Život té druhé

Život tej druhej

Another Woman's Life

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

Francie / Lucembursko / Belgie, 2012, 97 min

V podstatě jediný důvod vidět tento film je Juliette Binoche. Její příznivci budou spokojeni, ostatním film asi moc nepřinese.(27.12.2013)

Výstižně a s lehkostí podaná stará pravda o tom, že naše nejbláhovější iluze jsou ty, co máme sami o sobě. Juliette Binoche je jako vždy kouzelná.(19.8.2013)

Juliette je prostě neodolatelná. A toto tvrzení je vlastně i spoilerem pro tuto příjemnou, svěží a vtipnou romanťárnu. A bez amerického patosu :)(20.8.2013)

Tak já to přiznám na rovinu, film se líbil. Myšlenka je sice jednoduchá, ovšem Juliette Binoche z ní vytřískala, co se dalo a spíš humorné pojetí režisérky Sylvie Testud mi dnes večer zkrátka sedlo. Od samotného momentu Mariina probuzení do amnesie mě příběh její znovunalezené mladistvosti chytl a nepustil (přestože to Juliette s tím diblíkováním občas opravdu přetáhla; například na lodi, ale omluvila jsem si to tím, že v alkoholovém opojení občas směšně blbne i lecjaká padesátnice). Pro pesimistu nejednoznačný konec ale potěšil (vzpomene si, odjede nakonec do Londýna - neodjede...?). Několikrát jsem se i od srdce zasmála, za mě tudíž spokojenost. Filmový debut ve stylu Sofiina Ztraceno v překladu to rozhodně (a zdaleka) není, ovšem do šedého průměru bych La Vie d'une autre neházela.(17.8.2013)

• jhrasko

Čistá haluška. Konštrukt. Hlúposť. Marie si pamätá len čo sa jej hodí, keď sa jej to hodí. A nezachráni to ani Juliette, ani moj nekonečný zmysel pre romantiku. " Čiastočná retrográdna amnézia".(24.4.2016)