poster

Anger Management (TV seriál)

 • Slovensko

  Kurz sebaovládania

Komedie

USA, 2012, 100x21 min

Kamera:

Peter Smokler

Hrají:

Charlie Sheen, Selma Blair, Noureen DeWulf, Barry Corbin, Shawnee Smith, Michael Boatman, Daniela Bobadilla, Michael Arden, Derek Richardson, Aldo Gonzalez, Kristen Renton, Denise Richards, James Black, Kamala Jones, Amanda Musso, Brian Austin Green, Meghan Falcone, Danielle Bisutti, Brett Butler, Darius McCrary, Martin Sheen, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Jackie Joyner, Lindsay Lohan, Nicole Travolta, Kerri Kenney, Ginger Gonzaga, Tiara Lanai, John Charles Meyer, Mircea Monroe, Steven Krueger, D'Arcy Fellona, Carla Renata, Odette Annable, Masiela Lusha, Lance Lim, Gregory Marcel, Cedric Sanders, Carla Gallo, Angela Trimbur, Michaela Watkins, Jill Basey, Nikki BreAnne Wells, Bruno Amato, Ping Wu, Tiffany Dupont, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Christiann Castellanos, Mitch Silpa, Emily Montague, Katherine Bailess, Kelly Frye, Bob Einstein, Brea Grant, Tina Ivlev, Alexis Carra, Valentina Ivancenco, Will Harris, Andy Mientus, Laura Bell Bundy, Abigail Wright, Brett Zimmerman, CeeLo Green, Ciara Hanna, DeeDee Rescher Ball, Fred Stoller, Christine Estabrook, Ethan Erickson, Camilla Jackson, Michael James Bell, Jeff Doucette, Thomas Barbusca, Mario Diaz, Isaiah Mustafa, Don Lake, Johnny Dowers, Michael Swan, Danielle Baker, Davenia McFadden, Stephen Monroe Taylor, Jeff Harlan, Leslie Connelly, Jason Williams, Candace Bailey, Arden Myrin, Barry Livingston, Brian Palermo, Mikaela Hoover, Rigo Obezo, Katherine Von Till, John M. Keating, Ajay Mehta, Carla Jimenez, Laird Macintosh, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Carlos Antonio, Carly Steel

Střih:

Tim Ryder
(další profese)
 • m.a.t.o.
  **

  „Mňa nevyrazíte, končím. Myslíte si, že ma nahradíte? Len smelo. Už to nebude ono!" Asi tak nejak. Dva a pol chlapa bez Charlieho je nuda a Kurz sebaovládania s Charliem je... bohužiaľ tiež nuda. Seriál má síce zaujímavú prvotnú myšlienku, ale nudné charaktery postáv. Charlieho dcéra a ex sú nezaujímavé, Charlieho terapeutická skupina stereotypná (ufrfľaný dedo rasista, bukvica, loser, šľapka), Charlieho terapeutka, ktorú zároveň kláti je v podaní Selmy Blair pre mňa dokonca neznesiteľná. Jediné, čo ako-tak stojí zato je Charlieho väzenská terapeutická skupina (ktorá však dostane iba minimálny priestor) a Charlieho barmanka (ktorá je charakterovo v podstate kópiou Berty). Zabudol som ešte na Charlieho otca (Martin Sheen), ktorý je však len mužskou variáciou Evelyn Harperovej. Takže koniec-koncov je tento sitcom len dosť chabou napodobeninou pôvodných sérií Dva a pol chlapa, avšak s jedným zásadným problémom - človek sa pri tom prakticky nezasmeje. Za celú prvú sériu (10. častí) bolo tých hlášok a vtipných situácií asi toľko ako v DAPCh za jednu slabšiu časť. A to je zrejme aj príčina, prečo nevidím dôvod "pustiť" sa do ďalšej série. Úprimne, jediné čo ma na Kurze sebaovládania naozaj potešilo bol slovenský dabing.(10.10.2014)

 • magnolia
  ***

  nehodnotím kulturní hodnotu, jen mě to prostě baví. zatím.(22.7.2012)

 • sskrblik
  ***

  V podstatě ten samý Charlie Sheen známý z Two Half and Men, jen si zde "hraje na psychologa". Přitom by jej možná sám potřeboval.(19.12.2012)

 • MiaMoonlight
  ***

  Za první polovinu první série říkám "Čekala jsem víc". Přece jen je to Charlie a mě tohle zatím moc nenadchlo. Snad se ještě zadaří, dávám tomu šanci.(19.11.2013)

 • korbitch22
  ****

  Typický Sheenův humor který mu jde nejlépe, sexistický, černý a bez servítek.Takové pokračování dva a půl chlapa bez jednoho a půl chlapa.Scénář vtipný a nápaditý, zajímavé postavy a super hlášky, svým způsobem je to ještě zábavnější než-li Two and Half Men, škoda že se nakonec z původních 100 zamýšlených dílů natočilo pouze deset, Charlie neber ty drogy kurva, mohl si tímhle poslat kačera a ty sráče do prdele, kam bez tebe patří. 80%.(11.11.2012)

 • - Herečka Lindsay Lohan  tvůrce seriálu údajně pořádně naštvala, když zdržovala natáčení a celé dny jen vysedávala ve svém karavanu. (Chris Masters)

 • - První díl sledovalo 5,47 milionů diváků, což je pro stanici FX rekordní sledovanost a zároveň o rekordní sledovanost sitcomu na kabelové televizi. (S.W.A.T)

 • - Jedná se už o třetí seriál, kde hraje Charlie Sheen postavu, která má křestní jméno Charlie. První byl Všichni starostovi muži (od r. 1996), kde se jmenoval Charlie Crawford, a druhý byl Dva a půl chlapa (od r. 2003), kde zase Charlie Harper. (S.W.A.T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace