Don Jon

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Joseph Gordon-Levitt v jeho celovečernom debute na nás vytiahol tému, ktorá dokáže zaujať široké publikum, rovnako aj hlavne postavy na čele zo sexi Scarlett Johansson. Je to zábavne, štipľavé, ostré, má to tempo, štýl a nápady no po príbehovej stránke trochu ploché a taktiež nevýrazný záver. 85% - 4*(10.1.2014)

Osma? Devítka? Ale! Maximálně sedma? Dokáže sbalit a do postele nalákat kteroukoliv kočku. Když přijde nová kost a zřejmě už vážně „ta pravá“, bude muset skoncovat se svou těžkou závislostí. Pornem. Tenhle diskotékový frája se prostě u filmů pro dospělé uspokojí lépe než v náručí nadržené „jak se vlastně jmenuješ?“ buchty. Ve výsledku pochopitelně Joseph Gordon-Levitt nabídne coby režisér i scénárista (na poprvé výborná vizitka) něco navíc, co upozorní na volnost nových médií, na jednoduchost prožitků a celkově rýpe do odosobněného světa kolem nás. Ironický scénář je poměrně slušný, umně i přes (ano, opravdu) velejednoduchý námět láká na blonďatou roštěnku, která přesně ví, co od vztahu očekávat a sebestředné hovado, které přesně ví, co potřebuje hlavně on. I když jsou ve finále jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, tenhle sebevědomý debut v rámci možností funguje. Není skandální ani objevný, osobitý přístup se mu ale dostal.(5.1.2014)

Joseph Gordon-Levitt natočil velice rozporuplný celovečerní debut. Spoustě lidí (jako mně) se líbil, ale zbytek ho považuje za oplzlou blbost (a já je až na tu oplzlost chápu). V podstatě je to ale o tom, že když to nejdřív berete s nadsázkou, přijmete za svůj fakt, že tady Scarlett Johansson prostě hraje neskutečnou krávu a ke konci jste schopni přepnout na dramatickou notu, musí se vám Don Jon zkrátka líbit. Když ne, tak co naděláte. :P Jen mě překvapil ten konec - tak trochu problém s předčasnou ejakulací... čekal bych ještě tak 15 minut. Třeba to byl záměr, ale já bych duu Joseph / Julianne dal trochu více času. "There's only a few things I really care about in life. My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn."(26.2.2014)

Joseph Gordon-Levitt se zřejmě nedávnou zabouchnul a chce nám vysvětlit, proč je ženská lepší než porno. Film o smyslu sexu, lásky, porna. To je jeho pointa a proto ho má smysl vidět. Rozhodně ne kvůli Scarlett – což byl můj důvod –, protože ta mě nijak zvlášť nezaujala. Navíc mě od začátku sral namachrovanej přízvuk takřka všech herců. Podobně mluví někteří cikáni a dost mi to vadí. Naopak velký plus za Julienne Moore, aspoň někdo dal filmu charisma. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor - | akce * | napětí - | pustil bych si znovu **(18.12.2013)

Vcelku trefné honění se za "dokonalostí", přitom ji máme před sebou neustále.(24.12.2013)