poster

Konzultant

 • anglický

  The Counselor

 • slovenský

  Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

 • ORIN
  ****

  Místy hodně nejasný a nečitelný film vyzývající k téměř neustálé interpretaci, ve výsledku ale dost zábavný. Při tak hvězdném obsazení - skvěle zahraná mrcha Diaz, všeznalec a všudybyl Pitt, extravagantní Bardem, umírněný Fassbender a trochu nevýrazná Cruz - je docela překvapující rozpočet pouhých 25MM dolarů, už méně, že se film doma (v USA) nezaplatil (dle boxofficemojo.com k 26.12. necelých 17MM), o to více přidal mimo zámoří (necelých 47MM). Takže vzhledem k nízkému rozpočtu to zas takový kasovní krach není.(31.12.2013)

 • genetique
  ***

  Film, ktorý zbytočne premrhal potenciál dvoch velikánov. McCarthyho scenár s hrdosťou vzdoruje Scottovým šablónovitým ideálom, vzájomne sa síce snažia o asimiláciu, no je jasné, že vzájomná kooperácia bude vo výsledku skôr rušivým elementom, než by mala vniesť do snímku harmóniu a komplexnosť. Tú sa teda darí zhliadnuť len vrámci jednotlivých, samostatných scén, ktoré pôsobia režisérsky veľmi umne a zábavne, no ako celok je to príliš rôznorodé a myšlienkovo rozcuchané. Záver navyše totálne zablúdil a chcel mať cool "heist movie" pointu, ktorá nakoniec nebola taká zlá, len keby sem nebola nasilu prilepená vyschnutým scenáristickým lepidlom. Herci ale príjemne prekvapili, film ubehol rýchlo, aj vďaka exotickému prostrediu a zaujímavým charakterom. 65%.(17.11.2014)

 • Aaron.
  ****

  Pfff....takhle jsem se nezpotil u přemýšlení nad hodnocením hodně dlouho, takže...dobré na tomto filmu je (což mnoho lidí asi bude štvát), že se celkově nedozvíme moc detailů o minulosti postav a jejich činech, protože nejsou důležité. Film se zaměřuje na jiné věci. Více bych se však soustředil na Fassbendera a Diaz bych ubral (hlavně bych to pak celé nestavěl na ní - což jsem prokoukl už po shlédnutí traileru). Myslím, že to mělo skončit dřív - v momentě, kdy Fassbender obdržel nelítostný telefonát (kdyby tato scéna byla na samotném konci, tak si troufám říct, že by se značně zapsala do historie kinematografie). Některé části bych postrkal před to a bylo by to mnohem lepší a emotivnější. Film mohl být více zaměřen na vztah Fazzyho s Cruz. Přesto má film něco do sebe. Je netradiční, plný výborných dialogů a pár opravdu zajímavých scén (hlavně Diaz). Nakonec přimhouřím obě oči a dávám 4 hvězdy i za některé originální a svěží nápady ve scénáři. A nakonec možná i proto, že jsem si v hlavě film dotvořil podle sebe.(28.11.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace