Už dlouho jsem se u filmu takhle nezasmál. Rozhodně jedna z nejlepších (před)válečných komedií, které jsem měl možnost vidět. "Ona tak krásně lže!"(4.9.2010)

"Já jsem abstinent, ale když je ta svatba...." Parádní kombinace komediálních výkonů Nového a Gollové a samozřejmě i všech ostatních. Frič prostě věděl, jak natočit parádní filmy, i přestože neměl moc ne výběr co se týkalo témat.(5.5.2012)

Skutečně roztomilý film s prolhaným Oldřichem Novým, jemuž ještě zdatněji sekunduje Nataša Gollová. Roztomilým vtípkem je časopis, který si Gollová čte ve vlaku. Jsou to Ženské noviny a Nataša Gollová je na obálce!(8.5.2009)

Tak toto je opravdovy klenot filmografie Oldricha Noveho. A kdyz se k tomu pripada na stejnou notu naladena Natasa Gollova je na skutecne vyborny film zadelano.(25.7.2002)

Komedií tohoto typu je opravdu mnoho a ještě více divadelních her. Jedna malá mystifikace, která odstartuje lavinu dalších a jejich původce má plné ruce práce, aby se z toho vymotal se zdravou kůží. Roztomilý člověk O.Nový je profesionální "krmič" , tj. krmí lidi nesmysly a baví se tím, jak mu to žerou. Na každé prase se voda nakonec uvaří a tak se i on zamotá do průseru, když vyrazí na svatbu svého přítele, a rozjede to v příliš velkém stylu. Nápad pak už plodí nápad a jízda začíná. Jako nymfa z moře se zde zjeví úchvatná Nataša Gollová, která mu začne přihrávat, jelikož je také profesionální "krmič". V závěru příběh přerůstá ve frašku, ale dobře režijně zvládnutou. Jak titulky na začátku předesílají, jedná se o jednu z nejlepších veseloher, které nám doba Protektorátu přinesla, Nový, Pešek, Gollová jsou skvělí, film sálá energií a svěžestí, jak málokterý z té doby. 85%(24.4.2011)