poster

Královský víkend

 • Velká Británie

  Hyde Park on Hudson

 • Slovensko

  Kráľovský víkend

Životopisný / Komedie / Drama / Historický

Velká Británie, 2012, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalie
  **

  Koktající anglický král na návštěvě u záletníka na vozíku, v předvečer II. světové války. Roger Michell, režisér skvělého Notting Hill, pravděpodobně začal hulit. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak se mu povedlo natočit nejdivnější film roku, který vás svými znepokojivými výjevy a pseudouměleckými záběry bude děsit v nočních můrách. Už nikdy nechci vidět Billa Murrayho pod vodou v bazénu. Ani Lauru Linney, kterak navléká stařence punčochy. A už vůbec ne tancující indiány a obrovské hotdogy.(6.2.2013)

 • bouncer
  ***

  Místy úžasný snímek (večerní dialog prezidenta a krále), který bohužel selhává v tom zásadní - zvolit motiv a příběh, který utáhne celý film. Škoda, protože Murray je v roli Roosevelta úžasný.(4.4.2013)

 • Fr
  ***

  MUSÍME SI PŘIPOMÍNAT, ŽE KRÁLOVÉ A KRÁLOVNY NEJSOU LEPŠÍ NEŽ MY..... /// Koktavej král na vejletě v Americe. Na to, abych si z toho dělal prdel, to byla celkem vážná historická událost. …UVNITŘ SE KAŽDÝ CHOVAL CO NEJVYBRANĚJI… Ten film chce říct něco o vztahu mezi Daisy a Rooseveltem, taky je tam náznak říct něco vo …., ale sračky na to, páč jediný, co nakonec utkví v paměti je setkání krále a prezidenta. Díky jemnýmu humoru, střetu dvou ,,kultur“, ale hlavně díky fajn podanýmu setkání dvou chlapů. Za to dávám tři. To ostatní to k těm třem stahuje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Divadelní hru ,,Hyde Park-on-Hudson“ ani dopisy (a deníky) ukrytý pod postelí Margaret Lynch Suckley jsem neviděl. 2.) Chtěl bych blíž poznat jednoho americkýho (skoro)bigamistu. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(16.7.2013)

 • StarsFan
  ***

  Pohybující se obrázky mapující dny amerických prezidentů mám ráda. Byla jsem nadšená ze Spielbergova Lincolna, líbí se mi miniseriál o Johnu Adamsovi, bavilo mě Warm Springs zaměřené, stejně jako Hyde Park on Hudson, na osobu Franklina Delana Roosevelta. Tak kde je problém? Asi v tom, že tenhle film je teoreticky i prakticky o ničem. Naprosto, absolutně o ničem. To, že si někdo píše deník o tom, jak s prezidentem Spojených států jezdil po lesních cestách, neznamená, že natočit o tom film je skvělý nápad. A už ani náhodou není ideální postavit drama zobrazující setkání dvou významných státníků na tak extrémně důležité zápletce jako: "Dá si hot dog, nebo nedá?" Příště prosím více politiky, více one-to-one momentů mezi králem a prezidentem a méně voiceoverů postavy, která po půl hodině z příběhu téměř vymizí. A ano, ten poměrně realistický pohled na významnou historickou postavu, který se nebojí ukázat i stinné stránky její osobnosti, můžete zanechat.(7.2.2013)

 • danecek24

  70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Bill Murray(29.12.2012)

 • - Vo filme sa večera konala 10. júna 1939, a hoci to v ňom vyzerá, v skutočnosti tej noci spln nebol. (Spilvo)

 • - Auto, ktoré Franklin D. Roosevelt (Bill Murray) riadi so špeciálnymi ručnými ovládačmi, je Ford Phaeton z roku 1936. (Spilvo)

 • - Za poslední tři roky jde o třetí film, kde vystupuje postava krále Jiřího VI. (Samuel West) přezdívaného Bertie. Ve filmu Králova řeč (2010) ho ztvárnil Colin Firth, ve filmu W.E. (2011) Laurence Fox. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace