Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

Hry o život: Drozdajka 1

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

• Boogeyman

První třetina třetího Matrixu natažená na dvě hodiny.(25.2.2015)

V první řadě bych chtěl napsat, že Francis Lawrence natočil po technické stránce parádní film. Navozená atmosféra, vizuál, prostě vše, co chcete vidět tam bylo. Jenomže to k dobrému filmu většinou nestačí. Největší zádrhel byl v tom, že po celé dvě hodiny se téměř nic nestalo a když ano, tak to bylo vycucané z prstu - musím zachránit kočku a dveře se zavřou za 3..2..1. Jennifer Lawrence pořád ještě úplně nevěřím, zpívala sice pěkně a určitě v sobě nějaký talent má, ale pořád tam byly momenty, kdy mi přišla, že neumí hrát, navíc nemá vůbec žádné charisma (zlatá Kristen Stewart). Naopak herci, kteří se pohybovali po jejím boku, jsou naprosto bezchybní a ostřílení herci a u nich mi přijde spíš zbytečné, že šli do tohoto filmu, ale tak jejich věc. Doufám, že když se v první části nic nestalo, že si to všechno schovávají pro druhou část a já budu spokojenější.(22.11.2014)

Očekával jsem něco lepšího, akčnějšího. Takovou dobu jsem se na to těšil, bohužel mé očekávání se nenaplnilo. Snad to zachrání poslední díl.(8.5.2015)

Po roce je tady opět Katniss Everdeen. Již potřetí a ne naposled, ačkoliv byly knihy napsány všehovšudy tři. Moderní nešvar rozdělování posledních dílů do dvou částí je zároveň největší slabinou tohoto slibně vyhlížejícího kousku. Jinak vše při starém, vrací se staré postavy, přibylo několik nových (zaujme hlavně Julianne Moore, kterou sice osobně nemusím, ale je to dobrá herečka) a vrátil se i Francis Lawrence na režijní sesli, který natočil dvojku celkově jako dobrý film, který zaujme i nečtenáře knihy a nefanoušky příběhu. Stejně tak natočil i první část trojky, kdy se zkrátka tvůrci museli poprat s tím, že příběh musí být násilně rozdělen. Jedná se o podobný problém, jako byl u Harry Pottera 7, kdy první část víceméně vařil z vody a velká bitva se odehrála až v té druhé. Z marketingového hlediska skvělý tah, fanoušci přijdou na obě části, chtějí-li mít celistvý zážitek a prachy se jen pohrnou. Z hlediska kvality jednotlivých částí už je to ale horší. 120 minut sice není nijak krátká stopáž, časem však může přijít dojem, že se jen okecává to podstatné, co v tomhle díle zkrátka přijít ještě nemůže. Toto ale není rozhodnutí režiséra, který se ale s tímto faktem popral se vší vervou a dokázal připravit pohodový film o hrdince, po které fandové touží a odvedl minimálně stejně slušnou práci, jako v předchozím díle. A čtvrtá hvězdička? Samozřejmě za oscarovou Jennifer Lawrence. PS : Nemůžu si pomoct, ale zkrátka chytlavé...70%...[7.12.2014_Cinema City_Flora](7.12.2014)

// Distribútor: Lionsgate // Počet premietajúcich kín v USA: 4,151 // Otvárací Víkend v USA: $121,897,634 // Slušne spracované vo všetkých smeroch.(20.11.2014)