Historické jádro Prahy patří k největším městským památkovým rezervacím na světě. Nachází se zde 1322 památkových objektů, které navíc nabízejí unikátní přehled všech architektonických stylů od románského slohu po modernu. I když je tvář Prahy z tohoto důvodu nesmírně rozmanitá a mnohotvárná, těžko popsatelná moc ubíhajícího času jí zaručuje dojem zvláštní jednoty a přirozené harmonie. Při první vycházce městem s poutavě vyprávějícím průvodcem Miroslavem Táborským si prohlédneme vznešené prostory Pražského hradu, navštívíme stále tajuplné Židovské město, mystikou opředený Karlův most i Valdštejnský palác, který je působivým symbolem mocenských ambicí. (Česká televize)

Frajer42

Jeden z nejslabších dílů. Praha toho nabízí opravdu hodně a každá jednotlivá atrakce by se mohla rozmělnit snad do celého dílu. Bohužel, tvůrci nezvolili tento přístup a připravili si pro nás velmi obecný rychlo průlet napříč celým městem, takže se ve výsledku kromě pěkných záběrů člověk takřka nic hodnotného nedoví a moc si toho po zhlédnutí nepamatuje. Škoda, že tvůrci nezvolili podstatně pozvolnější tempo. [70 %] ()