Konzultant

The Counselor

• slovenský

Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

Michael Fassbender ma opantal, Bardem rozveselil a Pitt uchvátil, scenárista znechutil monológmi s moralitným presahom a premúdrenými prúpovídkami... pri Cameron Diaz som uvažovala, že čím staršia, tým herecky zaujímavejšia a Penelopka sa blysla v roli, ktoré sú pre ňu ako stvorené. Film na efekt s priemerným diváckym zaangažovaním.(3.3.2014)

Divnej film. Půlku dialogů sem nepochopil.(3.12.2013)

• novoten

K hlášení o senilním Scottovi se neuchýlím, protože uživatelů kopírujících podobně velkoústá prohlášení z cizích recenzí na loňského Promethea tu je dost a dost. Pravdou ale zůstává, že moje zklamání je pořádné. Ne snad že by Ridley zapomněl točit - on jen není z Konzultanta vůbec znát. Celé je to jen McCarthyho do sebe zahleděný scénář, zhmotněný do líně se převalujících dialogů, ohraničený dost dobrou podružnou pointou a velmi proměnlivě obsazený. Zatímco Fassbender s Pittem táhnou úplně všechno, Cameron Diaz se stává castingovým přešlapem, jaký snad nepamatuji. Každé gesto či slovo působí tak nuceně a prkenně, že veškerá menší pozitiva (soundtrack, akční pablesky) jsou téměř zapomenuta. Vzhledem k tvůrčímu týmu se mi nechce věřit, že jdu takhle nízko, ale když i já, který se příběhem velmi rád nechám zmámit, na první dobrou prohlédnu skrz nahodilé střípky až na konec, je něco špatně.(27.11.2013)

Pfff....takhle jsem se nezpotil u přemýšlení nad hodnocením hodně dlouho, takže...dobré na tomto filmu je (což mnoho lidí asi bude štvát), že se celkově nedozvíme moc detailů o minulosti postav a jejich činech, protože nejsou důležité. Film se zaměřuje na jiné věci. Více bych se však soustředil na Fassbendera a Diaz bych ubral (hlavně bych to pak celé nestavěl na ní - což jsem prokoukl už po shlédnutí traileru). Myslím, že to mělo skončit dřív - v momentě, kdy Fassbender obdržel nelítostný telefonát (kdyby tato scéna byla na samotném konci, tak si troufám říct, že by se značně zapsala do historie kinematografie). Některé části bych postrkal před to a bylo by to mnohem lepší a emotivnější. Film mohl být více zaměřen na vztah Fazzyho s Cruz. Přesto má film něco do sebe. Je netradiční, plný výborných dialogů a pár opravdu zajímavých scén (hlavně Diaz). Nakonec přimhouřím obě oči a dávám 4 hvězdy i za některé originální a svěží nápady ve scénáři. A nakonec možná i proto, že jsem si v hlavě film dotvořil podle sebe.(28.11.2013)

No co k tomu napsat... Je to každopádně hodně specifický film který asi sedne jen okrajové skupině diváků. Má to nepopíratelně svoje kvality, ale musíte se do toho dostat a je fakt, že to je docela problém. Prostě vás hodí do vody a plavejte film se rozjede není vysvětleno kdo je kdo kdo dělá co a proč. Některý ty dialogy a repliky co postavy pronášejí (takhle snad fakt nikdo nemluví) prostě nepochopíte a budete si stejně jako já říkat kurva o čem to melou... Nicméně film má svoje chvilky a pár věcí co mě dostali. Především pár pěkně brutálních smrtí a celkem drsný vyústění. Na happyend rovnou zapomeňte je fakt, že film je docela dost ze života to zase jako jo o tom žádná. No a kdyby už kvůli ničemu jinému nestál za shlédnutí, tak se na něj určitě stojí za to podívat, jenom kvůli monologu Bardema vyprávějícího o tom jak mu jeho manželka opíchala jeho auto. Konzultant je prostě po všech stránkách rozporuplnej film v ději se moc chytat nebudete. Já například některý věci vůbec nepobral, ale zase je to zpracované takovou netradiční formou, že to prostě svým způsobem musí zaujmout. No jak už jsem napsal film pro dost okrajové publikum. U mě to bude za 55%(29.11.2013)