• honajz
  *****

  Tenhle film mám rád, protože se na něj dá dívat pořád. Na nic si nehraje. Je to historka z červené knihovny, ale nechybí jí vtip a a nadhled, i dobré herecké výkony. A hezká česká krajina. Ve svém žánru výborně a prakticky bez chyb natočený snímek.(5.10.2010)

 • NinadeL
  *****

  "Sochore pojď, přenes mě." U toho se vždy tetelím. Ale FEXu nikdy nezapomenu tu "chytrou" kombinaci s Morálkou paní Dulské! Za to by někdo zasloužil vyhazov.(15.2.2009)

 • Ony
  ****

  Dodnes svěží prosluněná komedie s kouzelnými exteriéry a kouzelně blbou zápletkou. Ta scéna, kde Fabiánová řekne Korbelářovi: "Ty se mě bojíš?" je úžasně živočišná.(4.2.2006)

 • Skip
  ****

  Stará dobrá komedie, která ani chvilku nenudí.(19.7.2008)

 • Karlos80
  ***

  Doslova stokrát omletá komedie především na komerečních stanicích, ale stále stejně zábavná a stále stejně svěží i po těch letech, krásně rozvinutý příběh, se zajímavou zápletkou a s trochu nečekaným koncem..Původně podle námětu od levicového spisovatele Ivana Olbrachta, jako drobná, ale méně známá próza někde z dvacátých let. Herecké výkony tu byli nezapomenutelné, stejně tak jako scéna svádění chasníka Sochora, kněžnou v podání Vlasty Fabiánové a stejně tak jako svérázný humor téměř všech postav. Knežna-Fabianová, kníže-hypochondr-Smolík, chasník Sochor-Korbelář, doktor-Plachta ale i mladý kníže Robert-Dítě. Když jsem to viděl poprvé, jak já jsem jenom přál tomu Sochorovi aby nakonec zůstal s paní kněžnou po jednom boku-bohužel nestalo se a jediným dá-li se říct poutem mezi nimi tak zůstalo jen to řemenem převychované dítě mladý kníže pan Robert...Zajímavosti: jednalo se o poslední český film nasazený do kin ještě za okupace, tedy v tak vypjaté a hektické době, stalo se tak 16.2.1945.(26.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace