Rozkoš v oblacích

Rozkoš v oblakoch

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

"Teplá" šílenost,u které jsem se bavila od začátku do konce. Pro mě trochu jiný Almodóvar než jakého znám. Film je třeba brát s nadhledem a nadsázkou, moc nepřemýšlet a nechat se bavit. Skvělá kamera a střih.(12.1.2015)

Výrazně slabší chvilku si tady vybral Almodóvar, který si Rozkoš v oblacích evidentně natočil sám pro sebe a pro radost. Bohužel se netrefil do mého vkusu a všechno mi tady přišlo takové nijaké. Překvapuje mě, že Almodóvar ač sám gay tady gaye brutálně karikuje až paroduje a tím pádem je alespoň pro mě činí nesnesitelnými. Příběh nedrží u sebe a tvoří spíš epizodky, což by mi tak nevadilo, kdyby to odněkud někam spělo. V tomhle případě bohužel se všechno točí v kruhu a víceméně opakuje několik variací na totéž. Tu více, tu méně vtipné situace zkrátka plynou bez většího náboje a nijak zvlášť nezaujmou. Herecky je vše v pořádku a pro mě neznámé tváře dělají vše, jak mají a alespoň nepřehrávají. Jinak tu ale nic moc nezaujme a hodina a půl uplyne, aniž by v divákovi něco zanechala. Chápu potřebu Almodóvara natočit si film pro radost, mohl si s ním ale dát trošku víc práce. S odřenýma ušima, za pár hlášek, příjemných vtipů a sympatické herce, průměr. 50%(16.5.2013)

• Aljak

Rozhodne najpodivnejší Almodóvarov film, teda z tých ktoré som doposiaľ videl. Komédia mi k nemu nesedí, mal by určite radšej zostať pri jeho skvelých drámach. Čo sa týka tohto filmu - námet v podstate výborný, no príbeh, ktorý sa odohrával v lietadle "smrti" bol dosť divný, do veľkej miery až nevkusný. Za to určite mohli tie početné homosexuálne scény a dialógy. Kiežby bol ten príbeh rozvíjajúci sa v kabíne lietadla o niečo zaujímavejší, mohlo to byť fakt vydarené. Aj keď uznávam, že aj tu sa naskytlo zopár dosť zábavných momentov, alebo skôr tých dialógov medzi pilotmi, homosexuálnymi stewartmi a cestujúcimi. No bohužiaľ, moje očakávania to zďaleka nenaplnilo. Od Almodóvara proste vždy očakávam niečo výnimočné, a v tomto prípade to bol v jeho podaní dosť podpriemer.(12.9.2013)

Od teďka lítám výhradně s aerolinkami Península. 1) Almodóvarovy filmy jsou holt jiné, což část mainstreamových diváků neskousne. Pět hvězdiček tomu nedám, ale docela jsem se bavil. 2) Banderas je na plakátech, ale ve filmu si střihne jen nepatrnou roličku stejně jako Penélope Cruz. 3) Zajímavý koment: fredísek.(8.11.2016)

• Tosim

Tak prej je spící druhá třída metafora, ono by možná stačilo ubrat na té teplé upíchané nudě, kde je extrémní úplně všechno a ve které se sice pobaví rejža a štáb, která ale štve i toho diváka, který je naladěn na méně komfortní styl vyprávění. Příště snad radši to drama, pane Almodóvare. 30%.(30.5.2013)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)