Hunger Games: Vražedná pomsta

Hry o život: Skúška ohňom

The Hunger Games: Catching Fire

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2013, 146 min

Tak jsou z toho další útrapy tvajlajtovité pubiny, která neví, jakého sokolíka si má vlastně pustit přes pysky, co? No, alespoň nevypadá jako Stewartová, tedy jako špatně zmuchlaná prdel. Děj se nám stále halí do jakéhos-takéhos skajfaj hávu, sice jednoduchého, přesto však přivožralému Kuldíkovi docela postačujícího. Malinko to dospělo, stále v tom je Vůdy a Jenny bych zatahal za cůpek, takže pokračujme ve hvězdném triplení.(25.3.2014)

Lepší než první film a moc dobře zpracovaná kniha - tentokrát mě zásahy do děje a zkrácení některých kapitol vyloženě potěšily, bylo to akčnější a logičtější a lépe to odsýpalo. Navíc je to herecky dobře obsazené (až na Finnicka, představovala bych si ho hezčího), takže spokojenost.(1.12.2013)

Po všech stránkách lepší než předchůdce. Namísto pozitivního šoku z něčeho nevídaného/nového je tu jen a pouze ryzí kvalita, podpořená šťavnatým rozpočtem, tedy výbornými triky, dobrou dramatickou linkou příbehu a fantastickými hereckými výkony, především ten Jennifer Lawrence. Sice je to jen spojovací můstek k dalšímu dílu, ale pokud kvalita půjde tímto tempem nahoru, není se čeho bát. Vyjmečně hutný a originální zážitek.(23.11.2013)

Úžasné dílo, díky kterému se snad i dokopu k předloze. Edukační zrcadlo reality a zároveň i první opravdu chytrý popkorn pro mladé. Jen krůček od pětky!(23.11.2013)

• Morien

Asi to není tak blbé jak jednička, ale pořád docela blbé, a pořád to trpí všemi neduhy, které si člověk představí, že můžou vyvstat při adaptaci románu do filmu. Aspoň je tady konečně nějaký blonďák, který oplývá charismatem, abych se úplně nenudila, ale pořád nechápu tu tendenci zaplnit film charismatickými herci, ukázat je dvě minuty a zbytek dvou a půl hodinové stopáže zabírat nadějné hvězdičky bojující s digitálními triky a nedostatkem hloubky svých postav. A taky bych chtěla způsobit nějakou revoluci, ve které by vzbouřenci vyřvávali, že to prostě nejde, aby se normou stávaly filmy blížící se svým tvráním ke třem hodinám, které první hodinu řeší něco, ve druhé přeskočí do úplně jiného žánru a ve třetí části si otevřou milionem otázek dveře k dalším pokračováním. Zatraceně, to je jako kdyby třeba Highlandera rozpitvali do čtyř filmů. Takové plýtvání filmovým časem není nic jiného než rouhání. Ale to jsem se rozčílila víc, než jsem původně chtěla. Ať si teda z těch telenovelových jednohubek pro teenagery dělají seriály, ale jako film tahle látka nefunguje a ne a ne a ne.(10.5.2014)

• - Kapela Coldplay natočila skladbu exkluzívne pre tento film. Volá sa "Atlas" a ide o prvú filmovú pieseň od tejto skupiny. (tinss_18)

• - Kandidáty na roli Finnicka Odaira byli Taylor Kitsch, Armie Hamer, Hunter Parrish, Grant Gustin, Luke Mitchell a Garrett Hedlund. Některé zdroje uvádí, že osloven byl také Robert Pattinson. On se však údajně o nabídce na roli dozvěděl až z novin. Že ve skutečnosti herec studiem osloven nebyl, potvrdil Pattinsonovi i jeho manažer. (R´Hell)

• - Nápadná podobnost jmen režiséra Francise Lawrence a představitelky hlavní ženské role Jennifer Lawrence je čistě náhodná. (kklepkaa)