0.Nový dokázal do českého filmu vnést šarm a státi se roztomilým člověkem. Roztomilý je, a nejen pro své herecké kolegyně.***(8.10.2010)(15.8.2010)

Film docela dobrej, ale já nemusím moc Novýho. Je úlisnej až k blití(28.2.2012)

moja zajímavosť-najskôr uznaná,neskôr znárodnená:14.5.2013 10:27 Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Roztomilý člověk (1941) byla právě schválena. Děkujeme za přispění. Text tebou zaslané zajímavosti: Nataša Gollová získala za tento film Národnú cenu . Zdroj:Kniha:Otomar Korbelář vzpomína... z roku 1999 strana 147(28.9.2014)

• - Nataša Gollová jako Polda Krušinová čte ve vlaku Ženské noviny a Nataša Gollová je na obálce! (Kulmon)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Kašpárek", který napsal F. X. Svoboda. (Terva)

• - Téměř pokaždé, když si začne Oldřich Nový vymýšlet, začne si upravovat kravatu. (Elisebah)