Machři 2

• USA Grown Ups 2 (více)

Spiker01

Mnohem přehnanější než první díl, to však nutně neznamená, že je to ku prospěchu věci. Leckomu tento jednoduchý humor nesedí, to sedá pochopit. U dost vtipů jsem se opět smál, ovšem některé byly trapné i na můj vkus, a to už je co říct :). Vůbec nejhorší však bylo použití CGI efektů. Hodně lidí nechápe, kam se ztratilo těch 80 miliónů $. To je mi taky záhadou. Horší triky už mají jen béčkový a céčkový filmy. Např ten los, co vůbec nebyl los, ale nějakej jelen, vypadal v pohybu naprosto příšerně. Závěrečná bitka byla ale naproti tomu celkem vtipná. Hlavní představitelé, v čele s Adamem Sandlerem, opět předvádějí to, na co jsme už zvyklí z prvního dílu, ale tentokrát už to není úplně ono a částečně za to můžou ti mladí ne-sympaťáci....65% ()

dr.horrible

Časopis Cinema som odoberal asi desať rokov, za Ivy Hejlčíkovej, až do roku 2006. Prestal som (ani už neviem prečo) a kupujem ho už vážne len občasne. Takto som si jeden výtisk kúpil aj v roku 2011, keď akurát išli Dospeláci jednotka na DVD a ja neviem čím to je - možno len preklepom - každopádne pointa: od Cinemy dostali 100%, hodnotenie najvyššie. Takže ako hovorím; možno to bol len preklep, možno sa od čias Hejlčíkovej veci zmenili a možno teraz Cinemu píšu deti, to ma ale vtedy nenapadlo, myslel som že sa stal zázrak a začal sa na Dospelákov tešiť. No a potom prišlo nevyhnutné sklamanie, bola to sandlerovská sračka a tri hviezdy odo mňa dostala s odretou hubou aj ušami, aj to len za pár GP chuťoviek. Od pokračovania som nečakal nič a páčilo sa mi viac než prvý film. Je to rovnaká sandlerovská sračka (hneď v prvej minúte filmu, celú sandlerovie rodinu pochčije digitálny jeleň), s rovnako primitívnym humorom a rovnakým zvratkom morálnych ponaučení a je už asi pol hodinu rozmýšľam, čím ospravedlniť nadpriemerné hodnotenie. Či tým klokanom z Twilightu, paródiou na záverečný fight z Twilightu, fenomenálnymi deťmi ústredných postáv, cameami, alebo tým že som bol proste zhúlený; hlavne je to ale vtipnejšie ako posledné Sandlerove filmy. Aj cez grcky a moč. Takže v rámci fekálnych komédií, 60% ()

eraserhead666

Překvapivě zábavnější než jednička. Některé vtípky povedenější a ve starém Sandlerovském duchu (jelen - nikdy neděste jelena, Buscemi jako raper). Dokonce i ten idiot Nick Swardson mi konečně připadal zábavný. A ani se mi nechtělo zvracet z toho echt júesej rodinně hodnotového ducha. Mrzí mě jen dvě věci, méně prostoru pro ženské partnerky (božská Hayek, skvělá Bello a neskutečně sympatická Rudolph) a absence gerontofilního Roba Schneidera. Ale trochu to zachraňuje Jon Lovitz jako cvičitel aerobiku. Sandler s Duganem prostě ví, čím mi udělat radost. ()

