Je to vtipné a od komedie víc nečekám. Za nejzdařilejší lze považovat dotaz Hudcové, zda bude Hudec telefonovat i do konzistoře a na Velvyslanectví Japonska. Dobře zahrané, dobře zrežírované a s výbornou hudbou.(14.2.2013)

Frič patřil k velkým hvězdám naší kinematografie a nebylo pro něj proto obtížné angažovat ty nejpopurárnější a nejlepší herce své doby. Jakkoli scénář je slušný (přinejmenším z pohledu současné české produkce), to, co vyzdvihuje Přísně tajné premiéry do nadprůměru, je právě herecké obsazení a odvedené herecké výkony. Za Sováka a Bohdalovou + závěrečný nápad s tankem musím dát čtvrtou hvězdičku. Celkový dojem 70 %.(18.7.2008)

Nezařadil bych film do zlatého fondu naší kinematografie, ale dobrý film to je. Režisér Frič se dokázal postupně vyrovnávat s trendy v historii našeho filmu a tak většina jeho filmů se do doby svého vzniku dobře zapasuje. Zdá se mi ale, že kvalitu filmu pozdvihuje ani ne tak režie, jako spíš herecké výkony Jiřího Sováka a Čestmíra Řandy. Bohdalová je v každé komedii stejná. U ní nic nového.(18.1.2004)

• Morien

Mám problém si film jakkoliv mentálně zařadit. Žánr, rok výroby, ansámbl - všechno je na svých místech, ale jako by zároveň nebylo. Námět je skvělý, ale provedení mi udělalo zmatek na duši.(24.2.2015)

Skvěle obsazená komedie o tom, že dostat se na šikmou plochu není vůbec nic těžkého :-)(24.1.2013)