• gouryella

Patrne jeden z nejhorsich Burianovych filmu - bez stavy, napadu, vtipu.(23.7.2002)

čas a archivácia sa na filme dosť podpísala, je tam veľa poškodených scén, samozrejme že nájdu sa tu aj úseky ktoré sú fajn a zábavné ale keď beriem film ako celok je skôr tažkopádny v danej kvalite ako niečim prínosný /45%/(11.2.2011)

Roli v tomto filmu dostala Suzanne Marwille jako svatební dar a na odškodněnou, protože přednost v Lelíčkovi dostala Lída Baarová. Tak aspoň, že tak :) Jinak jsem tedy v opozici, neb se mi film celkově báječně líbí a beru ho jako lepší Burianovku z první půle 30. let. Lamačovky jsou sice větší masakr, ale tady je navíc Ella Šárková, Mary Grossová, Míla Reymonová a Helga Nováková a ty všechny můžu absolutně. Krom toho Burianovky v uniformách, to se líbí.(15.2.2009)

• WANDRWALL

I majster tesár tu a tam se netrefí. Proto ho ale nepřestanu mít rád.(7.8.2010)

V roce 1933, tedy v období, kdy se v sousedním Německu chopil moci Adolf Hitler, se Burianova filmová kariéra pohybovala na nejvyšším možném vrcholu. Popularita krále komiků totiž již dávno přestoupila hranice Československa a své příznivce nacházela také u německy mluvících obyvatel, kteří si jazykové mutace Burianových českých komedií vychutnávali s podobným zaujetím jako diváci v Československu. Jako již mnohokrát předtím i potom ocitl se Burian v další c. a k. uniformě, aby naplno rozehrál paletu svých poťouchlostí, získávajících na svou stranu i prince, nešťastně zamilovaného do prostého děvčete. Gejzír situačního humoru vyplňuje jako vždy temperamentní Burian, který zejména ve scénách z baru, kde je nucen obléknout dámský převlek a vydávat se za jednu z místních houslistek, dosahuje nevídaného úspěchu. Suzanne Marwille, někdejší hvězda němého filmu a tehdy již choť režiséra Friče, se jen těžce smiřovala se svým podřadným postavením a vinou zákulisních intrik přicházela o některé zajímavé herecké nabídky, jakou byla např. dvojrole v předchozím Lamačově filmu Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa. Jistá nervozita se ostatně podepsala také na Pobočníkovi, který je ve finále jen průměrnou komedií s lehce opotřebovaným humorem. Jediné, co si dodnes uchovalo jistou svěžest, je Fialova milostná serenáda Zapomeň, že už se loučíme, objevujíc se čas od času i v repertoáru současných zpěváků či zpěvaček.(3.10.2008)

Tak trochu anarchistický humor byl v první polovině 30. let běžnou součástí mnoha komedií (viz Funebrák, Nezlobte dědečka...). Charakteristickou známkou byl scénář, který se místo příběhu soustředil na gagy (a to často hodně šílené). "Pobočníka" tedy musíme brát jako produkt tohoto subžánru a podřídit se jeho skečovité formě. 7/10(11.8.2006)

• marťan

Co se dá dělat, že tenhle ten film patří mezi ty nejhorší. Ale úplně ten nejhorší byl dle mého názoru Hrdina jedné noci, to je naprostý propadák a nezachránil ho ani náš "Král komiků"(1.3.2007)

• rt12

Snad jediný film s Burianem, který mě nebavil.(29.5.2014)

Obdivuhodné na Burianovi je, že i naprostý propadák dokáže svým šarmem vytáhnout alespoň na průměrný film. Několik izolovaných scének osvěžuje tento film jinak tapetovaný nudou. Nemá smysl ani víc psát, to se musí vidět. Frič se to taky musel nejdřív naučit, aby se stal klasikem... 50%(15.6.2012)

Docela průměrný film, jenž nedosahuje kvalit mnohých filmů pana Buriana i Friče. Celkově se jedná spíše o sklamání.(27.7.2007)

Připadám si trošku divně,ale tohle je podle mě jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana,je pro mě zábanější než "Baron Prášil" nebo "To neznáte Hadimršku",tak mě prosím nekamenujte :-)(16.8.2003)

Něco podobného jako "Lelíček ve službách Sherlocka Holmese", dokonce se mi to často plete, ale mnohem vtipnější. Ve své době velký hit, avšak na dnešní "mobilní" přetechnizovanou dobu film působí příliš rozvláčně, nudně a naivně.(2.1.2005)

Mám vcelku rád filmy s Vlastou Burianem z doby monarchie. Anotace má v jednom pravdu, Burian uniformy miloval a právě na těchto filmech je to vidět v plné parádě.(12.6.2012)

• Brejlil

Slaboduchá historka z dob c.k. armády, která už vyčpěla a ve které se vtipu nedopátráte.(30.11.2007)

Komedie o tom, jak se nadporučík Alois Patera (Vlasta Burian) stane pobočníkem prince Evžena (Nora Stallich). Nezná ho, má pro něj něco udělat, ale samozřejmě díky neznalosti věcí dochází k úplně jiným situacím, než by mělo. Jednoduché, ale poměrně zábavné.(20.9.2009)

Vlasta Burian opět nezklamal tentokrát to je spíše ve filmu(10.11.2011)

• MELODY

Nejsem "burianofil", asi jsem neviděla všechny filmy s VB, ale z těch, které jsem viděla, je tenhle nejhorší. V Burianových filmech by se nemělo rajtovat na logice, přesto: Jeho výsost, v úvodu filmu bedlivě střežena a krutě šmírována nastávající manželkou si vesele (a bez ostrahy) pobíhala inkognito po světě a vysedávala v průměrných kavárnách, kde na ni zhusta, pokaždé náhodně, narážel nadporučík Patera. Kde tou dobou dlela jeho žárlivá novomanželka? Těžko říct, ale zřejmě někde daleko, možná ji čert vzal a země pohltila- rozhodně o ní do konce filmu nepadlo jediné slovo. Taky osud Paterova přítele je nejasný- spáchal on tu sebevraždu skrzevá čestný dluh v kartách, íli nět? A co poslední slova Jeho Výsosti k Paterovu nadřízenému - "Už asi vím, kdo je tady nejhorší voják!" (I Vy jeden, že já Vám nabacám, oficíre ošklivá!)- ráda věřím, že taková výhrůžka dostala plísněného pána do kolen a doživotně mu podlomila duševní zdraví. Herecký rejstřík přítelkyně Jeho Výsosti rovněž stojí za zmínku, nabízí hned dva výrazy: 1.) ramena skleslá, oči zabodnuté do země ("Ach běda, musíme se navždy rozejít:"), 2.) ruce sepjaté, oči obrácené k nebesům ("Snad ještě svítá naděje, že Vás budu moci spatřiti!"). Ničemu nepřidají ani technické nedostatky filmu- z dvaceti koňů s jezdci na hřbetě neuslyšíte ani cinknutí podkovy, zato polohlasem vedený dialog oficírů si vychutnáte naplno. Pro mne dost katastrofální počin a naprostá ztráta času.(7.2.2009)

"ty tam vychladneš!"(24.3.2014)

Film docela ujde ale asi pro pana Buriana nej.film jelikož miloval mít na sobě uniformu :)(8.12.2009)

Je to docela průměný film s Burianem. Docela to ujde.(10.12.2010)

<< předchozí 1 2