Evoluce (studentský film)

Krátkometrážní / Animovaný

Česko, 2011, 12 min

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (93)

• verbal

No, ještěže jsem to viděl! Tento úžasný a milý dokumentík mi KONEČNĚ rozumně a jednoznačně vyvrátil tu fuj, fuj ateistickou, zlou a tmářskou teorii, že jsem v podstatě opice! A přitom to vůbec není pravda! Jsem z krásného, židovského Adámka ze Zeměplacky, kterému když nestačila zvířátka, začal si šukat žebro. Tedy pardon, chtěl jsem říct kundu kolem žebra, řečenou Evu, kterou mu fotr vymodeloval podle černé díry, s níž si užil tolik legrace při velkém třesku. Evidentně na to ti dva vletěli jako čínští zemědělci. Nejprve nasmrkali Australopitéka, pak Homo Habilise, poté Homo Erekta...... Mojžíš, co to tady lžu!!! Ještě jsem se té demagogie řádně nezbavil! Ti jmenovaní Homové se ve skutečnosti nikde nikdy nenašli! Doopravdy si uplácali dva jiné HOMA - Kaina, Ábela. A teď nevím. Tady je linie trochu v rozporu a větev mírně slepá. Buď jsme všichni teplouši nebo potomci incestu. Hlouběji jsem se v análu už nedostal. Ti dva povedení bratři totiž neměli jinou možnost, než si vzájemně taky opíchat žebra nebo vlítnout na Evu. Ať je tomu jak chce, docela by mě zajímalo, kdy se to zvrtlo a začali flákat všechny ty heretické Araby, negry a ťamany, kteří jsou dle firemního almanachu taky jejich potomky. No, nezbývá než slepě věřit, že ta tři a půl tisíce let stará pohádková knížka se v tom, co se stalo před 280 000 lety nemýlí. Bajaja toho draka taky přeci opravdu zabil! Božka to říkala! A tak pojďme, bratři v triku, pardon, chtěl jsem říct v Kristu, pojďme šířit dál pravdu, abychom rozehnali ty zlé, agnostické bludy a osvítili všechny slaboduché dobré vůle! A toto z kontextu vytržené, demagogické blábolení pomatené kudlanky budiž nám nástrojem k větší slávě Boží! Kámen. Ano, přátele, kámen, co tu jako první spravedlivý hodil KrestanFilms! Ví o tom hovno, protože mu to pan farář zakázal dále studovat a v biologii četl pod lavicí žalmy. Takže chleba se mi zrovna dopekl a můžu po něm taky hodit vtipným paradoxem jako bonusem! "Zdravý rozum je v kontextu s tvou patologicky formovanou osobností čirý oxymoron!" Muhehehe! (ďábelský smích na závěr).(10.9.2012)

• Subjektiv

"Audiatur et altera pars, pane Dubnický," řekl prastarý Říman. "Aaale, k čemu? To už se dnes nenosí, ty vaše starověké, zkostnatělé bláboly. Ze starověku uznáváme jen Bibli. Ale abyste neřek, já vím, co si druhá strana myslí a tak budu tímhle filmem její názory tlumočit," pravil domýšlivě začínající režisér. Věděl ovšem hovno. Subjektiv teď musí přemýšlet, jestli se má jen tak vysmát nebo reagovat seriózně. Dobře ví, že tihle parchanti pouhý výsměch označí za nedostatek argumentů... Tak tedy seriózně, otázku po otázce, na místo odpovědí vybájeného vědce odpovědi vědce skutečného... Ale budu líný... +++++ Důkazy evoluce totiž snadno zaplní celou knihu (či několik knih) a taková kniha již byla i česky vydána: Richard Dawkins: Největší show pod sluncem. Je psána takovým jazykem, že ji snad pochopí i pan režisér. Všechny jím nakladené a demagogicky "zodpovězené" otázky tam jsou. I řada dalších. Desítky, možná stovky důkazů. +++++ Mimochodem, předchozí film režiséra je docela vtipná pohádka, doporučuji. Když mi sdělení není ideologicky cizí a nepřipadá mi lživé, náhle je snadné ocenit kousavý humor tvůrce. Ve službách opačné myšlenky bych se jistě radoval z "dobrého trefování". Dubnický tedy možná nějaké nadání vlastní, jenže já od toho obsahu nedokážu a ani nechci dokázat odhlédnout. Věřím, že tento film existuje především pro něj.(17.9.2012)

