Dvanáct měsíčků (TV film)

O dvanástich mesiačikoch

Pohádka

Česko, 2012, 97 min

Nejlepší film Karla Janáka! A to není pochvala. Nebýt obsazení Vojtka, jehož jinoch vyvolá hurónský smích na tváři, a mohutné stylizace do mrazíkovské vesnice včetně dvou přehrávajících záporných figur, docela by to i šlo. Nejhezčí ze všech byla Tereza Beranová jako rychtářova dcera, a tu nikdo nechtěl.(27.12.2012)

• J*A*S*M

... ale přežít se to letos dalo. Popelka meets Mrazík meets ČT.(24.12.2012)

No, jako musím říct, že občas mi to přišlo, jak když se koukám na parodii, v tom hodnocení docela záleží na úhlu pohledu... Třeba ta Žilková - já ani nevím, jestli hrála dobře nebo ne, ale bavila mě. Spratek Květulilinka také wtf. Prostě doporučuji moc nepřemýšlet, pak je to docela fajn... :)(23.12.2014)

V jednoduchosti je síla. Poklidně odvíjející se příběh má své kouzlo nejen díky výpravě, hereckému obsazení, pěkné hudbě, ale i díky několika vtipným hláškám (Uděláme z Marušky třináctý měsíc:-)(25.12.2012)

• venus

Když už nic převratného, tak aspoň ta Maruška měla být hezká, charismatická a něžná...(26.12.2012)

• - Při natáčení se Romanu Vojtkovi ztrácely paruky, a tak jich vystřídal hned několik. (Aknah)

• - Natáčelo se ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm a v Beskydech. (M.B)

• - Pohádku tvůrci natáčeli celé 3 roky, zrazovalo je totiž počasí. Často museli odložit natáčení kvůli nedostatku sněhu nebo docházely finance. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)