poster

Konzultant

 • USA

  Counselor, The

 • SK název

  Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

Komentáře uživatelů k filmu (564)

 • POMO
  ***

  Elagantná kruťárna. Stret luxusne odetého sveta zapredaného právnika milujúceho ženskú nevinnosť, s mexickým kartelovým peklom. Ridley tento konflikt poníma neakčne, dialógovo. Nehrá na emócie, snaží sa hrať na intelekt až filozofiu. Motivácia postáv je iba naznačovaná, očakávanie ich (nejednoznačných) reakcií a vyvrbenie napínavých situácií sú hnacím motorom filmu. Filozofovanie snímke moc nejde, ale bavila ma hereckou a obrazovou gráciou. Byť ostrejších dejových obrysov, dám štyri hviezdy. Cameronina prísavková roznožka na prednom skle nezabudnuteľná. Guilty pleasure v povrchnosti.(23.12.2013)

 • verbal
  ***

  Chtěl bych vědět, zdalipak si unylý žvanil MekKárty ověřil své autoerotické fantazie v praxi. Vsadil bych se totiž, že pokud by se obstarožní bloncka snažila náruživě ošukat čelní sklo Ferrari, jednak by za sebou nechávala hlemýždí stopu a druhak se v nejlepším přicucla tak, že by na to stěrače nestačily, museli by do ní vrchem vhánět vzduch, aby vyrovnali ten podtlak a auto se dalo nadále řídit, protože s takovou ozdobou na skle by bylo z kabiny piču vidět, což vyhláška nepřipouští. Já rozhodně lenit nebudu a hned vyzkouším, jestli by se třeba nedala tímto progresivním, technologickým postupem vyměnit prasklá šíba na mé Felicii. Buď, až chytím rozjetou figurantku za ruce a zatáhnu, hladce sklo vyndám, nebo budu mít vedle dálniční známky poštěvák na rok 2014. Pokud klapne to vysklení, nechám si to patentovat. Až na pár vskutku vychytaných nápadů jde vesměs o obvyklou Kormakovu utahanou, egoistickou masturbaci alá šeršelafám, která je schopna rozkrokem nejen ukojit vaše vozidlo, ale také například zlikvidovat i nějaký ten drogový kartel. A moc to nevytrhl ani Ridly s ansámblem profláklých xichtů.(1.2.2014)

 • Malarkey
  *

  Brad Pitt hraje hajzlíka, Michael Fassbender hraje hajzlíka, Javier Bardem je úchylák a hajzl. Penélope Cruz dobrý, hlavně ze začátku, ale zase se tam moc neobjeví. Cameron Diaz pro změnu hraje takovou mrchu, až mi z ní bylo zle. I přesto jsou všechny herecké výkony skvělé, jen pořádně nevím, na koho se mám upnout, aby mi film přišel alespoň trošku sympatický. Takhle je to pro mě nejnepříjemnější film Ridleye Scotta a co na plat, že má zajímavý příběh, když nejsem schopnej si ho s těmi herci užít.(21.6.2014)

 • Cervenak
  ****

  Papierom šuštiace, ale k zamysleniu nútiace McCarthyho filozofovanie o morálke, skazenosti sveta a veľkom Zle (zosobnenom ženou, prirodzene) v príjemne vzadu sa držiaceho Scotta, ktorý sa celkom vykašľal na svoje režijné trademarky a nechal to na slová pána Cormaca a bez výnimky výborných hercov. A, tak ako v Biblii, aj toto (nie prvoplánové) moralizovanie je podporené poriadne krvavou apokalypsou. Jeden z najzaujímavejších filmov roka, vrstevnaté dielo idúce veľmi tvrdo proti diváckym očakávaniam.(8.1.2014)

 • Enšpígl
  **

  Ted jsem si přečet komentář soudruha KarlaR a fakt se nedivím, že tzv. českou kritickou obec tady nebere nikdo vážně. Opravdu miluju ty prohlášení jménem lidu aneb nostradamus v akci "Kdyby u toho bylo Tarantinovo jméno, lidi by podle mě remcali o dost míň." No, ale jsem plnej obdivu ke KarloviR jak to vše chápe a díky své obdivuhodné bystrosti nepotřebuje nic polopaticky vysvětlit, na rozdíl ode mně, filmového supertupce, kdy mně v tomhle filmu spousta věci přišlo v duchu 1 + 1 = 3 a herecký výkony tak drtivě převýšily cokoli ostatního.(3.12.2013)