• Gimli

Jako neodhalená manipulativní propaganda a výtvarný počin to rozhodně není špatné. Jestliže ovšem jednoduše odhalím, že jde o manipulativní propagandu, něco špatně je a to hned několik věcí. Předně je špatně klasický kreacionistický evergreen, v němž si kreacionista stvoří zlého vědce, vymyslí jeho argumenty a pak je vítězně vyvrací. Totéž se povedlo i panu Dubnickému. Vědec v jeho filmu má se skutečným evolučním biologem pramálo společného. Snad jenom to, že je to vědec. Argumenty vypravěče jsou staré, mnohdy hloupé, ale hlavně někdy i desítky let vyvrácené či vysvětlené. Tak třeba autorova představa o problémech s přechodnými články se stává úsměvnou, podíváme-li se na velmi dobře zdokumentovanou evoluci velryb, kde se to přechodnými články od čtyřnožců po plejtváka jenom hemží. Nebo jeho lamentování nad absencí žijících poloryb/poloobojživelníků je zarážející, když takoví živočichové prokazatelně existují a žijí i dnes. Podobně je to s argumenty založenými na mýtu nezjednodušitelně složitých systémů, např. oko či srdce, z nichž nelze ani kousek odebrat, protože by údajně celý systém selhal. Fakt, že existuje celá plejáda různě kompletních očí u různých organismů a přesto to těmto organismům nijak nevadí, autor zřejmě přehlédl. Krom toho existuje pro evoluci nepřeberné množství jiných důkazů, než si kreacionisté vůbec dovedou představit. A tak by se dalo marně pokračovat. Evoluce prostě není otázka víry, je to fakt. To, že to někomu nepasuje se starou oblíbenou knihou mýtů a legend, není problém evoluce či přesněji evolučních teorií. Ono by to ale chtělo, aby si lidé informace o evoluci hledali v pramenech vědeckých, v populárně naučných knihách evolučních biologů, nikoli v často záměrně lživých textech nevzdělaných kreacionistů (např. Zillmer nebo Wells). To by se pak možná divili, že ti evoluční biologové říkají něco jiného, než jim kreacionisté vkládají do úst.(19.9.2012)

