Neoslovilo ma to až tak, ako som chcel a túžil, aby ma to oslovilo. Kilá a kilá nie príliš zaujímavých počítačových efektov, samotný ostrov zaujímavý, ale pre dej paradoxne nedôležitý - oveľa radšej by som si pozrel fiktívny dokument o ňom, než samotný Jurský svet. Herci sa snažia, ale nikto nehrá nejako extra dobrú postavu a tak možno najlepšou paradoxne zostáva absolútne okrajový B.D. Wong z jednotky z roku 1993. Vyložene baviť ma bavili len scény s raptormi, inak dosť bieda, ktorá mi nepripadala vtipná, vzrušujúca ani napínavá či nápaditá a miestami sa to s trikmi predsa len už až príliš preháňalo. A chýbali mi cameá. Nie predmetov (okuliare na nočné videnie!). Postáv! Spamätajte sa, o čo vám ide, prečo ste to sem nedali???(15.11.2016)

„ZABÍJÍ PRO ZÁBAVU…“ /// Dvaadvacet let trvalo, než byl naplněn Hammondův odkaz, a než S. Spielberg (tentokrát v roli producenta) dokázal v lidech probudit touhu po dalším vejletu na Isla Nublar. Tentokrát však pochopil, že samotnejma dinosaurama už nikoho nevoslníte. A tak se snaží, aby se zvířátky byla zábava, i když zrovna nerdousí svůj nebo jinej druh. Navíc se tvůrcům podařilo zaujmout i postavama. Hlavně Chris Pratt, biolog, dobrodruh a záchranář v jedný osobě, stejně jako ve Strážcích Galaxie předvádí, že dobrodružství je jeho druhý jméno. Vůbec nevadí, že příběh nepřichází s nějakou novátorskou myšlenkou. Baví přesto, že recykluje dávno viděný a pomáhá si odkazy na první Jurskej park. Patrně zásluha kvarteta nezkaženejch scénáristů, z nichž dva maj prsty v nových „Planetách opic“. Nikdo se zbytečně nevykecává, nikdo nestíhá nudit. Servírujou nám hezky natočenej mix dinosauřích bojůvek, hrátek s člověkem a zábavy v parku budoucnosti. Zdálo by se, že Jurským světem přehlídka geneticky upravenejch mazlíčků skončí. Kladný recenze a parádní tržby (víc jak půl miliardy dolarů za první víkend) zřejmě rozhodnou jinak. Otázkou je, jestli tohle bude fungovat i příště. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu sponzorovat nějakou atrakci. 2.) Zjistím, že je lepší ke křížení místo psa použít sépii. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * Závěrem taková BLBOST (a přitom, kolik to muselo dát práce…)(15.6.2015)

Film, který do puntíku splní to, co od něj divák očekává. Zábavu, u které není třeba moc přemýšlet, spoustu akce, skvělé triky, postavy, které jsou od prvního objevení na plátně odsouzeny k záhubě a děj, který odsýpá. Opravdu skvělý blockbuster, který asi v návaznosti na své předchůdce nešlo udělat lépe a s větším respektem ke Spielbergovu prequelu.(12.12.2015)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 4,274 // Otvárací Víkend v USA: $208,806,270 // Napínavé jak guma v trenkách, každopádne ide o pokračovanie hodné 100%......(15.6.2015)

Trevorrow svoji nezkušenost nezapře, takže zatímco Spielberg servíroval i na dnešní dobu nesmírně moderní, dynamickou filmařinu kombinující pohyb, nasvícení a rámování vždy v naprosto dokonalé synchronizaci. Jeho "pohrobek" nenaservíruje nic, co by nezvládl každý druhý indie režisér. Zbytečně se stříhá, staticky pozoruje a v důsledku absentuje atmosféra, kterou musí dohánět Giacchinův soundtrack, který ale v nejlepších momentech odkazuje na Williamse, anebo na Goldsmithův První kontakt a z vlastní portmonky mnohé nenabízí. Atmosféru a emocionální vztah si film s divákem vůbec vytváří zásadně přes vzpomínání. Hudební, lokační, vizuální. Na pamětníky to funguje, ale místy jsem si říkal, jestli to neustálé "hammondování" není pro nováčky trochu matoucí. Postavy jsou bohužel silně plonkové, respektive jen plní žánrem a předchozími díly dané funkce, ale není za nimi žádný život, ani charisma. To sálá snad jen z Pratta, který si může dovolit válčit s dinosauřím mutantem jen s jednou puškou a je takový macho, že si opakovaně ochočuje smečku raptorů. Vývoj postav se děje krkolomně a ke konci film hloupne způsobem, že se několikrát začne brousit hrana titulů, které vídáme po večerech na komerčních televizích. Jen s výrazně větším rozpočtem. Konec už je v tomhle směru dokonale přes čáru, skoro jako by se tvůrci pokoušeli udělat z dinosaurů superhrdinskou týmovku. Už jen chybělo, aby se na hlavní plácek seběhla zvířena z celého ostrova, obkroužila ji kamera a jeden z raptorů hodil do pléna přidrzlou starkovskou hlášku a na konci si dal s Prattem high-five. Bohužel na to nedojde, takže se film plácá mezi místy vtipnou satirou na zábavní parky a tupým vědecko-fantastickým mambojumbem, které dělá většinu toho, co fungovalo posledně, jen to dělá mnohem hloupěji a s větším důrazem na rutinu.(10.6.2015)

• - Jurský park (1993) je jedním z oblíbených filmů Chrise Pratta (Owen). Dokonce byl i na premiéře. (Maulincio)

• - Během přípravných prací se uvažovalo, že by měl ve filmu hrát Harrison Ford, ten se ale později rozhodl od role odstoupit. (Maulincio)

• - Keď sa hlavný hrdina poleje brzdovou kvapalinou, aby zamaskoval pach pred Indominom Rexom, je mokrý, no v nasledujúcom zábere, keď príde do budovy, je už celý suchý. (Johnny_SVK)