Don Jon

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Joseph Gordon-Levitt v jeho celovečernom debute na nás vytiahol tému, ktorá dokáže zaujať široké publikum, rovnako aj hlavne postavy na čele zo sexi Scarlett Johansson. Je to zábavne, štipľavé, ostré, má to tempo, štýl a nápady no po príbehovej stránke trochu ploché a taktiež nevýrazný záver. 85% - 4*(10.1.2014)

Velice slibný režijní dubet Levitta! Svojí originální komedií dokáže pobavit a odvyprávět co chce, jen by to do příště chtělo trošku zaoblit hrany a doladit scénář. 70%(17.12.2013)

Dost zajímavý pohled na mladého muže dnešní doby, který svou, svým způsobem, "metrosexualitou" zastiňuje vlastní touhy a především srdce, které chce věnovat jen té jediné vyvolené. Miluje, ale není schopen se zamilovat.(20.3.2015)

My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn. Don Jon je přesně ten slizký typ chlapa, kterého většina lidi nenávidí. Má svou rutinu, v posilovně zvedá činky, doma u něj nenajdete jediný drobeček, při řízení všem nadává do kreténů, jednou týdně se sejde u stolu se svojí rodinou, v kostele se vyzpovídá ze svých hříchů, zajde si do klubu, nabalí si nějakou kočku, ohodnotí jí prsa a zadek, odvede si jí domu, rozdá si to s ní a pak.. no a pak si pustí porno. Don Jon totiž není milovníkem žen, Don Jon je milovníkem porna. Pro někoho příliš upřímné, hrubé, sprosté nebo trapné, ale pro mě svěží a oddychová satira, na dnešní moderní lásku a vztahy, u které jsem dokázala vypnout a bavit se. Nevím, jak to Joseph Gordon-Levitt dělá, že ho mám s každým dalším filmem radši, ale jestli to takhle půjde dál, tak budu patřit mezi ty pubertální hovada, která si lepí jeho plakáty z Bravíčka na zeď. Ten chlap totiž umí snad vážně všechno.(5.11.2013)

Joseph Gordon-Levitt je velice talentovaný herec, to už víme dlouho. Nyní si však napsal a natočil svůj zřejmě vysněný projekt s velmi elegantním názvem Don Jon. Nutno říci, že scénář není žádné terno. Jedná se prostě o namakanýho týpka, co je závislej na pornu, i když sám je lev salónů. Jak to tak ale bývá, na konci je z něj jinej člověk. Proč? To je vlastně úplně jedno. Ono ten konec mi přišel dost odfláknutej a příliš nekonzistentní se zbytkem filmu. Mimo ten konec se však jedná o velice solidně vymyšlenou komedii. Většině vtipů se celej sál nahlas smál. Pověstná chemie mezi Levittem a Johansson navíc funguje na výbornou. Abych to nějak shrnul, jedná se o parádní oddychovku navečer...75%...[16.10.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most](16.10.2013)