Ale no tak lidi, je to určitě zajímavé videjko hodné k zamyšlení. Není to přeci žádná účelová věc nebo demagogie, která by snad měla zcela zavrhnout dosud platící evoluční teorii (bože jen to ne, co by následovalo potom!), a nebo naopak vyzdvihnout názor lidí, kteří věří v nějakou nadpřirozenou sílu Boha-stvořitele potažmo v Bibli, přesně tak jako naši předci a různé prastaré kultůry (dodnes to jsou třeba potomci Mayů, Dogonů.. atd), poté než přišli na řadu Darwinisti a spol se svými teoriemi. Autor tohoto filmečku to ostatně takhle určitě nezamýšlel. To co se tu ale 100% povedlo (a nevidím v tom vůbec žádný záměř vyzdvihnout a nebo naopak zesměšnit jednu nebo druhou stranu), je přímo učebnicový příklad názorového střetu dvou lidí (darwinistu a kreacionistu), kdy na jedné straně stojí spíše protivný vědec-fanatik (Já jsem věděc-skoro to vypadalo tak jako když říká, "Já jsem vědec-kdo je víc", nebo další nesmysl, evouce-z hlediska vědy je jediné možné vysvětlení!) a na druhé moudrý vypravěč, který se umí prostě jen šikovně zeptat (to se evidentně nesmí, zvláštně pak na vědeckém poli), vidíme to tu na samém konci, kdy mladý klučina vědci pokládá řadu nepříjemných otázek, se kterými si vědec evidentně neví rady a jen stále dokola opakuje stejné fráze už x desítky let, jako - přirozený výběr je hnací silou evoluce, důkazem evoluce jsou tzv přechodné články ze kterých se jeden druh vyvinul v jiný, postupný vývoj chlapče a miliony a miliardy let. Samozřejmě jak jinak, to je přeci ta hlavní zbraň evolucionistů, schovávat se pod něco u čeho nemohli být a co nemohli tedy ani sledovat, tak to schovají pod dlouhé časové období a postupný vývoj a je vymalováno! To vše co tu vidíme ale ještě přeci zcela nezavrhuje Evoluci (která je stejně jen pouhou vírou) a naopak nepodporuje názor druhé strany, filmeček jen poukazuje na určité nedostatky a nesrovnalosti, snaží se vést lidi k přemýšlení a studování, názor tedy nechává na každém z vás divákovi. Neodsuzuji zastánce evoluce podle Darwina, ani tzv Kreacionisty, ale čtu a pídím se po informacích z obou stran, abych si mohl udělat svůj názor a to je myslím si ten jediný správný přístup, který ale bohužel většině vědcům i širší veřejnosti a především pak mladým lidem chybí. Současná evoluční teorie tu zastává už x desítky let roli dogmatu-materialistické ideologie, o kterém se nesmí přeci vůbec pochybovat (ostatně jako o jiných věcech v naší společnosti). Vůbec si nedovedu představit situaci, kdyby něco podobného vzniklo v době Mistra Jana Husa nebo později v době Giordana Bruna a lidé s jiným názorem by byli obvinění z Kacířství a šli na hranici, to už tu přeci jednou bylo a stačilo. Nenechávejte si tedy zcela účelově vymejvat mozek, jedním dnes možná už možná dávno překonaným a zcela nesmyslným dogmatem, začal bych tady třeba tímto článkem http://www.kreacionismus.cz/content/darwinovi-darebaci, který by si měl každý z nás řádně až do konce přečíst a zamyslet se. K samotnému tématu pak doporučuji především dvě knihy od Hanze Joachyma Zillmera (http://cs.wikipedia.org/wiki/Hans-Joachim_Zillmer) např. "Evoluce podvod století " a "Darwinuv omyl", kde autor skvěle předkládá důkazy o tom, že evoluce dle Darwina, může být pouze teorií, a přidává k tomu i hromadu datovacích omylů jež se vědci dopustili. Rovněž "Zakázaná archeologie " (Don Klaus a Reinhard Habeck), "Skrytá historie lidstva" (Michael A. Cremo, Richard L. Thompson) nebo Thaxtonova kniha "Tajemství vzniku života" (http://www.kreacionismus.cz/content/tajemstvi-vzniku-zivota) jsou dalším skvělým čtením o tom, že historie na Zemi probíhala jinak než je nám předkládáno na školách (všechno knihy jsou pochopitelně všemi Darwinisty kritizovány, proč, to musí být přeci všem jasný, v tomto oni totiž vynikají jako nikdo jinej), ale vy jistě znáte pravdu a budete do nekončena papouškovat jen to co vám kdo nalil trychtýřem do hlavy, neděje se tomu tak ostatně jen ve vědě. Přikládám ještě nějaké odkazy, jeden pozoruhodný dokument http://www.csfd.cz/film/259583-tajemny-puvod-cloveka/) a pár zajímavých stránek k tématu; Prvotní polévka z abecedy http://www.harekrsna.cz/cvs/print/660, Tajemství evoluce http://www.harekrsna.cz/cvs/print/659, Velké otázky o velkém třesku http://www.harekrsna.cz/cvs/2008/velke_otazky_o_velkem_tresku, nebo Život pochází z hmoty-mylná domněnka! http://www.harekrsna.cz/cvs/print/2326.(12.9.2012)

• Zeck

Byl můj vzdálený pradědeček člověkem, rybou, nebo spermatem dokonalého árijce Adama a hermafrodita v jedné osobě, šukajícího vlastní žebro a plodícího nejenom všechny rasy, ale dokonce i různé vyznavače náboženství? Otázka věru filozofická, na kterou se tato tendenční sračka nebojí odpovídat. Sice tady křesťanský student záměrně tají již známá fakta, která v rámci propagandy nejenom obchází a ignoruje, ale paradoxně se některé z nich snaží i rovnou zesměšnit (a já se ptám čeho přesně je studentem, když neovládá ani základy prvouky z prvního stupně základní školy), ale cílové skupině to bude stejně u prdele žida Ježíše visícího na římském kříži. Ono zájmovému spolku idiotů, kteří věří, že každou neděli pijí krev Krista, můžete nakecat téměř cokoliv a celé to podtrhnout slovem: "Amen" a efekt bude vždy špičkový a věrohodný, i když se u toho budou pálit ženský na hranici a natahovat majetní lidé na skřipce, jejichž majetky po očistné smrti propadnou mučitelům. Hlavním argumentem této krátkometrážní sračky je Bible, kterou předkládá jako ->vědecký<- materiál. Problém Bible je převážně v tom, že nikdo do teď neví, kdy přesně vznikla, ačkoliv tamní pisálci předstírají, že jsou přímými svědky všeho o čem píšou. Co ale o této sračce hodné k podpalu kamen ví téměř každý, je fakt, že je jen souborem motivačních povídek a legend, které jsou upravené na křesťanské poměry a přitom doslova ukradené ze starších náboženství, které samo křesťanství meči krvavě ničilo s ještě větším nadšením, než jejich budoucí spojenci z Německa židy v koncentrácích. Takže tímto úžasným animáčkem předkládaná autorita a vševědoucí moudrost Bible jen jen cárem dobových pohádek Tisíce a jedné moči, kde se za vrchol motivace pro věřícího čtenáře předkládá vražda vlastního dítěte schizofrenním kokotem Abrahámem, který slyšel hlasy v hlavě a tak zabil své dítě. Dokonce i ve Vatikánu si sám Hitlerjugend Papež a jeho smetánka pedofilů začínají vytvářet zadní vrátka pro potenciální přílet mimozemšťanů, kdy zcela vážně a vědecky provozují vesmírnou observatoř, kdy její hlavní vedoucí dokonce kacířsky tvrdí, že doslovné výklady a následování Bible v 21. století může praktikovat jen naprostý pomatenec. K tomuto "studentovi" ale zřejmě tato zpráva nedorazila a tak nadále lpí na argumentech středověku, které se snaží pobožné šířit skrze ďábelské vynálezy moderní techniky. 0%(12.9.2012)

