Největší film v historii lakování!!! Co tady se děje, to je geniální!! Olda Nový jede a nejde zastavit!! Tenhle film miluju a těch hlášek se nikdy nemůžu nabažit!! Jeden z nejlepších filmů pro pamětníky....(26.12.2013)

Dokonale spletený uzel nedorozumění a výmyslů, ale i pravdivých situací, jež vypadají neuvěřitelně. A co když se vedle sebe ocitnou dva notoričtí lháři? Vynikající scénář s dokonalými herci, vypointovanými scénami a příjemným humorem, jenž šlape i po letech.(26.2.2016)

Ve válečných letech se čeští filmaři vraceli ke staré látce... píše se na začátku filmu. Chápu to jako alibismus, protože pár vtipnějších a lepších filmů pro pamětníky už jsem viděl. Ne že by Olda ze sebe nedostával to nejlepší, ale námět mi nějak pokulhává, je příliš dětinský, a ani jako satira na senzacechtivou společnost to nestačí.(31.12.2015)

Poměrně dobrá komedie, přiměřeně ujetá, ale vše ještě v normě. Nataša Gollová bohužel nikdy nebyla můj šálek čaje.(25.8.2012)

Naivní, ale roztomilé. Pro dobrou pohodu lze vidět znovu.(13.12.2007)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Kašpárek", který napsal F. X. Svoboda. (Terva)

• - Téměř pokaždé, když si začne Oldřich Nový vymýšlet, začne si upravovat kravatu. (Elisebah)

• - Nataša Gollová jako Polda Krušinová čte ve vlaku Ženské noviny a Nataša Gollová je na obálce! (Kulmon)