Dej filmu Spiknutie režisérov Gabriela Hoštaja a Romana Lazara sa odohráva v súčasnosti a točí sa okolo záhadných vrážd, kúziel, sveta mágie a nadprirodzených javov, v ktorom proti sebe intrigujú hlavné ženské postavy filmu. Film takéhoto obsahu a žánru, prirodzene, vyžaduje veľký dôraz na vizuálne spracovanie. Preto sme sa počas príprav a nakrúcania sústredili na prvky, ktoré tento žáner zatraktívňujú: presvedčivé masky, kostýmy a rekvizity, vizuálne atraktívne lokácie. Veľký dôraz sme kládli aj na kostýmy a frapantné prostredia: opustená usadlosť v Modre, či historický cintorín v Bratislave. Vo fáze postprodukcie boli kľúčové vizuálne a zvukové efekty z dielne špičkového bratislavského AVI studia a mimoriadne precízna a na slovenské pomery kvalitná zvuková výroba v štúdiu OPONA. Zvýšiť atraktivitu diela pomôže aj unikátny soundtrack k filmu, ktorý naspievala speváčka Mária Čírová. Sme presvedčení, že tento 85 minútový mysteriózny film s hororovými a expresionistickými prvkami nenechá diváka vydýchnuť. Jeho dramaturgia, výtvarnosť a použité filmové postupy budú pre slovenského diváka nové. Veríme, že obrovské tajomstvo a nečakané dramatické zvraty, okorenené niekoľkými erotickými scénami a šokujúcimi trikmi, si nájdu svojho diváka aj na Slovensku. (oficiální text distributora)

dr.horrible odpad!

OMFG! Ako neznášam tieto internetové skratky, tak to bolo jediné, načo som sa po filme zmohol. A ono to asi sedí, stačí si prečítať obsah. "...Veríme, že obrovské tajomstvo a nečakané dramatické zvraty, okorenené niekoľkými erotickými scénami a šokujúcimi trikmi, si nájdu svojho diváka aj na Slovensku..." Aj na Slovensku, to je presné! Okrem rozvojových krajín, sa TO premietalo AJ u nás a okolo štvrtej ráno, TO pravidelne reprízujú AJ u nás v telke. Ale my TO nechápeme! Zato v takom Pakistane, tam to v pornokinách musí byť hit ()

klerik

Veľmi slabý scenár. Dialógy a monológy príšerne šuštia papierom. Postavy hlavne v závere konajú ako úplní dementi (všade samý čarodejník a všetkých zastavia jedny zamknuté dvere?) Pozitívum sú pekné kozy a snaha o žánrový film. Momenty s Mariou Durnovou sú až na to zbabrané finále podstatne lepšie ako zvyšok filmu... ZLO i ATTONITAS sú úplne iná liga... ()

Pokri

Keď nemáte poriadny rozpočet ani skúsenosti s celovečerným filmom, natočte found footage horor a nepúšťajte sa do mysteriózneho s pseudokinovým lookom. Tak ako si s tým Bebjak parádne poradil v Zle po vzore Paranormal activity či Blair witchu, zlyhali Hoštaj s Lazarom. Chceli natočiť viac ako bolo v ich silách a zostalo pri smiešnom scenári, rozpačitej réžii a nemenej rozpačitých hereckých výkonoch. Akoby aj Cinkota s Kocúrikovou splynuli s ochotníckym ansámblom. A jedna pikoška, v slovenčine slovo spiknutie neexistuje. Máme len sprisahanie, ale táto drobnosť len dokresľuje celkový dojem z filmu. ()

SeanLSD odpad!

Tento komentár je plný spoilerov, avšak tentokrát v záujme diváckej komunity. Je pravda, že ja by som radšej pozeral takúto podobu medziľudských vzťahov s ťažko rozkolísanými hereckými prejavmi než tú panelákovskú a reality-show-like štýly, ale to by sa na to chalani nemohli v polovici vysrať. Začalo to totiž celkom znesiteľne, vidno záujem a prácu s technikou... a potom – zrazu – už len hovno. Doslova, lebo tu nejde o samoúčelný vulgarizmus, ale vystihnutie toho, čo so svojim nesporne dobre zamýšľaným (aj začatým) projektom napokon urobili. Zdá sa, že vyčerpať hneď na začiatok všetky prachy na fet, Chryslera a playmate nebol ten najlepší nápad. Lebo potom zostáva už len že „chalani nejak sme to rozjebali, takže zajtra v noci dáme ten cintorín a potom to už nejak pôjde zbúchať“. Prispôsobiť tomu scenár už nestihli, tak sa už v stave totálneho dezolátu improvizovalo – s vedomím, že neostalo na postprodukciu. Takže sa tu fajtujú bosorky, ale my nevieme prečo. Nevieme ani kto sú, ani ako fungujú, hoci ide desaťminútový rozhovor o tom, aké je to dôležité. Na Dedine. Aj na tých vraždách bolo najtajomnejšie to, že vlastne nevieme, prečo sa stali. Prečo má ochranka čarodejnice pištole ? A ako si vysvetliť ten nekonečne idiotský záver boja na cintoríne ako tým, že zostalo posledných pätnásť korún na nejaký ten efekt.. ? A kto sa to tu vlastne s kým spikol proti komu ? Každý sa tu spikol, zdá sa, vrátane tvorcov, ktorým z toho vyliezla len fakt že pičovina. Toto SPIKNUTIE nemá hlavu ani pätu - má len dva dobré zadky a dve kozy z Playboya. ()

George Stobbart

Slovenský pokus o mysteriózny horor, pôsobiaci skôr ako telenovela o intrigánskom čarodejníckom spolku a jeho smiešnych zámeroch, je podľa očakávania prepadákom s prízemným spracovaním, ktorý možno zaujme akurát tak konzumných divákov aktuálnej tv tvorby. No aj keď je to trápne, primitívne a hlavne otrasne zahraté - taká je predsa celá slovenská tvorba posledných (desiatok?) rokov, takže o čo ide... A radšej, než stále vyrábať tie ultra-dementné seriály a reality show, nech sa využijú prostriedky a skúsi sa niečo aj v hororovej oblasti, hoci to napr. ako tu nevyjde, časom sa možno niečo podarí. Možno výnimka typu "Zlo". Ale bojím sa, že to skôr bola iba výnimka potvrdzujúca pravidlo. ()

• Čarodejnicu (alter ego hlavnej ženskej postavy) mala pôvodne hrať Jana Andresíková, ktorá musela svoje účinkovanie vo filme zo zdravotných dôvodov zrušiť. Nahradila ju Mária Kráľovičová. (Raccoon.city)
  • Na dôležitý post maskérky sa tvorcom podarilo získať držiteľku americkej televíznej ceny Emmy Beatrix Dollinger. (Raccoon.city)
  • Záber prestrelenej hlavy s kusmi vystreleného krvavého mozgu vytvorila maskérka z pár nakrčených menštruačných tampónov a červeného latexu. (Raccoon.city)