Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Rozpočet $6miliónovTržby USA $16,072,578Tržby Celosvetovo $17,572,578Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ na celovečerný debut odviedol Joseph Gordon-Levitt veľmi slušnú prácu, načrel do nie moc prebádaného mužského džbánka a odvážne na náš vybafol s odvážnou témou a v celku v danom prevedenom štýle aj zaujal, má to čosi do seba, trošku tam miestami chýba väčšia ľahkosť v scénach pokiaľ to berieme vo fáze komédie /videl v kine: 60%/(1.10.2013)

• JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje.(30.9.2013)

Don Jon nemá práve sympatické postavy, ani nemá čím oslniť či nadchnúť. Je však osobitý, vie čo chce povedať a hovorí to úprimne a trefne. Fandím Gordon-Levittovi za to, že sa vybral smerom pobavenia návštevníkov festivalu v Sundance a nie ďaleko početnejších (a kasy plniacich) konzumentov tuctovej hollywoodskej romantiky.(7.11.2013)

Na debut zajímavá záležitost. Joseph Gordon-Levitt ukázal, že režijní nápady mu nechybí, pravděpodobně chtěl natočit nevšední a odvážnou romantickou komedii, škoda jen, že po chvíli začne být film taaak nudný, scény se pořád opakují, Joseph se nevyhnul těm největším klišé a to zamrzelo asi nejvíce, největší slabinou filmu je scénář, rychle si uvědomíte, jak moc průhledný a ve výsledku vlastně i tuctový scénář to je. Nic to ale nemění na tom, že na další tvůrčí činnost Josepha jsem zvědavá. P.S. nejlepší pasáž je určitě ta s Channingem Tatumem a Anne Hathaway, zde si Joseph opravdu dobře vystřelil z Hollywoodských slaďáků a nešlo se nepousmát.(19.10.2013)

Všichni to jistě známe. Koule začnou svrbět, genitál se snaží prodrat ven skrzevá upocené boxerky, semeno nám šplouchá z uší a hormony nezajímá, že jsme zrovna v Tescu v oddělení zeleniny. Zoufale tedy odložíme nákupní košík s modafenem, vytáhneme péro a začneme zuřivě masturbovat. Scvrklé pomeranče připomínají svraštělé poprsí Dolly Buster jen zdánlivě, tudíž jsme po hodině vyřízení jak žádost na byt a se slzami a potem ve frustrované tváři odcházíme k pokladně. Jon má podobný problém. Standardní sex ho neuspokojuje tak jak by si přál, proto musí při každé příležitosti přeleštit svícen. Snad ještě nikde mě postavy neiritovaly tak jako tady. Josepha, Gordona i Levitta mám relativně rád, ale všechno má své meze. Borec v sobě po letech probudil tu latentní bukvičku, která se v něm netrpělivě ukrývala a pyjem ho nenápadně šimrala po hemeroidech, a tak tedy sepsal, zrežíroval a zahrál testosteronem předávkovaného teplometa s kompletem tak upnutým, že by z toho zplesnivěl závistí nejeden připečený metrosexuál. Skárlet si vzal do parády tým maskéru filmových hvězd, který loni vyhrál Make-up festival tak, že z Džastýny udělal chlapce, čili její sex appeal osciluje někde mezi "supersexy" a "fakt supersexy" úrovní, logicky je pak tato úroveň úměrná počtu mozkových buněk, tedy Skárlet věrohodně ztvárnila slaboduchou pičku se silikonem v hlavě, co je tak tupá, že by neprošla ani těhotenským testem. No a roli obstarožní fuchtle Ester si brilantně střihla obstarožní fuchtle Julianne Moore. Netvrdím, že mi Moore nějak zásadně vadí. Naopak. Jsem nadšen pokud někde hraje, a pokud zrovna hraje ve filmu, na který se nedívám, jsem nadšen dokonce velmi. Chtěl jsem dát původně dvě hvězdy, ale vzhledem k tomu, že film je tak na tři hvězdy, dávám čtyři hvězdy. Logika, to je moje krédo. Rozhodně však nečekejte manuál na balení roštěnek, tento počin perfektně vyvolá pocity úzkosti v každém zakomplexovaném frustrantovi, který nezvládne sbalit ani stan.(10.7.2014)