Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Spoiler alert.Ta část kdy je Don Jon typickej Jersey Shore buran a furt si ho honí je fakt zábavná. Scarlett Johansson je tu asi nejvíc hot v kariéře, ale hrozná kráva. Bohužel po rozchodu s ní se raketovou rychlostí sčuchne s Julianne Moore a najednou je lepším člověkem a konec. Chtělo by to přidat stopáž do prostřední části, jelikož to působí hrozně urychleně a v do té doby tak upřímném filmu celkem nevěrohodně.(23.12.2013)

Nikdy v životě jsem se nedíval na porno. No, snad když jsem přecházel z jinošských let do mužných, tak jsem jedním očkem cosi hambatého zahlédl a od té doby už nic. Tedy pokud se nepočítá internet, protože ten se umí vnutit a ono tu a tam stojí za to užít si chvíli sám se sebou, koukat přitom na slečnu, která se mi líbí a dělá věci, které neplaceným slečnám připadají nechutné. Ale dosti zasemeněných kapesníků - tady jde o film. A ten se pohybuje na hraně posilovny, sexu a kostela, což je kombinace vskutku pulsující a tak jedinou nespokojenost u mne způsobuje to, že jsem se nedozvěděl, podle jakého vzorce zpovídající spočítá hříšníkovi množství Otčenášů a Zdrávas Marií. Ale já se HO jednou zeptám osobně a jestli černoprdelníci švindlují, tak poznají to, co žádný dobytek v zoofilním pornu dosud nezažil.(16.8.2014)

Zajímavý námět. Jedná se o klasickou teen komedii smíchanou s pornem a romanitkou. Scarlett je sice hezká, ale zde na mě moc nezapůsobila. Bylo to asi tou nesympatickou rolí, která jí tolik nesvědčila.(7.1.2014)

Levittova úderná celovečerní prvotina má sice podstatně menší záběr, než se snaží tvářit, ale ve chvíli, kdy zkusí naplno zatnout všechny svaly, funguje to do puntíku. Životní pravdy, jakkoli navinuté na zdánlivě malichernou problematiku pornografie, potažmo vlastního prostoru, jsou někdy vážně vzdálené jen pár krátkých vět od nás. A hodit takové myšlenky na papír, natočit je a zahrát si i ústřední sixpack, to je odvaha.(23.12.2014)

• JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje.(30.9.2013)

• - Původní název Don Jon's Addiction, tedy Závislost Don Jona, zkrátil autor filmu Joseph Gordon-Levitt na pouhé Don Jon, aby diváci mylně nepředpokládali, že jde o film primárně zaměřený na "závislost" na pornografii a sexu. (Brousitch)

• - Channing Tatum a Anne Hathaway si střihnou role ve fiktivním zamilovaném filmu, na který Barbara (Scarlett Johansson) a Jon (Joseph Gordon-Levitt) jdou. Channing na svém Twitteru propagoval svou miniscénu s odkazem na film svého kamaráda Josepha. Lze tedy předpokládat, že šlo o výpomoc příteli s jeho prvním filmem. (sin34)

• - Píseň "Good Vibrations", kterou ve filmu Jon Martello (Joseph Gordon-Levitt) poslouchá a která je také součástí soundtracku filmu, je původní píseň od Marka Wahlberga, tehdy známého jako Marky Mark. (HouseFan)