Rozkoš v oblacích

I'm So Excited!

Komedie

Španělsko, 2013, 90 min

• dopitak

Jedna hvězda za filmařskou dotaženost (kamera, střih) a jedna za hudební číslo, kterému se zasměje hetero, bi, homo i trans stejně. Almodóvar celý život točí bizarní filmy, ale po téhle nejnovější zkušenosti si moc přeju, aby zůstal u vážných témat. Ani se Banderasovi s Cruz nedivím, že si jen štěkli v úvodu a utekli. Paz Vega vypadala strašně, nepoznal jsem ji, a jako jediné milé pozitivum tak vyhodnocuji přítomnost Blanca Suárez, které to jako jediné fakt slušelo. Trojice stevardů neměla chybu, jen kdyby jim pan Pedro předložil jiný scénář.(22.8.2013)

• Terva

Gay fóry vedou a ostatní je slabota. Někomu to jistě přijde vtipné, ale mě ne. CITÁT - Alespoň se Pedro vyblbnul...............(18.6.2013)

• Martin741

S Almodovarom mam problem, aj s jeho filmami - zapasoval mi len Volver a Rozervana Objeti. Aj to len preto, ze tam hrala moja milovana Penelope Cruz /Kokain/. Tuto ide pribehovo o udalosti v lietadle, ktore kruzi nad letiskom, lebo sa pokazilo strojarenske prislusenstvo. A velmi casto na to zvrhava, v Almodovarovom pripade na prehladku kadejakych homosexualov. A to ja nemam rad. 30 %(11.3.2014)

Pedro Almodóvar umí vždy překvapit. Pokaždé to stojí za to a každý jeho film má v jeho filmografii své místo. Jeho nový film Rozkoš v oblacích je toho důkazem. Perfektní "jiná" komedie odehrávající se na palubě letadla je jako stvořená pro mistra dramatu i komedie. Almodóvar přece netočí jen dramata, v jeho filmech se všechno svým způsobem záhadně mísí. Tentokrát bych měl napsat drama přebila komedie, ale myslím, že by to bylo zbytečné. Režisér se rozhodl pro žánr právem, nemyslím si, že chtěl pouze pobavit, každý jeho nový příběh má své opodstatnění, každá postava v ději má svůj vlastní svébytný život a všechno zlé je pro něco dobré, jinými slovy Almodóvar natočil svůj nový film kvůli každému minipříběhu, který chtěl vyprávět v krizové situaci před katastrofou... To lidé otevřou svá srdce a odhalí svoji pravou podstatu. Takové poselství jsem si já odnesl z této bláznivě pravdivé komedie se špetkou dramatu. Já byl spokojen, režisér a scénárista v jedné osobě splnil své zadání i poslání vyprávět barvité příběhy.(29.8.2013)

Tentokrát čistá zábava. Po emocionálne náročnej, ale krásnej Koži príjemná oddychovka. Sex, drogy a kabaret na palube lietadla.(1.6.2013)

• - Alberto San Juan odmítl hrát v tomto filmu kvůli pracovnímu vytížení. (Cheeker)

• - Jako obvykle si ve filmu Pedra Almodóvara zahrál malou roli i jeho bratr Agustín Almodóvar. (Cheeker)

• - Jedná se už o pátý film Pedra Almodóvara, ve kterém si účinkuje Penelop Cruz a dokonce o šestý s Antonio Banderasem. Dvojice se herců si však vůbec poprvé zahrála společně. (Dr Lizal)