Snadný prachy II

Jens Lapidus (kniha)

Maria Karlsson

Aril Wretblad

Jon Ekstrand

Druhá část severské vyprávěnky o studentíkovi JW, který tak touží se dostat mezi bohatou elitu, ale stále se mu nedaří. Hlavního hrdinu zastihujeme na začátku filmu ve vězení, kde si odpykává trest za svoje činy, kterých se dopustil v předešlé části. Po propuštění zjišťuje, že projekt na kterém ve vězení pracoval jeho společník náležitě zpeněžil ovšem náš hrdina z úspěšného obchodu nemá ani halíř. Následuje cesta odkud už nebude návratu..."Snabba cash II" je mozaikovitě propojená osudy jednotlivých postav jejichž činy se ke konci propojí. Náležitě zamotané, ale jak to tak v pokračováních bývá, nemá to ten šmrnc prvně viděného. Pořád ale velice slušná kriminálka, která by i obstála jako samostatný film.(6.7.2014)

• Dever

// Production Companies: Sveriges Television (SVT), Nordsvensk Filmunderhallning //(23.6.2014)

První díl nebyl úplně špatný, ale postrádal jsem v něm absenci Švédů a nějaké sympatické tváře. Druhý díl je lautr némlich to samý a to už mě znovu absolvovat moc nebaví.(1.7.2014)

Zkoušet Karadžičovi tunelovat ve Švédsku koksovnu není zrovna ten pravý počin, kterým by si jeden zajistil dlouhý a spokojený život v přepychu a jste pomletí v masových kuličkách dřív, než byste drze řekli "svobodné Kosovo". Pár našinců jako poleno, Mohamed, Chuan, Stojan a slizský Nor Olaf přesto opět neodolá. Je to sice o chlup z nosu krále Gustava horší než jednička, nicméně i tak se pořád jedná o výborně natočený a napínavý apel, aby Trekronur kapku přitvrdilo svou benevolentní imigrační politiku. S takovým přístupem nám budou IKEA brzo vlastnit Vietnamci, v bufetu dostanete akorát křupavou, smaženou kočičku za titěttěst a místo hnusného, sterilního nábytku v ní nakoupíte leda tak spací rohož Cứng, praktický, mobilní stánek Cướp biển a origoš dévédečko s Hobbitem 3.(4.6.2013)

,,PAMATUJEŠ SI, KDYŽ JSI MI ŘÍKAL, ŽE V TOMHLE SVĚTĚ KAŽDEJ MYSLÍ JEN NA SEBE A NA PENÍZE? MĚL JSI PRAVDU.“...... /// Tak nám chlapci pokračujou v těch svejch rozjebanejch životech (prostě nejsou zrovna za vodou a ve vatě…). Dlouho je to slabý bahno. ¾ hodiny – tyhle nezáživný obrázky můžou odradit. Pak KONEČNĚ Jorge přichází provýst svůj ,,ojeb“. Mahmoud zdá se mít taky po starostech. A co J.W? Iñárritovsky (na Švédskej způsob) se nám to tady začne proplejtat a je z toho taková povedená … kurva nevím – kovbojka? Na nějakej přesah, jako že prachy ti stejně štěstí nepřinesou bych se vysral. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihy ,,Snabba Cash“ (2006) a ,,Aldrig Fucka Upp“ (2008), který napsal Jens Lapidus číst nebudu. 2.) Jsem na kryplkáře a nevím, jak zdrhnout z kriminálu. 3.) Thx za titule ,,PJ Ladd“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(30.6.2013)