Takoví jsme

Russell Barnes

Kostýmy:

Elisabeth Vastola
  • EvilPhoEniX

Obrovská ztráta času ! Celá premise je sice zajímavá,ale největším problémem filmu je Tempo! Pomalý, nudný až uspávající film, kde se 80 minut neděje nic, fakt nic! Působí to jako Rodinné drama bez špetky hororu,thrilleru chybí zde veškeré ingredience a bohužel to nefunguje. Závěrečných 15 minut je však řemeslně solidně zvládnuto,ale pro mě poněkud nedostačující. Slabota 45%(21.10.2013)

Po většinu stopáže se jedná o táhlé rodinné drama, kde je kanibalismus sice přítomný, ale neřekl bych, že by byl úplně tím hlavním motivem. Jen se tu ukazuje, jak se jedna poněkud zvláštní rodina vyrovnává se ztrátou matky. Postupem času se ovšem chuť na lidské maso dostává do popředí, v časových skocích je vysvětleno proč je steak z dobře propečené brunety tak důležitý, přidá se mírně kriminální zápletka a na konci přichází vrchol, který mě donutil koulet očima. Rád bych ještě vypíchnul výborné výkony obou hlavních představitelek. Zejména Julia Garner zahrála výborně. 70%(10.11.2013)

Je to dosť dobrá čiastočne hororovo ladená dráma. Má veľmi dobrý príbeh o jednej zdanlivo obyčajnej rodine žijúcej v malom odľahlom mestečku, ktorá príde o matku a tak zostane len manžel s dvomi dospievajúcimi dcérami a najmladším synom, no v skutočnosti sú úplne iní, ako všetci ostatní, keďže ich trápi staré rodinné tajomstvo a to ich núti zabíjať. V poslednej dobe okolie trápia povodne, ktoré dokážu v prvom rade zakryť, ale na ich nešťastie aj odkryť dôkazy ich činov a tak rodina musí čeliť problémom. Spracovanie sa mi páči, film väčšinu času pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje a o nejakom rýchlom tempe tu nemôže byť ani reči, prakticky až v závere sa to možno trochu rozbehne, no s tým nemám ani najmenší problém. V tomto prípade sa túto tématiku tvorcovia rozhodli miesto dynamického thrilleru pojať skôr formou atmosférickej drámy a vyšlo to viac než dobre. Občas sa stane, že už od prvého momentu viem, že ma to bude baviť a to platí aj v tomto prípade. Dlhší čas sa to tvári tak pomerne nevinne, ale neustále cítiť, že niečo nie je v poriadku, čo mám rád, hlavný priestor má samotná rodina, kde ma zaujala hlavne výborne podaná dvojica sestier, pomalými krokmi sa odhaľuje celé rodinné tajomstvo a to vrátane jeho koreňov v minulosti, čo je tiež dobre zvládnuté. Bavila ma aj celá kriminálna línia, čo podporuje aj veľmi dobrý výber prostredia a času, odľahlé mestečko počas záplav a s tým súvisiaci výpadok energií a pochváliť musím aj úplný záver, ktorý rozhodne nepatrí medzi tie šokujúce, ale páči sa mi. O hororovú stránku tu vôbec nejde, s hororom má niečo spoločné vlastne len ten základ, inak je to podané realisticky, takže bez nejakých naháňačiek a podobných scén, ale len pár gore, no film si úplne bez problémov vystačí aj bez nej. Herecké obsadenie je na tom dobre, sadla mi samotná rodina, obzvlášť spomínané sestry, len postava chlapca mi prišla trochu nadbytočná, chválim aj postavu patológa, ktorý prišiel o dcéru, mladého policajta, no s nikým nemám problém. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, už režisérov predchádzajúci projekt bol v rámci svojej kategórie veľmi výrazným nadpriemerom a to sa mu podarilo aj tentoraz, tu nemám čo vytknúť. Takže som veľmi spokojný, dostal som presne to, čo som aj chcel. 78%(25.10.2013)

Zvláštní film, kterej hraje na psychiku diváka takovým těžko popsatelným způsobem, nebo aspoň na mě to tak zapůsobilo, celou dobu se táhne jak nit něco nevysloveného, něco docela fest mrazivého, čemuž skvěle dopomáhá pomalé tempo vyprávění a takové odcizení jednotlivých postav. Film spíše depresivní (nečekejte žádné přehnané gore scény, snad s výjimkou úplného závěru), kdy vám koutky úst zůstanou prostě naprosto neaktivní :-) Spíše drama než horor (sakra, už zase :-), ale už jen kvůli tomu, že jsem letos ještě nic podobného neviděl, střelím klidně i tu nadprůměrnou čtvrtou hvězdu.(30.10.2013)

Finální scéna u rodinného stolu umocnila jen to, co je celý film poctivě připravováno. We are what we are se mi líbilo zejména jako thriller (detektivní zápletka funguje dobře), méně pak už jako horor. Co film zbytečně posílá ke dnu je jeho odkazování k minulosti - zejména rodinné večeře a lá 19. století mi trochu lezly krkem. Mají mobily a nikomu nepřipadá divné to oblečení? A tak si myslim, že právě ta poctivá propracovanost tomuhle filmu škodí. Jako by do něj chtěli nacpat všechno, ale ve výsledku je to právě jen taková lepší americká detektivka s morbidním koncem.(26.10.2013)