poster

Věra 68

 • Slovensko

  Věra

Dokumentární

Česko, 2012, 90 (52) min

Režie:

Olga Sommerová

Scénář:

Olga Sommerová

Kamera:

Olga Špátová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deschain
  *****

  V jeden večer som si dala hneď dva dokumenty, najprv Zamatových teroristov a potom Věru 68. Občas sa tak náhodne podarí vidieť tematicky (aspoň trochu) blízke filmy. Možno som sa nechala uniesť a na päť hviezd to nie je, ale sakra, dojalo ma to. Čáslavská bola a je osobnosť. By ma zaujímalo, koľko takých osobností je v súčasnom športe. Pri archívnych záberoch z majstrovstiev a olympiád som niekedy ani nedýchala. No bola to sila, ktorá urobila dojem aj na takého športového ignoranta ako som ja. No a ten samurajský meč, úžas a nekonečný rešpekt. (Lumiere - 20.10.2013)(23.10.2013)

 • Katullka
  ***

  Nemohu to vlastně pořádně hodnotit. Věrou Čáslavskou jsem byla krmena od útlého dětství. Mě se tento film kupodivu velmi líbil, takže to dávám nadprůměrně střední cestou. // 16. MFDF Ji.hlava ... Po druhém shlédnutí jedu o jednu dolů.(28.10.2012)

 • Pepinec
  *****

  Největší kouzlo tohoto poctivě uhněteného dokumentu tkví v tom, že přibližuje nenápadného člověka, kterého by většina lidí i přes jeho slávu a úspěchy ani nepoznala na ulici. Charakter, jaký nám představila Olga Sommerová, je tím správným následováníhodným.(30.12.2012)

 • sharky
  *****

  Škoda, že takovych lidi mame tak malo. Velka dama se svedomim i vysokou inteligenci. I po filmarske strance je dokument velmi vydareny, vyborne nadavkovany, natoceny na spravnych mistech.(10.1.2013)

 • Aleee89
  ****

  Tak trochu jedu na vlně dokumentů. A dokumenty o lidech mě zajímají nejvíce. Věra Čáslavská byla a je sympatickou osobností plnou energie, takže tím měla Sommerová krapet ulehčenou práci. Snímek však musím hodnotit pozitivně i tak. Délka tak akorát, aby bavil každou minutu, život Čáslavské bohatý, aby to bylo zajímavé i samo o sobě. Dozvěděla jsem se spoustu věcí a jen zírala, kolik toho může ve svém životě člověk stihnout.(12.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace