Insidious 2

Insidious: Chapter 2

Insidious: Kapitola 2

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2013, 106 min

Musím říct, že druhý díl jsem si od prvního pustil pár dnů po sobě. Nedalo mi to, byl jsem zvědavý, jak se příběh, který vlastně v prvním díle nic moc neřekl, dál rozvine. Příběh jako takový totiž pořád bilancoval na hraně debility a vcelku originálního námětu. U toho jsem si po prvním díle nebyl jistej, ale druhej mi to parádně potvrdil. Lekačky naprosto luxusní, kamera vytváří pohyby přesně takové, co můj mozek nechce, ale na druhou stranu po nich lpí, abych se bál. Snad jako kdyby James Wan věděl, kam šáhnout, aby se mi v mozku aktivoval strach. Starostlivá mamka od rodiny, Rose Byrne, tomu taky docela dost pomáhá stejně tak jako slušně šílenej Patrick Wilson. Musím uznat, že se moc těším na poslední díl téhle trilogie a pokud to bude možné, nevynechám ji v kině.(7.5.2014)

Šikovné pokračovanie, ktoré sa mi hlavne príbehom a atmosférou pozdávalo ešte viac. Ideálne je pozrieť si filmy po sebe, pretože na seba nadväzujú. Ja som však ani s viac ako ročným odstupom nemal problém. Strach vie J. Wan previezť na plátno znamenite, jednoducho horory mu idú. Mrazivá atmosféra sa ticho plazí takmer celým filmom, občas niečo účinne vybafne...Najviac sa mi pozdávalo dobré osadenie príbehu aj do 80-tych rokov. Tak nejak si predstavujem moderný horor. 80%.(21.9.2014)

Méně strašidelný a více propletený než první díl. Dějová linie byla suprově vykreslena. Vše bylo promyšleno do detailů a já jen žasnul. Další povedený kousek od pana Wana. Děkuji.(7.1.2014)

• -bad-mad-wolf-

Strašlivé herecké výkony, hrůzostrašný televizní look, prastrašně nudná story s nezbytnými flashbacky a čitelným zneužíváním ověřeného z jedničky... takže hrůzna a strašliva je v tomhle filmu skutečně moc. Koukám, že jsem dlouhodobě jediný, ale stále trvám na tom, že Wan horory točit prostě neumí - jeho kolovrátkovité bubu historky se zmalovanými držkami, předvídatelnými lekačkami a hromadou klišé mi opakovaně lezou na nervy a je jim houby platné, že jsou ve své cirkusoidní bizár formě alá hororová televizní šou relativně neokoukané. Nesympatické, nefunkční - nebaví to, neděsí to, nepohlcuje to - paradoxní je, že jednička se mi celkem líbila. Hvězda za kameru.(27.3.2014)

• Slasher

Jednička se mi doteď plete, žadný zázrak to nebyl, co chtít od dvojky víc než slátanější, samoúčelnější, odfláklejší a zbytečnější duchařskou pakárnu... Dle očekávání. Zlatý slasherový remakey kde člověk dostal aspoň kozy a pár krvavých smrtí, tohle je trapárna na úrovní strašidelnýho domu na matějský (toho nudnějšího). Jako kdyby se Wan dokonale vyčerpal a točil čistě z rozumu.(16.8.2015)