// Distribútor: Lionsgate // Počet premietajúcich kín v USA: 4,163 // Otvárací Víkend v USA: $158,074,286 // Najväčšie prekvapenie roku 2013.(30.1.2014)

Návratu lučišnice do arény jsem se poněkud obával, protože jsem tak nějak pochyboval o smysluplnosti dalšího stejného filmu, ale ono to kupodivu dopadlo lépe než poprvé. Tradiční boj byl totiž vhodně doplněn o souboj těch, co nemají co jíst, s těmi, kteří zvrací, aby toho mohli ochutnat více a to se mi líbí. Vidím v něm totiž paralelu dnešního světa a tak jsem zvědav, zda-li jednou dokáže náš knedlíkový národ ztěžka povstat od svých počítačů, dlouze se vydýchat po náročném fyzickém výkonu a umlátit monitory ty, kteří na nás nejvíce parazitují. Jinak mne samozřejmě poněkud znechutilo, že tento snímek tak nějak postrádá konec, ale Jennifer Lawrence se mi v tmavé verzi hodně líbí a tak si jdu vsadit do Tipsportu na to, jak to dopadne. Na vítězství Kapitolu je celkem slušný kurs.(14.8.2014)

Francis Lawrence se s tím nepáře a nechává vyznít všechny motivy, předkreslené v jedničce. Díky tomu funguje nepříjemná, konspiračně - revolucionářská atmosféra, díky tomu fungují vztahy postav. Šlape to jako hodinky.(14.4.2014)

Déjà vu. Dvojka kopíruje první díl (a vykrádá o hodně krvavější Battle Royale), jen s tím rozdílem, že dětská vybíjená už nokoho neba, tak teď ať se pobaví dospěláci. Budiž, na Jeffrey Wrighta, Amandu Plummer nebo na tvůrce této hry (dirigujícího zde svůj poslední mač) Philipa Seymour Hoffmana se kouká rozhodně líp než na ty uřvané caparty. Jen je mi záhadou, kam se poděl konec ..(5.4.2014)

Větší emocionální bohatost, překvapivá tvůrčí odvaha a zdravé sebevědomí za kamerou i před ní. Absolutní nálož jako předloha (v tomto případě pak dokonce můj nejoblíbenější díl) to sice není, ale z první poloviny se ve špatných rukách klidně mohl stát jen uplakaný prolog. Naštěstí se tak nestalo, jiskra pomaličku přechází v plamen a když je i z Peety jasný tahoun a Johanna si na minimálním prostoru krade všechny scény pro sebe, má Vražedná pomsta vyhráno. Kdyby se do svižné půltřetí hodinky vešlo i několik zmínek o historii Čtvrtoher nebo jednotlivých veteránů, šel bych díky ještě ucelenějšímu obrázku nejvýše. Třeba příště.(15.12.2013)