Jackpot

Norsko, 2011, 86 min

Magnus Martens

Trond Høines

Magnus Beite

Nesbøho černohumorně absurdní styl à la Lovci hlav z toho sice cítit nesporně je, ale to je asi tak všechno. Je to ten druh filmu, o kterém se lépe mluví než se na něj v reálu kouká. Na vinně je, že velká spousta papírově kultovních scén je zabita nemastným neslaným zpracováním. A to co se přeci jen povedlo, je vykradené "jedna k jedné" odjinud. Nejzajímavější na tom ve výsledku tedy je, že v Lovcích hlav připomínal hlavní hrdina norského Walkena a ten zdejší připomíná norského Buscemiho. A že ten soused polda čte Nesbøho Leoparda v originále. I když od Nora bych nic menšího ani nečekal.(30.3.2013)

Tarantino/Ritchie v Norsku. Fajn oddechovka, kde 4 hvězda je za povedené a překvapivé gore.(24.2.2016)

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - VARIETY´S TEN EURO DIRECTORS TO WATCH - Deset evropských režisérů očima Variety (Arme Riddere / JACKPOT / Jackpot) - Parádní sranda a opravdu vtipné postavičky ve všech rolích. Vše se musí brát s velkou nadsázkou proto bych spíše doporučil na tu uvolněnou karlovarskou půlnoc... - 1. 7. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 80%(12.8.2012)

Takhle chlámavou ledovou (norskou) detektivku uprostřed českého léta jsem ještě neviděl. Vřele doporučuji.(8.7.2016)

Jakoby se vratil Guy Ritchie do ery svejch prvotin. Sice nijak objevny, ale jako pulnocni film luxus.(2.8.2012)