Věra 68

Česko, 2012, 90 (52) min

Olga Sommerová

Olga Sommerová

Olga Špátová

Tak trochu jedu na vlně dokumentů. A dokumenty o lidech mě zajímají nejvíce. Věra Čáslavská byla a je sympatickou osobností plnou energie, takže tím měla Sommerová krapet ulehčenou práci. Snímek však musím hodnotit pozitivně i tak. Délka tak akorát, aby bavil každou minutu, život Čáslavské bohatý, aby to bylo zajímavé i samo o sobě. Dozvěděla jsem se spoustu věcí a jen zírala, kolik toho může ve svém životě člověk stihnout.(12.12.2015)

V jeden večer som si dala hneď dva dokumenty, najprv Zamatových teroristov a potom Věru 68. Občas sa tak náhodne podarí vidieť tematicky (aspoň trochu) blízke filmy. Možno som sa nechala uniesť a na päť hviezd to nie je, ale sakra, dojalo ma to. Čáslavská bola a je osobnosť. By ma zaujímalo, koľko takých osobností je v súčasnom športe. Pri archívnych záberoch z majstrovstiev a olympiád som niekedy ani nedýchala. No bola to sila, ktorá urobila dojem aj na takého športového ignoranta ako som ja. No a ten samurajský meč, úžas a nekonečný rešpekt. (Lumiere - 20.10.2013)(23.10.2013)

Ucelený a důstojný hold vynikající sportovkyni a statečné ženě. Emočně nejsilnější a nejzajímavější pro mě byly pasáže z archívu České televize a Českého rozhlasu (rozhlasový komentář Karla Maliny, nástup československé olympijské výpravy na slavnostním zahájení her v Mexiku, záběry z bláznivé mexické svatby). Nelze jinak než doporučit ke zhlédnutí. A nejen sportovním fanouškům.(8.5.2012)