Tommassi3

"Aaaah, jaktože se dneska už nikdo nebojí černocha ?? Zatracenej Obama !!" ;) Přiznávám, že pro mě coby letitého fanouška Adama Sandlera a jeho velmi specifických komedií platili Machři 2 obzvláště po neskutečně zdařilém prvním filmu za naprostou povinnost, ostatně jsem byl velmi zvědav, jak se duo Dennis Dugan, Adam Sandler popere se svým vůbec prvním sequelem !! Zřejmě se však tentokrát prostě nedokážu vyhnout srovnání právě s prvními Machry, které lze bez delšího uvažování považovat za Duganův, byť na mě spíš než jako režisér působí jako Sandlerův nohsled a skečolepič, nejzdařilejší kousek, což dokazují tržby, které měl film nejen v zámoří na svědomí, přičemž musím smutně konstatovat, že tohle křečovité pokračování dostává od svého o tři roky staršího bratříčka pěkně na prdel, byť minimálně samotná očekávání, s nimiž jsem k oběma filmům přistupoval byla vlastně logicky naprosto opačná !! Adam Sandler a jeho učebnicově svérázný druh humoru, ačkoliv on sám jako komik disponuje jistě mnohem barevnější paletou, kterému někteří říkají fekální, vám prostě a jednoduše buď sedne nebo nesedne, nic mezi tím vlastně není !! Myslím, že v souvislosti s tímto by jistě nebylo od věci si to samotné sousloví rozklíčovat či definovat, přičemž by se dalo jednoduše říci, že do této neblaze proslulé škatulky lze zahrnout jakýkoliv film používající jako prostředek k pobavení diváka libovolné tělesné otvory, já sám právě tomuto pokleslému druhu humoru neholduji, nicméně v přiměřeném množství mi nečiní žádné větší potíže právě tyto scény přejít bez újmy, aniž by mě nějak zvlášť iritovaly, přičemž za výkladní skříň tohoto odpudivého subžánru lze brát třeba naprosto nesledovatelné pokračování Zamilovaného profesora s Eddiem Murphym !! Nicméně mě v této souvislosti nenapadá definice, která by Machry 2 dokázala úspěšně žánrově vymezit či specifikovat, příběh nehledejte, ten zde totiž jaksi schází, srovnání se stylem situačních komedií rovněž nefunguje, v ní totiž samotné jednotlivé vtípky slouží k posunu děje, a zde se jedná v důsledku pouze o jakýsi podivný hybrid slepence skečů a fekální konverzačky, který ve finále opravdu dost silně asociuje Troškovu trilogii Kameňáků, navíc při pohledu na tu závěrečnou bitku si Zdenda jistojistě musel mnout ruce a vzpomínat na časy, kdy ještě jihočeské slunce příjemně svítilo a seno nepáchlo, ale vonělo !! ;) I tak se pokusím nastínit, o čem to celé vlastně pojednává, byť na to deset minut po projekci stejně zapomenete, i kdybyste se bavili sebevíc, ono zde o samotný příběh opravdu vůbec nejde.. Lenny Feder v podání Adama Sandlera se po letech vrací z Los Angeles do svého rodného města na východním pobřeží, kde se usadí se svou sexy ženou Roxanne, kterou znovu ztvárnila Salma Hayek, a třemi dětmi ve velkém domě na předměstí, opět se setkává se svými přáteli Ericem Lamonsoffem Kevina Jamese, Kurtem McKenziem Chrise Rocka a Marcusem Higginsem Davida Spadea, ti mají také své rodiny a své vlastní problémy, pouze Marcus se poprvé setkává se svým synem Bradenem v podání Alexandra Ludwiga, a byť to mezi nimi zpočátku dost jiskří, během filmu se nakonec (ne)čekaně vzájemně vezmou na milost.. Čtveřice machrů začíná postupně plánovat velkou zahradní party, která se vlastně stává stěžejním bodem filmu, kde vlastně dochází k rozuzlení všech otázek a problémů, které tvůrci postupně od počátku rozsévají, a dojde tak logicky i na losa, který sice hned po titulcích v nejubožejší scéně zdvihá varovně prst, aby divák nečekal žádnou duchaplnou záležitost !! Škoda, že Rob Schneider nakonec z projektu vycouval, ačkoliv se nám to scénáristé Fred Wolf s Adamem Sandlerem snaží vynahradit spoustou dalších nových bizarních postaviček, ať už šíleným řidičem Nickem Nicka Swardsona či Wileyem Steva Buscemiho, který si svoji kreaci opravdu neskutečně užívá, čímž se vlastně dostáváme k nejsilnějšímu aspektu celého filmu, kterou je totiž nesmírně silná pozitivní energie a pohoda sálající z obrazovky, umožněná skutečností, že většina účinkujících se mezi sebou dlouhá léta důvěrně zná, natáčení si dokáží opravdu užít a nemají rozhodně problém si sami ze sebe naprosto bezostyšně udělat prdel !! ;) Ať už myslím Shaquilla O'Neala, Jona Lovitze, Steva Austina či Tylora Lautnera, který se snad prvně křečovitě nesnaží hrát, jen se prostě baví spolu s ostatními většími či menšími hereckými jmény !! Takže pokud nemáte problém se sandlerovským, tu lehce nechutným, tu infantilním a prvoplánovitým humorem, spokojíte se s několika maximálně podařenými hláškami, kterými prostě byla jednička napěchovaná k prasknutí, a oceníte i zajímavou kameru Thea van de Sandea, který mě o svých kvalitách už od prvního Bladea přesvědčovat rozhodně nemusí, či už tradičně parádní soundtrack osvědčeného Sandlerova souputníka Ruperta Gregsona-Williamse, s Machry 2 nemůžete šlápnout vedle !! V opačném případě se jim raději obloukem vyhněte..;) [ Dabing 2/10 ] Tak tohle je opravdu neskutečná prasárna, kterou bych od Bontonu nečekal !! Obsazení dabérů, z kterého se o mě pokouší můj vlastní fekální humor, hraničí s naprostou demencí. Spojení Ernesto Čekan, Sandler jako vrchol nevkusu jasně demonstruje dabing aspirující na průser roku !! () (méně) (více)

FilmFan24

Druzí "Machři" jsou pospojovány z rádobyvtipných situací, které nedrží pohromadě ani ten jelen, který všechny na začátku pochčije. Bohužel se opět manželka, děti a známí Adama Sandlera přišli vyblbnout před kameru. Tentokrát nějak díkybohu zapomněli na Roba Schneidera. Bez mučení, ale přiznávám, že pár míst vtipných bylo. Vrcholem mohla být zahradní party ve stylu devadesátých let. Bohužel se tak nestalo. Nejvtipnější byla místa, kde se objevil Taylor Lautner jako namachrovaný vysokoškolák. To nemělo chybu! ()

• Je to již po sedmé, co se ve filmu setkávají Nick Swardson a Adam Sandler. Současně jde o 9. spolupráci Adama Sandlera a Steva Buscemiho. (Langy10)
  • V čase 01:32 otáčí Lenny (Adam Sandler) hlavu na polštáři ke své ženě a má zavřenou pusu. V dalším záběru jsou však jeho ústa otevřená. (Iveet)