Insidious 2

Insidious: Chapter 2

Insidious: Kapitola 2

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2013, 106 min

Vrchol duchárskeho hororu, pravdepodobne na veľmi dlhú dobu. Conjuring bol možno o trošku lepší film, ale Insidious 2 sú originálnejší a možno ešte zábavnejší, pekelne šlapajúci záhrobný trip, na maximum. Pri scéne so šatníkom som bol rád že sedím v kine; Pozerať to doma sám a potme, v lepšom prípade sa doserem, v horšom prídem o nervy alebo chytím infarkt. Je september a medzi top 10 filmov roku, momentálne patria už dva horory. Ak Wan vážne prestane, zabije vlastnú legendu.(26.9.2013)

Dobrý sćenár, chytro a bohato upgradujúci príbeh jednotky. Štvrtina filmu je ale nasnímaná lacnou domácou kamerou, ktorá sa k Wanovmu obvykle atraktívnemu a originálnemu vizuálu (ktorý robil tak zaujímavou jednotku či nedávnu žánrovku lahôdku V zajatí démonov) extrémne nehodí. Film miestami sofistikovane sleduje aj tri rôzne, súčasne prebiehajúce dejové linky. Keby bol "handicam" použitý koncepčne, pre odlíšenie jednej z liniek kvôli zjednodušeniu orientácie v deji, tak OK. Ale nie je. A načisto mi zničil dojem z filmu. Som v kine, nie na YouTube!(22.11.2013)

James Wicked And Nightmarish opět nezklamal. Druhá kapitola o cestovce, která když vyhlásí úpadek zrovna v době vaší „dovolené“, tak jste v rejži uprostřed prdele, se nesnaží jít cestou klasického Haunted House (jako jednička), ale spíše thrilleru špikovaného prvky nadpřirozena, což má na tempo i celkové vyznění velmi pozitivní vliv. Když si přidáte autorovu nezaměnitelnou formu „vetešnického hororu“ s tikotem hodin, bušením srdce, arktickou atmosférou a jemným kořením humoru (dvojice krotitelů záhrobí Specs a Tucker), začne vám být i trochu líto, že nás nyní hodlá strašit plešatým Dieselem.. Nu což, uvidíme, kdo se chopí Chapter 3, aby ukázal, čí přítomnost v přítmí okomentovalo polomrtvé médium Elise slovy: „Oh my God!“ Že by tam stál Václav Klaus?(7.11.2013)

Takže pocikané nohavičky od strachu sú už v koši na prádlo. Nachystala som si ich 5 stačili mi však len tri. Začiatok som čakala dáky pre strachopudov ako som ja, niečo ako "Ó, my sme tak šťastná rodinka, kríza je zažehnaná, nám sa už nič nemôže stať." a začne bububu neskôr. No ale prerátala som sa bububu bolo hneď na začiatku. Prvú polovicu som musela chodiť na záchod (buďte prekliate Escherichia coli) a budem úprimná rozsvietila som si všade kde sa dalo. Takže od druhej polovice filmu som si sľubovala, niečo viac. A pozrimeže mne sa toho viac akosi nedostalo. Proste môj spínač strachu zrejme zoskratoval, a dokonca som si dovolila vystrčiť nohy spod paplóna. Cítila som sa ako dáky novodobý hrdina. Inak už prvý krát keď to zasraté chodítko (pavúk alebo pičovina pre deti čo nevedia chodiť, neviem nazvite si to ako chcete) začalo vyhrávať som povedala, že majú to vyhodiť. No jasné o chvíľu si to už samovoľne kráčalo po dome. Dobre tak nekráčalo ale ešte 2x dostalo to chodítko scénu. A pri predstave, že duchov treba ignorovať som sa fakt musela smiať. To viete duch po mne hodí panvicu a ja si to nebudem všímať. Nabudúce to možno bude nôž ale šak čo nebudem si ich všímať. A čo tam po tom, že v izbe mi lieta paplón a vankúš s posteľou. Veď ja si ľahnem na zem šak nie som z cukru. Hlavne aby som si ich nevšímala veď ich to prestane baviť ako keď sa malé deti predvádzajú.(17.12.2013)

• dex2man

Doufám, že chapter three udrží tempo a bude ještě strašidelnější, protože v ní bude víc černočerné nebo dokonce i černohnědé temné tmy. Prostě té, ze které divákům v kině povolí svěrače než stačí říct fň.(16.12.2013)