Diaz: Neuklízej tu krev

Diaz: Nezmývaj tú krv

Diaz - Don't Clean Up This Blood

Drama / Thriller

Itálie / Francie / Rumunsko, 2012, 127 min

O politických súvislostiach sa nebudem vyjadrovať, ale takto to dopadne, keď sa pod rúškom zákona dostane k činom frustrovaná a gangstersky násilnícka polícia. Poznáme mnoho filmov, keď sama polícia nedodržiavala zákony. Tu ide o skutočnú udalosť a nemám dôvod neveriť, že sa to tak odohralo. A tu sa dostávam k najväčšiemu problému filmu - nemohol som sa zbaviť dojmu, že sledujem doku-drámu.(28.10.2012)

Téma silné, zpracování realistické ale přesto mi neseděla určitá násilnost, (ani tak nemyslím násilí jako takové, které ve filmu hraje prakticky hlavní roli) kterou režisér divákům nutí svůj zaujatý postoj k dané události. Přesto zajímavě zpracované téma, krvavého útoku policistů na skupinu demonstrujících. Na podobné téma mě více zaujala "Vzpoura v Seattlu".(26.2.2013)

Môže byť toto možné v 21. storočí?! FUCKING BASTARDS!!! nazdar(17.10.2012)

Vždycky je třeba bejt opatrnej, když se v podobných událostech snažim dát účastníkům konkrétní držky, do kterých pak budu půlku stopáže jebat pendrekama, abychom neměli levičáckou mrskačku a naopak trochu objektivní pohled. Diaz to záměrně ani omylem nedává, a z moderních "protest" filmů je to regulérně největší gore, kde se vybíjej zuby z tlamy, krev teče po stehnech a příslušníci policie (až na jednu snaživou výjimku) nejdou ve svých vokálních projevech nad durové oktávy ani pod 110 decibelů. Já osobně s tím takovej problém nemám, protože ve filmech tradičně fandim těm z hezčíma prsama a mám-li si vybrat mezi Prodigy a Landou (vlastně prakticky čímkoli a Landou), zvítězí první jmenovaný. Zase na druhou stranu, jak to má jeden pojmout, když na levé straně je 12000 očitých výpovědí (byť půlka z nich byla v danou dobu v úplně jinym světadílu) a na straně pravé úporná držhubná, šoupající nohama. Každopádně na další summit G8 bych možná jel ze stejného důvodu jako každý tamní revolucionář - ty protestující štěrbiny tam jsou fakt dobrý.(22.4.2013)

• Morholt

Perfektní! Takže teď budeme glorifikovat áčka, který řvou s molotovem a dlažebkou v ruce "policejní brutalita". No potěš. Nikdy nezapomenu na mezinárodní nájezd profesionálních demonstrantů, kteří nás v roce 2000 přijeli navštívit do prahy. Anti-konzumní rebelové se tady za vstřícnost města odvděčili několikadenním bordelem a kromě jinýho mi vymalovali ksicht všema barvama, protože se jim nelíbila kombinace mojí bundy a sestřihu. A přesně ti samí lidé byli demonstrovat i v Janově proti G8, takže jakkoliv se to tady ze strany italský policie zdá brutální, tak já to těm hajzlům přeju. A za to taky dávam 10%, protže jinak se jedná o tendenční sračku. Docela by mě zajímalo, na základě čeho Vicari postupoval. Zřejmě podle výpotků radikálů a ty pro mě nemaj žádnou cenu.(27.1.2013)

• - Producenti dosiahli, aby sa film premietal aj v Európskom parlamente. (Sufferer)

• - „Čo som počul a čítal, bolo horšie ako to, čo som ukázal vo filme. Viac ukázať nebolo možné, ak som teda nechcel nakrútiť horor s márovačkou,“ povedal režisér Daniele Vicari. (Sufferer)

• - Vytvoriť atmosféru demonštrácie a čo sa stalo v Diaz pomohli dostupné videá a prerozprávanie svedkami, teda obete, medzi nimi aj novinári. (Sufferer)