věnuje, až aktuálně živým. Byť genetické výzkumy, na kterých je námět postaven, jsou poněkud nejasné a v mnohém až triviální, vědomí ohraničenosti a křehkosti naší biologické existence, které s tím souvisí, je silnější. Myšlenkové poselství, jež z toho rezultuje, je závažné. A nedosahuje-li JURSKÝ SVĚT síly Trierovy MELANCHOLIE, to, co podává ve svém žánru, zůstává vážné a do duše mluvící i tak. Rozhodně se nejedná o věc mělkou a levnou. A zábavnou za každou cenu.(15.7.2015)

• Viktooorka

Spoiler!!! Raptoři alá čmuchací psi, dinosaurus který zabíjí pro zábavu, romance kdy opět v nejdebilnější moment je čas na pusu a kdy mezi hlavní dvojicí absolutně nesrší nějaké vzájemné charisma no a největší debilovina, ženská která uteče v sukni a na podpatcích Tyranosauru Rexovi, božínku, ta je taky z laborky ne? A to nemluvím o závěrečné bitce :D Asi nejsem správný fanoušek, bavila jsem se, to ano, smála jsem se, abych nebrečela, že jsem ztratila dvě hodiny svého času :D(11.8.2015)

• - Během přípravných prací se uvažovalo, že by měl ve filmu hrát Harrison Ford, ten se ale později rozhodl od role odstoupit. (Maulincio)

• - Keď Owen (Chris Pratt) vstúpi so strážnikom do voliéry Idomina Rexa, vstupujú iba dvaja. V ďalšom zábere sú však vo voliére už traja. (zetpi)

• - Pro režiséra Colina Trevorrowa je nejoblíbenějším momentem celé ságy scéna z filmu Ztracený svět: Jurský park (1997) s přívěsem visícím přes okraj útesu. Chris Pratt (Owen) má zase nejraději příchod T-Rexe, třesoucí se hladinu v pohárku s vodou a smrt právníka Gennara (Martin Ferrero) z Jurského parku (1993). (D.Moore)