Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

verbal

Výraz "dobrý anglický film" je ve většině případů těžký oxymorous, něco jako prsatá gymnastka, impotentní pornoherec či neposkvrněná kurva. S nemalým překvapením musím konstatovat, že tahle kurva je multiotvorově zprzněna, pornoherec má dokonalou erekci a na gymnastčině hrudníku by se daly s úspěchem hrát deskové hry. Perfektní, akční a výborně natočená exhumace inspektora Regana. Ray Winstone s vizáží manekýna z reklamy na puding z prasečích ledvinek sice se svou porážkovou vahou za těmi svižnými zločinci kapku funí a karmínová barva jeho obličeje svědčí o tom, že mu cholesterol vyhonil systolický do astronomických hodnot, nicméně jakmile se dostatečně vydýchá a vrazí si pod jazyk nitrák, je to katalogový, krutodrsný drsoň a je s ním náramná zábava. Navíc dává hřejivou naději všem pětapadesátiletým otyloňům, protože ve filmu pigluje nádhernou kikinu naprosto mimo jeho ligu, která by mohla být z fleku jeho dcerou a normálně by o něj neopřela kolo ani za prachy. Myslím, že dodnes si z toho natáčení někde leští viagrou motivovaného lemroucha. ()

J*A*S*M

Obstojná britská kriminálka. Ze začátku mě to svou nepřirozenou drsňáckou křečí docela štvalo, ale po pár minutách jsem si zvyknul. Naštěstí se pořád něco děje, snímek je dostatečně napínavý a akční, takže nezbývá čas na otázky jako "Dává scénář smysl? Opravdu by se toto mohlo stát tímto způsobem?" a podobně. Jednou to zabaví spolehlivě, druhá projekce ale asi nehrozí. ()

Cervenak

PECKA!!! Ale totálna. Ray Winstone je buldog, ktorý raňajkuje Neesonov, zapíja ich šťavou z Lina Venturu a keď sa potom ide vysrať, utiera si riť dvojvrstvovým z Delona a Gabina. Oldschoolová a zároveň moderná kriminálka, v ktorej funguje úplne všetko - vyšetrovanie, akcia, veľmi silná osobná rovina, napätie i premakané postavy v podaní skvelých hercov. Dokonca aj to, že je to trochu predvídateľné, pasuje do celku - v skutočnosti predsa kriminálnici nie sú géniovia a nepáchajú brilantne naplánované zločiny. Každý úder ma bolel. ()

Malarkey

Filmy Nicka Love asi nejsou pro mě. Tenhle je teda alespoň nejpřístupnější a to jenom proto, že se jedná o poměrně drsnou gangsterku, kde vrcholem všeho je životem omletej Ray Winstone. Technicky tak nemůžu říct ani popel. Závěrečná automobilová honička byla parádní, ale průběh byl na pořádnej knock-out mezi oči s monoklem barevným jak duha. A ono být nadšený z momentů a usínat u zbytku filmu taky není fajn. ()

T2

Rozpočet £2miliónyTržby USA Tržby Celosvetovo $7,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká náplasť po nie príliš výraznom Neesonovi v 96hodin odplata, aj keď sa tu malá kozmetické chybičky, nezrovnalosti či nie príliš dobré dejové prechody nájdu, má to v niektorých úsekov dosť dobre spracovaný dej, dynamické akčné scénky v ktorých mi ale chýba trošku viac drsnosti či krvi aby to malo ten skutočný náboj ale dobre sa na to pozerá a skôr než Winstone mi pasoval Ben Drew /75%/ ()

Radek99

Britský původ býval dosud víceméně spolehlivou zárukou kvality, proto mne tahle nečekaně tupá britská kriminálka plná schematismů a kvazichlapáckých replik a póz opravdu velmi nemile zklamala. Obéznímu hlavnímu hrdinovi jsem nevěřil jediné slovo, ba ani jedinou grimasu, charismatu pobral asi jako kádr širšího vedení české sociální demokracie, nechápu, koho napadlo, že jeho bafuňářská fyziognomie ho předurčuje k dráze herce akčních rolí. Daleko nejhorším překvapením byl ale extrémně pravicový rastr, skrze něž se tvůrci dívají na svět - tahle nepokrytě fašistická agitka patří do odpadu... ()

DaViD´82

Ray "pár let nazpět bych do té role byl ideální" Winstone a Ben "Tom Hardy zrovna nemohl, tak zavolali mě a na Hardyho mi udělali aspoň sestřih" Drew v reinkarnaci ostrovní žánrové klasiky, která v sedmdesátkách odstartovala a rovnou i nastavila standard všem těm špinavým nekompromisním kriminálkám o zkorumpovaných poldech, kteří nějakým tím výdělkem mimo oficiální plat nikdy nepohrdnou, pro ránu nejdou daleko a když už se náhodou na něco ptají, tak zásadně až poté co mají klouby sedřené do krve od manuální domluvy podezřelému. Smutné je, že nyní o cca čtyři desítky let později se autorům nedaří dostát ani tomu původnímu standardu; nemluvě o tom, že ten je díky (nejen) Shieldu či Engrenages přeci jen již někde zcela jinde. Navíc se tu po stránce drsnosti tlačí na pilu natolik, až je to mnohdy nechtěně směšné. I pouhý doušek ranní kávy je tu podán jako ta nejvíc nejdrsnější věc na planetě Zemi. A zamrzí to o to více, že v jádru tam ta přirozená nekašírovaná drsnost pod povrchem je, ne že ne. Jen je zabita vší tou lacinou hrou na "jsme drsní jako žádní druzí". ()

