Osvedčený recept na humor z prvých Dospelákov sa vracia: dať dokopy partiu kamošov zo strednej a nechať ich spolu vyvádzať. Verbálne sa hlavná štvorica skvele doplňuje, škoda však, že už nevidíme Roba Schneidera. No pri pohľade na toľko postáv a scénok sa budete väčšinu času zabávať. Viaceré deti majú jasný potenciál a výborné momenty. A medzi mojich favoritov patrí dvojica policajtov, väčšieho a vyššieho hrá Shaq O’Neill s kvalitnými scénkami. Zaujímavo pôsobí finále, kedy sa desiatky postáv stretnú na jednom mieste a zložia si účty. Vtedy sa obrovská paleta hercov na jednom mieste oplatí a zábava graduje.(12.2.2015)

Já vím, že je to blbina, plná trapných vtípků, ale já se fakt bavila. U losa jsem se dokonce zasmála nahlas a to sama obvykle nedělám. A ta párty byla fakt super.(14.12.2013)

Jasný, že ten příběh je totální hovadina a někdy až absurdní :D ale zase jsem se skvěle bavil po celý film! Navíc postava "Bumpty" ten, jak přišel na scénu, tak jsem se řezal smíchy :D whaaaaaaaat??? Slabší 4*(29.10.2013)

• Xmilden

Jestliže se dalo říct o prvním díle že měl nějakou myšlenku, tak druhý ji jednoznačně nemá. Příběh je kořeněn jednotlivými rádoby legračními výstupy, které ani nezapadají do děje (pokud zde tedy nějaký děj vůbec je). Sandler nám trošku slábne a jeho nejlepší časy jsou zdá se pryč. Příjemně mě překvapil například Shaq O'Neal. Druhý díl působí notně zbytečným dojmem a styl humoru je ještě více nedospělý než minule. 40%(22.10.2013)

Časopis Cinema som odoberal asi desať rokov, za Ivy Hejlčíkovej, až do roku 2006. Prestal som (ani už neviem prečo) a kupujem ho už vážne len občasne. Takto som si jeden výtisk kúpil aj v roku 2011, keď akurát išli Dospeláci jednotka na DVD a ja neviem čím to je - možno len preklepom - každopádne pointa: od Cinemy dostali 100%, hodnotenie najvyššie. Takže ako hovorím; možno to bol len preklep, možno sa od čias Hejlčíkovej veci zmenili a možno teraz Cinemu píšu deti, to ma ale vtedy nenapadlo, myslel som že sa stal zázrak a začal sa na Dospelákov tešiť. No a potom prišlo nevyhnutné sklamanie, bola to sandlerovská sračka a tri hviezdy odo mňa dostala s odretou hubou aj ušami, aj to len za pár GP chuťoviek. Od pokračovania som nečakal nič a páčilo sa mi viac než prvý film. Je to rovnaká sandlerovská sračka (hneď v prvej minúte filmu, celú sandlerovie rodinu pochčije digitálny jeleň), s rovnako primitívnym humorom a rovnakým zvratkom morálnych ponaučení a je už asi pol hodinu rozmýšľam, čím ospravedlniť nadpriemerné hodnotenie. Či tým klokanom z Twilightu, paródiou na záverečný fight z Twilightu, fenomenálnymi deťmi ústredných postáv, cameami, alebo tým že som bol proste zhúlený; hlavne je to ale vtipnejšie ako posledné Sandlerove filmy. Aj cez grcky a moč. Takže v rámci fekálnych komédií, 60%(13.9.2013)