"...já vždycky říkala, že je to roztomilý člověk!" Myslím, že Oldřich Nový tu má tu nejlepší formu (dovolím si sand i říct, že je ještě lepší než v Kristiánovi a Eva tropí hlouposti!) Jednak tu byli Oldřich Nový a Nataša Gollová (dva roky po Eva tropí hlouposti) opět spolu a taky tu je poměrně zajímavý, přitom jednoduchý námět na konverzační komedii, kde se to nezapomenutelnými hláškami hemží od začátku až do konce! "spí v kruzích!" Uáááá" Redaktor Bláha je nejen roztomilý člověk, ale také nepřekonatelný mystifikátor, který si dělá legraci stále a ze všeho. Zdálo by se, že v tomto se mu nikdo nevyrovná, kdyby však jednoho dne nepotkal slečnu Poldi Krušinovou, která se jej snaží překonat! To se jí sice přímo nepodaří, ale vymýšlí si taky dobře! A ve svém černobílém kožichu vytváří nezapomenutelný typ... "tak jste vy Max Braun? Byl Molenda u cirkusu?" a "poučení na závěr"? - nakonec jim nikdo nevěří, ale vůbec nic! "Milostivá paní, Molendo, pane Hašku, babičko. Nevím, jak bych vás přesvědčil, musíte mi věřit, mluvím pravdu..." :-)) Těmto dvěma skvěle nahrávají i všichni ostatní, Bláhův nešikovný kolega z práce Valtera (Ladislav Pešek), Ella Nollová je kouzelná babička, Theodor Pištěk pan Hašek a Raoul Schránil tu výjimečně není tajemník, ale čerstvý novomanžel, se kterým se jeho manželka chce rozvést a pak zase nechce a pak zase chce... ach ta naše nerozhodnost...! ;-)(24.11.2003)

Takovéhle zápletky jsou pro mě spíš utrpením...(18.8.2009)

Už dlouho jsem se u filmu takhle nezasmál. Rozhodně jedna z nejlepších (před)válečných komedií, které jsem měl možnost vidět. "Ona tak krásně lže!"(4.9.2010)

Střeštěná komedie o prolhaném redaktorovi V.Bláhovi ,kterému ,ale zdatně sekunduje Polda ,samozřejmě si jí nakonec vezme jenže jim to nikdo nevěří a na svatbu nikdo až na babičku nepřijdou. Ta jim taky nevěří ,ale vyšlo jí to v kartách a karty nelžou. Nataša tu má neskutečnou výřečnost. Naopak otřesná je tu ta nevěsta .(23.12.2007)

řekne mi někdo, proč se už dnes takový filmy netočí? vím, že Oldřicha Novýho nikdo nenahradí a nikdo už dneska není ani zpola tak ztřeštěnej, jako Nataša Gollová, ale scénáristi přece nejsou až takový lemry, ne? když uměj vypotit blábol typu Nuda v Brně nebo zábavné komedie z normalizace, proč ne něco podobnýho tomuhle? je to hrozná škoda, že jim komouši neumožňovali moc hrát. na tomhle filmu je vidět, že to byla kardinální chyba.(4.12.2005)

• - Téměř pokaždé, když si začne Oldřich Nový vymýšlet, začne si upravovat kravatu. (Elisebah)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Kašpárek", který napsal F. X. Svoboda. (Terva)

• - Nataša Gollová jako Polda Krušinová čte ve vlaku Ženské noviny a Nataša Gollová je na obálce! (Kulmon)