Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Dobre natočený film o pózeroch. A to je tak všetko. Levitt má rozhodne talent, vďaka jeho réžii film ubieha jak má a príbeh je to celkom zo života, ale stotožniť sa s ním nedokážem. Takto to naozaj chodí, takto sa tí blbí ľudia naozaj správajú a takéto majú trápne vzťahy. A ja nimi hlboko opovrhujem(31.12.2013)

Charismatický, povrchní, sobecký, jednostranný milovník porna a sem tam si s nějakou zapíchá. Víc ho vzrušuje klikání na myšku než si dát ženskou. Hmmm, dobrý, vole. Víc výstižný komentář napsat nejde. PS:. Nechápu, jak se s postavou může někdo ztotožnit, když kromě porna nemáte s ni vůbec nic společného.(24.12.2013)

Na debut zajímavá záležitost. Joseph Gordon-Levitt ukázal, že režijní nápady mu nechybí, pravděpodobně chtěl natočit nevšední a odvážnou romantickou komedii, škoda jen, že po chvíli začne být film taaak nudný, scény se pořád opakují, Joseph se nevyhnul těm největším klišé a to zamrzelo asi nejvíce, největší slabinou filmu je scénář, rychle si uvědomíte, jak moc průhledný a ve výsledku vlastně i tuctový scénář to je. Nic to ale nemění na tom, že na další tvůrčí činnost Josepha jsem zvědavá. P.S. nejlepší pasáž je určitě ta s Channingem Tatumem a Anne Hathaway, zde si Joseph opravdu dobře vystřelil z Hollywoodských slaďáků a nešlo se nepousmát.(19.10.2013)

Všichni to jistě známe. Koule začnou svrbět, genitál se snaží prodrat ven skrzevá upocené boxerky, semeno nám šplouchá z uší a hormony nezajímá, že jsme zrovna v Tescu v oddělení zeleniny. Zoufale tedy odložíme nákupní košík s modafenem, vytáhneme péro a začneme zuřivě masturbovat. Scvrklé pomeranče připomínají svraštělé poprsí Dolly Buster jen zdánlivě, tudíž jsme po hodině vyřízení jak žádost na byt a se slzami a potem ve frustrované tváři odcházíme k pokladně. Jon má podobný problém. Standardní sex ho neuspokojuje tak jak by si přál, proto musí při každé příležitosti přeleštit svícen. Snad ještě nikde mě postavy neiritovaly tak jako tady. Josepha, Gordona i Levitta mám relativně rád, ale všechno má své meze. Borec v sobě po letech probudil tu latentní bukvičku, která se v něm netrpělivě ukrývala a pyjem ho nenápadně šimrala po hemeroidech, a tak tedy sepsal, zrežíroval a zahrál testosteronem předávkovaného teplometa s kompletem tak upnutým, že by z toho zplesnivěl závistí nejeden připečený metrosexuál. Skárlet si vzal do parády tým maskéru filmových hvězd, který loni vyhrál Make-up festival tak, že z Džastýny udělal chlapce, čili její sex appeal osciluje někde mezi "supersexy" a "fakt supersexy" úrovní, logicky je pak tato úroveň úměrná počtu mozkových buněk, tedy Skárlet věrohodně ztvárnila slaboduchou pičku se silikonem v hlavě, co je tak tupá, že by neprošla ani těhotenským testem. No a roli obstarožní fuchtle Ester si brilantně střihla obstarožní fuchtle Julianne Moore. Netvrdím, že mi Moore nějak zásadně vadí. Naopak. Jsem nadšen pokud někde hraje, a pokud zrovna hraje ve filmu, na který se nedívám, jsem nadšen dokonce velmi. Chtěl jsem dát původně dvě hvězdy, ale vzhledem k tomu, že film je tak na tři hvězdy, dávám čtyři hvězdy. Logika, to je moje krédo. Rozhodně však nečekejte manuál na balení roštěnek, tento počin perfektně vyvolá pocity úzkosti v každém zakomplexovaném frustrantovi, který nezvládne sbalit ani stan.(10.7.2014)

Téma "porno lepší než sex" je vážně dost zajímavé a podnětné, proto je docela zklamání, že Joseph Gordon-Levitt ho zpracoval uměle a nepříliš nápaditě. Rozjezd je nabitý vtipnými výstřelky i pravdivými postřehy, jenže tam, kde měly přijít propracované charaktery a alespoň základní psychologický vývoj, se začne rýsovat přespříliš konformní, korektní a nudně uhlazená tuctovka. Scarlett je otravná a sobecká princeznička, Julianne zase až nesmyslně vstřícná a dostupná milfka, která vlastně do příběhu absolutně nezapadá. Samotný Don Jon nemusí řešit žádná morální dilemata, nemusí se nad ničím zamyslet a z ničeho se poučit, okolnosti vše vyřeší za něj. Změny ve filmu nepramení z posunu charakterů, ale ze scenáristických posunků a berliček. Pokud tedy film měl šanci naší generaci něco vzkázat, v žádném případě tak neučinil. Don Jon se vysmívá přeslazeným hollywoodským romancím, které se trapně vydávají za skutečný život a přitom sám k nim nemá příliš daleko... Proto i přes relativně zábavných 90 minut dávám z principu méně - 5/10(22.12.2013)