Katy Perry: Skutečná tvář

Katy Perry: Kúsok zo mňa

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

Nie som veľká fanúšička Katy Perry, jej pesničky poznám, niektoré sa mi páčia ale nevyhľadávam ich. Tento dokument som si pozrela zo zvedavosti a myslím, že bol dobrý a zaujímavý a Katy. U Katy som si myslela, presne ako spomínali v dokumente, že jej kariéra sa začala len tak zrazu a stala sa slávnou tiež odrazu. Ona však na tom tvrdo pracovala... Dosť zaujímavé bolo keď počas tej depresie nezrušila koncert a obdivujem ju, že zrazu nahodila ten neprekonateľný pekný úsmev. Katy Perry je jednoznačne zaujímavá osoba musí byť zážitok stretnúť ju osobne.(1.3.2015)

Normálně se na tyhle dokumenty nedívám, protože mi vždycky vzadu v hlavě běží otázka, kolik těch situací je opravdových a kolik je jen "představením pro kamery". Ale v tomto případě jsem udělal výjimku. Nejsem fanoušek Katy, nicméně její hudba mi nijak zvlášť nevadí, koukat na ni taky nepovažuju za žádnou formu trestu (a přiznejme si, který chlap by tohle považoval za trest?) a hlavně dokážu uznat, když někdo dokáže něco speciálního. Jak bylo řečeno v tomto dokumentu, jí se povedlo něco, co se nepovedlo žádnému interpretovi (Madonna, Beatles, Rolling Stones…) krom Michaela Jacksona a to mít pět písniček z jednoho alba na prvním místě v hitparádě. To, že i dnes má nejvíce fanoušků na Twitteru taky o něčem svědčí. Navíc, z tohoto dokumentu jsem měl pocit, že ona je opravdu sympatická holka, která si na nic nehraje a opravdu má ráda své fanoušky a uvědomuje si, že jen díky nim je tam, kde je. Ale jak říkám, u těchto dokumentů si nejsem nikdy jistý, co je a co není hrané… 70 %.(30.8.2014)

Tak tohle mě opravdu překvapilo. Zatím jsem neriskoval pouštěním si filmového životopisu Justina Biebera nebo One Direction, ale Katy mám rád a tenhle film mě v mém názoru na ni jen utvrdil. Je neuvěřitelně sympatická a hlavně je člověk. Myslím, že natočit takový dokument s Lady Gaga, by prostě nešlo, protože i když ji mám rád, tak ona vlastně hraje roli, není jako obyčejný člověk, ale Katy je normální holka, který se splnily její sny a která řeší problémy jako každý z nás, což je tu skvěle ukázané. Naprosto mě dostal moment, kdy byla rozdrcená z rozvodu s Russelem a brečela před koncertem v Sao Paolu, brečela ještě i těsně před tím, než vyjela na pódium a během posledních sekund nahodila úsměv a hrála, že je vše v pohodě. Chápu, že nemůže brečet na pódiu, ale tenhle moment se mi líbil. Byl o tom jak moc reálný obraz se nám dostává. A NEPŘEKVAPIVĚ ČESKÁ DISTRIBUCE ZASE DOJEBALA NÁZEV, PROČ SE NEDRŽÍ JAKO SLOVÁCI PŮVODNÍHO NÁZVU? KOUSEK MNE ZNÍ MNOHEM LÉPE!(3.6.2015)

Nedávno som narazil na jeden môj starší komentár, bolo to k dvd-čku videoklipov Britney Spears a divím sa, jak negatívne tá haluz vyznela. Zvlášť odo mňa, ja mám podobné veci rád; chytlavé zlé pesničky, videoklipy s rozpočtom hodnoty dvadsať nezávislých snímkov dohromady, hviezdičky bez detstva, pretvárku, MTV, konzum (!), so všetkou dekadenciou a bordelom, čo k tomu patrí. Katy som nikdy nepočúval. Mimo to, že je všade, že nejde zapnúť rádio aby tam nebola - ignor, mám rád len jej klip s rovnátkami a ohňostrojom, 80s feeling a tak. Fakticky luxusná produkcia. Rovnako ako tento jej film. Výpoveď, že jaká? O čom? :) Na mňa to vždy pôsobí presne opačne. Ibaže ja nie som cieľovka, nemám vagínu a nemám 12 rokov. A tie texty asi naozaj decká motivujú! Pritom tak stupídne. Normálna baba z diskotéky, čo myslí že mení svet a vážne sa jej to darí, keďže svet je plný ďalších diskotékových pipiek, ktoré chcú byť ako ona. Svet bez vkusu, film bez vkusu, drahý a farebný, až môj počítač všetky tie odtiene ružovej a modrej ani nerozozná. Stačí mať náladu(9.3.2015)

Velmi osobní podívaná, skoro bych řekla, že na takovou celebritu až nevídaná. Dokument je velmi vkusně a všestranně natočený, takže za mě na výbornou. A Katy má můj respekt, protože doposud pro mě byla jen cukrovou loutkou, která neumí zpívat. Ale ono je to všechno trochu jinak...(6.11.2013)

• - Píseň „Wide Awake“, jejíž oficiální videoklip měl světovou premiéru 19. června 2012, byla napsána přímo pro tento dokumentární film. (R´Hell)

• - Snímek dostal rating PG, a to kvůli interpretováním písní s erotickým podtextem, jako jsou „I Kissed a Girl“a „Peacock“. Problematické dále bylo použití slova "shit", které ve filmu 2x zaznělo, záběry na popíjejí piva v scény, v nichž jsou vidět někteří členové štábu kouřit. (R´Hell)

• - Film symbolizuje pomyslnou tečku za albem Teenage Dream, které Katy Perry vydala v srpnu roku 2010. (R´Hell)