Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

• slovenský

Hry o život: Drozdajka 1

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 125 min

V první řadě bych chtěl napsat, že Francis Lawrence natočil po technické stránce parádní film. Navozená atmosféra, vizuál, prostě vše, co chcete vidět tam bylo. Jenomže to k dobrému filmu většinou nestačí. Největší zádrhel byl v tom, že po celé dvě hodiny se téměř nic nestalo a když ano, tak to bylo vycucané z prstu - musím zachránit kočku a dveře se zavřou za 3..2..1. Jennifer Lawrence pořád ještě úplně nevěřím, zpívala sice pěkně a určitě v sobě nějaký talent má, ale pořád tam byly momenty, kdy mi přišla, že neumí hrát, navíc nemá vůbec žádné charisma (zlatá Kristen Stewart). Naopak herci, kteří se pohybovali po jejím boku, jsou naprosto bezchybní a ostřílení herci a u nich mi přijde spíš zbytečné, že šli do tohoto filmu, ale tak jejich věc. Doufám, že když se v první části nic nestalo, že si to všechno schovávají pro druhou část a já budu spokojenější.(22.11.2014)

• larelay

prosim, zastrelte ma... nestava sa mi casto, aby sa mi pri filme chcelo spat, toboz nie v kine. Ale Drozdajka to dokazala. A to som platonicky zamilovana do Woodyho... ani ten nepomohol, kedze tam bol dokopy tak tri minuty. Moje prve Hry videne v kine a aj posledne.(23.11.2014)

První část finále Hunger Games si nakonec nebude člověk pamatovat jako prolog k velkému třesku, ale spíše jako sbírku několika nervů drásajících scén (The Hanging Tree), kde hlavní roli zastávají média jako „zbraň hromadného ničení”. Bohužel (či bohudík) tomu z důvodů rozdělení chybí silnější dějový rámec, což po závěrečných titulcích silně zamrzí. Přesto se stále jedná o to nejchytřejší, co v daném sub-žánru kdy vzniklo a díky Francisi Lawrencovi i to nejlépe natočené.(27.11.2014)

Hunger games bez her. Poměrně pomalé tempo a 2 hodiny melodramatu bez žádného přínosu. Na tak vysoký rozpočet mi přišel vizuál až moc průměrný,lehce digitální ( Ve srovnání s Divergentem, který byl krásně vizuálně pestrý a vzrušující od začátku do konce, Mockingjay tohle těžce postrádá) Za mě tak nějak neuspokojivé téměř po všech stránkách. Průměr a nejslabší díl, uvidíme co na to Finále ? 55%(21.2.2015)

• Hunt

Už první dva díly měly spoustu nelogicnosti a hluchých míst, ale tohle je fakt prázdnota převeliká!(1.6.2015)

• - Film se natáčel pod pracovním názvem Seashore. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo v okolí Berlína a Paříže. (JustMeeKatie)

• - Natalie Dormer si kvůli natáčení musela nechat oholit část hlavy, z čehož měla trochu obavy, ale nakonec byla nadšená. (willy1)