Minna no uta

všechny plakáty
Hudební
Japonsko, 1961, 5 min

zelvopyr

Pořad televize NHK, pokračující denně dodnes -- něco jako naše Zpívánky, hodně přes 10.000 dílů, některé nezapomenutelné... mému srdci blízké jsou hlavně animované ze 70. a 80. let. Na youtube se dá pod heslem NHKみんなのうた najít hodně materiálu, nicméně NHK po tom tvrdě jde, a moc dlouho se většinou neohřejí. Sláva za archivy. Pro představu...    http://www.dailymotion.com/video/x1avb0_op-ed-yyyyyyy-op_music#.UTj77tGcHMl    http://nicoviewer.net/sm10432970    http://clipcast.jp/v/000100000005137    http://www.youtube.com/watch?v=eOfaBZ1LohA    http://www.youtube.com/watch?v=ZhMviw4Wb6I    http://www.youtube.com/watch?v=CdyY0_K1fBw    http://www.youtube.com/watch?v=wvD8UwpkEQ0    http://www.youtube.com/watch?v=zk9K8Ss1spU    http://www.youtube.com/watch?v=zk9K8Ss1spU    http://www.youtube.com/watch?v=o1dVdJ5HsTY ()

Expozituror

Vtipnější, pestřejší, zábavnější verze Zpívánek. Některé písničky i s animacemi jsou dokonalé! Ps: Pořad začal roku 1961 a to písničkou おお牧場はみどり, což je japonsky přezpívaná česká písnička Aj, lúčka, lúčka široká. ()