Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver...(26.1.2014)

Don Jon je takový ten malý film ze Sundance o víře, holkách, sexu, posilování, studování, uklízení a hlavně pornu. Prý tam měla cameo i Stoya, kdo jí najde má u mě pivo!(17.10.2013)

Nikdy v životě jsem se nedíval na porno. No, snad když jsem přecházel z jinošských let do mužných, tak jsem jedním očkem cosi hambatého zahlédl a od té doby už nic. Tedy pokud se nepočítá internet, protože ten se umí vnutit a ono tu a tam stojí za to užít si chvíli sám se sebou, koukat přitom na slečnu, která se mi líbí a dělá věci, které neplaceným slečnám připadají nechutné. Ale dosti zasemeněných kapesníků - tady jde o film. A ten se pohybuje na hraně posilovny, sexu a kostela, což je kombinace vskutku pulsující a tak jedinou nespokojenost u mne způsobuje to, že jsem se nedozvěděl, podle jakého vzorce zpovídající spočítá hříšníkovi množství Otčenášů a Zdrávas Marií. Ale já se HO jednou zeptám osobně a jestli černoprdelníci švindlují, tak poznají to, co žádný dobytek v zoofilním pornu dosud nezažil.(16.8.2014)

Scarlett Johansson je skutečně roštěnka, na kterou je slast pohledět a Gordon-Lewitt je skutečně macho (nad tímto poťouchlím archetypem jsem se parádně bavil). Nemohu uvěřit, že se z toho ucha (viz. 500 dní se Summer) stal takový týpek, jehož kariéru v poslední době sleduji velice bedlivě (tímto snímkem se dostal do mé topky). Navíc je to zručný režisér, který se ve svém debutu trefil přímo do černého a stvořil zábavný mix originality a přidrzlého moralizování. Není to typická komedie, musíte si zvyknout na styl vyprávění a na pravidla, která Gordon-Lewitt zavedl, a ručím vám, že ve chvíli kdy tak učiníte, se budete královsky bavit. Je to parádní snímek, ale přes všechno psané nečekejte dokonalý film. Don Jon se totiž bohužel v posledních minutách svezl do toho romantického "hollywood" klišé plného otravných blábolů, kterému se po celých 70 minut šikovně vyhýbal. Je to škoda, protože to co konci předcházelo byla tempově nášlapaná podívaná, která rozhodně stojí za druhé shlédnutí. 75%(19.10.2013)

Nebýt všeho toho porna, jdu ještě o hvězdu níž, protože postavy moc sympatií nevzbuzují, děj je nedovařený a konec chybí úplně. Jenže já mám pro všechna ta péčka i samotnej pornhub slabost podobnou jako hlavní hrdina tohohle kousku (sice na tom neulítávám tak zásadně, ale i tak vím, o čem mluví :D ), ikdyž je to jinak jen namachrovanej jelimán a už kvůli tomu musím alespoň za tři dát, ačkoli příště se stejně radši natáhnu k Women in Trouble, nebo Elektře Luxx. Tam je nejen vtip, ale i větší kadence koček a když to tak vezmu, tak i toho péčka samotného. 50%(23.12.2013)

• - Když jsou Barbara (Scarlett Johansson) a Jon (Joseph Gordon-Levitt) v kině, je na zdi vidět plakát na fiktivní film So Hard So Fast 3D, ve kterém mají hrát Bruce Blackstone a Kelly Valentine, ve skutečnosti manželé John Krasinski a Emily Blunt. (sin34)

• - Původní název Don Jon's Addiction, tedy Závislost Don Jona, zkrátil autor filmu Joseph Gordon-Levitt na pouhé Don Jon, aby diváci mylně nepředpokládali, že jde o film primárně zaměřený na "závislost" na pornografii a sexu. (Brousitch)

• - Niektorí z návštevníkov klubu vo filme sú členovia produkčnej spoločnosti HitRecord, ktorú vlastní Joseph Gordon-Levitt. (chesterko)