Inspektor Regan

The Sweeney

Štvanec

Akční / Krimi / Drama

Velká Británie, 2012, 107 min

Skvělý, dobrý, úžasný. Když chci vidět kriminálku, nebo akční drama, v poslední době šahám hlavně po filmech s nálepkou mejd in britn a ani tady jsem nebyl zklamán. Všechno tu funguje jak má a ani hlavní zápletka není natolik debilní, jak jsem se obával. Teď jen čekat na další film Nicka Lovea. Dlouho jsem se u akční kriminálky tak nepobavil [info pouze pro mě: komentáč č. 600](10.3.2013)

Škoda, že v tom nehraje jediná sympatická postava, nikdo, komu bych chtěl aspoň trochu držet palce, což nejvíc překvapuje u jinak extrémně charismatického Raye Winstonea. 60%(18.1.2013)

Tvrďárna jak sibiřský beton. Při vzpomínce na úporné tahání kačera, nahazování motoru na trojkolce a absolutoriu v oboru žabí anatomie to musí být v teple a bezpečí obýváku učiněné chlapácké adventure. Ve výčtu plochých či chybějících iniciačních technik soudobé civilizace by se dalo pokračovat, ale vrátím se raději k filmu. Tomu v podstatě nic nechybělo, kamera, režie, hudba, zákoutí Londýna i tomhardyovský delikvent se vyvedli, ale nesedl mi dýchavičný Ray Regan. Jsem si naprosto jistá, že na míru šitou roli trestuhodně ukradli Brusi Willisi.(8.2.2013)

"Nechci mať moje ruky na tvojom krku!..." Ray Winstone je môj obľúbený herec a je smola, že ho v hlavných úlohách vídame len zriedka. Tu spoľahlivo potiahol, je drsný, svojrázny a jednoducho iný ako väčšina policajtov. Príbeh o policajnej zásahovej jednotke, ktorá neváha nabehnúť aj s basebalovými palicami, neprináša dejovo nič nové, to všetko tu už bolo, ale film je urobený dobre. Prestrelka so Srbskými lupičmi banky nápadne pripomína tú slávnu z filmu Heat a aj ostatné akčné scény majú slušnú úroveň, ale nie je ich veľa. Ľutujem jedine, že som to videl so slovenským dabingom. Ten bol síce ok, ale hlas R. Winstona je proste hlas R. Winstona. 80%.(9.2.2016)

Připomenutí starých drsných francouzských a italských kriminálek a také toho, že tenhle žánr vždy uměli lépe Angličané ( i v literatuře), než Američani.Pozvolný rozjezd pomalu nabírá obrátky. První výrazné zrychlení je při honičce lupičů, kdy ještě tým drží celý pohromadě. Další adrenalin se pak dostaví v závěru. Člověk si při tom uvědomí, jak jsou současné automobilové honičky drsné, jak auta sviští maximální rychlostí a jak se při ní mohou honění i honiči zabít. Výborná hudba (anlická, že...autor je Skot) je v pomalých scénách táhle neklidná, při akci se řítí jako lavina šutráků. Londýn je snímán především jako futuristické město budoucnosti - mrakodrapy, sklo a ocel. Drsné místo, kde se odehrávají drsné příběhy. Pomsta chutná sladce!(16.3.2013)