Tanec mezi střepinami

Tanec medzi črepinami

Dancing On Broken Glass

Drama / Hudební

Slovensko, 2012, 79 min

Indie ethno. "Ty si iba sen! -To predsa nevadí, sen je najlepšia skutočnosť. Ty si mi taký blízky, môj junák vzdialený!" etc.. Texty Daniel Hevier, aj keď ono to skôr znelo ako Janko Kráľ, scenár Ťapák aj keď ono to spojovaciu linku skôr nemalo, v hlavnej úlohe posilnenie stereotypných predstáv o hrdých slovenských horaloch.(23.6.2012)

Krásna slovenská príroda, fantastický strih a Ťapák a.k.a tanečník. Mysticizmus, myšlienka a ľudové tance. Pohladenia na duši pre každého folkloristu. 4 z 5(26.12.2012)

• Havenohome

Toto nie je žiadny národný nihilizmus. Orol nad tatranskými končiarmi. Juchkanie, hvízdanie, tanečný battle medzi junákmi. Ťapák mladší asi aj Busbyho Berkeleyho videl, aj Lars von Triera (ale len tie spomalené zábery z prológu z Antikrista), aj nejakého Tonyho Gatlifa. Viac ako k nejakej originalite to má bližšie k archaickosti. Akurát tých bradaviek je tam viac, to by si komunisti v takom množstve nedovolili.(4.6.2012)

• MikO_NR_1909

Na zlú náladu otravnejšie ako rozkladacie leporelo. Na experimentálnu imagináciu mdlé do útrob, na ľudovú poéziu úmerne sterilné. Nenormálne bezduché a bez nápadu, hoc skáče celá dedina. Polovica z Rodnej zemi (1953), pätina zo Zvukov hudby (1965) a desatiny z Dovženkovej Zemi (1930).(11.7.2016)

Nádherná kulisa hor našich sousedů a několik sexy tanečních čísel. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že takovéhle poezii to sluší daleko víc na papíru než na filmovému plátnu.(31.10.2013)