• Segrestor

FUJ! S takovým amatérským brainwashingem jděte k čertu! Výtvarná stránka filmu? Vykrádačka jako kráva, ty vole. Inu, vskutku správný křesťanský film.(10.9.2012)

• TheRaven

Snad se na to budu muset podívat. Z Karlosova komentu mi i ukápla slzička. :´-)). (i když předpokládám, že je to od něj jen rafinádovaná ironie). // Edit po shlédnutí. - Poprvé jsem u "filmu" upřímně plakal. Obdivuji ty, kteří jsou po tomto filmu ještě schopni ironie. Tohle je opravdu navýsost smutné, naprosté potírání vědy a inteligence člověka. Zazní tu přesně ty tisíckrát položené otázky "proti" evoluci, ty které padly už v druhé polovině devatenáctého století, a přesně ty, které byly nejpozději v první polovině století následujícího (většina rázem po položení) zcela beze zbytku vysvětleny. Přesto jsou neustále kopírovány, kopírovány a kopírovány. A jejich šiřitelům už ani nevadí, že jsou za hlupáky, když stále pronášejí stejné, dávno zodpovězené otázky. Je mi strašně trapně a to především za autora tohoto "filmu". Kdyby věnoval alespoň jeden den studiu tématu, o kterém chce mluvit, nikdy by nebyl schopen vypustit tento zcela zbytečný snímek. // Ano, evoluce je teorie. Jak ukázal Karl Raimund Popper, žádná teorie nemůže být verifikována. Ale může být upevňována odoláváním proti falzifikaci. A teorie evoluce je jedna z nejpodloženějších teorií současné vědy a její falzifikace je vysoce nepravděpodobná. Dnes už jsou na stole zcela jiné otázky, a to především, jak přesně evoluce probíhá (gradualistický vs. punktuacionalistický model). Že je krom přirozeného výběru i mnoho jiných "mechanismů", ví snad každý, kdo se o to jen trochu zajímá. takže ano, od Darwina už evolučení teorie prošla několika významnými změnami, reflektujícími současný stav poznání. Samotná evoluce už dávno neni o víře. "Vědec" ve videu samozřejmě zcela nesmyslný. Většina biologů by na ty "nepřijemné otázky" hravě odpověděla (nebo by věděla, kde odpověď hledat), protože na všechny položené otázky má věda velmi uspokojívé odpovědi. // P. S. Kdyby někdo měl potřebu zeptat se na jakýkoliv z oněch "protiargumentů" (těch nebetyčnejch sraček), tak ať mi klidně napíše (anebo se podívá do diskuze k filmu). // pro Artrana: Pokud se autor v první řadě snaží svým dílem nadhodit závažnou myšlenku, není možné ji ignorovat na úkor technického zpracovaní. // Pro zájemce je ve zdejší diskuzi spousta dalšího textu a doporučené literatury. Na úvod komentář od Gimliho.(13.9.2012)

• bestlama

Míšo, ty kreténe a kdo mi vyrobil ten donut, co právě žeru? A opovaž se říct, že pekař! Děkuji Bohu, že ho snesl na můj stůl.(25.2.2014)

• Ainy

Nemůžu uvěřit, že jsem to dodívala do konce ... jedna hvězda za animaci.(21.7.2014)

"Je velmi snadné vymýšlet si příběhy o tom, jak z jedné formy života vznikla druhá... ale takové příběhy nejsou součastí vědy" (Collin Patterson, paleontolog Britského muzea) /// "Nádherné uspořádání a harmonie vesmíru mohly vzniknout jen podle plánu všemohoucí bytosti. To je a zústane mým posledným poznatkem." (Sir Isaac Newton) ***(5.11.2015)

• Tom_Lachtan

nechutně jednostranné(14.9.2012)

• Jezinka.Jezinka

Můj pradědeček byl člověk a měl krásný modrý oči (asi jsem právě odhalila svou fixaci na muže s modrýma očima), jestli dědeček tvůrců byl ryba, tak ať se vytřou do sucha a pěkně si to užijí. Už jsem to použila mnohokrát, ale sem se to také hodí, takže přišel čas na můj oblíbený vtip. "Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Člověk potom prošel evolucí. Co se stalo s Bohem, nevíme."(11.8.2014)

• Nin

Vědec a vypravěč si vyměňují sarkasmy v zcela jednostranné diskuzi - hledají se chyby na Evoluci, ale Bible se tu jen na konec představí jako ta realistická alternativa. O ní něco málo zde. Vše to má ještě k tomu dost mizernou animaci na to, že se jedná o výtvor studentů filmové školy. Neplést animaci se stylem kresby - má to sice moderní cartoon look, ale jinak jsou všechny postavy šíleně statické, maximálně sem tam hejbnou jednou částí těla, aby se neřeklo. Či třeba ta evoluční přeměna zvířat jim taky nějak v tom grafickým softwaru nevyšla, takže vidíme samé ošklivě nedovykreslené části a ten paskvil je tam za těch 12 minut vidět asi šestkrát. Přiblblá demagogie. (0/10)(10.9.2012)

• niethustra

Evoluce není světonázor, je to vědecká teorie, umožňující formulovat testovatelné hypotézy. Stavět ji do kontrastu, ne-li do ostrého střetu, s vírou, to je zjevný nesmysl. A že nám naši komančský fotři do hlavy vtloukali, že Bůh neexistuje, z nás exegety taky nedělá ... k přečtení doporučuji komentář uživatele canakja. Nic trefnějšího už tu nikdo nevypotí.(3.11.2014)

• Beckett51

Já si myslím že autorův předek byl kámen, protože tohle by dokázal vymyslet jen někdo blbej jako náhrobní deska...ale jednu hvězdu dám za pěkná kreslená zvířátka.(10.9.2012)

• Madsbender

Pre deti príliš zavádzajúce, otravné a zložité, pre dospelých primitívne, nedomyslené, jednostranné a jedným slovom kravina. Na to, že je taká krátka, pobrala táto "náučná" epizódka nelogickosti viac, než všetky zombie horory dohromady, pričom si zachováva vlastný stupeň cool debility ráže 10mm, a po všetkých v blízkom okolí páli projektily rýchlosťou ťažkého demagogického guľometu. Som síce veriaci, ale toto je príliš. Dubnický by si nemal mýliť pojmy s dojmami. 0% Video tu.(25.2.2014)

• Ketri

Nevím, nevím, ale ten vzhled kreslených postaviček nebo jak se tomu říká - výtvarný styl - no, prostě, to, jak to bylo nakreslené, mi připomínalo jiného výtvarníka, no, nevadí. Další problém, a to poněkud větší, mám s "poselstvím" filmu. Tak když už zvolím takové téma, proč mám vybírat striktně A nebo B???(11.9.2012)

Byl můj pradědeček ryba? Tak to se někde stala chyba. Jděte se všichni vycpat, Já se královsky pobavil ať už nad tou trapnou animací která je tak strašná až je dobrá a občas jsem dostával záchvaty smíchu, nebo nad tím jak je to celkově pojatý. No 1* musím srazit za to zjevení Jesuse Fucking Krista na konci i když bylo jasný, že jinak to dopadnout nemůže a jiné vysvětlení nám autoři neposkytnou. Na druhou stranu pro mě je evoluce stejná píčovina jak bible. Neberu ani jedno. Takže dám nezaujatý 4* Hlavně je to guilty pleasure jako prase.80%(21.7.2014)

• 666teen

Po shlédnutí tohoto dílka jsem o dvanáct minut klidnější. Hrozně se mi ulevilo. Strašlivě jsem trpěl představou, že pocházím z jakýchsi opocí a jsem rád, že jsem výsledkem pořádného incestního mrdu.(13.9.2012)

Pět hvězdiček dávám za velkou snahu tvůrce. Až odstraní pár drobností, tak jeho dílko bude dokonalé! Doufám, že při svém filmařském růstu půjde správným směrem. Sázím na jeho talent zatím desetikačku. A to rozhodně není - jako vstupní částka - málo. Studentů filmu je na světě moc, takže hodně štěstí, filmaři.(21.7.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5