Insidious 2

Insidious: Chapter 2

Insidious: Kapitola 2

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2013, 106 min

Facka v obyváku od Mother of Parker Crane - brrr!(30.11.2013)

Méně strašidelný a více propletený než první díl. Dějová linie byla suprově vykreslena. Vše bylo promyšleno do detailů a já jen žasnul. Další povedený kousek od pana Wana. Děkuji.(7.1.2014)

Není to tam. Odchod k sérii Rychle a zběsile se pro Wana ukazuje být tak trochu záchranným kruhem, který mu jedno z největších hollywoodských studií téměř na poslední chvíli hodilo. Po několikáté za sebou už prostě tyhle nalajnované duchařské archetypy stoprocentně nefungují, nebaví, a začínají kupodivu i mírně vyčpívat. První hodinu jsem se vážně nebavil, všechno už jsem to viděl nejméně stokrát. Vše zachraňuje atmosférický konec, který má po dějové a "vysvětlovací" stránce naštěstí stále co nabídnout (démonická mytologie JE vděčné téma, jen se na ně musí opatrně), a pochopitelně nadmíru líbivý režisérský talent.(7.11.2013)

,,AŤ TO BYLO COKOLI, STRAŠILO TO MOJÍ RODINU A JEŠTĚ TO S NÁMI NESKONČILO…“ /// Hledání odpovědi na otázku, jestli můžou bejt Lambertovi normální rodina pokračuje… James Wan celkem dlouho drží otěže příběhu pevně v pazourách, aby ho pak přepad žlutej amok a donutil ho v půlce (?) přehodit výhybku. V řiti je veškerý napětí a hezky servírovaná, leč překombinovaná pohádka mě moc nebere. Možná proto, že je to místy i dost blbý. Líbivě natočená kokotina. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Odpovídám zásadně pomocí kostek. 2.) Fotr mi furt říká, že umřu. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(18.12.2013)

Dvojka sice jedničku zpětně uvádí do souvislostí, vysvětluje kontext i původ zla. Je tu nicméně jedno velké ALE - už to není moc horor, thrillerové pasáže nepřináší nic originálního a citelný je především nevyužitý potenciál Joshovy postavy, ze které se dalo subjektivizujícím pohledem a hlubším vnořením do myšlenek vytěžit daleko více (ztracená duše vs. démon, který ovládá tělo viz např. Pavučina snů). Trojka by podle mě už neměla vzniknout, protože tohle téma je vyčerpané a bude se jen dále recyklovat jako u série Saw.(23.11.2014)

• - Po filmech Saw: Hra o přežití (2004), Zlověstné ticho (2007) a Insidious (2010) se jedná již o čtvrtý snímek, kde si Leigh Whannell zahrál pod taktovkou Jamese Wana. (mzss1)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy malému Daltonovi (Ty Simpkins) ze skříně vyjde dívka prosící o pomoc a následně se kolem jeho postele objeví nespočet duchů, se Simpkins skutečně zranil. jeho reakce a strach je skutečný, herec kolem sebe začal kopat nohama a rukama a omylem se udeřil do obličeje. (MareT.)

• - Fotky malého Josha sa v prvej a druhej časti nezhodujú. V prvej časti ho hral Josh Feldman, v druhej ho stvárnil Garrett Ryan. (lylka2296)