Portrait of a Zombie

všechny plakáty

Murphyovi jsou obyčejná rodina, která řeší obyčejné problémy. Až na to, že Dublinem ve kterém žijí zmítá zombie nákaza. Když je jejich syn Billy nakažen a stane se z něj zombie, rozhodnou se navzdory protestům svého okolí ho nechat na živu a zkusit se s tím vypořádat jako rodina. Dokáží, že krev není voda nebo je jejich láska nakonec zničí? Jediná jistota je to, že pokud jste zombie v Dublinu, tak se rozhodně připravte na hladomor! (topr harley)

George Stobbart

Pohľad na zombie nákazu z uhla, kedy už je v spoločnosti zabehnutá a z časti akceptovaná a nekoná sa teda všeobecná panika. Aj keď zombíci majú samozrejme svojich odporcov, ktorí im odmietajú priznať ich „práva“. V jednej Dublinskej rodinke sa na zombie zmení syn, no jeho família sa rozhodne skúsiť s ním žiť ďalej, neuvedomujúc si, že sa im to môže krvavo vypomstiť. Nebolo to zlé, ale bolo to dosť nudné, rozvláčne, stereotypné. Typovo niečo medzi "American Zombie" a "Harold's Going Stiff". ()

ricci.s

Na nízkorozpočtový horor musím uznať, že je to kvalitne odvedená práca, možno niekde na úrovni obľúbeného zombie nezávisláku Colin. Celkom pútavý a vtipný príbeh o jednej rodinke, ktorá žije v domácnosti so zombíkom, medzitým sa však infekcia postupne rozrastá a dôjde aj na pouličné odstreľovanie zombíkov či slušne zvládnuté gore, proti maskám taktiež nemôžem nič namietať. Celé je to však podané dokumentárnou formou, čo mi veľmi nesadlo, ono je síce chvályhodné, že sa tvorcovia pokúsili o nejakú inovatívnosť aj v tomto hororovom žánri, ale všetky tie interview, citové výlevy, rodinné obkecávačky o vzťahoch a nekonečné monológy to celé len spomaľovali, takže si nemyslím, že to bol úplne najšťastnejší nápad. Ináč zaujímavý malý hororík, ktorý sa síce nedá brať vážne, ale u mňa fajn. ()

klima777

Co furt blbnu s těmi "mrtváky"? Je důležité zamýšlet se nad podstatou vědomí, bolesti a hlavně čelit svým strachům. Navíc sociální a jiné přesahy žánru jsou podnětné, či přinejmenším zábavné (na dané téma se totiž dá naroubovat takořka cokoliv). ()

Dellamorte

Áno- obžieračiek mám už tak akurát. Tento zombie family/romance Ma ale oslovil hlavne svojou myšlienkou. Celé je to úplne nelogické, a s tým scenárista aj rátal.Nemám rada , infanltívne podbízivé" filmáže, ale tento bol tak intímne degradodovaný, až ma to zhltlo. Mama ( podpaľačka )odviedla cool rozhodnutie, bolo to bez maskáčov / helicops / mobilov / infra /.... a a aj keď záverečná scéna pôsobila skôr ako anarchistiská demonštrácia , celé sa mi to zaseklo a nechalo silnú 3ku zmutovať na 4. ()