 • Renton
  ***

  Sexzultant .. a pak je tam ještě něco o drogách. A sexu a filozofování o špatných životních cestách. Klidně to mohlo být ještě odvážnější a razantnější. Takhle nám herci musí spoustu jen "přečíst."(2.2.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $16,973,715Tržby Celosvetovo $71,009,334Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,336,856 //počet predaných kusov 62,162Tržby za predaj DVD v USA $4,060,022 //počet predaných kusov 182,901║ nevyspitateľný Scott, ktorý stále vie ukrutne prekvapiť, dejovo rozcuchané, otvorené a silné v detailoch v samostatných scénkach /75%/(4.2.2014)

 • Adrian
  **

  Opodstatnenosť existencie tohto filmu vidím ospravedlniteľnú jedine vtedy, ak tržby z predaja pôjdu celé na charitatívne účely k zachovaniu rodu gerpardov na našej planéte.(3.12.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Aneb kterak si nejlepší žijící zámořský spisovatel a nejlepší žijící britský režisér umělecky dvakrát moc nepotykali. Každý si jede to své, bez ohledu na toho druhého. A tak Cormac valí veškeré scenáristické poučky ignorující ryze symbolickou metaforickou existencionální rovinu plnou nejednoznačných postav, nastavování zrcadel, nevyřčených motivací a deklamací zdánlivě o ničem, ale ve skutečnosti o vykoupení, zatracení (ne)možnosti volby či předurčenosti a thrilleroidní linie je pro něj pouze nutnou (přesto chytřejší a reálnější než by se zdálo) spojující obezličkou. Ten druhý se naopak soustředí na to, co je zajímavé z žánrového filmového hlediska a tak postavy, přesah a natož nějakou symboliku neřeší. Výsledek je natolik specifický, svébytný a trefně obsazený (až na tu jednu výjimku potvrzující pravidlo... Ano, koukám na tebe Cameron), že má jednou nohou našlápnuto v určitých kruzích ke zkultovění a v těch zbylých k nepochopení, zatracení a hrsti Zlatých malin.(27.11.2013)

 • Superpero
  ****

  Začíná to pozvolna a dost nudně, jelikož se tam Fassbender filosoficky baví s Bruno Ganzem o diamantech a je to jalové až běda. Tento neduh bohužel z filmu nikdy zcela nevymizí a stává se, že místo aby nějaká postava řekla "seš v prdeli, nepomůžu ti" tak radši předvede desetiminutovou úvahu na téma životní volby a světa ve kterém žijeme. Jinak mi to ale přišlo super. Jakmile se začne něco dít a máme možnost sledovat sabotovanou "zakázku" tak je to fakt napínavé. Herci byli všichni skvělí a prostě mě to bavilo. Líbila se mi přestřelka u hovnocucu, ale (spoiler) myslel jsem, že chlápek z kartelu s uzinou zabil noshledy Cameron Diaz a tím pádem odvezl zásilku plánovanému majiteli. Tzn. ona by z toho neměla mít prachy. A i když vzala prachy Bradu Pittovi, tak to mu mohla udělat i v Americe a nemusela kvůli tomu sabotovat jejich byznys s hovnocucama. Asi mi někde unikla dějová nitka, ale tohle jsem nepochopil.(27.12.2014)

 • KarelR
  ****

  Ridleyho Pain and Gain, který mi kupodivu sedlo. Fakt nepotřebuju všechno polopaticky vysvětlený (základní situace mi přijde dost jasná, stejně tak její vývoj) a jako série zvrácenejch dialogů to funguje výborně. Kdyby u toho bylo Tarantinovo jméno, lidi by podle mě remcali o dost míň. Takhle se Konzultant bohužel zapíše do dějin jako svěží a příjemně jiná gangsterka, která ale většinu lidí úspěšně zdeptala do bezvědomí. Já teda místo nelogickýho paskvilu dostal napínavej biják velice chutnýho ražení, kde wtf momenty spíš přidávaj na zážitku, než aby mu ubíraly. Ale takovejch šťastlivců asi bude minimum, no...(27.11.2013)

 • Fr
  ***

  EXTENDED ,,JESTLI MYSLÍŠ, ŽE MŮŽEŠ ŽÍT VE SVĚTĚ ANIŽ BYS BYL JEHO SOUČÁSTÍ, ZKLAMU TĚ. NEJDE O TO, ŽE JDEŠ KE DNU, DOKTORE. JDE O TO, CO STÁHNEŠ S SEBOU..…“ /// Sex, přistěhovalci a židovská úvaha úvodem. Vo tom sexu…, to se nestyďte, na McCarthyho to konečně přišlo, takže to bude celej film. Taky ty filozofický úvahy a historky – třeba jak vošukat Ferrari, nebo vo pravidlech Snuff filmů (co bylo zajímavější? Tož Cameron mě nějak nebere…) zabíraj dost času, a tam, kde by normálně stačilo 20 minut, tady zabere hoďku. Přitom tu je pár zajímavejch nápadů i pro ty míň přemejšlivejší. Do konce chybí hodina, Fassbender má hnědý trencle (ze vnitř vole!) a já si přeju, abych to cejtil (ten strach … furt ty trenky…) stejně. Tož lehce. Všechna ta filosofie plná poučení a několik dobrejch vobrázkovejch okamžiků prostě nestačí na to, abych se na konci tvářil radostně a šířil dojem, jakože jsem viděl něco zvláštně jinýho, na co se nedá nezapomenout. Takový je to nesourodý… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád se mrknu na zkoumání vlhkosti P.Cruz. 2.) Začínám obchodovat s drogovým kartelem a šiklo by se mi pár rad. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(5.2.2014)

 • novoten
  **

  K hlášení o senilním Scottovi se neuchýlím, protože uživatelů kopírujících podobně velkoústá prohlášení z cizích recenzí na loňského Promethea tu je dost a dost. Pravdou ale zůstává, že moje zklamání je pořádné. Ne snad že by Ridley zapomněl točit - on jen není z Konzultanta vůbec znát. Celé je to jen McCarthyho do sebe zahleděný scénář, zhmotněný do líně se převalujících dialogů, ohraničený dost dobrou podružnou pointou a velmi proměnlivě obsazený. Zatímco Fassbender s Pittem táhnou úplně všechno, Cameron Diaz se stává castingovým přešlapem, jaký snad nepamatuji. Každé gesto či slovo působí tak nuceně a prkenně, že veškerá menší pozitiva (soundtrack, akční pablesky) jsou téměř zapomenuta. Vzhledem k tvůrčímu týmu se mi nechce věřit, že jdu takhle nízko, ale když i já, který se příběhem velmi rád nechám zmámit, na první dobrou prohlédnu skrz nahodilé střípky až na konec, je něco špatně.(27.11.2013)

 • movie
  *****

  90% Tu trochu přemíry moudroprdství (obzvlášť ke konci filmu) bych McCarthymu a Scottovi odpustil už s ohledem na věk (80 a 76), mají na to právo. KONZULTANT nabízí vysokou míru filmovosti (podobně jako třeba GRAVITACE), ovšem s velmi nejednoznačným a nepřímých príběhem se spoustou biblických odkazů a notnou dávkou symboliky, která nemusí být každému po chuti. Postavy tu podobně jako v McCarthyho knihách nemluví do větru, ale ve velmi informativních nebo věcných větách a už od začátku je potřeba přistoupit na hru, kterou KONZULTANT nabízí, smířit se s tím, že uslyšíte věci, které si mezi sebou většinou okázale bohatí gauneři neříkají, a oddat se mnohým detailům, na kterých Scott snímek staví. Ať už je to hodně staromilské obsazení, každý nový střih začínající záběrem na občerstvení (obžerství, kdy si postavy neustále dolevájí sklenku, ačkoliv už by měli mít dávno dost) nebo neuvěřitelně okázalý vzhled Bardemovi postavy. Dávám 90% a chci vidět ještě jednou. (VIděno v den ČS premiéry v absolutně prázdném sále Cinestar Pardubice).(29.11.2013)

 • M.a.t.t.
  **

  30%. The Counselor je až tak iný film, že si svojich priaznivcov, ktorí v ňom budú vidieť niečo viac, určite nájde. Skutočné pozitíva sa však na ňom hľadajú ťažko. Nevadí mi, že väčšina deja pozostáva z konverzovania a nevadia mi ani filozofické vsuvky. Problém je však v tom, že postavy sa cez ne vyjadrujú neustále, často ich dialógové výmeny ani nedávajú zmysel a čo je hlavné, nemajú ani opodstatnenie v ich ďalšom vývoji, či vývoji samotnej zápletky. A keď logiku nezriedka postráda aj samotné dianie, zarobené je na veľký problém. Logickým výsledkom je pseudofilozofická fraška, ktorá tiahne iba v jednotlivých momentoch a ku koncu ju zachraňujú výhradne herci a občasný náznak atmosféry. Nebyť toho, v hodnotení by som išiel aj nižšie. A nie je to ani tak vina Ridleyho Scotta, skôr Cormaca McCarthyho, s ktorým nie som úplne za jedno, ale predsa ma prekvapil, že to vie aj horšie.(2.2.2014)

 • ORIN
  ****

  Místy hodně nejasný a nečitelný film vyzývající k téměř neustálé interpretaci, ve výsledku ale dost zábavný. Při tak hvězdném obsazení - skvěle zahraná mrcha Diaz, všeznalec a všudybyl Pitt, extravagantní Bardem, umírněný Fassbender a trochu nevýrazná Cruz - je docela překvapující rozpočet pouhých 25MM dolarů, už méně, že se film doma (v USA) nezaplatil (dle boxofficemojo.com k 26.12. necelých 17MM), o to více přidal mimo zámoří (necelých 47MM). Takže vzhledem k nízkému rozpočtu to zas takový kasovní krach není.(31.12.2013)

 • genetique
  ***

  Film, ktorý zbytočne premrhal potenciál dvoch velikánov. McCarthyho scenár s hrdosťou vzdoruje Scottovým šablónovitým ideálom, vzájomne sa síce snažia o asimiláciu, no je jasné, že vzájomná kooperácia bude vo výsledku skôr rušivým elementom, než by mala vniesť do snímku harmóniu a komplexnosť. Tú sa teda darí zhliadnuť len vrámci jednotlivých, samostatných scén, ktoré pôsobia režisérsky veľmi umne a zábavne, no ako celok je to príliš rôznorodé a myšlienkovo rozcuchané. Záver navyše totálne zablúdil a chcel mať cool "heist movie" pointu, ktorá nakoniec nebola taká zlá, len keby sem nebola nasilu prilepená vyschnutým scenáristickým lepidlom. Herci ale príjemne prekvapili, film ubehol rýchlo, aj vďaka exotickému prostrediu a zaujímavým charakterom. 65%.(17.11.2014)

 • StarsFan
  **

  Advokát se nějakým neznámým způsobem zapojí do obchodu s drogami a vy netušíte proč. Všechny vedlejší postavy jsou do onoho obchodu nějak namočené a vy nemáte ponětí jak. Ne, teď nepopisuju prvních patnáct minut filmu, ale moje schopnosti analyzovat příběh po návratu z kina. Cormac McCarthy napsal scénář, ve kterém každá z postav mluví v metaforách, a ať už je to vlivem toho, že můj mozek vzdal po dvaceti minutách snahu dešifrovat je, nebo ať už je to tím, že jsou prostě bez vysvětlujícího komentáře autora rozluštit nejdou, pravda je taková, že ze synopse jsem se toho o o Konzultantovi dozvěděla víc než za dvě hodiny strávené jeho sledováním.(23.11.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Otázka, zda strejda Ridley dokáže svým filmem nudit, byla právě zodpovězena. Dokáže a to kvalitně. Vidět to v kině, tak bych svou přibližně stopadesátikorunu oplakával hodně dlouho. Takhle mi slzy zůstanou v nosním slzovodu, ale přiznám se k tomu, že kdyby Malkina tak rafinovaně nevyšpulila svého sumečka na čelní sklo, tak by mi tento snímek zmizel z vyrovnávací paměti dřív než za tři, dva, jedna, teď ... O čem to vlastně bylo? Už ani nevím.(28.3.2014)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Cormac McCarthy | Hudba: Daniel Pemberton | Produkcia: Ridley Scott, Nick Wechsler, Steve Schwartz, Paila Mae Schwartz | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Scott Free Productions, Nick Wechsler Productions, Chockstone Pictures | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 46,795,200 $ || Odsúdiť film len pre to, že ho človek napoprvý krát úplne nepochopí, je nerozumné, ale na druhú stranu pochopitelné. --- Pre mňa osobne skvost po hereckej i režijnej stránke. Sila scenára je v globálnej odlišnosti od žánroviek a v opusteniu tradičnej šablóny - čo ho ale nepopierateľne robí deravejším a miestami nepochopiteľným. Režijný zostrih ma bude zaujímať o to viac - odhalí, či tá občasná nevysvetlenosť mala komerčný dôvod kôli nutnosti zostríhať metráž, alebo je to jednoducho neprecíznosť scenáristu. Z mojej stránky: Čo som nepobral, to som si domyslel, a asi správne: (nielen) Na konci sa dostavila filmová katarzia skrze husiu kožu. Možno to bolo perfektne hrajúcimi, trafne vybraným hercami, alebo jednoducho faktom, že som tento deň bol aktívnym, premýšlajúcim divákom, s chuťou pre dokonalosť v nedokonalosti. Keci! Možno to bolo tým studeným vánkom v kinosálu, ktorý bol efektívnejší, než ventilátorový systém v kine s 4DX!!! :) 78% | Videno v Atlas Praha, 27.11.2013 |(27.11.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace