Jan Kačer

Česko, 2011, 52 min

Režie:

Aleš Kisil

Jan Kačer

Režisér, divadelní a filmový herec, spolutvůrce slavné éry Činoherního klubu 60. let.  Režisér Jan Kačer patří k nejvýznamnějším osobnostem českého divadla 2. poloviny 20. století. Spolutvůrce epochy ostravského divadla Petra Bezruče a pak pražského Činoherního klubu, jehož produkce druhé poloviny 60. let patří k legendám českého divadla. Jeho schopnost inspirovat herce a vnímat je se podepsala pod takovými inscenacemi, jako byl kupříkladu Revizor nebo Višňový sad. Když musel v době normalizace z Činoherního klubu odejít, našel nakonec v 70. letech uplatnění ve Státním divadle v Ostravě. I zde vytvořil éru, na niž se nezapomíná. Šedesátá léta znamenají pro Jana Kačera také významnou hereckou filmografii (Smrt si říká Engelchen, Každý den odvahu, Údolí včel...). Jeho portrét vznikl jako další z volného cyklu Česká divadelní režie. (oficiální text distributora)

Fifer

Nevím čím to je, ale Jan Kačer má stále co by režisér pozici tak trochu outsidera. Jakoby se spousta lidí stále nedokázala dostat za ten jeho hezkej kukuč v dobách největší slávy a nechtějí si přiznat, že tenhle člověk bude vždy v první řadě režisér a pak teprve herec. Kačer je pro mě synonymem poctivé práce, při které jde člověk až na dřeň. ()