Život té druhé

Život tej druhej

Another Woman's Life

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

Francie / Lucembursko / Belgie, 2012, 97 min

Výstižně a s lehkostí podaná stará pravda o tom, že naše nejbláhovější iluze jsou ty, co máme sami o sobě. Juliette Binoche je jako vždy kouzelná.(19.8.2013)

• troufalka

Mám ráda výraznou hereckou osobnost Sylvii Testud. Moje zvědavost byla tedy na místě. Leč dostalo se mi příběhu nemastného neslaného, že ho ani má další oblíbená herečka Juliette Binoche nedokázala povýšit. Mám ráda příběhy uvěřitelné s přesahem. Zde jsem postrádala jakoukoliv logiku, nevyvolalo to ve mě ani znepokojení, ani otázky nebo emoce.(25.12.2016)

Čo ak by ste sa jedného dňa zobudili a bolo by zrazu o 15 rokov viac a o ničom čo sa počas nich udialo by ste si nepamätali? A až potom by ste išli objavovať "čo nového" vo vašom živote sa za ten čas stalo... No zistenie, že ste karieristická bezcitná mrcha by vás isto nepotešilo. Marie sa vydáva na cestu za svojou minulosťou, no nič nie je také ako by si priala... Síce takýto námet amnézie už bol spracovaný viac krát, no tento bol svojim spôsobom trochu inší. Ale bohužiaľ ponúknutý potenciál nebol až tak využitý, a to je obrovská škoda. Bolo to dobré, ale nie až tak, aby som si na konci filmu povedal, že by to bolo niečo výnimočné. Inak mi to dosť pripomínalo film 13 Going On 30 - aj keď ten bol robený na štýl fantasy, a všetko sa dalo ešte zvrátiť. No tento francúzsky film bola žiaľ už nezvratná realita, aj keď ešte mnoho vecí má Marie ešte šancu zachrániť.(28.9.2013)

• jhrasko

Čistá haluška. Konštrukt. Hlúposť. Marie si pamätá len čo sa jej hodí, keď sa jej to hodí. A nezachráni to ani Juliette, ani moj nekonečný zmysel pre romantiku. " Čiastočná retrográdna amnézia".(24.4.2016)

Nápad dobrý, obsazení kouzelné :-), písničky milé, délka tak akorát.....ale něco na tu zbylou hvězdu chybí. Možná dotaženější konec, či míň střeštěné Juliette. Je t'aime Paris :-)(17.8.2013)