Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

sniper18

Po kultovom Univerzálnom vojakovi, v ktorom si Dolph Lundgren zahral svoju životnú úlohu by som od neho síce čakal o trochu viac, ale aj Čas pomsty je stále dostatočne vydarené béčko, ktoré za jeho klasikami ani moc nezaostáva. Vždy ma bavili tieto zápletky o mužovi na úteku, ktorí bol nespravodlivo obvinený z vraždy a tak na úteku musí čeliť nielen polícii, ale aj skutočným vinníkom, pričom v tomto prípade sa film môže oprieť aj o zaujímavý a v rámci možností celkom slušne spracovaný scenár. Poteší, že film naberie slušné tempo prakticky okamžite a tak už po pár minútach dojde nielen k samotnej tragickej udalosti, ale aj úteku a tak už je to po celý čas slušná naháňačka pred políciou a snahe dostať tých, čo za to môžu. Ale ten prvok s rukojemníčkou nie je dobre zvládnutý, do filmu s touto tématikou to síce patrí, ale tu to pôsobí úplne nelogicky, keďže hlavný hrdina si ju drží aj vtedy, keď je mu nielen úplne zbytočná, ale aj veľmi riziková, čo sa mu aj potvrdí a stále robí tú istú chybu. Ale zase dá sa cez to preniesť a veľkým plusom je zasadenie deja do púštnych oblastí a malých mestečiek Kalifornie, takéto zápletky sú v podobných prostrediach najlepšie. Obsadenie ale mohlo byť aj trochu zaujímavejšie, Dolph Lundgren je tu výborný, s ním nemám ani najmenší problém, nesklame ani postava rukojemníčky a Geoffrey Lewis ako slušný šerif, ale chcelo by to lepších záporákov, títo ma moc nebavili. Chcelo by to ale trochu upraviť akčnú zložku. Akcie je tu síce pomerne dosť, je výborne natočená a aj technicky dobre zvládnutá, ale chcelo by to, aby bola trochu osobnejšia. Väčšinou sa jedná len o rôzne naháňačky a úteky na poslednú chvíľu, ktoré sú vo svojej kategórii až prekvapivo dobré, len by som ocenil viac plnohodnotných súbojov a prestreliek. Lundgren tu vlastne len občas niekoho udrie alebo vystrelí, ale aj to s cieľom ho odohnať, nie zneškodniť. A tak úplne podivne pôsobí tá jedna dlhá prestrelka, ktorá pôsobí ako z iného filmu, mal som z nej pocit, ako keby chceli tvorcovia rýchlo dohnať slabšiu akčnosť filmu a tak vytvorili jednu úplne preakčnelú sekvenciu, v ktorej protivníci umierajú po desiatkach a viditeľne sa to snaží kopírovať štýl Johna Woo, ktorého kvalite sa to samozrejme nepribližuje, ale aj tak je to stále zábava a z celého filmu je to vlastne aj najlepšia akčná scéna. Ale aj tak si myslím, že by bolo lepšie, keby ju rozdelili a Lundgren týchto protivníkov zneškodnil v dvoch, troch samostatných scénach, než v jednej takto prehnanej. A finále sa mi zase zdalo zbytočne naťahované, pričom Lundgren tu mal až prekvapivo veľké problémy. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, skutočne ideálne béčko prvej polovice deväťdesiatych rokov, v ktorom nechýba slušný vizuál, atmosféra a až na to finále aj dobré tempo. Takže jednoducho jeden z tých dobrých Lundgrenových filmov, ktoré nemám problém pozerať opakovane. 73% ()

BROKEN_

Typický akční film z 90. let. Dolph Lundgren je dřevo, a moc ani to charisma nemá, ale tak nějak ho mám rád z filmů Rocky 4, Univerzální voják. Film má rychlí spád a na nic nečeká. Jde vidět že film nestál moc peněz, protože některé scény pěkně rychle utečou a divák si možná po chvilce nevzpomene co sledoval, na druhou stranu, čas díky tomu uteče rychle. Film ale i díky tomu působí směšně. Já se ale bavil a nevadilo mi to. Akční scény jsou fajn a asi nejlepší část byla kdy Lundgren vystřílel celou garáž, to bylo cool. Automobilové honičky taky fajn. Na Kristian Alfonso byl pěkný pohled. Finále bylo bohužel trochu natahovaný, což bylo na škodu. Je to typický akční béčko se vším všudy, fajn akcí, celkem i trefnými hláškami některé fakt pobavily, a červené ferrari bylo pěkný. Slušné 3 hvězdy. Na odreagovačku dobrý. : ) ()

dobytek

Lundgren mi vždycky víc pasoval do rolí záporáků. Jak hrál někde kladnou postavu, tak to obvykle stálo za hovno. Nějaká akce a střílení ve filmu je, ale působí to strašně naivně. Honičky jsou vyloženě trapný, protože kdo se aspoň trochu vyzná v autech, tak pozná na první pohled, že to neni žádný Ferrari nebo Lamborghini, ale jsou to poněkud disproporční repliky. Snad akorát ta hlavní buchta, která jinak v podstatě v žádnym jinym filmu nehrála, byla docela hezká. Akční Béčka z 80. a 90. let mám docela rád a někdy se na ně z nostalgie podívám, ale tohle fakt ne. ()

SOLOM.

Docela snesitelný film s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Největším kladem byla pěkná rychlá auta a pohledná Kristian Alfonso (škoda že ve sprše použila dablérku…). Co se samotného příběhu týče, tak žádný zázrak, ale béčkové akčňáky vždy sází a sázeli hlavně na akční pasáže, přestřelky, bitky a těch tu bylo dost. I když je pravda, že ta střílečka ve skladišti (respektive počet nepřátel versus počet vypálených kulek) byl dost přehnaný, zas ale byla sranda, jak střílel v jedné ruce z brokovnice a z druhé pistolí…Klasický průměr nic víc… ()

JohnSmith

Asi to nejlepší co Lundgren kdy natočil.Sice je to klasický béčko s děravým scénářem,nulovými hereckými výkony a katastrofálním střihem.Obvzlášť mě pobavilo dvanáct výstřelů ze šestiranného revolveru etc.Ovšem celkem slušná byla honička v horách a přestřelka ve skladišti a poměrně slušné tempo celého filmu. ()

• Počet mrtvých ve filmu je 51. (Monco)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)
  • Všetky drahé autá použité vo filme sú presnými replikami značiek Ferrari či Lamborghini, vrátane áut použitých pri automobilových naháňačkách. (beso74)