Konzultant

The Counselor

• slovenský

Konzultant

Thriller / Drama / Krimi

USA / Velká Británie, 2013, 117 min (SE: 138 min)

90% Tu trochu přemíry moudroprdství (obzvlášť ke konci filmu) bych McCarthymu a Scottovi odpustil už s ohledem na věk (80 a 76), mají na to právo. KONZULTANT nabízí vysokou míru filmovosti (podobně jako třeba GRAVITACE), ovšem s velmi nejednoznačným a nepřímých príběhem se spoustou biblických odkazů a notnou dávkou symboliky, která nemusí být každému po chuti. Postavy tu podobně jako v McCarthyho knihách nemluví do větru, ale ve velmi informativních nebo věcných větách a už od začátku je potřeba přistoupit na hru, kterou KONZULTANT nabízí, smířit se s tím, že uslyšíte věci, které si mezi sebou většinou okázale bohatí gauneři neříkají, a oddat se mnohým detailům, na kterých Scott snímek staví. Ať už je to hodně staromilské obsazení, každý nový střih začínající záběrem na občerstvení (obžerství, kdy si postavy neustále dolevájí sklenku, ačkoliv už by měli mít dávno dost) nebo neuvěřitelně okázalý vzhled Bardemovi postavy. Dávám 90% a chci vidět ještě jednou. (VIděno v den ČS premiéry v absolutně prázdném sále Cinestar Pardubice).(29.11.2013)

• Davies182

Filozofii mám rád - a nikdy dříve mi z ní nebylo špatně. Ridley útočí s tunou nechtěně vtipných pseudointelektuálních keců, jimž vévodí hnusná, zmalovaná Cameron Diaz a její rozšklebený bobr. Fakt. McCarthy musel určitě cítit, že je scénář jedna velká, přestřelená, nafouknutá bublina... a že se vlastně tyhle kydy do filmu vůbec nehodí. Schválně počítejte, kolikrát si během toho v duchu řeknete "proč?". Tohle prostě měla být kniha, takže sorry. O jedinou zapamatováníhodnou scénu se zasloužil Pitt na vycházce městem (a možná i ten bobr), jinak až na technickou zručnost bída. Ti nejchytřejší odejdou ze sálu prozíravě již po dementním postelovém úvodu.(27.11.2013)

• Bigrambo

Nikdy by mě nenapadlo, že se od režiséra formátu Ridleyho Scotta dočkám tak nudné podívané. Ovšem problém není ani tak ve Scottovi, jako spíše ve scénáři Cormaca McCarthyho. Ten nás vodí filmem, aniž by dal tušit role jednotlivých postav v obchodě s drogami a předhazuje jeden utahaný pseudofilozofický dialog za druhým. Asi nejlépe vystihl pocit z filmu vedle mě sedící divák, který si spokojeně pochrupoval… Ale abych jen nekritizoval, svým výkonem mě opět velice potěšil Javier Bardem (ten pán mě baví čím dál tím víc). A film také nabídne jednu nezapomenutelnou scénu, která mi v hlavě bude strašit ještě hodně dlouho :-)(28.11.2013)

• johnn333

Ve filmu konzultant hraje americka helena vondrackova cameron diaz mozek globalniho zlocineckeho planu, pricemz vsichni vime, ze ve skutecnosti nedokaze napriklad chodit a mluvit zaroven, patrne kvuli sedymu zakalu tam vojizdi zluty ferrari (!), pricemz v tom ferrari sedi javier bardem (!!) a u bazenu hladi penelope cruz, protoze uz to zkusila na ferrari i na bardema, ale byla dvakrat odmitnuta. celej ten film dava smysl asi jako kdyz jarda dusek mluvi s kameny o vesmiru, i kdyz k tomu napsal scenar cormac mccarthy. z nejakyho duvodu se tam taky trapi superliga citajici fassbendera, penelope, bardema a pulky brangeliny a reziroval to prej nakej ridley scott. i vy donsajni! 50%(27.11.2013)

Sexzultant .. a pak je tam ještě něco o drogách. A sexu a filozofování o špatných životních cestách. Klidně to mohlo být ještě odvážnější a razantnější. Takhle nám herci musí spoustu jen "přečíst."(2.2.2014)