Očista

Očista

Thriller / Horor / Sci-Fi

USA / Francie, 2013, 85 min

• Peytl

No, tak to byla zase myšlenka roku, co roku, desetiletí! Takže zatímco si imperialisté z USA budou za osm let v klidu vraždit kdejakého kulhajícího penzistu, tak u nás opět hovno. A to si už stačili vypěstovat tradici jak na Díkůsrání, museli tedy začít někdy... počkej... tak zhruba předloni. Tolik kravin v jednom filmu, to je snad opravdu důkaz paranormálních aktivit a aktivistů. U nás v dubnu jen pomlázka... začínám mít trauma a nezdravě žárlit a závidět, Očista v nedohlednu, tak si snad jen umeju prdel solvinou a hodím se do klidu froté ručníkem. Ježiš, námět tak (ale TAK) abnormálně dementní a hloupej, že se až stydim na nějakou protiargumentaci (pro zasvěcené protiargumentáž) a raději budu držet jen dvanáct hodin ticha za padlé neurony scénáristů. Ok, vyvražďovačka v domě , ač tedy opět neskutečně ubohoučká a blbá, proč ne, to už jsme všichni viděli do harekrišna, ale proč, u svatého kokota, tam cpát takové, hehe, psychologické nelogismy (děkuji Mačeto), vždyť je to již tak vzdálené realitě, že můj pes hrající žolíky je mnohem uvěřitelnější. Psychotické výrazy, masky, kurvičky tahající sekery a manící brousící kudly na zahradní brusce... taková mozková impotence může jednoho dohnat na Nuselák.(5.8.2014)

Nápad tzv. výročnej očisty, kedy počas 12 hodín nebudú zločiny ilegálne, aby sa ľudia vyzúrili a boli slušní po zvyšok roka, je bez pochýb zaujímavý a neprišiel mi ani taký nereálny, pretože si viem predstaviť, že „v srdci demokracie“ môže byť za pár rokov možné všetko. Čo sa však týka filmového spracovania, je škoda, že sa týmto nápadom zaoberá iba zo začiatku a po chvíli sa to bezhlavo prehupne na home invasion vyvražďovačku; síce dobrú, ale so zbytočne premrhaným potenciálom. Atmosféra je zo začiatku príjemne znepokojivá, ľudia sa pripravujú na očistnú noc a vo vzduchu cítiť napätie, neistotu a strach. Keď sa však v dome jednej rodinky ukryje chlapík, ktorého vonku čaká kopa fanúšikov s (nielen) mačetami, rozbehne sa napínavý boj o život. Bohužiaľ tu ale priveľa postáv lezie na nervy, zápasí s demenciou a napriek slušnému vygradovaniu všetko končí v podivnom, rozporuplnom finále. Ale za jedno pozretie to stojí.(23.6.2013)

Příjemný Thriller,který je občas přehnaný a přitažený za vlasy, ale díky solidní dávky napětí jsem si tuhle svižnou,sladkou jízdu poměrně užil. Představte si zkombinovat Hunger games a Funny games a dostaneme Purge! Ovšem dalo se z toho vytřískat více, místo střílení z pistolí, se mohly házet sekery či nože a poté bych své hororové chouťky uspokojil na Maximum,ale přesto spokojenost ! 75%(26.7.2013)

Zatraceně originální námět, ale to zpracování již pokulhává, velmi klišovité, typicky americké, ale skvostně kritické.!! Umím si představit, že podobná realita se jednou na této zemi nastolí...(12.11.2013)

• Davies182

Ne. To nebyl Ethan Hawke. Musel to být jeho klon. Odmítám uvěřit tomu, že by racionálně uvažující člověk dobrovolně souhlasil s angažováním se v podobné zhovadilosti. Dovedu si to celkem bez problémů představit jako povídku nebo krátkou novelu, naživo ovšem selhání. P.S. Další hřebík do rakve mým představám o koupi velikého domu - než bychom se totiž podle scénáristy v takovém rozlehlém příbytku dokázali sejít s rodinou k obědu, byl by už večer. "Kde je můj syn, kde je moje dcera, ženo?!?" (rozušeně) "Nevím, neviděla jsem je, máme moc velkej barák!" W-T-F.(21.10.2013)