Škoda, že se tento konspirační seriál nepodařilo natáhnout alespoň do 3 sérii. Od začátku se mi námět a celý příběh zalíbil a byl jsem zvědavý, jak nakonec posádka USS Colorado a politici v D.C. dopadnou. Samozřejmě i některé osudy ostrovanů mohly být více rozvedeny a poté řádně ukončeny. Herecké obsazení nemělo chybu. I samotné role byly zahrány se vší vážnosti a uvěřitelnosti. Škoda docela málo akce s ponorkou samotnou a samozřejmě i její posádkou na ostrově a v neposlední řadě samotných SEALu nebo Serratových kumpánu. Myslím si, že k točení by ještě bylo co a docela mě zklamalo ukončení seriálu. Hodnotím ale kladně protože mě táhnul a tešil jsem se na nové díly.(1.2.2013)

Na Last Resort jsem se těšila, ale nečekala jsem, že mě hned pilotní díl tak nadchne. Jistě, toho patosu tu možná mohlo být trochu méně, ale v rámci svého žánru a tématu to rozhodně neruší. Zatím slibně rozjetá podívaná, ve které není o napětí a sympatické postavy nouze. Pilot - 90 %(4.10.2012)

• Dale

Je mi záhadou vysoké hodnotenie u niektorých seriálov, pretože filmy s podobnou témou a kvalitou tu mávajú o 20-30% menej, no asi sú ľudia k seriálom zhovievavejší. Samotný námet nie je zlý a ak by sa scenár sústredil na dôležité veci, mohol z toho byť naozaj kvalitný a napínavý seriál, no výsledok je veľmi rozpačitý. Predovšetkým sa mali tvorcovia venovať konfliktu medzi jadrovou ponorkou a Washingtonom, ktorého príkaz neuposlúchla, no to sa rieši len v niektorých častiach. Pritom táto psychologická vojna o moc a pravdu by v pohode utiahla 13 častí. No namiesto toho väčšinu času sledujeme všelijaké romantické linky (bez toho by ale žiadny seriál neodsúhlasili, to bohužiaľ v seriáli musí byť) a rôzne problémy posádky na ostrove, hlavne s miestnym frajerom, ktorý sa pokladá za riaditeľa ostrova. Táto postava je asi tá najväčšia slabina seriálu, kľudne si odchytáva cvičených námorníkov, občas niektorého zabije a snaží sa im škodiť najrôznejšími spôsobmi, no aj napriek tomu s ním vlastne posádka a velenie ponorky vychádza dobre, v jednej časti si dokonca spolu zahrajú frašku na proces, miesto toho, aby sa ho už v prvej časti zbavili, ale kto by sa potom staral o vzrušo... Svoju "vynaliezavosť" dokázali scenáristi aj tým, že keď už bola fakt nuda, tak zčista jasna vyrobili napätie v podobe útokov zástupcov Ruska, Pakistanu, či Číny. Možno keby mal seriál 100 častí, tak by sa tam vystriedali všetky štáty, ktoré Američanom niečo hovoria. Hlavne ten pakistanský útok na loď s príbuznými bol úplne odveci a nasilu došrubovaný, rovnako ako následný únos manželky. Medzi ďalšie podivnosti tohto seriálu patrí to, ako sa niektoré postavy na niekoľko častí vyparia, aby potom boli stredobodom pozornosti. Taký Robert Patrick sa na týždeň stratil v miestnom lesíku, veď prečo nie, aj keď záver časti bol taký, že som myslel, že v tej nasledujúcej môžem čakať šťavnatú odvetu, za to, čo mu spravil ten miestny frajer, no keď sa po niekoľkých častiach ukázal na scéne, tak sa dal s ním ešte do spolku... Nad tým zmýšľaním a konaním postáv občas zostával rozum stáť, vyzeralo to, ako keby písalo scenár 20 ľudí naraz a navzájom o sebe nevedeli, alebo mali pri písaní nejaký fajný matroš. Proste to dopadlo asi najhoršie, ako sa daný námet spracovať dal, aj keď pár svetlých a zaujímavých zábleskov to malo. Veľká škoda nevyužitej šance.(23.6.2015)

I kdyz sem byl po precteni premisi skeptickej, musim uznat ze mimo Homeland je todle nejlepsi pilot co se objevil za posledni dva tri roky. Sem zvedavej jestli jim to vydrzi, hlavne aby to nezarizla sledovanost jako uz spoustu nadejnejch bijaku.(2.10.2012)

• Wormboy

Zaujimavy namet, ktory bolo mozne rozvijat na velmi velkom priestore, k tomu prijemne kulisy evokujuce uz takmer zabudnuty Lost. Potencial tu teda bol. Vysledok je vsak viac nez rozpacity a to v dosledku niekolkych faktorov. 1. herecke obsadenie je slabe a chemia medzi postavami v podstate nefunguje. 2. serial na kratkom priestore chce riesit mnozstvo veci, co sa nedari. 3. ta najvacsia vytka...scenar, scenar a este raz scenar, ktory nuti uz tak slabych hercov prednasat idiotske zvasty, ktore serial miestami posuvaju na uroven BckovoCeckovej produkcie. 2,5/5*(17.3.2014)