Newsroom (TV seriál)

Newsroom, The

More As This Story Develops

(neoficiální název)

USA, 2012 - 2014, 25 h 14 min (Minutáž: 25x60 min)

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk, Margaret Judson, Adina Porter, Wynn Everett, Chris Messina, David Harbour, Kelen Coleman, Jane Fonda, Chasty Ballesteros, Marcia Gay Harden, Hamish Linklater, Grace Gummer, Hope Davis, Terry Crews, Constance Zimmer, David Krumholtz, Jon Tenney, Stephen Henderson, Aya Cash, Salli Richardson-Whitfield, Michael Carbonaro, Patrick Fabian, Natalie Morales, Scott Alan Smith, Ned Vaughn, Paul Schneider, Jason Butler Harner, Jesse Eisenberg, Philip Baker Hall, Matt Long, Kathryn Hahn, Adam Arkin, Jake McDorman, Stephen Root, Frank Wood, Lauren Tom, Eve Gordon, Saemi Nakamura, John Walcutt, Maria Dizzia, Melanie Papalia, John DiMaggio, Don McManus, Marshall Bell, Megan Park, Ricky Mabe, Kristin Carey, Phil Austin, Dean Cameron, Briana Venskus, Tristin Mays, Alison Becker, Dio Johnson, Christina Kirk, Damon Gupton, Julia Cho, Briana Cuoco, Merle Dandridge, Brian Huskey, Kenneth Choi, Kat Dennings, Paul Lieberstein, Jimmi Simpson, Mary McCormack, Amy Holland, Paul Willson, Bruno Amato, Chase Kim, Shelley Robertson, Cherie Daly, Elizabeth Marvel, Bryan Casserly, Corey Sorenson, Rene Gube, Dominic Matteucci, Tehmina Sunny, Riley Voelkel, Nick Gehlfuss, Paul Greene, JD Cullum, Chuma Gault, Brian Howe, Jeff Corbett, Saidah Arrika Ekulona, Clea DuVall, Benjamin Koldyke, Kevin Rankin, Jon Bass, Darren Whitfield, Anna Khaja

Ano, jsem ateista. Prostě nejsem schopen věřit v boha tak, jak ho podává většina náboženských autorit na téhle planetě. Nějaké to vědomé universum, které má celý tenhle cirkus kolem nás na triku ale uznávám........ Včera jsem se přesvědčil o tom, že se s největší pravděpodobností nemýlím, protože takhle nadupaný seriál, který při každé příležitosti divákovy nabídne tolik energie, jsem ještě nezažil........! Geniální a naprosto vyvážená kombinace hudby (ano, hudba mě okouzlila jako první), kamery, scénáře( který je místy vtipný, místy dramatický) a hereckých výkonů nemá obdoby. Posílám 5 Supernov a jasných 100%(10.8.2013)

Fajn seriál, jen je škoda, že obsahuje tolik amerických reálií, které jsou mi celkem putna a navíc se při nich nechytám.(9.1.2013)

Skvěle rozvrstvené postavy a brilantní dialogy jsou základem k úspěchu v seriálu založeném na síle slova. Postavy sypou z rukávu moudra i sarkastické vtípky jak na běžícím páse - není díl, který by nedokázal vybídnout k zamyšlení i pobavit zároveň. Charaktery stále zůstávají lidské a stejně jako se věnují velkým věcem ve zpravodajských službách, jsou zde v rozumné míře rozebírány i jejich osobní vztahy. Co katapultuje Newsroom až na samou špičku televizní tvorby je jakýsi morální imperativ a vyobrazení boje za správnou věc. Postavy řeší různá etická dilemata, v prostředí vysoké politiky se bez politického zaujetí vyjadřují k tomu, co je morální, hovoří o ideálech a bojují za jejich dosažení. Překračování klacků jim hozených pod nohy z nich pak přirozeným způsobem dělá hrdiny a to aniž by to působilo jakkoli podbízivě, či lacině. Výsledkem je nefalšované umělecké dílo. Nebojím se prohlásit, že to, co znamená The Wire pro policejní složky, znamená Newsroom pro zpravodajské služby. 10/10(26.1.2015)

Pro cloveka, ktery studoval zurnalistiku a pracoval v televiznim zpravodajstvi, je tenhel serial povinnost, takhle by to zpravodajstvi totiz melo vypadat a nikdy to tak vypadat nebude. zajimava reflexe USA a jednoho roku jeji historie. Will ma pravdu USA neni nejlepsi zemi na svete, stejne jako CR, ale nikdy neni pozde to zacit menit... Aaron Sorkin je opravdu velmi zajimavy tvurce s obrovskym potencialem.(22.1.2013)

Hodnocení po 160-ti minutách seriálu: Byl v plánu marotónek celé řady téhle vychvalované pecky, Sorkin se mi ale očividně netrefil do vkusu, a já v polovině S01E03 naštvaně vypínám televizor. Byl jsem připraven na napínavou konverzační událost, ne odlehčené drama, zkřížené s dětinským sitcomem bez laugh tracku. Ze scének s takovýmto infantilním humorem jsem jednoduše v souvislosti s jinak parádním drámem (ten adrenalin při vysílání!!) zhnusen, více času postavám, které mě ničím nezaujaly a nebaví mě (kromě Danielse), věnovat nehodlám.(11.5.2014)

• - Budova AWM je ve skutečnosti mrakodrap Bank of America Tower, který byla v roce 2013 třetí nejvyšší budovou v New Yorku. (Coleator)

• - Text, který si moderátor Will McAvoy (Jeff Daniels) pobrukuje v 1. epizodě 2. série s názvem "First Thing We Do, Let's Kill All The Lawyers", je z písně "Friday" od zpěvačky Rebeccy Black. (maseer2)

• - Po natočení druhé epizody druhé série si Aaron Sorkin uvědomil, že způsob, jakým se děj v těchto epizodách vyvíjel, by později působil problémy, a tak se tyto epizody se natáčely znovu. To je důvod, proč má druhá série o epizodu méně než série první. (Coleator)