• gouryella

Patrne jeden z nejhorsich Burianovych filmu - bez stavy, napadu, vtipu.(23.7.2002)

čas a archivácia sa na filme dosť podpísala, je tam veľa poškodených scén, samozrejme že nájdu sa tu aj úseky ktoré sú fajn a zábavné ale keď beriem film ako celok je skôr tažkopádny v danej kvalite ako niečim prínosný /45%/(11.2.2011)

Roli v tomto filmu dostala Suzanne Marwille jako svatební dar a na odškodněnou, protože přednost v Lelíčkovi dostala Lída Baarová. Tak aspoň, že tak :) Jinak jsem tedy v opozici, neb se mi film celkově báječně líbí a beru ho jako lepší Burianovku z první půle 30. let. Lamačovky jsou sice větší masakr, ale tady je navíc Ella Šárková, Mary Grossová, Míla Reymonová a Helga Nováková a ty všechny můžu absolutně. Krom toho Burianovky v uniformách, to se líbí.(15.2.2009)

• WANDRWALL

I majster tesár tu a tam se netrefí. Proto ho ale nepřestanu mít rád.(7.8.2010)

"Dejte se vyvolat! Dyť ste negativ!"(2.1.2015)

V roce 1933, tedy v období, kdy se v sousedním Německu chopil moci Adolf Hitler, se Burianova filmová kariéra pohybovala na nejvyšším možném vrcholu. Popularita krále komiků totiž již dávno přestoupila hranice Československa a své příznivce nacházela také u německy mluvících obyvatel, kteří si jazykové mutace Burianových českých komedií vychutnávali s podobným zaujetím jako diváci v Československu. Jako již mnohokrát předtím i potom ocitl se Burian v další c. a k. uniformě, aby naplno rozehrál paletu svých poťouchlostí, získávajících na svou stranu i prince, nešťastně zamilovaného do prostého děvčete. Gejzír situačního humoru vyplňuje jako vždy temperamentní Burian, který zejména ve scénách z baru, kde je nucen obléknout dámský převlek a vydávat se za jednu z místních houslistek, dosahuje nevídaného úspěchu. Suzanne Marwille, někdejší hvězda němého filmu a tehdy již choť režiséra Friče, se jen těžce smiřovala se svým podřadným postavením a vinou zákulisních intrik přicházela o některé zajímavé herecké nabídky, jakou byla např. dvojrole v předchozím Lamačově filmu Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa. Jistá nervozita se ostatně podepsala také na Pobočníkovi, který je ve finále jen průměrnou komedií s lehce opotřebovaným humorem. Jediné, co si dodnes uchovalo jistou svěžest, je Fialova milostná serenáda Zapomeň, že už se loučíme, objevujíc se čas od času i v repertoáru současných zpěváků či zpěvaček.(3.10.2008)

Tak trochu anarchistický humor byl v první polovině 30. let běžnou součástí mnoha komedií (viz Funebrák, Nezlobte dědečka...). Charakteristickou známkou byl scénář, který se místo příběhu soustředil na gagy (a to často hodně šílené). "Pobočníka" tedy musíme brát jako produkt tohoto subžánru a podřídit se jeho skečovité formě. 7/10(11.8.2006)

• marťan

Co se dá dělat, že tenhle ten film patří mezi ty nejhorší. Ale úplně ten nejhorší byl dle mého názoru Hrdina jedné noci, to je naprostý propadák a nezachránil ho ani náš "Král komiků"(1.3.2007)

"Tohle že jsou knedliky ?? Dvanáct jich vyberete odpoledne na ténis !! Tak naschle, vy.. Bublino !!" ;)(27.12.2014)

Obdivuhodné na Burianovi je, že i naprostý propadák dokáže svým šarmem vytáhnout alespoň na průměrný film. Několik izolovaných scének osvěžuje tento film jinak tapetovaný nudou. Nemá smysl ani víc psát, to se musí vidět. Frič se to taky musel nejdřív naučit, aby se stal klasikem... 50%(15.6.2012)

Něco podobného jako "Lelíček ve službách Sherlocka Holmese", dokonce se mi to často plete, ale mnohem vtipnější. Ve své době velký hit, avšak na dnešní "mobilní" přetechnizovanou dobu film působí příliš rozvláčně, nudně a naivně.(2.1.2005)

Docela průměrný film, jenž nedosahuje kvalit mnohých filmů pana Buriana i Friče. Celkově se jedná spíše o sklamání.(27.7.2007)

Připadám si trošku divně,ale tohle je podle mě jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana,je pro mě zábanější než "Baron Prášil" nebo "To neznáte Hadimršku",tak mě prosím nekamenujte :-)(16.8.2003)

😀(6.4.2015)

• Brejlil

Slaboduchá historka z dob c.k. armády, která už vyčpěla a ve které se vtipu nedopátráte.(30.11.2007)

Tak jak je jiz zminovano v okolnich komentarich, i ja se priklanim k nazoru, ze na prumer to vytahl svoji pritomnosti Burian. O nejlepsi Burianovku ale zcela jiste nejde... Ucast Ely Sarkove potesila. :)(17.1.2015)

Komedie o tom, jak se nadporučík Alois Patera (Vlasta Burian) stane pobočníkem prince Evžena (Nora Stallich). Nezná ho, má pro něj něco udělat, ale samozřejmě díky neznalosti věcí dochází k úplně jiným situacím, než by mělo. Jednoduché, ale poměrně zábavné.(20.9.2009)

Mám vcelku rád filmy s Vlastou Burianem z doby monarchie. Anotace má v jednom pravdu, Burian uniformy miloval a právě na těchto filmech je to vidět v plné parádě.(12.6.2012)

"ty tam vychladneš!"(24.3.2014)

Vlasta Burian opět nezklamal tentokrát to je spíše ve filmu(10.11.2011)

<< předchozí 1 2