• Pilda17

Velmi kvalitní duo, bohužel to je tak vše. Ač film působí docela dobře, tak si z něj neodnesu nakonec nic. Jak rychle propluje, tak rychle na něj zapomenu. Utahané drama, které nenabídne nic, nad čím by se divák zamyslel. Možná na závěr ucítíme trošku lítosti, ale nic z čeho bychom mohli zatleskat. Nebo aspoň trochu zahrát na city nebo emoce, tohle vše bohužel chybělo. Jen velmi těžko Labor Day mohu dát do průměru .. 4/10 = 42%(31.5.2014)

• Renton

Výlet mimo s pár hezkými (příběhové i dobově vzhledové) momenty, které pošlapává většina těch negativních až nesmyslných.(26.4.2014)

Příjemný snímek, který nezpracovává osudové setkání dvou lidí nijak dramaticky. Labor Day není žádné strhující a tíživé drama plné skrytých emocí, bolesti či zoufalství z nenadálé zapeklité situace. Snímek netlačí na pilu, příběh o setkání jedné osamělé ženy a uprchlého trestance předkládá v podstatě jako rodinnou "idylu." Josh Brolin se zdá být dokonalým mužem. Jen co se dostane Kate Winslet do domu, začne jí v podstatě od podlahy až ke střeše spravovat barák, vymetat okapy, naučí synka baseball a především umí péct výborný broskvový koláč:) Je to přesně takový ten typ sexy drsňáka, takže když pak shodil ten svůj vous a vlasy, trochu mě to zklamalo, vypadal až příliš uhlazeně a tak nějak usedle. Prostě od doby, kdy jsem ho viděla v Tahle země není pro starý, preferuji Joshe Brolina s fůsama:) Dawson v roli policisty překvapil, Spidey coby dospělá verze syna potěšil, stejně jako agent Coulson či J.K. Simmons. Naproti tomu nesympatické postavy zastaly protivná a vychytralá teenagerka, která synkovi tak chytře radila, co by měl dělat, stejně jako otravná sousedka. A jsem ráda za ten hezký konec, myslím, že si ho zasloužili. "Chtěl bych dalších 20 let, abych s tebou mohl prožít 3 dny."(26.7.2014)

Rámec tří čtyř dnů vysílá otazník, zda to milostné vzplanutí není trošku nereálné. Jason Reitman několikrát výrazně potěšil cynickým dramatem, jenže teď přispěchal s kouskem, který je čistokrevnou červenou knihovnou. Zdeptaná Kate Winslet zůstala jen se svým dospívajícím synem, trpí úzkostí, třesou se jí ruce, na nákupy chodí ve velkém, hlavně, aby se vyhnula běžným sociálním situacím. Sotva se stihne vzpamatovat a přes práh ji přejde odsouzený uprchlý vrah Josh Brolin. Brzy samozřejmě pochopíme, že urostlý Josh je dobrák od kosti, a že Kate si v jeho přítomnosti češe vlasy tak trochu jinak. Světec navíc přichází s párem šikovných rukou, který starý dům potřeboval, Kate zase ocení, že synkovi nahrazuje chybějící mužský vzor. Výsledkem je milé retro, u kterého se člověku hrnou myšlenky, že snad Reitman slíbil nějaké své milé, že natočí citlivé rodinné drama (asi jako když jeho kolegové jednou vyskočí ze zaběhlých mantinelů a natočí třeba film nejen pro své děti). Jinak si to nedokážu vysvětlit. Svůj staromilský kousek pojal smrtelně vážně, a ono to funguje. Herecky očekávaně velmi dobré, Reitman ctí smysl pro detail, nahořklý humor nechal tentokrát pro svou další látku a představil nám venkovskou „rodinu“ z konce osmdesátých let, která ten broskvový koláč už z hlavy nikdy nedostane!!(20.4.2014)

Pohlcujúca atmosféra ma chytila pod krk už od úvodných titulkov a zásluhu na tom má hudba pre mňa neznámeho Rolfa Kenta, ktorá film jemne podfarbuje takmer non-stop. Tento druh romantických filmov by zniesol aj ich zarytý odporca. Ja ním síce nie som, ale o to viac ma film zaujal. Komorný príbeh o trestancovi na úteku ma v prvom rade výborné dialógy a z filmu samotného žiari ľudskosť a dobro a to napriek tomu, že v spojitosti s trestancom to na prvý pohľad nejde dokopy. Krátky štek T. Maguirea ma zaskočil, nečakal som ho tu, ale o to viac potešil. Josh Brolin od oscarového snímku Táto zem nie je pre starých snáď nemal rolu, ktorá by mu tak dokonale sadla. Spolu s K. Winslet vytvorili výborný pár a romantiku ktorej som veril a hlavne zahreje pri srdci a to sa podarí tak jednému romantickému filmu zo 100. Celkovo krásny film s nádhernou hudbou a dojímavým príbehom. Poteší i fakt, že to má na svedomí syn slovenského emigranta I. Reitmana. Netradičná romantika, ale účinná ako atómová bomba. 100%.(17.8.2014)

• - Na dverách izby visí plagát k filmu E.T. - Mimozemšťan (1982). (fefee)

• - „Dúfam, že sa mi podarilo natočiť film, pri ktorom diváci nebudú dopredu vedieť, čo môžu očakávať. Chcem, aby na začiatku túto čudnú romancu spochybňovali a na konci obom držali palce," vyjadril sa Jason Reitman. (kacer4)

• - Kniha, ktorú číta Adele (Kate Winslet) vo filme, je "Living the Good Life" od Helen K. Nearingovej a Scotta Nearinga. (Laslo)