Luciano Pavarotti

• Německo Luciano Pavarotti

Luciano Pavarotti byl pravděpodobně nejslavnějším operním pěvcem naší doby. Jeho hlas byl srovnáván s Carusem, kterého obdivoval a věnoval mu hymnus, jenž se stal světovým hitem. Žádný tenor posledních let nedosáhl takového úspěchu a neměl takové kouzlo, styl, tolik fanoušků a více skandálních titulků v novinách než on. Tento dokument rekapituluje jeho legendární život: pohádku o chudákovi, který se stal boháčem a miláčkem svého publika, o jeho velmi veřejném milostném životě, boji s nadváhou, komplikovaným rozvodem po 35 letech manželství, po němž následoval sňatek s mnohem mladší sekretářkou a milenkou, a nakonec o jeho tragické smrti. Řada jeho dlouholetých přátel, členů rodiny a spolupracovníků vzpomíná na mistrův život a vykresluje podrobný, pestrý a pozoruhodný portrét legendárního pěvce a vášnivého muže, včetně exkluzivních soukromých záznamů, jež dosud nebyly zveřejněny. (oficiální text distributora)

otík

Velmi zdařile udělaný dokument o velikánovi operního světa, kterého lidé milovali, stejně jako on miloval je. Dokument nás provede Pavarottiho životem od narození až po smrt, dozvíme se vedle faktů i pár zajímavostí, rozhovory podají jeho nejbližší z rodiny i přátelé. Prostě dokument, který se povedl a bude se vám líbit, pokud ovšem nečekáte, že se zaposloucháte do mistrova zpěvu. Toho je v dokumentu opravdu málo, ale od poslechu tu máme koncerty a opery, ne dokumenty. Hudba: Mona Davis Music ()