Katy Perry: Skutečná tvář

Dokumentární / Hudební

USA, 2012, 90 min

Brian Grazer

Scott Richter

Nevím jak moc byla "skutečná tvář" věrohodná a ne hraná ale byl to zajímavý pohled do zákulisí života Katy Perry. Spousta záběrů z jejího turné po světě, které by se jinak člověk nedozvěděl. Podrobné nahlédnutí a úsilí jež vynaložila, co obětovala, rozebrán její vztah s Russellem Brandem jaký v té době byl, včetně jeho rozpadu. Písničky má chytlavé, poslechové, pro fanoušky povedený dokument.(5.1.2014)

Musíte, ano musíte, mít rádi hodně Katy Perry, aby se vám líbil tento dokument z produkce MTV. K vidění je její nová image spočívající především v kreaci excentrických barev na vlasech a také zajímavosti při natáčení videoklipů a něco málo ze zákulisí. Katy Perry se svým šarmem, neuvěřitelnou energií, namyšleností a dokonalým sebestředným chováním se rozhodně neztratí a odzbrojí každého. A když jsem si ještě následně pustil její koncert Rock in Rio (100%), který se tady nedá oficiálně hodnotit, nelze jít s tímto 3D dokumentem pod 60%. Dodávám, že není pravda, že Katy neumí zpívat naživo. Chtěl bych vidět ty chytráky, co to tvrdí, jak po půl druhé hodině jejího běhaní + tančení + zpěvu se nezadýchají a vydají ze sebe kloudnou toninu. Katko, jen se už nestříhej nakrátko, přece chceš být krásná holka, nebo ne?(24.4.2012)

Představoval jsem si pod názvem "Skutečná tvář" trochu jiný typ dokumentu. Tohle spíš zaujme mladé fanoušky než lidi, co by se chtěli o skutečné tváři Katy Perry něco dozvědět. Zpracování mi moc po chuti nebylo, je to takové velmi "nablýskané" a "americké", jak by se dalo čekat. Ale její svět nejspíš takový je a už jako malá byla pěkně střeštěná a šla si za svými sny - už to v sobě prostě měla a zpívala moc hezky. Bez dřiny by tohodle nikdy nedosáhla, ta bude za velikým úspěchem vždycky, to ať se jdou někteří závistivci a pomlouvači vycpat. Mám ji jako osobu rád, včetně její hudby, ale moc mě tenhle "dokument" neomráčil, i když byl místama velmi zajímavý. Nemůžu si pomoci, ale připadalo mi to sem tam pěkně strojené, ale holt, taková už je asi jejich mentalita.(19.9.2013)

3,5* Zajímavý dokument o Katy Perry, kde popisuje svůj život, cestu ke slávě a turné v roce 2011. Nikdy jsem se urputně nezajímal o její život, takže jsem vlastně poprvé viděl, jak její cesta ke slávě nebyla vůbec lehká. Už si nemyslím, že složila hit I Kissed a Girl a přes noc se stala megahvězdou. Netušil jsem, jak těžké to pro ní někdy bylo na turné a ani jak prožívala rozvod s Russellem. Velké plus je i to, že průběžně hrají její známe i méně známe songy, právě jako záznam z turné. Mohlo to být trochu lepší, ale rozhodně mě to zaujalo.(6.9.2015)

Katy Perry mám docela rád. Nevadí mi její muzika, vzhledově mi nevadí už vůbec a tenhle dokument je asi nejlepší pohled do jejího zákulisí, což mě dost zajímalo. Ať jsou dokumenty tohoto typu jakékoliv - nikdy na plnou hubu neukážou stinné stránky dané osoby, tak musím říct, že se mi moc líbil. Muzika byla fajn. Opět a znova mi došlo, jak vyčerpávající povolání to je a jak neuvěřitelně je svazující a omezuje nejenom Katy, ale i celé její okolí. Přes to všechno mám ale pocit, že tahle křesťansky vychovaná holka nebude žádný rozmazlenec a arogant, ale člověk, který si jednoduše splnil sen a především člověk, který má někdy stejně svazující pocity, nálady a myšlenky jako my všichni. Přesto ale chápe, že žije pro fanoušky a tím si mě dokázala získat.(27.7.2013)