Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

• slovenský

Hry o život: Drozdajka 1

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

Jak se mě líbil první a druhý díl, tak první část třetího dílu je pro mě zklamáním - asi absence arény a Her. Kniha je prej nudnejší než film, to se mám na co těšit, všechny tří díly jsou nachystané na čtění. Nejlepčí úsek z celého filmu = zpívající Jennifer Lawrence, song The hanging tree.(24.11.2014)

První část finále Hunger Games si nakonec nebude člověk pamatovat jako prolog k velkému třesku, ale spíše jako sbírku několika nervů drásajících scén (The Hanging Tree), kde hlavní roli zastávají média jako „zbraň hromadného ničení”. Bohužel (či bohudík) tomu z důvodů rozdělení chybí silnější dějový rámec, což po závěrečných titulcích silně zamrzí. Přesto se stále jedná o to nejchytřejší, co v daném sub-žánru kdy vzniklo a díky Francisi Lawrencovi i to nejlépe natočené.(27.11.2014)

• Pilda17

Po perfektním druhém dílu další velké zklamání. V první polovině se toho moc neděje a vůbec se divím, že jsem se do druhé poloviny dostal. Na třetí pokus to vyšlo a potom teprve začíná to pravé ořechové. Začne se něco dít, vzroste akce a divák se konečně začne bavit. Najdeme i pár silných scén, jako například vybombardování nemocnice. Díky druhé polovině nejdu s hodnocením ještě níž .. 4/10 = 45%(19.3.2015)

Hunger games bez her. Poměrně pomalé tempo a 2 hodiny melodramatu bez žádného přínosu. Na tak vysoký rozpočet mi přišel vizuál až moc průměrný,lehce digitální ( Ve srovnání s Divergentem, který byl krásně vizuálně pestrý a vzrušující od začátku do konce, Mockingjay tohle těžce postrádá) Za mě tak nějak neuspokojivé téměř po všech stránkách. Průměr a nejslabší díl, uvidíme co na to Finále ? 55%(21.2.2015)

První "Síla vzdoru" je jeden z nejatypičtějších blockbusterů v celé historii Hollywoodu. Druhý komerčně nejúspěšnější film v USA za rok 2014 a pátý za daný rok v celosvětových tržbách totiž zcela postrádá moneyshoty, epické scény a bombastické akční pasáže. Naopak jeho dvouhodinovou stopáž z převážné míry tvoří dialogové scény, většinu času se odehrává v podzemním bunkru a všechny postavy zde nosí pytlovité overaly. Co by jinde platilo za komerční sebevraždu si zde mohli tvůrci dovolit díky tomu, že se jedná o celovečerní expozici k finále, které přijde v druhém snímku. Vědomí, že film díky svému názvu automaticky bude hitem bez ohledu na to, co v něm bude, dalo vzniknout stěžejní epizodě filmové ságy. Namísto sezónního spektáklu tu máme film, který sice oslovuje výhradně dospívající publikum, ale namísto prvoplánovosti a povrchnosti, která bývá ze strany rádoby přemoudřelých gerontů a pragmatických producentů s touto cílovkou spojována, přináší vyprávění z orwellovsky šedivého světa, které odhaluje faleš a manipulativnost médií, ukazuje hrdinku tápající mezi vlastními zájmy a záměry druhých a nedává žádné rozřešení nastoleným konfliktům.(26.6.2016)

• - Natalie Dormer si kvůli natáčení musela nechat oholit část hlavy, z čehož měla trochu obavy, ale nakonec byla nadšená. (willy1)

• - Liam Hemsworth se v jednom z rozhovorů zmínil, že mu bylo nepříjemné líbat Jennifer. "Kdykoliv jsem měl líbat Jennifer, bylo to docela nepříjemné... A poměrně trapné. Je jednou z mých nejlepších přátel, ale když jsme měli natáčet líbací scénu, vždycky poukázala na to, že zrovna měla česnek nebo tuňáka. Těsně před natáčením takové scény řekla 'Jo, měla jsem tuňáka, česnek a nevyčistila jsem si zuby.'" (JustMeeKatie)

• - Jedná se o první film v sérii, který nebyl promítán v kinech IMAX. (Spidey3)