Superpero

Správně drsné. Snoubí se tam akce i vyšetřování a potěšilo mě, že i když je Ray Winstone pořád fakt tvrďák, tak se tam neostýchali dělat si srandu z jeho bachoru. ()

Fr

,,MY JSME SWEENEY TY ZMRDE! JSI ZATČENEJ!..... /// Jejich metody a způsoby jsou problematický a dělaj věci, vo kterejch si vostatní policajti můžou nechat jenom zdát … (ho ho hó… tak to jste asi neviděli kapitána Nascimenta. Nebo komisaře Cluosea!). Tvrďáci, všichni drsnější než Chuck Norris, jen jim chybí jedno – charisma (kromě tý holky…). Ty čuráku, dyť ti nevěřím ani to šukání! (počkej dyť si říkal, že vona ... No jo furt, jí to věřím…) Koho zajímaj ty jejich kecy? Chci vidět akci, napětí…. a místo toho – jednotka, která by nechytla ani hovno. Trapárna, která mě přivádí k smíchu (jak říkám, nechytěj ani hovno a ještě z toho dělaj drámo!). To ste kurva nikdy neviděli normální film? Tady de jen o vyplnění nekřesťansky vobrovskýho filmovýho prostoru bezpohlavním dějem a hrou na elitní policajty a geniální bandity. Tohle by mohlo trvat celej den a nic normálního by nikdo nevyplodil. A finále? To určitě. Chcete natočit béčko? Učte se u Frantíků! A teď mi dejte mi nůž, jdu se voběsit do rybníka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou televizní sérii jsem neviděl. 2.) Mám předplatný na XXX stránky ,,Old Man + (kdokoliv)“. 3.) Miluju speciální policejní jednotky. S některejma i spím… 4.) Thx za titule ,,KeeperX“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Paráda !! Klasika jako Mraky! Po dlouhé době Správný Akční Film, který měl Vše! Akční, napínavý s prvky Krimi, pořád se něco Dělo .. Nechyběl Sex, přátelství,humor a Drsný COP Ray Winstone.. Dialogy na skvělé úrovni.. Žádné kecy o hovně a Skutek Utek.. Zábava pro celou Rodinu ! ()

emma53

Britská kriminálka lehce oděná do amerického hávu. Klasicky drsná, akční se skoro předvídatelným koncem, ale napětí tomu rozhodně nechybělo a já se vůbec nenudila. Nesmrtelný a neprůstřelný drsoň v džínách s bílejma botkama Jack Regan v podání Raye Winstonea mně svým způsobem chování silně připomínal sympaťáka a hlavní postavu Michaela Chiklise ze seriálu Policejní odznak. A Damian Lewis, můj největší tahák na tenhle film se tam jen párkrát mihnul, hodil do placu jednu nebo dvě věty a zase zmizel. Tak to bylo moje velké zklamání. Jinak jsem byla moc spokojená a těch pár smítek smetu klidně ze stolu. Za podívání to stojí, ale druhá projekce už mně taky nehrozí. Ta trojka je lepší a je docela možný, že to časem zvednu o tu jednu hvězdu nahoru. A taky že to zvednu, protože po zhlédnutí filmu Patrola na mě tenhle film udělal rozhodně lepší dojem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdo si nebude vyskakovat na můj odznak." Dědek Jack s týmem berou svůj boj proti zločinu vážně. A na takovej způsob boje má demokratická ochrana práv zločinců právně čistej a samozřejmě naprosto scestnej pohled. Takže Jacku, pevným stiskem ruky přiškrť kontrolního orgána, penis pevně zaraž mezi nohy jeho manželky a s basseballovou pálkou v ruce vyraž udělat na světě pořádek. Bude to drsný, budou ti vrážet kudly do zad, ale já ti fandím. ()

choze

"Chlapů jako ty je čím dál míň, Jacku." Extrémně chlapácká podívaná. Nic proti tomu, ale takový Blitz mě bavil víc. ()

Segrestor

Zatímco americký vybíječ indiánů zoufale animuje obří roboty, aby natočil biják, anglický šlechtic se lehce pouští do poctivé kriminálky... No, dobře, uznávám, to už je trochu moc debilní a přehnaný... na komentář. Co takhle: Parta drsných policejních sweenee vyhlásí válku londýnskému podsvětí, což však má tragické důsledky a tak... Ne, to taky ne. To bych mohl taky vyzradit celý film. Ach, pán použivateľ "Ocino", jak moc mi chybíte, mohl jste mě vzít za ruku a společně bychom napsali dokonalý komentář. Ach, proč jen se za vámi zavřela vodní hladina, proč život svůj jste obětoval vlnám. Tolik lásky jste nám mohl dát, tolik dobra vykonat. A tak Dokonalý komentář, stejně jako Svatý grál, zůstává pomysleně ležet na stole v nejvyšší věži hradu bájné říše mrtvých Annwn. Buďte navždy proklet, pán použivateľ "Ocino"! Nenávidíme Vás! ()

Gilmour93

„You´re nicked!“ Připravte si svůj adrenalin, testosteron, endorfin a taky naftalín na moly ve scénáři! Nick Love vzkřísil televizní sérii ze sedmdesátých let tím způsobem, že do budovy staré školy vnesl nové "učitelské" metody a dal tak vzniknout šťavnaté pecce z prostředí potírání londýnských „armed robberies in progress“. Pravda, trochu namachrované, ale její genius loci mě neuvěřitelně rajcoval, stejně jako živočišné herecké výkony (mazák Winstone, raper B.Drew), či hudební podkres s razítkem Lorne Balfe. Ten sice nebezpečně připomínal práci H.Zimmera, ale alespoň se v člověkovi utvrzoval při leteckých záběrech pocit, že se dole v ulicích prohánějí temní, byť nekomiksový rytíři.. Někteří se pozastavují nad tím, jak může plesnivý dědek Winstone, co si při močení přes pivas nezahlédne ani segment genitálu, tak zdařile obhospodařovat o generaci mladší kůstku. Inu, znáte tu o malém kašpárku a velkém divadlu? To je klišé, protože principál divadla s malým kašpárkem se při představení hrozně nadře, nicméně Raye se týká méně známé pokračování moudra a sice to, že jedině starý kašpar umí dojmout až k slzám.. ()

3DD!3

Britská akční pecka, které dnešní americké produkce nesahají ani po kotníky. Stará škola se tu míchá s novým přístupem, krásně přirozeně v slušném příběhu jedné speciální jednotky. Ray Winstone má panděro, ale charizma ultimátního borce z něj přímo sálá. Hayley Atwell je dokonalá. Fandy HOMELANDU potěší v několika scénách Damian Lewis. Konec nebrání vzniknutí dvojky, tak doufám, že se dočkáme. P.S: Lepší než PUNCH. You're nicked. ()

Spiker01

Poctivá britská kriminálka. Hodně akce, humoru, svižné tempo, vhodná hudba, přesvědčivé výkony. Z představenstva zaujme asi hlavně Ray Winstone a Hayley Atwell, kteří tvoří mileneckou dvojici v policejním oddílu Sweeney a ona je tam vážně hot...70% ()

Kaka

Drsné, tvrdé a výtečně atmosferické. Britský film co má koule. Velmi raritní věc. Akce je překvapivě zručná (fantastický zvuk, přestřelky ala Heat), hlavní hrdinové sympatičtí a v podstatě si uvědomíte, že s napětím sledujete jak tohle všechno dopadne. Winstone a jeho tým mne bavil královsky. Je to v podstatě klučičí film ve kterém vyniknou ti správní chlapi plni správných hodnot, takže někteří diváci hledajíc něco jiného zřejmě nepochopí, ale pro většinu to bude solidní bijak. Výborná kombinace oldschool kriminálky a zároveň moderně pojatého hi-tech akčního filmu. ()

Radko

Spočiatku sa mi to zdalo ako dementné cvičenie pre stále hlúpejšie publikum. Pár prekvapivých zvratov zhruba v polovici situáciu zlepšilo a jedná sa tak len o hlúposť štandardizovanú. Samotná jednoduchosť scenára nevadila natoľko, aby som naháňačke za lúpežníkmi nedal vyššie ohodnotenie. Vadilo čosi iné: rafinované odoslanie všetkých zástancov práv zadržaných kamsi hlboko do smradľavých hajzľov, pretože len bránia vo vyšetrovaní, sú zmietaní žiarlivosťou a túžia po pomste. Naopak dobrí sú tí, čo majú vytipované podozrivé elementy. No a ak sú podozriví, treba ich bejzbolkami naučiť spravodlivosti. Keď náhodou vinní nie sú, ich chyba bola vo vyvolaní dojmu podozrivosti. Partia búchačov je samozrejme neskorumpovaná, neohrozená a solidárna. Šéf je sympatický, starou školou odchovaný alfa samec, užívajúci si s generačne mladšou kolegyňou. Nejde o nič iné, len o miliónkrát v detektívkach opakovaný koncept manipulácie, snažiaci sa desaťročia divákov presvedčiť o tom, že: 1. policajtom záleží vždy len na vykynožení zločinu, 2. akákoľvek násilná akcia polície je oprávnená a má zmysel, hoci sa zdá, že ho nemá., 3. prisťahovalci sú pliagou, rozvracajúcou systém. 3. občasné údery nevinným sú nevyhnutnou daňou za účinné vykynoženie lotrov. ()