Jackpot

Norsko, 2011, 86 min

Magnus Martens

Trond Høines

Magnus Beite

Bravurní honba za recyklací hnijících trupů zdatně uhňácaná příjemnými a politicky nekorektními, severskými prstíky. A to i přesto, že se závan papírové vypočítavosti neostýchá divákovi proplesknout čichové buňky a zanechat za sebou nedůvěřivě roztažené nozdry, neboť bez té naší papírové vypočítavosti by zábava byla cudná, obrýlená katolička s ohmataným růžencem v pravé kapse a sukní po kotníky. Do posledního cípu čtyřech zářivých hvězd nahrává fakt, že je celá mozaika protkána známými norskými ksichty a humorem černějším než etiopský maratonec (ne)šťastně vběhnuvší do análu Asi Akiry. A teď už snad jen dodám starý, teatrální a dokola omílaný povzdech, že takové pichlavé mnohovrstevné krimošky by mohly vznikat i v tom našem vrásčitém řiťáku Evropy, ale ti zodpovědní zrovna chlemtají další misku plytké tragikomické polévky.(14.8.2013)

Byť scénárista byl trochu vojta a jeho výtvor postrádá filipa, přesto není Jackpot zas tak hloupý honza. Připadal bych si jako matěj nedat tomu minimálně tři až čtyři hvězdy.. Ježíši, to je zas komentář.(12.11.2013)

• Enšpígl

Tohle bylo vtipný asi jako inkaso kaslíku. Jasně pár černohumorek tam bylo, ale jinak : nesympatický lidi, idiotská záplatka jako záminka k nehumoru a to je konec zazvonil znovec a mý stokoruny za film byl zbytečnej konec.(17.11.2012)

V dnešní době už to nebude znít tak cool, jako kdysi ale norské "Arme Riddere" je typická Tarantinovka, bez Tarantina. Alespoň na mě film po celou dobu tak působil. Ať už stylem vyprávění, úvodními titulky, násilím i některými dialogy. Každopádně Tarantino je pouze jeden a tento snímek se po celou dobu drží při zemi a ani jednou nepřijde s ničím výraznějším nebo odvážnějším. Přesto pobaví.(14.4.2013)

Nesbøho příběh, kterého se ujal norský režisér Magnus Martens, jakoby vypadl z oka trhlým filmům ve stylu gangsterek Guye Ritchieho. Ale proč ne - i když je to místy překombinované až až - ale co, hlavně že se tam pořád někdo řeže (doslova).(9.1.2015)