Takoví jsme

Jim Mickle

Nick Damici, Jim Mickle

Ryan Samul

Jeff Grace

We Are What We Are sa spočiatku javí ako predlhá nuda, ale to len režisér rafinovane necháva vstúpiť diváka do sveta podivnej rodinky, až ho dovedie na samý koniec hrôzy. Filmu nejde neuprieť prvotriednu filmárčinu, sympatické postavy dievčat či vynikajúcu gotickú atmosféru, ale chýbalo mi tam o kúsok viac napätia.(23.10.2013)

Na podobné úrovni jako Stake Land, což byla pro mne jen průměrná upířina. Mickleho novinka je zase průměrnou "kanibalštinou", která nespoléhá na gore výjevy, nýbrž brnká spíš na psychologickou strunu. Snímek má opět pomalejší tempo, i ta Graceho hudba je tentokrát méně výrazná. Na druhou stranu je to hezky natočené, herecky správně trefené (Michael Parks asi vede) a posledních dvacet minut nabídne jak napětí, kosti v řece (jediná trošku zábavná scéna), tak i nějaké to kanibalské požírání v detailních záběrech. Jo a Wyatt Russell je vážně celej fotřík. (50%)(20.10.2013)

Je to dosť dobrá čiastočne hororovo ladená dráma. Má veľmi dobrý príbeh o jednej zdanlivo obyčajnej rodine žijúcej v malom odľahlom mestečku, ktorá príde o matku a tak zostane len manžel s dvomi dospievajúcimi dcérami a najmladším synom, no v skutočnosti sú úplne iní, ako všetci ostatní, keďže ich trápi staré rodinné tajomstvo a to ich núti zabíjať. V poslednej dobe okolie trápia povodne, ktoré dokážu v prvom rade zakryť, ale na ich nešťastie aj odkryť dôkazy ich činov a tak rodina musí čeliť problémom. Spracovanie sa mi páči, film väčšinu času pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje a o nejakom rýchlom tempe tu nemôže byť ani reči, prakticky až v závere sa to možno trochu rozbehne, no s tým nemám ani najmenší problém. V tomto prípade sa túto tématiku tvorcovia rozhodli miesto dynamického thrilleru pojať skôr formou atmosférickej drámy a vyšlo to viac než dobre. Občas sa stane, že už od prvého momentu viem, že ma to bude baviť a to platí aj v tomto prípade. Dlhší čas sa to tvári tak pomerne nevinne, ale neustále cítiť, že niečo nie je v poriadku, čo mám rád, hlavný priestor má samotná rodina, kde ma zaujala hlavne výborne podaná dvojica sestier, pomalými krokmi sa odhaľuje celé rodinné tajomstvo a to vrátane jeho koreňov v minulosti, čo je tiež dobre zvládnuté. Bavila ma aj celá kriminálna línia, čo podporuje aj veľmi dobrý výber prostredia a času, odľahlé mestečko počas záplav a s tým súvisiaci výpadok energií a pochváliť musím aj úplný záver, ktorý rozhodne nepatrí medzi tie šokujúce, ale páči sa mi. O hororovú stránku tu vôbec nejde, s hororom má niečo spoločné vlastne len ten základ, inak je to podané realisticky, takže bez nejakých naháňačiek a podobných scén, ale len pár gore, no film si úplne bez problémov vystačí aj bez nej. Herecké obsadenie je na tom dobre, sadla mi samotná rodina, obzvlášť spomínané sestry, len postava chlapca mi prišla trochu nadbytočná, chválim aj postavu patológa, ktorý prišiel o dcéru, mladého policajta, no s nikým nemám problém. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, už režisérov predchádzajúci projekt bol v rámci svojej kategórie veľmi výrazným nadpriemerom a to sa mu podarilo aj tentoraz, tu nemám čo vytknúť. Takže som veľmi spokojný, dostal som presne to, čo som aj chcel. 78%(25.10.2013)

Skvělá ponurá atmosféra, drsné i nechutné scény, svíralo se mi srdce nad těmi dětmi a zároveň jsem trnula hrůzou nad tím, co musí dělat.(22.6.2014)

• rollman1

Nevím jestli se mi to zdálo, nebo zda-li to tak chtěl osud, ale měsíc zpět jsem asi viděl trailer na něco jiného. Žrasovali se tam lidé co 5 minut a hráli tam mexikánci. S domněnkou, že si dnes pustím právě tento film, jsem byl velice zklamán a koukal na tento film úplně zděšeně. Neříkám, že to byla nuda, ale já to píšu. Do 80 minuty se se nic neděje, jen kromě toho, že se seznámíme s hodně divnou rodinkou a pomalu postupujeme ke konci, kde se odehraje jedna dobrá scéna a pak už jen běží jméno chlapa co roloval kable u kamer. Takže shrneme to tak, že příběh dobrý, ale nuda. Stopáž zbytečně dlouhá a rozpočet mohl jít klidně níž, když se tam nic nedělo. ( Rozpočet šel asi na na ty kable, nebo na segedín, který jedli herci při natáčení).(21.10.2013)