poster

Věra 68

 • Slovensko

  Věra

Dokumentární

Česko, 2012, 90 min (Alternativní: 52 min)

Režie:

Olga Sommerová

Scénář:

Olga Sommerová

Kamera:

Olga Špátová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tuntavala
  ***

  Vera - Samuraj.(1.1.2014)

 • Dragoni
  ****

  I po tolika letech od olympiád, na kterých Věra Čáslavská zářila má i teď sledování záběrů a poslech rozhlasových záznamů z té doby obrovsky silnou atmosféru, nejen díky výkonům naší gymnastky, ale i díky těžké době "soudruhů".(4.1.2014)

 • Houdini

  Český Lev 1 nominace: Dokument(10.3.2013)

 • Tosim
  *****

  Něco jsem o Věře Čáslavské věděl, ale to nemohlo předčit komplexní dokument Olgy Sommerové (můj první), o ženě nezlomného ducha, která se tak ráda směje. Okamžiky, kdy se sama zlehčuje či ve správnou chvíli střižené záběry se zemitou správcovou stadiónu trefně vyvažují části, které by mohly být špatně patetické a ty, které jsou důstojné opravdově. V téhle souvislosti mě napadl Karel Gott, ze života sportovkyně nečiší kalkul, beznázorovost a proplouvání všemi dobami ani náhodou a to se oba odrazili od můstku proslulosti ve stejné době, i když opačném (leč podobně přijímaném) odvětví. Respekt!(17.5.2012)

 • poz3n
  ****

  Nikdy jsem netušil, že byla Věra Čáslavská tak velkou osobností. Hodně na mě zapůsobil její tichý protest při předávání medailí na olympiádě v Mexiku. Klobouk dolů před ní. 7/10(20.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace