Konzultant

The Counselor

• slovenský

Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

Elagantná kruťárna. Stret luxusne odetého sveta zapredaného právnika milujúceho ženskú nevinnosť, s mexickým kartelovým peklom. Ridley tento konflikt poníma neakčne, dialógovo. Nehrá na emócie, snaží sa hrať na intelekt až filozofiu. Motivácia postáv je iba naznačovaná, očakávanie ich (nejednoznačných) reakcií a vyvrbenie napínavých situácií sú hnacím motorom filmu. Filozofovanie snímke moc nejde, ale bavila ma hereckou a obrazovou gráciou. Byť ostrejších dejových obrysov, dám štyri hviezdy. Cameronina prísavková roznožka na prednom skle nezabudnuteľná. Guilty pleasure v povrchnosti.(23.12.2013)

• IQ Tiqe

Film jsem měl vyhlédnutý už z dřívějška a neodradilo mě relativně nízké hodnocení kvůli zvučným jménům a Ridleymu Scottovi. Musm říct „bohužel“, protože děj mě poněkud minul. Nezapomenu akorát na gepardy, šukání auta a fígle s dráty. # [monitor, 5.1, extended] # příběh ** | hudba ** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **(2.3.2014)

Film, ktorý zbytočne premrhal potenciál dvoch velikánov. McCarthyho scenár s hrdosťou vzdoruje Scottovým šablónovitým ideálom, vzájomne sa síce snažia o asimiláciu, no je jasné, že vzájomná kooperácia bude vo výsledku skôr rušivým elementom, než by mala vniesť do snímku harmóniu a komplexnosť. Tú sa teda darí zhliadnuť len vrámci jednotlivých, samostatných scén, ktoré pôsobia režisérsky veľmi umne a zábavne, no ako celok je to príliš rôznorodé a myšlienkovo rozcuchané. Záver navyše totálne zablúdil a chcel mať cool "heist movie" pointu, ktorá nakoniec nebola taká zlá, len keby sem nebola nasilu prilepená vyschnutým scenáristickým lepidlom. Herci ale príjemne prekvapili, film ubehol rýchlo, aj vďaka exotickému prostrediu a zaujímavým charakterom. 65%.(17.11.2014)

Hezky zabalená prdlačka, která mi voněla hlavně díky atmosféře kina na Waiheke (bod pro nás, =woody=) a díky hereckým výkonům. Chápu, že když kvůli ničemu jinému, tak kvůli nim stálo za to Konzultanta natočit. Akorát Andílek Cameron by si měla krapet upustit rtíky, neboť to vypadá, že je ve volném čase půjčuje dětem do bazénu jako rukávky. Co touhle odrážkou ve filmografii chtěl říct pan velkotovárník Ridley nevím, každopádně se docela těším, až Exodem zamíří zpátky do svého rajonu. Jo a ještě abych nezapomněl - miluju tyhle překlady... (Waiheke Island, NZ)(3.1.2014)

Papierom šuštiace, ale k zamysleniu nútiace McCarthyho filozofovanie o morálke, skazenosti sveta a veľkom Zle (zosobnenom ženou, prirodzene) v príjemne vzadu sa držiaceho Scotta, ktorý sa celkom vykašľal na svoje režijné trademarky a nechal to na slová pána Cormaca a bez výnimky výborných hercov. A, tak ako v Biblii, aj toto (nie prvoplánové) moralizovanie je podporené poriadne krvavou apokalypsou. Jeden z najzaujímavejších filmov roka, vrstevnaté dielo idúce veľmi tvrdo proti diváckym očakávaniam.(8.1.2014)