Věra 68

Olga Sommerová

Olga Sommerová

Olga Špátová

(K)(6.1.2013)

V jeden večer som si dala hneď dva dokumenty, najprv Zamatových teroristov a potom Věru 68. Občas sa tak náhodne podarí vidieť tematicky (aspoň trochu) blízke filmy. Možno som sa nechala uniesť a na päť hviezd to nie je, ale sakra, dojalo ma to. Čáslavská bola a je osobnosť. By ma zaujímalo, koľko takých osobností je v súčasnom športe. Pri archívnych záberoch z majstrovstiev a olympiád som niekedy ani nedýchala. No bola to sila, ktorá urobila dojem aj na takého športového ignoranta ako som ja. No a ten samurajský meč, úžas a nekonečný rešpekt. (Lumiere - 20.10.2013)(23.10.2013)

• bassator

47th KVIFF 2012 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - mimo soutěž (Věra 68 / VĚRA 68 / Věra 68)(14.8.2012)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Dokument(10.3.2013)

• nascendi

Netuším, či Věra Čáslavská bola s týmto svojráznym dokumentom spokojná. Ja som nebol. Zažil som dobu, keď sa takíto národní hrdinovia, takéto idoly vyrábali podľa potrieb rodnej strany. Raz vyrábali, inokedy zatracovali. Takže ak by tam bol uvedený iný rok výroby, pochopil by som. Ešte som zvedavý na film o Marte Kubišovej a tajne dúfam, že ho nenakrútila Olga Sommerová.(10.11.2014)