Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

Dokument o jejím největším turné, jaké doposud vytvořila a náhled na to, že ze dne na den se hvězdou opravdu nestala. Holka, co si šla tvrdě a hodně dlouho za svým a konečně se jí to podařilo, ale bohužel narazila jinde...:( Dokument mě dostal do stejného varu jako fanoušky, kteří jsou zde hlasitější než sama Katy a průlom, který v jejím životě nastal, ať už ohledně kariéry, tak osobního života - autoři dobře ztvárnili. Je zde dobře ukázáno to, že i když je člověk na dně, tak se musí odrazit, aby mohl pokračovat dál a nezklamal ty, kteří jí nejvíce důvěřují a jejichž život je lepší právě díky ní. Dokument je bláznivý, šílený, barevný, akčí a rozhodně hodně hlasitý (jak říká babička v závěru :) ) - tedy přesně takový jako je Katy Perry. PS: Zpomalené záběry a určité grafické části dokumentu jsou hodně vydařené a jen podtrhují život, který Katy žila a stále žije.(23.11.2012)

S dokumenty o slavných lidech bývá vždycky trochu problém, že se nemůžete ubránit pocitu, že je to jen velká reklama. Katy Perry toho na sebe odkryla víc než dost. Trochu to ale vypadá jako vyznání a možná by měl být film přejmenován na: I want you back Russel Brand. Nicméně v Brazílii mi ji bylo opravdu líto a přes jakékoli výhrady jsem to prostě 93 minut naprosot hltala. A ano, mám ráda Katy Perry. :) 80%(7.10.2012)

3,5* Zajímavý dokument o Katy Perry, kde popisuje svůj život, cestu ke slávě a turné v roce 2011. Nikdy jsem se urputně nezajímal o její život, takže jsem vlastně poprvé viděl, jak její cesta ke slávě nebyla vůbec lehká. Už si nemyslím, že složila hit I Kissed a Girl a přes noc se stala megahvězdou. Netušil jsem, jak těžké to pro ní někdy bylo na turné a ani jak prožívala rozvod s Russellem. Velké plus je i to, že průběžně hrají její známe i méně známe songy, právě jako záznam z turné. Mohlo to být trochu lepší, ale rozhodně mě to zaujalo.(6.9.2015)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $25,326,071Tržby Celosvetovo $32,647,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,201,592 //počet predaných kusov 70,723Tržby za predaj DVD v USA $3,122,751 //počet predaných kusov 216,232║ Pesničky dosť dobré, škoda že samotná kamera a režisér nepredali dostatočne atmosféru s koncertov. /60%/(26.11.2012)

Ja teda nie som do KP nijako zbláznená a dokonca nezvyknem pozerať ani hudobné dokumenty. Možno preto ma tento tak chytil (trochu zmeny). Zapla som ho zo zvedavosti na HBO... a zostala pri ňom sedieť a pozerať. Zaujalo ma nielen zákulisie, biografické údaje (je mi jasné, že nie všetko je úplná realita a pravda;-), ale aj tá úžasná farebnosť jej vystúpení, kreatívne kostýmy, vybuchujúca energia z tej baby, imidž. Hudbu v TV nesledujem, klipy nepoznám a vlastne som pomerne "out", preto ma aj trochu prekvapilo, že ma to baví. Myslím, že je to dobre spravený dokument aj po stránke remeselnej.(8.7.2013)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)