Diaz: Neuklízej tu krev

Diaz: Nezmývaj tú krv

Diaz - Don't Clean Up This Blood

Drama / Thriller

Itálie / Francie / Rumunsko, 2012, 127 min

,,ZÁVĚR DRAMATICKÉHO DNE, KTERÝ ZAČAL MÍRUMILOVNĚ PÍSNĚMI A TANCEM, ALE ZVRHL SE S PŘÍCHODEM ANARCHISTŮ, KTEŘÍ ZAČALI ROZBÍJET, PODPALOVAT A NIČIT....“ /// (Sedím a nechávám na sebe ,,působit“ tu atmosféru policejních instrukcí, novinářskýho honu na senzaci (objektivitu, já vím…), demonstrující většiny a hlavně anarchistický mládeže, toužící po bordelu (rozuměj – nepořádku) a násilí. To proto, abych zjistil, co mi vlastně chcou ukázat a modlím se (Itálie vole!), aby se to ideologicky nerozešlo s mým světonázorem – je to MŮJ názor, klidně si měj jinej, ale hlavně mi nezapal auto, popelnici, psa…) ….ŽE NAŠE IDEÁLY NEZEMŘELY… Drámo vystavěný na policejním útoku na školu, kde bydleli demonstranti. Všechnu tu ,,moji ideologii“ potlačuje policejní brutalita (pičo, kurevská řežba. Sen každýho úchylnýho policajta a černá můra demonstranta). Otázka veřejný bezpečnosti (VB? Jasan, vzpomínáš na Národní třídu?) aneb obušku z pytle ven na italskej způsob. Tohle není pohádka a naštěstí ani žádná laciná předváděčka násilí v přímým přenosu. Přiznávám, jsem lehce zmanipulován, ale celá událost je natočená dobře a je to lepší než nějakej dokument. A svůj politickej světonázor si nechám na jindy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zrovna si to demonstruju v Řecku a něco jsem zaslechl o příjezdu italskejch policajtů. 2.) Jako budoucí malíř bych rád viděl záda, na který se malovalo obuškem (a matrošem se fakt nešetřilo!). 3.) Protože A.C.A.B. 4.) Thx za titule ,,cmudik“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(26.9.2012)

O politických súvislostiach sa nebudem vyjadrovať, ale takto to dopadne, keď sa pod rúškom zákona dostane k činom frustrovaná a gangstersky násilnícka polícia. Poznáme mnoho filmov, keď sama polícia nedodržiavala zákony. Tu ide o skutočnú udalosť a nemám dôvod neveriť, že sa to tak odohralo. A tu sa dostávam k najväčšiemu problému filmu - nemohol som sa zbaviť dojmu, že sledujem doku-drámu.(28.10.2012)

Po dlouhé době konečně film, který mě dokázal posadit na zadek a musím se přiznat, že na některé scény jsem se nemohl ani dívat. Souhlasím s tím, že je tento film pojat především z pohledu demonstrujících a novinářů a je namířen proti zásahu bezpečnostních složek, ale i když zde někteří dávají odpady za to, že by demonstranté zasloužili přes držku, tak s tím rozhodně souhlasit nemohu. Ano mohli si vybrat jinou formu protestu než pouze ničení majetku, jenže takových je jen pár a nevidím důvod proč by mělo být ubližováno nepřiměřeným násilím i jiným lidem. Netvrdím, že výpovědní hodnota filmu Diaz: Neuklízej tu krev je naprosto průkazná. Jen je škoda že tato událost ve světle 11. září poněkud zanikla a tuzemská média o ní neprojevovala až takový zájem. Závěrem bych k filmu řekl, že je perfektně natočený a zároveň doplněn skvělým hudebním podkresem. Spolu se silným příběhem rozhodně nezapomenutelný film.(2.10.2012)

• EvilPhoEniX

Né Nelíbilo se mi to ! Už mě SERE! Jak poslední dobou se přehnaně točí ty Drama/Dokumenty o problematice Demonstrantů a podobných ohavnostech! Začíná se to rozmnožovat jako Červi.. Podobně jako Žánr Found Footage! Z mé strany se jevil Absolutní nezájem! Měl jsem Chuť se otočit k filmu Zády, protože jsem šíleně trpěl! Dvě hvězdičky dávám za 10 minutovou Scénu v baráku s Fízlama! Jít na tenhle Počin do Kina, tak nejspíš požádám nějakou spolusedící o Felaci!(29.1.2013)

Naštěstí to není hloupoučká černobílá storka ve stylu "mladí, hodní a neklidní dredaři, co ví jak se mají věci dělat versus zlí korporatní svině kapitalistický" ale pěkný popis toho, že když se můžeme chovat jako zvířátka, tak se umíme chovat jako zvířátka. Pardon, zvířata. 80%(23.1.2013)