Konzultant

The Counselor

• slovenský

Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

Konečne sa Ridley Scott vrátil z "bláznivej dovolenky" späť a podobne ako vo filme Americký gangster si zobral na mušku jednoduchosť a silu príbehu, ktorá bez podpory efektov a akčných hrdinov v čisto klasickom prevedení odhalila charakter a vlastnosti ľudí. Táto rovnica, keď chamtivý advokát spadol do vlastných sračiek a nestal sa z neho hrdina, ale naopak došlo k odhaleniu jeho úbohosti a neschopnosti mi tento krát ozaj sadla. Výsledok bol jasný, ženy vedia byť neskutočné mrchy a kto ma veľa chce mať ešte viac. Famózne vyznelo zapojenie každého herca do úzkeho kruhu intríg, kde takmer každá rola je vyrovnaná. Jasne hlavnú rolu dostal M. Fassbender, no u mňa svojou postavou a výkonom najviac bodoval B.Pitt a hneď po ňom ženské herečky Cruz a Diaz. Zostarnutá Diaz podala asi svoj najlepší herecký výkon. Škoda momentu, že práve spomínaný Westray (B. Pitt) sa stal obeťou smrtiaceho strojčeka, ale pevne som veril, že vopred spomínaný teoretický výklad sa bude realizovať. Je to film z dielne, pri ktorom nesmiete stratiť ani okamih a ktorý dokonale a pri tom reálne podáva celý životný príbeh, čo niektorým nemusí inklinovať. Ja dávam zaslúžených 80%.(10.3.2014)

• Adrian

Opodstatnenosť existencie tohto filmu vidím ospravedlniteľnú jedine vtedy, ak tržby z predaja pôjdu celé na charitatívne účely k zachovaniu rodu gerpardov na našej planéte.(3.12.2013)

Divnej film. Půlku dialogů sem nepochopil.(3.12.2013)

• - Pro Javiera Bardema jde již o druhou roli ve filmové adaptaci knihy Cormaca McCarthyho. V roce 2007 si zahrál Antona Chigurha ve filmu bratří Coenů Tahle země není pro starý (2007). (Itar)

• - Filmové spoločnosti sa snímke venovali od 16.4.2012 do 31.3.2013. Samotné natáčanie prebiehalo od 30.6.2012 do 5.10.2012. (De Large)

• - Balení Blu-ray obsahuje první disk s kinoverzí s natištěným názvem The Councelor. Druhý disk s rozšiřenou verzí má potisk The Councellor. Název s dvěma "L" je také použitý přímo ve filmu s rozšířenou verzí. (FilmFan24)