poster

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

 • anglický

  The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

 • slovenský

  Hry o život: Drozdajka 1

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  **

  Druhá světová válka pro děti už zase přestává být zajímavá. Druhý díl byl jakési zjevení, které hlavně v aréně ukázalo v čem mohla být skutečná síla této série. Třetí díl se už zaměřuje vlastně jen na revoluci. Jsou tady asi tak dvě dvouminutové akčnější scény a zbytek vlastně je bezemeoční srágora, ve které se opět bude rozhodovat, který z chlapců to Katniss nakonec udělá. Samozřejmě že zlý Capitol padne. Nemám o tom nejmenších pochyb. Woody dostal všehovšudy dvě scény. Na poslední díl se podívám vlastně jen z povinnosti. Jinak tedy musím uznat, že série je tedy hodně slaboduchá. Tohle vědět na začátku, zřejmě si ušetřím 8,5 hodiny času. 45%(27.2.2015)

 • JFL
  ****

  První "Síla vzdoru" je jeden z nejatypičtějších blockbusterů v celé historii Hollywoodu. Druhý komerčně nejúspěšnější film v USA za rok 2014 a pátý za daný rok v celosvětových tržbách totiž zcela postrádá moneyshoty, epické scény a bombastické akční pasáže. Naopak jeho dvouhodinovou stopáž z převážné míry tvoří dialogové scény, většinu času se odehrává v podzemním bunkru a všechny postavy zde nosí pytlovité overaly. Co by jinde platilo za komerční sebevraždu si zde mohli tvůrci dovolit díky tomu, že se jedná o celovečerní expozici k finále, které přijde v druhém snímku. Vědomí, že film díky svému názvu automaticky bude hitem bez ohledu na to, co v něm bude, dalo vzniknout stěžejní epizodě filmové ságy. Namísto sezónního spektáklu tu máme film, který sice oslovuje výhradně dospívající publikum, ale namísto prvoplánovosti a povrchnosti, která bývá ze strany rádoby přemoudřelých gerontů a pragmatických producentů s touto cílovkou spojována, přináší vyprávění z orwellovsky šedivého světa, které odhaluje faleš a manipulativnost médií, ukazuje hrdinku tápající mezi vlastními zájmy a záměry druhých a nedává žádné rozřešení nastoleným konfliktům.(26.6.2016)

 • Pilda17
  **

  Po perfektním druhém dílu další velké zklamání. V první polovině se toho moc neděje a vůbec se divím, že jsem se do druhé poloviny dostal. Na třetí pokus to vyšlo a potom teprve začíná to pravé ořechové. Začne se něco dít, vzroste akce a divák se konečně začne bavit. Najdeme i pár silných scén, jako například vybombardování nemocnice. Díky druhé polovině nejdu s hodnocením ještě níž .. 4/10 = 45%(19.3.2015)

 • novoten
  *****

  Jak Aréna, tak Pomsta byly na adaptační poměry young adults parádní a dokonale gradující, ale kvalitám předlohy se v mých očích zkrátka přiblížit nemohly. Jakkoli to ve druhém případě bylo jen těsně. O to víc jsem se bál rozdělení samotného finále, jehož politické intriky či pozvolné válečné taktiky byly v knižní podobě zdaleka nejslabšími (a přitom dost častými) pasážemi. Jenže osud a producenti přihráli k osvědčenému tvůrčímu týmu dva nováčky, scenáristickou dvojici Strong-Craig. Těžko říct, jak se k sobě tihle dva dostali a co je přivedlo k Hunger Games, ale bylo to rozhodnutí, které celou ságu definitivně překlápí do soběstačné roviny. S dostatkem času a emocemi, které se díky neselhávající a naopak herecky rostoucí Jennifer dotýkají těch správných míst. Z prvního Mockingjaye tak vyrostla konstantně napínavá podívaná, která i přes zdánlivou bezdějovost ani na chvíli neztratí náboj a o to víc z ní ční nezapomenutelné momenty (Katnissina píseň, růže, finální zvrat). Teď už nemají Lawrence a spol. co dokazovat, protože nejkritičtější okamžik zvládli s šokující bravurou a leží před nimi úkol o to zrádnější. Adaptovat přesně to čiré zlato, kterým je druhá polovina. A ano, trnu stejně tak moc jako se těším.(23.11.2014)

 • Spiker01
  ****

  Po roce je tady opět Katniss Everdeen. Již potřetí a ne naposled, ačkoliv byly knihy napsány všehovšudy tři. Moderní nešvar rozdělování posledních dílů do dvou částí je zároveň největší slabinou tohoto slibně vyhlížejícího kousku. Jinak vše při starém, vrací se staré postavy, přibylo několik nových (zaujme hlavně Julianne Moore, kterou sice osobně nemusím, ale je to dobrá herečka) a vrátil se i Francis Lawrence na režijní sesli, který natočil dvojku celkově jako dobrý film, který zaujme i nečtenáře knihy a nefanoušky příběhu. Stejně tak natočil i první část trojky, kdy se zkrátka tvůrci museli poprat s tím, že příběh musí být násilně rozdělen. Jedná se o podobný problém, jako byl u Harry Pottera 7, kdy první část víceméně vařil z vody a velká bitva se odehrála až v té druhé. Z marketingového hlediska skvělý tah, fanoušci přijdou na obě části, chtějí-li mít celistvý zážitek a prachy se jen pohrnou. Z hlediska kvality jednotlivých částí už je to ale horší. 120 minut sice není nijak krátká stopáž, časem však může přijít dojem, že se jen okecává to podstatné, co v tomhle díle zkrátka přijít ještě nemůže. Toto ale není rozhodnutí režiséra, který se ale s tímto faktem popral se vší vervou a dokázal připravit pohodový film o hrdince, po které fandové touží a odvedl minimálně stejně slušnou práci, jako v předchozím díle. A čtvrtá hvězdička? Samozřejmě za oscarovou Jennifer Lawrence. PS : Nemůžu si pomoct, ale zkrátka chytlavé...70%...[7.12.2014_Cinema City_Flora](7.12.2014)

 • - Natáčení probíhalo v okolí Berlína a Paříže. (JustMeeKatie)

 • - Premiéra v USA byla naplánovaná na den 30. narozenin představitelky Johanny Mason Jeny Malone. (vyfuk)

 • - Kromě paruky nosila Julianne Moore kvůli roli také tmavé kontaktní čočky. (Spidey3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace